|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   učenje angleščine pri malih otrocih - izkušnje!
11.5.2010 12:53:02   
ALWAYS LARA
prebrala sem že veliko za in proti tem glede učenja angleščine predšolskih otrok ali pa do starosti, ko imajo amgleščino v šoli. naši še ne hodita, vendar sem o tem razmišljala.

zanima me vaša izkušnja, če se je vaš otrok učil angleščino ali kak drug tuj jezik, kaj mu je to prineslo v kasnejših letih in kaj mu je to prineslo v šoli pri samem pouku angleščine? in kako so se učili - na tečajih ali pri kakem native speakerju?
kako so potem to angleščino uporabljali? ali sploh jo uporabljajo, se učijo zgolj besede ali tako uporabno, da razumejo govor ali celo kak stavek sami povejo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:03:10   
kakadoo
Dolgo časa sem razmišljala, da je za otroka super
da se čimprej začne učiti tuje jezike... zdaj pa kolikor sem starejša,
toliko sem manj prepričana v to. Zadnjič sem slišala
eno mamico, ki je spraševala vzgojiteljico v vrtcu zakaj nimajo organiziranega
tečaja angleščine. In veste kaj je vzgojiteljica odgovorila? Tole:
Gospa, ali je vaš otrok že brez plenice in uporablja wc? NE
Ali se vaš otrok že zna sam obleči za v vrtec? NE
Ali si zna pripraviti enostaven obrok za zajtrk? NE
In nato ji je odgovorila: no, potem pa najprej otroka naučite osnovnih stvari, ki jih
potrebuje v življenju, nato ga pa šele učite angleščine.
In takrat sem rekla: to je pa točno res.
Revčki so tako ali tako že ful obremenjeni v šoli... zakaj bi jim še tisto leto pred šolo grenil
z učenjem...

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:08:23   
Lu
Naša ima v vrtcu angleščino. Je pa res, da gre vse skupaj bolj kot ne za igro.  Tisto tapravo pa še ne. Da bi sedel pa študiral user posted image To bi bilo too much. user posted image In moram rečt, da že kar nekaj zna. Barve, števila,...


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:14:11   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: kakadoo

Dolgo časa sem razmišljala, da je za otroka super
da se čimprej začne učiti tuje jezike... zdaj pa kolikor sem starejša,
toliko sem manj prepričana v to. Zadnjič sem slišala
eno mamico, ki je spraševala vzgojiteljico v vrtcu zakaj nimajo organiziranega
tečaja angleščine. In veste kaj je vzgojiteljica odgovorila? Tole:
Gospa, ali je vaš otrok že brez plenice in uporablja wc? NE
Ali se vaš otrok že zna sam obleči za v vrtec? NE
Ali si zna pripraviti enostaven obrok za zajtrk? NE
In nato ji je odgovorila: no, potem pa najprej otroka naučite osnovnih stvari, ki jih
potrebuje v življenju, nato ga pa šele učite angleščine.
In takrat sem rekla: to je pa točno res.
Revčki so tako ali tako že ful obremenjeni v šoli... zakaj bi jim še tisto leto pred šolo grenil
z učenjem...


Dobro si to napisala, nekako so to moje besede (kopiram odgovor, ko se je šlo kaj znajo naši štiriletniki)

sem čakala katera bo zapela ...sem napisala nalašč to, ker ponavadi se začne npr. moj štiriletnik piše po nareku, govori dva jezika, šteje do 116, množi, deli... Hkrati pa : ima dudo, ker ga ne moremo odvaditi, ima pleničko, ker ima švoh mehur, se ne oblači, ker je indigo in ima bolj pomembne stvari za počet, si ne umiva sam zobk , ker je hiperaktiven. user posted image  Mal heca.


Če pa katero zanima imajo danes v lidlu " predšolska angleščina" neko slikanico.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kakadoo)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:20:51   
ZARA
Zara se "uči" anglo samo skozi risanke, ki jih ima neomejeno. Zelo malo ima sinhro risank in je sploh ne moti, ker že od nekdaj gleda risanke v originalu. Pozna kar precej besed, sploh živali, predmete, ... kakšen stavek ji uide sem in tja, šteje do 12, ... tako neprisiljeno bi rekla ... stara je pa 6 let.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:25:58   
Raho
Sem proti učenju tujih jezikov v prezgodnjem otroštvu. Naj se otok igra, to je njegova primarna zaposlitev. Ko bo večji, se bo učil. In seveda, če bo izkazal interes.

