|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   topel obrok je nuja?
27.8.2008 18:17:02   
nu_tella
Mene pa zanima kaj se vam zdi bolj pomembno, da oseba kot »glavni obrok« v dnevu med službo poje -  en topel obrok (to je v restavraciji) -  poje eno skledo domače solate (paprika s fižolom ali sirom, zelena solata, pohani malancani ali bučke in kruh)   Drugače se oseba prehranjuje tako, da zjutraj poje skodelico kosmičev z jogurtom ali kos kruha s skuto + kavo z veliko mleka. Poje ta zelenjavni obrok. Pred odhodom domov poje kos sadja (jabolka, banana, …). Zvečer poje še neki na bazi toplega mleka (zdrob, kakav s kosom kruha) ali pač spet zelenjavo.   Namreč zadnje čase sem full shujšala in ko sem mislila, da se je to hujšanje ustavilo, so se doma kr zgrozili (se zaradi dopustov 4 tedne nismo vidli). Nisem suhica (pri 164 cm imam 52 kg, pred 2 leti 65 kg). Ampak nimam niti ene mišice ampak samo salo na skokih in na trebuhu. Zadnje pol leta dokaj redno še zvečer rolam/kolesarim… zgolj z namenom pridobiti mišično maso in s tem kak kilogram…   U bistvu mi niti ne gre toliko za te mišice, kolikor za to, da si nebi zapacala želodca. Doma vztrajajo da je bolje, da pojem nek obrok v restavraciji meni pa se to ne zdi ok. Raje pojem solato, ki si jo sama pripravim kot pa obrok v restavraciji, ki se mi itak vsi zdijo malo umetni….

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: topel obrok je nuja?
27.8.2008 19:24:25   
bskrle
Zame ja. Sicer pa bi lahko jedla toplo večerjo.


(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: topel obrok je nuja?
27.8.2008 19:51:32   
Anonimen
Naceloma raje topel obrok, prakticno pa odvisno od restavracije. V nekaterih so tudi meniji prav skrbno pripravljeni in slastni in ne "samo nekaj, da je pac malica".

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: topel obrok je nuja?
27.8.2008 19:56:14   
Anonimen
Zame je skorajda nuja dnevni topel obrok. Pa ne mislim na dunajski zrezek in pico, temveč uravnoteženo dnevno kosilo z vsega po malem, vsak dan nekaj drugega, torej ne enolične hrane.
Kosilo kot tako mi je pomembno tudi, da se umirim, počasi in z užitkom pojem in razbijem delovni tempo, mogoče še ob prijetni družbi in klepetu.

Sicer pa je v končni fazi najbolj pomembno, kako se ti počutiš v svoji koži, ne kaj mislijo sorodniki. Si ti zadovoljna in se dobro počutiš?

< Sporočilo je popravil Ankica -- 27.8.2008 19:57:17 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: topel obrok je nuja?
27.8.2008 20:12:37   
nu_tella
Jaz se zadnje čase spet bolj »slabo« počutim. Sicer opažam, da odkar rolam in kolesarim imam več kondicije ampak me zadnje čase spet »boli« želodec (no bolj tišči oz. ne znam opisat) po zelo mali količini hrane. Npr. če pojem porcijo riža in pohano cvetačo ali gobice jaz tega obroka ne morem v celoti pojest. Kaj še da bi zraven solato ali pa juho pojedla. To me najbolj skrbi. Da ne bi prišlo do neke »anoreksije« nenačrtovano. Jaz bi z veseljem več pojedla ampak ne morem. Ne vem ali zaradi živčnosti ali zakaj. Zamenjala sem službo, ki mi je sicer zelo vredu ampak sem tam vsak dan okol 9 h. Plus tega se vozim še v vsako smer (iz in v službo) 1 h. Včasih je tako da niti pripravljene solate ne utegnem pojesti v miru, kaj šele, da bi šla ven jest. Čeprav bi mogoče bilo bolje, da bi si vzela tistih 45 minut fraj, u miru pojedla, in raje potem podaljšala urnik? »Maščobnih zalog »imam zadostiin se sigurno s to postavo bolje počutim kot s 10 kg preveč. Malo me je le zaskrbelo zaradi želodca. Me je mami prjela ko eno smrklo pa jih imam 30.

