|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   udari nazaj?
30.7.2009 20:37:56   
gajči
A ve učite svojega otroka naj v situaciji, ko ga drug otrok udari, vaš udari nazaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: udari nazaj?
30.7.2009 20:39:38   
Šarki
jaaauser posted image user posted image user posted image , pa nič ne pomagauser posted image user posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: udari nazaj?
30.7.2009 20:44:50   
BAMBINA_
Ne! Nasilje se ne rešuje z nasiljem.

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: udari nazaj?
30.7.2009 20:50:51   
luan
No to bo pa spet tema, ki bo povzročila veliko težkih polemik.
Moj je star 5,5 let in je lani šel prvič v vrtec.Pa mi je prvi dan prišel domov obtolčen(ga je nekdo porinil z gugalnice), pa nekaj dni zatem spet(zopet nekdno porinil z igral), pa je prišel z plavim učem(menda ga nekdo kresnu po buči),no višek mojega potrpljenja je bil ko je prišel domov čist pogrižen po hrbtu.
Do takrat sem ga učila, da naj se umakne če bi prišlo do pretepa.Da se mlajših, manjših od sebe ne tepe in seveda punc.
Ko sem ga vprašala zakaj se ni branil, je rekel da zato ker mu jaz ne dovolim.
No tako, moj otrok ne bo nikomur za pepčka, jaz tudi nimam namena njegovih razprtij reševat.V končni fazi smo starši tisti kateri moramo otroka pripravi na zunanji svet, kateri pa ni z rožicami postlan in vsi niso prijazni in prizanesljivi.
Tako, da sem mu svetovala, da če je udarjen naj udari nazaj.Prvi ne sme udariti, tega res ne podpiram.Braniti pa se mora!
V glavnem sam je uspel narediti red v vrtcu v dveh tednih, brez mojega posredovanja.Je pa bil v skupini malo starejših otrok,zaradi zdravstvenih omejitev.
Se pa mora vsak starš odločati po svoji vesti.Že tako lahko prehitro kaka socialna služba potrka na vrata.
Lp

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: udari nazaj?
30.7.2009 21:50:04   
Najaa
Jaz ji rečem najprej, naj reče otroku, ki jo je udaril, da se to ne dela. Za enkrat še dlje nismo prišli. Če in ko bo večja, pa če to ne bo zaleglo, ji bom rekla, da naj se brani, ja.

(odgovor članu luan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: udari nazaj?
30.7.2009 21:54:24   
Anonimen
Da, ce je vecji od nje in sploh, ce je fantek.
Puncke je pa niti ne tepejo.

(odgovor članu gajči)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: udari nazaj?
30.7.2009 22:57:13   
Onasiss
Oh, že spet ta tema....

Jaz mojega ta velikega vzgajam v prijaznem duhu- pomagati, prisluhniti, poslušati, prositi, zahvaliti, ne tepsti, ampak če te pa kdo udari - udari nazaj, se brani in ne rini v težave!user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: udari nazaj?
31.7.2009 6:53:02   
ksenija12
ne...nikoli..v nobenem primeru..

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: udari nazaj?
31.7.2009 7:03:13   
end1
ko pride do tega da mi reče, da jo je nekdo udaril (večina je to v vrtcu) ji najprej povem, da to ni lepo in se tega naj ne bi počelo, če pa že, najprej poskušaj z besedo, mogoče s tem da greš stran, v skrajni sili pa vrni. 

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
31.7.2009 13:07:13   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: udari nazaj?
31.7.2009 13:09:00   
Splišni
Ma ja, mi rečemo: V jajca ga šut'n!


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: udari nazaj?
31.7.2009 13:23:08   
pupika
Splišni ta je dobra user posted image user posted image

Tudi jaz sem mojega vedno učila, da ne sme udarit, in je bilo prvo leto v vrtcu mir. Ko ga je pa ena punčka skoraj vsaki dan ugriznila, pa sem imela dovolj, pa sem mu rekla, brani se, udari jo, mož ga je prav učil, kako jo more udarit, pa je naš mali vedno rekel, ja, ampak naš mali zaenkrat še vedno ne udari, ampak jo samo potisne proč od sebe, in še do danes ni zaleglo s tem grizenjem, se vleče že od septembra, in to skoraj vsaki dan pride domov z ugrizem, kdaj pa kdaj mu samo štejem ugrize in mažem z tea tree kremo. V vrtcu vzgojiteljice pravijo, da se ji ne da dopovedat, starši od punčke pa so rekli, da je doma pridna in ne grize.

Jaz pravim, da se mora vsaki otrok braniti, kajti tako bo lažje hodil skozi življenje in ne bo tolko trpel.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: udari nazaj?
31.7.2009 17:43:10   
analucija
ja to je zanimivo z grizenjem. mogoče bi jo pa mogel kdo nazaj ugriznit pa bi mogoče kaj zaleglouser posted image user posted image

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: udari nazaj?
31.7.2009 19:20:27   
Onasiss
Ko je moj pogrižen hodi domov sem vzgojiteljici rekla, da želim, da se pogovori s starši otroka, ker je to vrtec in ne živalski vrt. Pa so na koncu oni izpadli žrtev češ, da nimajo kaj narest. Je pa stvar potem hitro minila.user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu analucija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: udari nazaj?
31.7.2009 22:28:31   
mamamajča
Mi smo imeli enak primer. Ko je moj začel hodit v vrtec, še ni bil star dve leti, in v skupini je bila punčka, za glavo večja od njega. Pa tepla kot po tekočem traku in ne samo mojega.
On pa, namesto da bi se branil, v jok in se je stisnil v kot.
Meni se je srce paralo, ko sem to videla- še na uvajanju.