In naj se najprej nauči uporabljati materni jezikuser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:28:19   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Raho
In naj se najprej nauči uporabljati materni jezikuser posted image
Kaj pa je pri vas materni jezik. Lots and lots of shopping? user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:28:49   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Sem proti učenju tujih jezikov v prezgodnjem otroštvu. Naj se otok igra, to je njegova primarna zaposlitev. Ko bo večji, se bo učil. In seveda, če bo izkazal interes.

In naj se najprej nauči uporabljati materni jezikuser posted image


sej to je problem... pol se pa zgodi kot naši, ki pri 11ih ne zna 5ih koherentnih stavkov v slovenščini skupi spravit ALI prebrat, v angleščini pa piše 2-stranske spise in bere bolj gladko kot jest...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:30:49   
*miska.mcc*
moja 2  razumeta ze osnovo in govorita osnovno po ang.

samo iz risank in rač. igric.(7,9)

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:38:41   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Raho
In naj se najprej nauči uporabljati materni jezikuser posted image
Kaj pa je pri vas materni jezik. Lots and lots of shopping? user posted image


be my guestuser posted image user posted image user posted image

and

tooooooooooooooooo much of shoppinguser posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 13:51:41   
ledenaa
meni pa gre na jetra ko pravite da naj se otrok ne uči in da je to čas za igro
A mislite  da jih posedajo in zdaj se morajo malčki tam mantrati?
jaz sem za in se to zelo zelo obrestuje naprej.izkušnje govorijo drugačeuser posted image

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 14:01:30   
dory
kwa pa vem...ko smo bli mi otroci smo se znali še igrat ja, zdej pa se mi zdi,da tega ni več...in ja podpiram igro pa tud tamalga rada odpeljem kam na obisk, da se lahko igrajo, pa vseeno mi je postopno učenje angleščine čist kul...sicer namenoma čakam na začetek šole, da začnemo...ga pa zadeva zelo zanima in za svojim idolom ben 10 ponavlja vse živo :)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 14:09:57   
rija
jaz bom rekla, da naj se učijo toliko, kolikor sami pokažejo interesa.

jaz sem bila dvojezična od rojstva naprej in pri 4 simultano prevajala svoji mami drugi jezik. ker pa me starši niso dovolj spodbujali po selitvi, sem tadrugi jezik hitro pozabila. za kar mi je zdaj neizmerno žal.


zato spodbujam željo in interes svojega otroka v zanimanju za tuje jezike.

tamali ima posluh in talent.....in seveda gre vse skozi igro. a kdo mogoče misli, da ga za 45 minut posadim za šolsko klopuser posted image

nemščina mu kar leži, pa še to sem kar malo jezna na moža, da se premalo pogovarja z njim nemško. obvlada namreč odlično, ker je živel in obiskoval šolo gori....in bom še to rekla...je boljše, da obvlada 5 jezikov pogovorno, četudi ne slovnično 100 % pravilno, kot pa da jih sploh ne. vsaj sama po sebi vidim, ko gre za kak posel, da je včasih dovolj par stavkov.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 14:29:38   
Nika v službi
Če bi pri nas imeli v sklopu vrtca angleščino, bi bila takoj za, ne bi je pa posebej vpisovala v kak tečaj, ker gre to na račun popoldanske igre, skupnega bivanja. Pred šolo je namreč nikakor ne želim obremenjevati z dodatnimi aktivnostmi, ker za le-te niti nima interesa.

Je pa res, da jo skozi igro, tako na izi, v dnevni komunikaciji, navajam na jezik sama, ker pač govorim aktivno angleško in nemško. Predvsem angleščina ji je blizu in si hitro zapomne. Zna šteti do 5, s pomočjo tudi do deset, pozna določene besede ali fraze (close the door, deal, give me five, ipd.), zelo rada me posluša, ko govorim angleško, to ji je strašna zabava, sploh če nataknem na roko kakšno njeno lutko in da potem ta govori. Malo se zraven še dodatno pačim in ji je u iber zabavno.