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: topel obrok je nuja?
27.8.2008 20:39:57   
Anonimen
Mogoče te boli želodec tudi od preveč enolične hrane. Ne me narobe razumeti, imaš dobro prehrano, zelenjava in sadje je super, ampak za pridobivanje mišic ti manjkata maščoba, ki jo dobiš z mesom in nenasičeni ogljikovi hidrati, ki jih dobiš s testeninami npr. in so tudi nekoliko lažje prebavljivi kot vlaknine.

Pa z 52 kg pri 164 cm si suhica. Oz lih znotraj tistih ITM tabel. Jaz jih imam 58, pa samo sebe dojemam kot suhica, velika sem pa enako.


(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: topel obrok je nuja?
27.8.2008 20:42:48   
Anonimen
Mogoče te boli želodec tudi od preveč enolične hrane.


Tudi to je mogoce, ceprav se ti scasoma zelodec navadi na taksno z mascobami in hidrati revno prehrano, enako, kot se navadi na vec in prevec mascob.

Jaz se z zdravjem ne bi igrala in bi pojedla nekaj iz tega asortimana.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: topel obrok je nuja?
27.8.2008 20:56:58   
jolly123
Lahko ti samo povem, da sem jaz pojedla veliko surove zelenjave in sadja pa moj želodec ni dobro reagiral, to se ni pojavilo takoj ampak sčasoma me je začelo boleti po vsakem obroku. Tko da sem bila prisiljena pojesti topel obrok, ampak tukaj ne mislim ocvrte bučke, cvetače itd po temu me je samo še bolj bolelo. Najbolj so mi pasale juhice, mineštre ipd. Nič ocvrtega, surovega itd. Solato sem jedla v večini rdečo peso, nekaj kar je bilo lažje prebavljivo. Ampak je čisto od tebe odvisno kaj rada ješ. 

< Sporočilo je popravil jolly123 -- 27.8.2008 20:59:04 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: topel obrok je nuja?
28.8.2008 9:41:04   
Mišni
Moja mati si je v tvojih letih "prehadila" želodec s podobno hrano, kot jo ješ ti. Sicer ona jo je jedla res iz hladilnika, pri tebi ne vem, kako je s tem. In tudi ni v glavenm jedla nič toplega.
Se mi pa zdi, da če si, kot praviš, "s tako postavo zadovoljna", pa so na tebi vidne drastične spremembe + želodec te boli, da nekaj ne štima. V smislu anoreksije, ja.
Glede tega, da bi rada pojedla več, pa ne moreš ... prav s tem se borijo anoreksični ljudje.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: topel obrok je nuja?
28.8.2008 9:44:39   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella

Mene pa zanima kaj se vam zdi bolj pomembno, da oseba kot »glavni obrok« v dnevu med službo poje -  en topel obrok (to je v restavraciji) -  poje eno skledo domače solate (paprika s fižolom ali sirom, zelena solata, pohani malancani ali bučke in kruh)   Drugače se oseba prehranjuje tako, da zjutraj poje skodelico kosmičev z jogurtom ali kos kruha s skuto + kavo z veliko mleka. Poje ta zelenjavni obrok. Pred odhodom domov poje kos sadja (jabolka, banana, …). Zvečer poje še neki na bazi toplega mleka (zdrob, kakav s kosom kruha) ali pač spet zelenjavo.   Namreč zadnje čase sem full shujšala in ko sem mislila, da se je to hujšanje ustavilo, so se doma kr zgrozili (se zaradi dopustov 4 tedne nismo vidli). Nisem suhica (pri 164 cm imam 52 kg, pred 2 leti 65 kg). Ampak nimam niti ene mišice ampak samo salo na skokih in na trebuhu. Zadnje pol leta dokaj redno še zvečer rolam/kolesarim… zgolj z namenom pridobiti mišično maso in s tem kak kilogram…   U bistvu mi niti ne gre toliko za te mišice, kolikor za to, da si nebi zapacala želodca. Doma vztrajajo da je bolje, da pojem nek obrok v restavraciji meni pa se to ne zdi ok. Raje pojem solato, ki si jo sama pripravim kot pa obrok v restavraciji, ki se mi itak vsi zdijo malo umetni….


Ne poslušaj jih, jaz pravim da je veliko bolje da jemo surovo sadje in zelenjavo kot pa kuhane zvarke, jaz pojem ogromno sadja in tudi solate so pogosto na meniju, čeprav mi manjka topla hrana (psihično) in zato tudi kuhano jem, najraje kak jajček al pa polnozrnati makaroni, ne bi mogla živet samo od presne in surove hrane, ker mi nekaj fali. Se mi pa zdi da ni nič narobe če ne poješ toplih zadev, sploh pa v restavracijah, kjer si lahko želodec čist zares zapacaš, ker ne veš kaj vse so noter poturili (razne zelenjavne/ mesne kocke, vegeta, zmrznjeni zrezki, pripravljena zmrznjena hrana...)

