|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 18:31:11   
tackoracko
nasa malcica ima eno leto-ne mores verjeti kako ze izvaja trmo,ihto,cepeta,ce jo npr.ne vzamem v roke.....imate tudi vi podobne izkusnje?KAKO REAGIRATI?
hvala za nasvete!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 18:35:36   
FLASK_A
No, jaz reagiram zelo strogo (kot drugi pravijo)... Karkoli trmari ji ne ustrežem. Kar si želi dobi kasneje, ko se umiri in je pridna. Pri tavečjemu je super užgalo, pravi cuker je, nič ni siten in nič ne trmari (ker je dojel da pri meni s tem ničesar ne doseže). Zdaj je treba pa še tamalo v to prepričanje spravit. Uf, mi gre živcev... Ampak imam čas in voljo tako da nam kar uspeva.

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 18:44:26   
Anonimen
No, jaz reagiram zelo strogo (kot drugi pravijo)... Karkoli trmari ji ne ustrežem. Kar si želi dobi kasneje, ko se umiri in je pridna. Pri tavečjemu je super užgalo, pravi cuker je, nič ni siten in nič ne trmari (ker je dojel da pri meni s tem ničesar ne doseže)


Se popolnoma strinjam. Pri nas reagiramo enako.

(odgovor članu FLASK_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 18:54:55   
sunny24
Jst pri trmi ne reagiram sploh...jo pustim da se shladi, pa tudi če traja dretje pol ure, ne mrdnem...Tudi pred trgovino sem jo že pustila na tleh ležat, ko se mi je neki trmala in sem lepo zraven počakala, da jo je minilo (po 10 minutah)...Mater kaka sem...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sii protagonista della tua vita e non spettatore della mia..
Te lo spiego meglio...FATTI I CAZZI TUOI!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 19:11:15   
pikapolončica
enako, tudi jaz tako reagiram, le da včasih poskušam pozornost preusmeriti drugam, npr. glej kako lepo jabolko ali pa traktor se pelje...pa včasih upali, včasih ne. drugače pa ga kar pustim, da ga mine, potem pa se takooo crklja, pa me boža...jaz pa njega user posted image

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 19:33:47   
ledenaa
Povem zakaj trenutno ne more nekaj dobiti ali karkoli pač je,preusmerim pozornost itdd. Nikoli pa ne pustim nikjer ležati ali da se mi dere itd. ne vidim potrebe po tem.

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 20:26:40   
miapia
Pustila sem jo in jo še vedno pustim na miru. Vse ostalo je neučinkovito.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu tackoracko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 20:48:35   
Katy78
Velikokrat uspe s preusmeritvijo pozornosti včasih pa tudi ne (največkrat kadar je utrujen in zaspan saj takrat kar rine z glavo skozi zid in sitnari za vsako stvar) in takrat se pač joka in tmari in me tudi ne pusti zraven. Očitno mora to dati ven iz sebe, ker potem je spet ok, kot da ni bilo nič.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trma in ihta pri enem letu?
27.7.2010 21:05:14   
Anonimen
Ali odvračanje pozornosti ali ignoranca - počakaš da mine. Odvisno od otroka, kaj je ok.

Jaz vem samo to, da mine user posted image user posted image .

(odgovor članu tackoracko)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
28.7.2010 7:29:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trma in ihta pri enem letu?
28.7.2010 11:40:09   
manna
O tej trmi in joku in reševanju tega je bilo že toliko napisano, ampak pri vsakem postu, ki ga preberem, me nekaj zmoti. Upiranja in joka ne moremo kar dati vedno v isti koš...
Namreč po mojem je najbolj pomembno zakaj sploh otrok trmari. Če je recimo zelo utrujen, potem pač cvili in se upira zato ker hoče v naročje da bi zaspal - torej ji to tudi dam. Če pa cvili kar tako ker hoče nekaj kar ne sme, potem pa ji pač razložim zakaj tega zdaj ne more in ji pokažem nekaj drugega. V vsakem primeru pa je treba pomisliti zakaj otrok pač nekaj protestira in se potem primerno odzvati. Včasih en dolg objem in dve minuti crkljanja rešijo vse. Ne pa da slišim ene mame kako ponosno govorijo "ne bom je vzela k sebi ker samo trmari", sploh pred enim letom starosti! Na tak način dobiš samo sitnega in jokavega otroka, ki se bo vsakič bolj drl in vedno več zahteval. In ko bo star dve in več let, bo trmast kot bikec, v vsaki situaciji bo samo iskal da bi on zmagal...



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trma in ihta pri enem letu?
28.7.2010 11:48:27   
Katy78
manna, se strinjam. Ampak mislim da tukaj vse govorimo o trmarjenju kadar otrok nečesa ne more dobiti oz. ni po njegovo. Pri nas je trmarjenje in jok edino če nekaj ni po njegovo. In ravno kadar je utrujen, takrat si zamisli samo take stvari, za katere ve, da jih ne sme ali so nevarne zanj. 