Jezika se otrok uči naravno, skozi igro, tako kot maternega jezika. Podpiram naravno učenje tujega jezika.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 14:31:02   
Klemy82
No, jaz sem se začela učiti angleščino pri petih letih nekako, čisto spontano, ker me je občasno pazila ena punca, ki je bila drugače študentka angleščine. Imela sem interes, bilo mi je fajn, njej pa tudi... tako v izi, da se razume, besede, fraze, pesmice, številke...
Če ima otrok interes, zakaj pa ne, mu ne bo škodilo nič. Drugo pa je, če ga v to silijo ambiciozni starši, ki bi najraje že novorojenčka vpisali v kak tečaj, da ne bo kaj zamudil.

_____________________________

Jst.

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 14:50:08   
Raho
Mene pa zanima, kaj tiste, ki spodbujate zgodnje učenje jezikov, pričakujete, da bo vaš tri ali štiriletnik po enem letu obiskovanja tečaja angleščine obvladal.

Edino naravno in spontano učenje jezika je v okolju. Moja otroka sta od rojstva dvojezična, pa ne zaradi kakršnekoli ambicioznosti, ampak zaradi okolja, v katerem živita. Žal učenje jezika, ki poteka kot dodatna aktivnost in ni spontano, ampak organizirano, ne more biti naravno.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 14:51:21   
rija
jaz ga ne spodbujam s tečaji, pač pa v okolju.....širšem ali ožjemuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 16:18:27   
polma
Mislim, da slovenski malčki ne potrebujejo učenja tujih jezikov v vrtcu, ker veliko OŠ prakticira zgodnje učenje angleščine (3.r, 8 let), sploh imamo pa srečo, ker naše TV predvajajo originalne serije in filme, da o kanalih z risankami ne govorim. BV, metanje denarja z lopato skozi okno. Otroci s posluhom za jezike se sproti naučijo tujih jezikov, poznam  kar nekaj malih genijalcev, ki mač beter spikajo od svojih staršev.user posted image

_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu ALWAYS LARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 20:50:08   
Ribica **
Lu, to kar si ti nastela, zna tamal od mojega pri 6 brez da tja hodi. Ker smo pribl. 2x letno v angleskogovorecih drzavah na dopustu, se takrat bolj intenzivno zanima za to.

Se strinjam tudi s tem, kar je napisala kakadoo, predvsem pa s tem, kar je napisala raho - naj najprej zna slovensko, pa č š ž, c s z in r, potem pa kaj drugega. Ker sicer se bo učil napačne izgovorjave in to ni ok.

In tale angleščina v vrtcih se zdi meni povsem brez veze .. tiste tri pesmice ga lahko tudi jaz naucim, ponavadi te zadeve "predelujemo" v avtu ali na sprehodih ... seveda samo in zgolj na njegovo željo.

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 21:46:28   
valči
Našega sina smo dali leto pred šolo v tečaj angleščine v vrtčevskem času.Letos v 1. razredu tečaj nadaljuje.Mu je všeč.Midva sva rekla,da škodilo mu ne bi in raje to,kot nogomet.Mu bo v življenju bolj prišel prav jezik,da ne bo kot midva,ki svas kot dva loleka,kar se angleščine tiče.
Tudi sestri bosta šli,ko bo čas za to.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
11.5.2010 21:49:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ribica **)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
11.5.2010 22:37:59   
sami0804
Naš se uči nemščino,je pa predšolski.
Sicer je tako,kot je napisala ZARA,veliko besed poznal že iz risank.Ker stanujemo blizu avstrijske meje,sem mnenja,da mu škodit ravno ne more,pa še zelo rad hodi tja.Učijo se predvsem skozi pesmice in igro.
Ga pa verjetno res ne bi vpisala,če ne bi bilo v sklopu vrtca ali če sam ne bi pokazal interesa za učenjeuser posted image .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
12.5.2010 7:04:35   
barni
Jaz sem tudi v dilemi. Zelo rada bi, da bi moja deklica znala vsaj en do dva tuja jezika, ker sem sama bolj teleban na tem področju, bi mi pa blazno prav prišlo, če bi znala vsaj tekoče angleško in špansko.

