|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   učenje za življenje
17.6.2009 18:34:20   
sanja nk.
Učite kej svoje najstnike tudi opraviil, kot so preoblečevanje postelje, priprava hrane, likanje, opravljanje pralnega strojauser posted image , ..takih opravil, ki jih bodo rabili vse življenje..punce verjetno to že itak znajo..., z fanti je verjeten večji problem, vsaj pri meni je biluser posted image .
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: učenje za življenje
17.6.2009 18:55:12   
Kliki
Mene moja mami ni nikoli silila delat doma. Svojo sobo sem pospravila, si včasih kaj skuhala to je pa bilo tudi vse.user posted image
Zdaj ko pa živim na svojem pa delam vse.user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: učenje za življenje
18.6.2009 0:37:07   
Kerensa*
Starejši sin je razmeroma zelo samostojen in doma takorekoč brez problema vse naredi sam. Ko kaj počne prvič, mu je treba seveda pokazati oz. mu povedati, kako naj to naredi, potem pa ni nikoli večjih problemov. Resda ni najbolj natančen in je istočasno tudi nestrpen, vendar so stvari večinoma zadovoljive. Ne morem pa reči, da ga teh stvari posebej učim - vidi jih sproti, kot nekaj vsakdanjega in na takšen način se jih tudi nauči. 

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: učenje za življenje
18.6.2009 20:24:49   
anajmad
Ja! Mi to prakticiramo od njenega 6. leta dalje. ve kaj mora narediti in naredi.
Povem po pravici mene je mama zmeraj šparala,da mi ni treba. Ko sva z mojim začela skupi živet,nisem znala ne kuhat in ne peglat. Tako,da mojo sem naučila in upam,da bo uspešna tudi pri tamali.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: učenje za življenje
18.6.2009 20:32:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

Ja! Mi to prakticiramo od njenega 6. leta dalje. ve kaj mora narediti in naredi.
Povem po pravici mene je mama zmeraj šparala,da mi ni treba. Ko sva z mojim začela skupi živet,nisem znala ne kuhat in ne peglat. Tako,da mojo sem naučila in upam,da bo uspešna tudi pri tamali.


mene je pa mati doma zatrla v vseh pogledih, ker nikol ni bilo dovolj dobro in sploh nimam volje kaj naredit. z veseljem pa učim svojega sina in mu poskušam pridobit veselje do gospodinjskih del.
zadnjič mi je sam skuhal juho. user posted image  jaz sem nalila vodo in prižgala plin, on je pa vrgel noter govejo kocko in naredil žličnike. čisto sam.user posted image  ma sem morala pojest, čeprav hujšam. user posted image

(odgovor članu anajmad)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: učenje za življenje
18.6.2009 21:19:11   
Gina
Ja, normalno da znata ta velika dva ogromno reči.user posted image Od posode do perilo zrihtat od začetka do konca, posesat, zakurit peč, smeti odnest v različne kontejnerje, pomit po tleh, skrbet za živali, pospravit, pa ta malega včasih tudi zrihtata za spat,... ma ni da ni. Edino naš fant ni glih za likanje napravljen, to pa ni tolk življenjskega pomena, saj imamo sušilec, pa ta mala rada lika. user posted image Skuhat si znata pa tudi nekaj reči, recimo jajca, špagete, ta hitro župo, kaj speči...še torto če je treba. Pridna sta. Če vsak naredi nekaj, je življenje v družini lažje, pa ne govorimo o delu, ki bi terjalo več kot 15-20 minut na dan napora, pa se ful pozna. user posted image ..evo, ta hip je ta mala prišla, da je zajca spucala...pridna...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: učenje za življenje
20.6.2009 0:40:43   
sanja nk.
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ja, normalno da znata ta velika dva ogromno reči.user posted image Od posode do perilo zrihtat od začetka do konca, posesat, zakurit peč, smeti odnest v različne kontejnerje, pomit po tleh, skrbet za živali, pospravit, pa ta malega včasih tudi zrihtata za spat,... ma ni da ni. Edino naš fant ni glih za likanje napravljen, to pa ni tolk življenjskega pomena, saj imamo sušilec, pa ta mala rada lika. user posted image Skuhat si znata pa tudi nekaj reči, recimo jajca, špagete, ta hitro župo, kaj speči...še torto če je treba. Pridna sta. Če vsak naredi nekaj, je življenje v družini lažje, pa ne govorimo o delu, ki bi terjalo več kot 15-20 minut na dan napora, pa se ful pozna. user posted image ..evo, ta hip je ta mala prišla, da je zajca spucala...pridna...user posted image


no glede likanja..mojadva tega absolutno ne, druga pa že vse gre...
pa ne samo, da je življenje lažje v družini, gre predvsem zato, da niso nebogljeni ko gredo na svojeuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: učenje za življenje
20.6.2009 22:43:53   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: sanja nk.

no glede likanja..mojadva tega absolutno ne, druga pa že vse gre...
pa ne samo, da je življenje lažje v družini, gre predvsem zato, da niso nebogljeni ko gredo na svojeuser posted image



Meni je oboje pomembno. Sama nimam denarja za gospodinjsko pomočnico, niti ne mislim biti žrtev pospravljanja. Pomoč v družini je pomembna že iz vidika razumevanja drug drugega in spoštovanja tujega dela. Nebogljeni v tem primeru pa tudi ne bodo. Oboje šteje. user posted image

(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: učenje za življenje
20.6.2009 22:53:03   
Anonimen
Jaz imam tut mojo punco namen upeljat v čudoviti svet gospodinjskih del ... pač na tak zanjo čim bolj zanimiv način. Pač se mi zdi to ena zelo lepa popotnica za življenje. Pa to bi delala tudi če bi imela fantka ... ker najbolj mi gredo pa kocine pokonci, ko kakega mulota slišim, da on pa tega in tega ne bo počel, ker je fantek, to je pa delo za punce ... grrr ...

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Takoj po menstruaciji?
qloq

Imam eno bolj splošno vprašanje, zanima me namreč kakšna je pri ženski možnost zanositve takoj po menstruaciji, kakšen dan ali dva ali 5.dni po mesnstruaciji ali je možnost večja ali manjša?

Da (60%)

Ne (9%)

Mogoče (12%)

Nevem (5%)

Obstaja (13%)

Ali je sploh ni (1%)


Število vseh glasov: 108

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!