Objemanje in lupčkanje - kadar ima "napad", takrat ni šans, da bi ga lahko objela, ker če ga, ima še hujši izpad. Se hoče sam pomiriti. Že itak ni crkljive sorte. Imam pa to srečo, da se mu v veliki večini primerov da preusmeriti pozornost, če pa se mu je ne da, pa jokanje in trma nista dolgotrajna, traja par minut in potem je spet ok. Si pa ne predstavljam kako je, ko se ti otrok začne metati po tleh, butati z glavo ob steno, ali celo ob radiator kot kolegičina hčerka, ki je stara 20. mesecev kot moj Nik. user posted image Upam, da tega nikoli ne doživim.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: trma in ihta pri enem letu?
28.7.2010 12:03:19   
manna
katy78, ja saj jaz sem komentirala bolj t.i. "trmo" pri enem letu, ali še prej, ker me moti da ene že tako malim otrokom silijo neko disciplino in "kar naj se navadi" sistem.
Verjamem, da kasneje pride veliiiiko hujših primerov trme.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: trma in ihta pri enem letu?
29.7.2010 15:56:09   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

manna, se strinjam. Ampak mislim da tukaj vse govorimo o trmarjenju kadar otrok nečesa ne more dobiti oz. ni po njegovo. Pri nas je trmarjenje in jok edino če nekaj ni po njegovo. In ravno kadar je utrujen, takrat si zamisli samo take stvari, za katere ve, da jih ne sme ali so nevarne zanj. 

Objemanje in lupčkanje - kadar ima "napad", takrat ni šans, da bi ga lahko objela, ker če ga, ima še hujši izpad. Se hoče sam pomiriti. Že itak ni crkljive sorte.



Pri nas popolnoma enako!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: trma in ihta pri enem letu?
29.7.2010 19:46:52   
salcka
IZVIRNO SPOROČILO: manna

katy78, ja saj jaz sem komentirala bolj t.i. "trmo" pri enem letu, ali še prej, ker me moti da ene že tako malim otrokom silijo neko disciplino in "kar naj se navadi" sistem.
Verjamem, da kasneje pride veliiiiko hujših primerov trme.



kot da je "trma pri enem letu" kaj drugega kot kasneje. sem prepričana, da otroci že pri enem letu (če ne še prej) točno vedo, kaj lahko dosežejo. in prav je, da otroka navadiš na malo discipline že pri enem letu. imaš več možnosti, da do veliiiiko hujših primerov trme kasneje sploh ne pride.

jaz pri trmi poskušam preusmeriti pozornost. če ne vžge, pa enostavno ignoriram. ko se pomiri, pride sama k meni. pa je stara eno leto.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: trma in ihta pri enem letu?
29.7.2010 19:54:40   
majana79
naš se pa z rokicami po glavi tepe, če mu kaj ne paše user posted image pa ne vem kje se je tega navadil oziroma kaj mu to pomeni? user posted image je prav grozno videt, pa bolj mu dajem stran, govoriva, da ne, manj pomaga... je pa izredno trmast in samovoljen

a ni več pridnih otrok kot smo bili mi (vsaj po besedah moje mame? user posted image )??

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: trma in ihta pri enem letu?
12.8.2010 11:59:36   
PapuaNG
Mi tudi probamo ali preusmerit pozornost ali pa pustimo,da se zdere. Itak ponavadi hitro dojame, da ne bo nič dosegel in neha. Bolj problematično je, da se gospodič noče držat za roko, ko hodimo po cesti (ima dobrih 14mesecev). Če ga v naročje vzameš, pa se dostikrat začne totalno izvijat iz naročja, da hoče dol. Roko nastavi samo, kadar je treba po stopničkah user posted image Pol pa kar maha z rokami, češ naj ga pustimo pri miru. 

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: trma in ihta pri enem letu?
3.9.2010 15:29:35   
marjetica8
fajn da ste odprle to temo! Imamo tudi mi težave s trmo - smo stari 16mesecev. Naš vsakič ko se strma ko kaj ni po njegovo, buta z glavo ob tla/vrata/omaro...oz. kar najdeuser posted image user posted image . To šele grozno zgleda - in isto ne pomaga popolnoma nič - ko vidi da boli, se začne še bolj dretuser posted image  Jstz po navadi ne reagiram, ignoriram in počakam da mine.  Razen če vidim da se preveč tolče z glavo,poskušam preusmerit pozornost.
Me zanima, če tudi vaši otroci tolčejo z glavo ob tla? Me včasih prou zaskrbi...user posted image

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: trma in ihta pri enem letu?
3.9.2010 17:05:53   
*miska.mcc*
ja moja je lih dopolnila 1 leto. in trma in cepeta in piha skozi nosek....
samo nimam pravila. poskusam jo preusmerit. ce to ne pali, ji ponavadi ustrezem. verjetno nekaj hoce ali potrebuje. ampak se ne zna povedat kaj ji manjka.

pri vseh treh sem tako delala. in najstarejsi je totalno netrmasti otrok. srednemu se trma ohlaja, ker ve da z njo nikamor ne pride.
pri tamali enoletnici pa se bom sproti odlocala kako in kaj.


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?