|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   trojčki?
12.7.2006 8:04:09   
anitag
Na prvem UZ v 6T in pol smo videli kar tri srčke! Že to je bil pravi šok, še bolj pa me je zbegalo, ker so me zdravniki tako nesrečno gledali kot da je to ne vem kakšna katastrofa. Potem sem zvedela vse o menda silni tveganosti triplodne nosečnosti in seveda so mi priporočili redukcijo. V vsakem primeru bomo počakali tam do 10 tedna, če bodo sploh vsi ostali, potem pa se bo treba odločit. Midva z možem si želiva predvsem zdrave otroke, dva ali pa magari tri, bomo že speljali. Ampak, če je tveganje res tako veliko? Sicer pa tudi redukcija ni brez tveganja, čeprav je menda veliko manjše kot pri trojčkih. Punce, kakšne so vaše izkušnje s tem?

hvala in lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: trojčki?
12.7.2006 8:39:09   
emaa
Tu na forumu so kar tri (če ne več) punce, ki so uspešno pripeljale triplodno nosečnost do poroda zdravih otrok. Sem pa brala na Živa portalu (namenjen neplodnosti), da je ena ravno tako (sicer po IVF) zanosila s trojčki, identična dvojčka in še en plod. Svetovali so ji redukcijo tretjega, za kar se je določila. Nato pa je odmrl še eden od idnetičnih dvojčkov, pa ima sam enega. Ne vem, jaz se verjetno ne bi odločila za redukcijo, saj lahko z počivanjem, uboganjem naovidl zdravnikov dosežeš, kar je potrebno. Skoraj sigurno boš del nosečnosti preležala v bolnici. Želim ti vse najboljše, odločitev pa je izredno težka.

(odgovor članu anitag)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: trojčki?
12.7.2006 8:42:55   
Seven*
Jaz bi obdrzala vse tri.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu anitag)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: trojčki?
12.7.2006 9:52:33   
jagoda
Jaz tud!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: trojčki?
12.7.2006 10:01:29   
anitaz
Jaz bi kar vse tri obdržala. user posted image

(odgovor članu jagoda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: trojčki?
12.7.2006 10:01:54   
dulcinea
Jaz bi obdržala vse tri.

Če ima namen, bo že sam odmrl. Sicer pa ne boš prva, ki bo rodila tri.

LP, D

PS: Moje mnenje naj ne bo žaljivo, ker ne vem kako bi bilo v taki situaciji pri meni.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: trojčki?
12.7.2006 10:09:27   
ada2
od družinskih prijateljev hčerka je pred 2,5 leti donosila četvorčke. so ji baje tudi rekli za redukcijo, pa se je odločila za vse 4 in so vsi zdravi in pravi srčki. veliko sreče ti želim!

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu dulcinea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: trojčki?
12.7.2006 10:57:03   
kapica
Jaz sem v postopku ivf, in preden smo se z zdravniki o vsem pogovarjali, sva midva zelela imeti tri. Tako da sva rekla bova ze nekako zmogla.
Ker pa zdravniki to odsvetujejo, sva se odlocila samo za dva.

Tako da ne vem, jaz mislim da ne bi upala enega odstranit, komplikacije in tezave so lahko v nosecnosti z enim ali z tremi otrocki.
Ce vidva mislita da zmoreta, potem obdrzita vse tri.

LP

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: trojčki?
12.7.2006 11:04:42   
CUKRČEK
jaz se skoraj zagotovo ne bi odločila za redukcijo

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu anitag)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: trojčki?
12.7.2006 11:59:19   
anabanana
user posted image Ej supermami, a to si zanosila po naravni poti?!user posted image
(nisem sledila, oprosti)

Vse tri srčke obdrži, veš koliko nas je tukaj, ki bi dali ne vem kaj za vsaj enega.

Držim ti pesti, boš videla, da bo vse ok.



_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: trojčki?
12.7.2006 14:16:26   
BLAŽIKA
Kar vse tri obdrži bo že narava uredila d abo ok.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: trojčki?
12.7.2006 20:19:45   
dory
Mene bi sicer ob tej novici kap zadela, ampak ce je tko namenjen kaj ces...jst v to ne bi posegala,ce bi slo po naravni poti kej ok, ampak drugace ne :)

drgac pa tri x cestitke :)

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: trojčki?
13.7.2006 7:48:50   
anitag
Hm, očitno nobena mamica trojčkov ravno ne prebira tega foruma... Punce vseeno hvala za spodbudne besede, glede prepuščanja naravi je pač žal tako, da smo se že do sedaj kar nekaj vmešavali vanjo tako da tile trije srčki niso čisto njena zamisel. Drugače bi jaz tudi rekla brez pomislekov naj narava uredi. Vseeno je prijetno slišati tako enoglasen "glas ljudstva" da malo uravnoteži glas stroke, ki pravi ravno nasprotno.

