|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 17:53:44   
tashq
kako se vam zdi? verjamem, da bo večina rekla, da ne!
jaz bi bila tudi proti pa naša že od začetka poletja prosi za to...sama ji nikoli ne bi luknjala ušes, ker pa sama prosi pa že tako dolgo pa ne vem...sicer imamo še čas do božička, ker sem ji rekla (tudi že na začetku poletja, pa še ni pozabilauser posted image ), da če bo pridna, da bo mogoče božiček prinesel. razložila sem ji tudi, da ko delajo luknjice, da to malo boli, pa je ne gane...user posted image
skrbi me, kako bo v vrtcu, da se slučajno ne bo poškodovala med igro.sama sem si luknjala ušesa šele v srednji šoli, tako da ne vem, kako to gre pri tako malih...
mi je pa danes padlo na misel, da obstajajo tudi taki uhani samo za pripet.za odrasle ali tudi za otroke?kdo pozna in bi vedel, kje bi se to dalo kupit? ker to bi mi bilo še najbolj všeč (vsaj do šole...).user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 18:03:42   
Lukka
Vprašal moža :) Nič narobe, če to opraviš, vendar NE SAMA, ampak v zato primernih ustanovah. Če je hči izrazila sama željo je to pač to.

Otroci seveda znajo biti malo "razigrani" zato se izogibaj velikih uhančkov, ter ji daj zgolj bunkice ali zvezdice (skratka majhne take na mečici). Vsekakor pa to opravi v tistem tednu, ko je otrok doma (počitinice, prazniki) kasneje pa bi se jaz osebno odločil, da jih bo imela (nosila) ob posebnih priložnostih... Ne vem. Odočitev je tvoja, ampak z nobenega vidika pa se mi ne zdi sporono, da jih nosi, če si jih želi.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
4.11.2013 18:04:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tashq)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 18:12:37   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Vprašal moža :) Nič narobe, če to opraviš, vendar NE SAMA, ampak v zato primernih ustanovah. Če je hči izrazila sama željo je to pač to.

Otroci seveda znajo biti malo "razigrani" zato se izogibaj velikih uhančkov, ter ji daj zgolj bunkice ali zvezdice (skratka majhne take na mečici). Vsekakor pa to opravi v tistem tednu, ko je otrok doma (počitinice, prazniki) kasneje pa bi se jaz osebno odločil, da jih bo imela (nosila) ob posebnih priložnostih... Ne vem. Odočitev je tvoja, ampak z nobenega vidika pa se mi ne zdi sporono, da jih nosi, če si jih želi.

ne, SEVEDA ne bi sama!kje pa bi znala/upala...ja, imela sem v mislih take majhne (sama želi rožice).bi ji pa luknjali med počitnicami, potem mislim, da mora nekaj časa (1 mesec?) nositi medicinske, januarja pa dobi sestrico/bratca, tako da sem nekako računala na to, da ji dojenček za darilo prinese prave uhančke...
hmmmm....nošnja ob posebnih priložnostih?kdaj pa je to?mi nimamo nobenih takih posebnih priložnosti, če seveda isto misliva...če bi jih imela, naj jih potem nosi vsakodnevno...
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ja, podobno je bilo pri nas. Pravzaprav se je šlo bolj za to, da je želela imeti uhančke, bolj kot luknjice v ušeskih, tako da sva se potem dogovorili, da si bo lahko dala delat luknjice, če bo želela, ko bo starejša, med osmim in desetim letom, tam nekje. Pojasnila sem ji, da uheljčki še rastejo in zato tiste luknjice čez 10 let niso nujno tam, kjer bi želeli, da so. Ima tudi nekaj uhančkov za pripet, dobili sva jih v H&M. Tako da zaenkrat je mir, se pa spomni vsake toliko na to.

je res, da se luknjica premakne?ok, še en razlog proti!
bomo pa pogledali v H&M, hvala!user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
4.11.2013 18:20:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tashq)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 18:26:16   
Izabelina
men na tko mickenih niso lepe luknje... pred solo js ne bi dala luknjat uses.
ko pa bo mela luknjice naj pa cim manj ven pa not deva uhane, ker se zarastejo in ko jih hoces dat nazaj mors ubistvu spet predret in spet boli, se posebi pri tko mickenih, ki se jim raznorazne ranice in praske pozdravjo tik tak...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 18:45:28   
patrino
Sama sem bila dete, ki so mu ušesa preluknjali zelo zgodaj- tako zgodaj da se sploh ne spomnim kdaj- tako, da se mi je zgodilo točno to, kar je pisala Ankica. Uhelj je seveda zrasel in luknjica, ki je bila prej normalno na robu, je bila čez nekaj let krepko višje in je bilo vse skupaj nerodno. Kot najstnica sem si šla ušesa še enkrat preluknjati, saj mi je šla takšna " visoka " luknjica na živce. Čez čas se je tako ali tako zarasla. Na faksu smo potem še eksperimentirali in imam na vsakem še po eno luknjjico zraven. Bi se mi pa takoj zarasle, če ne bi nosila uhanov, zato ne svetujem tega, da imate uhane le za posebne priložnosti not, če se boste odločili, da jih namontirate že sedaj. V nasprotnem primeru bo takšno " nedeljsko " vstavljanje vedno boleče, saj se bo luknjica vedno malo zarasla in dvomim, da bo mala še dolgo uživala v nošnji le teh .