Ti jej tako kot ti pravi telo, če ti paše da ješ solate, jih je, če ti paše da ješ kosmiče, jogurte,... potem to jej, sama se ravnam po telesu, jem to kar mi paše in kar si trenutno želim s tem da gledam da so to zdrave stvari npr. namesto belih makaronov polnoznati, namesto mlečne čokolade temna čokolada,... Je pa res da se sladkarijam in vnaprej pripravljeni hrani (juhe iz vrečk, omake iz konzerv, ala pogrej pojej varianta,...) izogibam in je doma sploh nimam.

Sama imam isto kil in tud visoka sem tako kot ti 163/52 ampak sama nimam glih ful špeha ker laufam in telovadim (vaje za noge, trebuh,...) se trudim da bi tale špehec šel stran, trebušček pa bil tak kot si ga želim, kar še vedno ni (imam visoke kriterije)

Tudi pri otrocih, mi je veliko bolj všeč da mi otrok zjutraj poje sadje (jabolko) kot pa razni čokolinoti in cornflakes al kej podobnega ampak to ni tako pogosto, ker pa vzgledi vlečejo in vidita mene ko zjutraj jem jabolko se hitro vštulta zraven in tudi onadva to jesta, še vedno pa je zanju zakon čokolino kljub protestiranju mamiceuser posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: topel obrok je nuja?
28.8.2008 16:34:51   
nu_tella
Pozdravljene,   Hvala za vse odgovore. Naj še jaz vam odgovorim :   Ankica kot sem že rekla, če nebi imela vsega tega šeha bi bila sigurno suhica. Ampak kr se zalog tiče ni panike ;))) Delam pa na temu, da se te zaloge pretvorijo v mišice. Tudi če bo potem več kilogramov. Mislim da kg itak niso tko pomembni, bolj je pomembno iz čes so »sestavljeni« (nekdo z mišicami ima sigurno več kg kot nekdo ki ima špeh ;)))) Imam zelo tanke kosti tako, da mogoče imaš ti močnejše?   Mišni, jaz jem solato, jo pa kake pou urce prej vzamem iz hladilnika. Meni ne gre skupi. Raje pojem skledo domače rdeče pese kot zrezek purana v restavraciji. Je pa res, da eno je toplo drugo ne…Kaj pomeni »prehladila želodec«? Kakšne so pa posledice?   Si me je pa kr malo šokiralo, da bi dejansko lahko kaka anoreksija iz tega lahko nastala? Mislm sej imam 30 let, pa tudi razgledana sem in resno se imam tolko rada, da nebi za voljo lepega telesa/fanta/družbe se pahnila v to… Res delam an temu da si izboljšam kondicijo, ki je res nimam nobene. Hvalabogu sem dobila zelo aktivnega fanta, ki me k temu spodbuja, saj pravi, da sploh ne ve kako funkcioniram, ker nimam nobene mišice nikjer…Pozmimi mislm pilates ubost, da malo mišice k sebi dobim in se losam špehca, samo moj pravi naj že več mesa jem, ne pa tolko sirčkov, ker čene ne bo telo imelo od kje vzet za mišice…
  Puncica sej verjetno bi bilo res bolje jest »ovsene kosmiče« ne raznorazne kornflekse ampak eno veselje pa tudi morm imet ;) Ne morm že z zajtrkom začet z nečem kar mi ni ušeč. Je pa res da je to napredek, ker prej je bil skozi kruh in sir :((( Je pa res da imam to srečo, da dobim večalimanj vse na domačem vrtu. Ravno zato se mi zdi da je moja prehrana ok. Ampak me je to s toplo hrano malo »vrglo s tira«. Ker ja, kar se hrane tiče ne šaramo in gledamo an to da je zdravo in nam paše, ampak če telo šele po veliko časa in zelo restriktivno reagira je pa kriza. Ker ponavad je z želodcem tako, prenaša prenaša prenaša naše neumnosti, potem pa kr naenkrat udari in se ne rešiš več problemov.   Mi doma načeloma tudi veliko mineštr kuhamo, samo si jih do sedaj v nobeni službi nisem mogla pogret potem sem pa raje si razne solate delala. Sedaj imam pa mikrovalovno ali pa plin tako da si bom magari za 2 dni prpravla in potem to jedla. Ja pa full zamudno če prideš ob 18 ali kasnej domov pa to kuhat (poleti mami ne kuha toliko mineštrc)….
  Meni pa vse to nič ne pomeni, ker vidim samo da če si pokvarim želodec, adijo zdravje. Takoj je tuki slabokrvnost,…. Pa v roku leta in pol bi rada začela delati na dojenčku in kot taka hočem biti zdrava…