lp vsem

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: trojčki?
13.7.2006 9:23:32   
zara3
Draga anitag,
Evo, tudi mamice trojčkov se oglašamo na tem forumu, je pa res, da odkar smo številčna druzina ne uspem vsak dan pogledat kaj je novega.
Verjetno si po kakšnem od prejšnjih sporočil ze opazila, da sem mami 1 letnih trojčkov. Ravno prejšnji mesec so moji zlati otročki upihnili prvo svečko na tortici.
Tudi pri nas je bilo podobno...prvi dan šok, da so trije, nakar sva z mozem novico zelo lepo sprejela in se veselila trojne nosečnosti. Paniko so delali edino zdravniki, ki so tudi nama predlagali redukcijo. Pri nas je bila povečana rizičnost še zaradi tega, ker sta fanta enojajčna. Midva z mozem sva se odločila, da pustiva, da narava naredi svoje. Odločitev je bila še lazja tudi zaradi dejstva, da je redukcija tvegano početje in lahko ostaneš brez vsega.
Moja nosečnost je potekala brez vsakeršnih tezav. Sicer sem bila od 2 meseca nosečnosti na bolniški, zadnji mesec sem preventivno prelezala v bolnišnici, sem pa rodila z 32 tedni nosečnosti popolnoma zdrave otročke. Sicer so bili res majhne porodne teze, smo pa 1 mesec po porodu odšli domov z krasnimi dojenčki. Doma smo bili cca 14 dni pred PDP.
Odkar imam trojčke sem spoznala kar nekaj mamic trojčkov in lahko ti povem, da imajo vse ki jih poznam zdrave otročke in niso imele kakšnih večjih tezav v sami nosečnosti in kasneje.
V glavnem, ni ga na svetu junaka, ki bi ti lahko zagotovil, da bo vse vredu....ne pri trojni, dvojni ali pa če hočeš tudi enojni nosečnosti. Odločitev redukcije je samo tvoja in od tvojega partnerja. Jaz lahko samo povem tole, da če bi se čas zavrtel nazaj in bi bila ponovno v enaki situaciji bi naredila enako.
Veliko sreče in zdravja, pa seveda pravilno odločitev ti zelim!
Zara+user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitag)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: trojčki?
19.7.2006 12:20:46   
Anonimen
Jaz bi jih tudi obdržala, sigurno. Čeprav sem sicer zagovornica splava, torej nimam moralnih pomislekov proti temu, češ da ubijam živo bitje, ampak odstraniti enega samo zato, ker naj bi jih bilo preveč, to pa zame ni dovolj dober razlog, ob tem da je toliko mamic, ki tako nosečnost srečno pripeljejo do konca. Ne bi rekla, če bi jih imela pet...
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: trojčki?
2.8.2006 18:05:21   
lu155
po eni strani je v redu po ta drugi pa ne...sm jst bi obdržala vse 3!


_____________________________

trinika&tomaž sončka moja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: trojčki?
11.8.2006 12:16:53   
anitag
hvala za vsa mnenja!  no, danes je bil dan D za odločitev in: ostajamo v troje. Držimo pesti in upamo na najboljše : to pomeni najmanj do drugega leta bo treba zdržat!

lp

(odgovor članu lu155)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: trojčki?
11.8.2006 14:07:39   
bini
bravo supermami!!!!
želim ti tri zdrave sončke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu anitag)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: trojčki?
11.8.2006 14:25:32   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: anitag

hvala za vsa mnenja!  no, danes je bil dan D za odločitev in: ostajamo v troje. Držimo pesti in upamo na najboljše : to pomeni najmanj do drugega leta bo treba zdržat!

lp


Bravo!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

In čestitke za tri peresno deteljicouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu anitag)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
11.8.2006 14:57:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: trojčki?
13.8.2006 21:42:26   
x_srečka_x
Bravo za tako odločitev user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: trojčki?
13.8.2006 21:48:02   
zara3
Lepo je slišati, da bodo na svet prikukali še eni trojčki.
Bravo mami !!!!
Zara + user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: trojčki?
13.8.2006 21:51:30   
KIRA
tud jaz sem dala skoz IVF in ni mali hec. ravno iz tega razloga se ne bi odliočila ra redukcijo, pa če bi zanosila naravno ali umetno.pri redukciji ni rizik samo zate, ampak tudi za preostale fetuse, ker se jih lahko poškoduje. jaz ne bi šla v to.

(odgovor članu anitag)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?