Pri nas jih noben od otrok nima. Zadnjič se je nekaj zanimal za te zadeve najmlajši, pa smo ga kmalu prefilmali. Osebno so mi uhančki za dečke nekako čisto izven mode.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 19:06:41   
tashq
sicer meni osebno tudi niso "luštni" majhni otroci z uhančki in niti slučajno ne bi razmišljali o tem, če sama ne bi izrazila želje. hvala vsem za komentarje, samo odločitve mi pa niste olajšali...user posted image no, verjetno bomo res za začetek dali tiste za pripet pa bomo videli...ali pač...

drugače pa:jaz že nekaj let ne nosim uhanov oz. si jih nadenem za "posebne priložnosti" (enkrat na 2 leti) pa se mi luknjice ne zarastejo. imam tudi uhanček v nosu, pa sem bila enkrat pol leta brez pa se mi tudi ni zaraslo...verjetno je odvisno od človeka do človeka...

< Sporočilo je popravil tashq -- 4.11.2013 19:07:11 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 19:48:59   
Najaa
Aaaaa zato imajo ene tak zgoraj luknje. Zanimivo.

Meni tudi niso všeč uhani na malih punčkah. Malo sem se omehčala, ko je tavečja pri 5 letih skoz prosila, da bi imela uhančke. Ko sem ji nazorno razložila, kako zlatar luknjico naredi (da pol ne bi bila šokirana), si je pa premisla. user posted image

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 20:43:06   
asyka
Jaz sem te uhančke (pa zelo simpatični so bili) videla v eni trgovini v Europarku v Mb. Pojma nimam kako se imenuje, je pa trgovina z nakitom poleg Ney Yorkerja. Pa imajo vse možne oblike in so res lepi. Ker ponavadi so bili takšni uhani za pripet veliki in ogromni.

Meni so luknjice delali kot majhni punčki in je bilo mami žal še v istem trenutku. Takrat mislim, da me niti ni mami peljala ampak od očeta mati. Posledice, ki so sledile temu dejanju in neupštevanju dejstva da sem že po naravi alergik... moji ušeski so bili v roku parih ur precej večji kot običajno... Uhančke so baje komaj ven dobili... No, lukenj še danes nimam, si pa včasih nadanem te za pripet...

_____________________________

The secret of life is hidden in DNA.


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 22:23:24   
emma83
Jaz sem absolutno proti, ker so meni zelo zgodaj preluknjali usesa in ni OK, ker se res luknjice premaknejo. Je pa tudi mene peljala babica.

(odgovor članu asyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: triletnici luknjati ušesa?
4.11.2013 23:25:42   
sannndra
Jaz tudi ne bi dala tako zgodaj. Pri treh letih težko razume, da bo res malo bolelo. Nikoli ne veš, mogoče bi jo pa takoj po luknjanju panika in bi hotela takoj ven dat uhančke. Vsekakor bi rekla, da bolje počakat :) Jaz sem tako majhna imela luknjice, pa se nisem kaj dosti menila za njih očitno, ker so se mi zarasle. user posted image Šele sredi OŠ sem si dala ponovno luknjat.

_____________________________

BLOG

(odgovor članu emma83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: triletnici luknjati ušesa?
5.11.2013 8:07:02   
Tippi
pač čisto odvisno od staršev. poznam kar nekaj ljudi, kjer je to tradicija in brez tega ne gre. to je nekaj takega kot krst pri otroku user posted image  eni pač so nujno za, ker tako živijo (ali bolje, ker naj bi živeli v takšnem duhu), eni pa pač proti, ker naj bi bila to svobodna volja otroka. Tko da, mogoče mal 'trda' primerjava, ampak dejansko ni nobene razlike.

Moja prej ni izrazila te želje kot pupika, ampak šele tam pri 14 tih. no, danes si je dala že drugi par luknjic v ušesa naredit.

(odgovor članu sannndra)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: triletnici luknjati ušesa?
8.11.2013 20:11:44   
rozilu
Sama tudi nisem za uhančke pri malih otrocih. Tudi moja bi jih imela (?), verjetno, ker jih vidi pri meni in mi jih hoče vsak dan izbrati.... v bistvu je to edini nakit, ki ga nosim.

Ampak moja prva izkušnja z uhani je bila zelo slaba (pa te nočem prestrašit, samo tko je pač blo): mama je rekla, da sem ful težila, da bi jih imela in za 5. RD so mi jih dali delat pri zlatarju. Spomnim se naslednjega dneva v vrtcu, eden mojih najzgodnejših spominov: bla sem tako zblojena, da se je cela igralnica, vključno s sošolci, vrtela... fotr prišel po mene in me direkt peljal k zdravniku, ker sem imela ušesa 5x večja.... so mi morali pulit uhane s kleščami, mela sepso in dobila seveda AB... Pač ena izmed možnih izkušenj, očitno je zlatar bil zelo nemaren...

Luknje so se mi pol seveda zarasle in po dooolgih letih sem si jih spet dala delat v srednji in pol na faxu...pa zdej mam lukenj ful (poleg večih v ušesih še v nosu in popku) - ne nosim pa več povsod uhanov. Ravno včeraj sem ugotavljala in bila presenečena, da se mi luknje po zelo dolgem času brez uhanov sploh še niso zarasle: v popku in na zgornjem delu ušesa, v mečicah pa jih imam stalno.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: triletnici luknjati ušesa?
8.11.2013 21:28:58   
tashq
uf, zdej sem pa kar nekaj groznih primerov še slišala...user posted image
no, zdaj sem pa skoraj 100%, da ji bomo kupili tiste za pripet!pa še za vrtec me ne bo skrbelo, ker jih v vrtec takih pač ne bo nosila.super!user posted image
samo še najdet jih moram...user posted image no, imam časa še dober mesec...
hvala vsem!user posted image

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?