Jaz sem, iskreno, otroku rekla, naj se brani, ker je bil res veliko manjši, in če to pomeni, da bo moral kdaj udariti, pač bo.

Pa niti približno ne zagovarjam nasilja, ampak problem se je moral rešit pri punci, ne pri mojem sinu.

Sta pa ukrepali vzgojiteljici, ki sta pač pozorneje opazovali to punčko in jo ustavili, preden je koga potisnila, udarila...

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: udari nazaj?
1.8.2009 8:26:46   
zinkazi
Otroke učim reševanja konfliktov na neagresiven način. Včasih je to mogoče.  Hčeri sem v vrtcu tudi sama rekla, naj naslednjič vrne udarec, potem je bil mir. Nekaterim otrokom pomaga le to, da začutijo, da so drugi močnejši od njih.
Vsekakor pa skozi igro, pogovor poskušam agresivnemu otroku pokazati, da je bolj prijetna komunikacija na prijazen način. Zdi se mi najbolje, da se problem rešuje v vrtcu. Problem je potrebno reševati pri otroku, ki tepe. Poiskati je treba vzrok. Včasih otrok tepe samo iz občutka ogroženosti.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: udari nazaj?
5.8.2009 9:51:53   
plotka
Pri nas gre to, kar mimo nas. Še nikoli ni prišel z modrico iz vrtca...v kolikor bi se to zgodilo, bi naredila cel hallo v vrtcu...sem mnenja, da morajo vzgojiteljice poskrbeti, da se pretepi ne dogajajo...in vse kaže, da obvladajo svoj posel...hvala bogu!!!...
Sicer pa se znajo otroci med seboj, kar dobro dogovoriti...ne posegam v njihove zadeve in ne učim kaj in kako naj reagirajo v določenih situacijah...to morajo sami ugotoviti...

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: udari nazaj?
6.8.2009 21:45:26   
ječi12
tut js sigurno ne zagovarjam nasila,ampak ko mojo 17m tepe pol leta starejša punčka,pa se ji že neki časa samo odmika....nism ji nikol nč rekla,ker naša ne udari nazaj ampak se vedno umakne...no zadnjič jo je pa udarla,pocukala pa še ušlipnla nazaj....js pa ponosna do neba in nazaj...in ji tut slučajno nism nč druzga rekla kokr da jo zdj k jo je že namahala poboža....in to je blo to..

zdj vsaj vem da se bo v vrtcu znala postavt zase....

in ja js bi rekla da če drugače ne gre udari nazaj....sploh če se braniš pa ne pomagajo besede(pri večjih otrocih)

(odgovor članu plotka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: udari nazaj?
8.8.2009 9:59:16   
maya2
Tudi jaz sem ji govorila da se ne sme tepsti, bla bla bla.... do zadnjič ko sem naletela in sama videla kako jo je tepel fant ki je prišel k sosedom na obisk. Stala je tam, niti umaknila se mu ni on jo je pa boksal po trebuščku in prsih, solze je na silo zadrževala. Sem jo poklicala domov, pa sem ji kar rekla da če jo kdo tepe ji pa res ni treba držat!!! In naj kar udari nazaj! In še ji bom ponovila, ker kot je že ena napisala.... mojega otroka ne bo noben imel za boksarsko vrečo. Fant je bil poleg vsega še 4 leta starejši, lahko bi ji kaj naredil...  moj se je potem pomenil z njim, mu je mali še na veliko jezikal user posted image , če se bo ponovilo bom šla pa pač do staršev... Eno je če se otroci skregajo in zravsajo za kakšne igrače, drugo pa je objestnost! In nasilja v šolah je čedalje več..... pa ni nujno fizično

_____________________________

Nobody is perfect.

Hi! I'm Nobody

(odgovor članu ječi12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: udari nazaj?
10.8.2009 14:08:24   
honey
Vedno sem mu govorila - ne začni prvi, če te kdo udari, udari nazaj. Tudi jaz ne bi pustila, da bi mene kdo udaril - bi mu že vrnila. Enkrat sva imela z možem to temo glede nasilja med partnerji in sem mislila, da bo počil od smeha, ko sem mu rekla, da če me bo kdaj udaril, da mu bom sigurno vrnila, če ne drugače, ga bom ponoči, ko bo spal, z valarjem po glavi user posted image . No, to je bilo sicer rečeno v hecu, ampak mišljeno povsem resno. Zato tudi ne bi pustila, da bi mojega otroka kdo tepel, on bi bil pa kot ena mila jera tam kje v kotu in jokal zaradi tega ali še huje, da bi se pustil, da ga tepejo. Če te kdo mahne, mahni nazaj. To je vse. Čisto preprosto.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?