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: topel obrok je nuja?
28.8.2008 20:43:59   
Naja30
Če samo to poješ v celem dnevu in zvečer še športaš, pa res ni čudno, da si tako shujšala.
In ja, meni je kar pomemben topel obrok. Tudi če par dni pojem kaj mimogrede, telo samo potem že zahteva nekaj "konkretnega".

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: topel obrok je nuja?
28.8.2008 21:56:42   
Anonimen
Nu-tella, pojma nimam, kakšne kosti imam, polomljena sicer nisem bila nikoli user posted image user posted image , tudi špehca je malo, se mi zdi, da ravno prav, sem všeč sama sebi.
Se mi zdi, da je najpomembnejše to, da si zadovoljen sam s sabo, se dobro počutiš v svojih koži.

Sicer pa, kar se tiče mišic: moj dragi je svoje čase veliko hodil na fitnes in je imel mišic še pa še. In nobene kondicije user posted image user posted image user posted image . Takrat je imel 95kg pri 183 cm. Fajn za pogledat user posted image . Potem je nehal hoditi na fitnes, začel izgubljat mišično maso in psledično tudi hijšat. Zdaj ogromno dela okoli hiše, ima kondicije cel kup, mišice spet zelo definirane, ampak ima 82kg. Ker ima razvite mišice iz druge polage: prve so bile moč, moč, moč, ampak brez kondicije, zdaj nima toliko moči, ima pa kondicijo in so tudi mišice drugače narejene, bolj po maratonsko. Hočem reči, da se telo oblikuje tudi glede na to, kako se giblješ. Če vsak dan plavaš ali tečeš na dolge proge, se bodo mišice razvijale dlje časa, postopno a vztrajno, učinek bo viden šele po nekaj mesecih. Če fitnesiraš, potem bo učinek hitro viden, ampak tu gre bolj za klesanje telesa kot pa samo zdravje po mojem, ker se dejansko bolj malo prešvicaš.

Meni tudi ni dovolj samo puran iz restavracije. še skeda solate zraven in pire krompir, to mi je pa popolno kosilo user posted image user posted image user posted image . In tudi če ti bolj paše zelenjava, se mi to ne zdi nič narobe, prej pravilno. Meni tudi vse bolj, smao mesu se pa vseeno ne odpovem user posted image .

(odgovor članu nu_tella)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: topel obrok je nuja?
3.9.2008 21:38:52   
nu_tella
Pozdravljene sem si vzela podaljšan vikend na morju ;)   Ankica jaz imam zelo mali obseg zapestja (ne vem koliko, ker sem trenutno brez metra ;)) in sem enkrat našla eno spletno stran, ki je ITM računal bolj »realno«, to je še na podlagi zapestja. Kar je meni logično, da če imaš močnejše kosti si seveda težji. Za mene se pa za zaloge ni treba bat. Imam trebuh ko bi bla noseča :((( špeha za izvoz. Mišic pa nobenih.
  Jaz rabim neki, kar mi bo špeh ponucalo ;))) to je bolj glavno kot mišice ;))) Najbolj glavno pa je, da si naberem kondicije, ker te pa nič nimam. Praktično se nisem do pred letom in pol ukvarjala s športom, ker ni bilo časa. Zdaj si ga pa vzameme, sicer težko ampak probam, ker če si ga ne bom si ga noben namesto mene ne bo.   Kar se pa tople hrane tiče… ne vem. Danes sem šla v restavracijo jest in mi je bilo skoraj slabše kot če bi pojedla sendvič ali pa solato :((( Pa še full mi gre za jest sladkarijr po tem ko pojem tak obrok :(((. Tako da sem se odločila, da ravno vsak dan ne bom hodila jest, tiste dneve, ko pa bom več kot 8 h v službi pa bom poskušala it jest, če ne bo kaka »packarija« na meniju…

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?