Sama sem mislila preden sem postala mama, da bom itak takoj otroka vpisala v kak tečaj ali kaj podobnega. Zdaj nisem več tako prepričana. Krasno bi mi bilo, če bi v vrtcu v sklopu programa imeli kakšno uro namenjeno tudi tujim jezikom, v tečaj pa mislim, da je ne bi dala, ker itak po mojem zdaj še ne bi hotela hodit (drugi otroci, popoldan, drug kraj).

V vrtcu imamo eno mamico, ki se s svojo deklico pogovarja v angleščini, čeprav je "naša". Deklica jo povsem razume, nisem čisto prepričana ali ji tudi odgovarja v angleščini. Ji je pa čisto naravno, da ji mama govori v angleščini (če se pogovarja z nami ali vzgojiteljico, potem govori slovensko seveda).

Kolegica je poročena s skandinavcem in oče se s sinom pogovarja v flamščini. Sin ga zelo dobro razume, čeprav mislim, da še ne pove kaj dosti, je pa star 5 let.

Jaz od mojega učenja tujega jezika nisem imela čisto nič. V OŠ je bilo porazno, tisto zame ni bilo nič. V srednji šoli sem spet naletela na obupno učiteljico, tako da smo bolj peli pesmi ob njenem igranju na kitaro. Na faksu sem potem vzela nemščino. Tako da nobenega jezika ne znam 100%, vse nekaj na pol.

Zoprno je, ker se naučiš, potem pa ne uporabljaš dnevno ali vsaj tedensko in potem pozabiš.

Zato resno razmišljam, kaj narediti s temi tujimi jeziki. Zaenkrat furamo JIM JAM, kjer so luštne risanke (DVD risank nimamo oz. nočemo imeti).

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
12.5.2010 9:25:40   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR
Se strinjam tudi s tem, kar je napisala kakadoo, predvsem pa s tem, kar je napisala raho - naj najprej zna slovensko, pa č š ž, c s z in r, potem pa kaj drugega. Ker sicer se bo učil napačne izgovorjave in to ni ok.

Še to da napišem. Zara R obvlada od svojega nekje 2,5 leta, šumnike in sičnike pa kako leto in pol kasneje. Mi je tudi vzgojiteljica na govorilnih urah rekla, da se je nje, ko je prišla v vrtec, najbolj zapomnila po lepem govorjenju.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 12.5.2010 9:26:01 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: učenje angleščine pri malih otrocih - izk...
12.5.2010 23:12:29   
jaša2
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Sem proti učenju tujih jezikov v prezgodnjem otroštvu. Naj se otok igra, to je njegova primarna zaposlitev. Ko bo večji, se bo učil. In seveda, če bo izkazal interesuser posted image


pa saj v tem je finta zgodnjega učenja tujega jezika - da se igrajo in z igro osvajajo določeno besedišče. oglašam se kot učiteljica nemščine in sem vodila tudi tečaje v vrtcih. tu otroci ne sedijo, pišejo in se piflajo...ampak IGRAJO, pojejo, plešejo, barvajo -- vse to kar že itak počnejo v vrtcu. finta je v tem, da je pri tečaju pač nekaj drugače - tuj jezik namreč. gre za stik s tujim jezikom, nekateri dosti odnesejo od tega, nekateri pa tudi ne. vendar so prišli v stik in jim je potem v šoli mogoč malo lažje. marsikdo od mojih učencev se potem pri rednem pouku spomni in reče "Aha, to smo pa že v vrtcu delali!!" In ima tudi malo večje veselje do veselja, ker mu ni vse čisto tuje.
pa saj se ne učijo nekih groznih lekcij...ampak neke osnove - barve, števila,.... mislim....

razumem mamice, ki rečejo "najprej se naj naučijo materinščine in ostalih osn.veščin, naj se igrajo...",  ampak kot učiteljica pa zagovarjam stališče, da nič ni narobe, čeotrok pride v stik s tujim jezikom (ki je dandanes vedno bolj pomemben) že v vrtcu. kr sem priča neznosnim težavam pri učenju otrok, ki šele v 4. ali 7.r. pridejo v stik z določenim jezikom.

saj...tisoč mamic, tisoč mnenj....jaz svojega mnenja ne zagovarjam samo zato, kr sem v tem poslu, ampak prdvsem zato, kr sem v svojem poslu priča POZITIVNIM UČINKOM zgodnjega "učenja" tujega jezika.


_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?