|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 13:44:26   
varuška mb
pozdravljene!

malo sem prebirala forum in večkrat naletela na to, da otrokom mamice umivajo zobke le enrat na dan. sama sicer še nimam otrok, vendar ko sem bila še otrok so nas učili, da si moramo zobe umivati VSAJ 2-krat na dan, če že ne po vsakem obroku (zajtrk, kosilo, večerja)!

sem le naletela na tiste, ki otroku umivajo zobke enkrat na dan ali je to postala praksa v današnjih dneh??user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 13:50:12   
Luni
Pri nas je praksa 3x!

_____________________________



(odgovor članu varuška mb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:06:18   
romy
Pri nas je praksa 1X in sicer po večerji, oz.pred spanjem

in kaj čmo, druge možnosti nimamo, ker povprečno pridemo od 5-ih do 6-ih  zvečer domov user posted image

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:20:03   
tt79
Js si ne predstavljam da si zjutraj in zvečer nebi umila zob in prav tako to navado privzgajam naši punci user posted image

Sicer pa si zobe opoldan umivam nikoli ali zelo redko, tako da tudi pri otrocih ne mislim tega uvajat...

< Sporočilo je popravil tt79 -- 4.2.2010 14:21:23 >


_____________________________

http://www.mojalbum.com/ajnat79/lesene-ogrlice

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:20:57   
pety78
Mi zvečer in zjutraj. Je pa res, da si jih zvečer najprej sam, potem mu jih še jaz ali očka temeljito, zjutraj si jih pa sam, razen občasno tudi midva vskočiva, če se mu ne da. user posted image Star je 4 leta.
Pri tamali, ki ima 4 zobke smo pa samo zvečer, sedaj smo pa še to opustili, ker ji 8 zobkov raste naenkrat in je bila kak teden nazaj zaradi tega res boga. In bog ne daj, da bi ji še kaj noter šarili. Ji pa zvečer ponudim ščetko, da si jih sama mal poščetka, ker to rada dela.


_____________________________



(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:31:21   
K_a_t_i
varuška mb, boš povedala, če te to še šokira, ko boš imela 1 leto starega otroka... Že enkrat je čista zabava! Kaj šele 2krat. Ko so večji, potem pa se strinjam, da je treba 2krat. Samo koliko je pa ta meja pa ne vem. Pri nas je zvečer nujno - pereva moj ali jaz, zjutraj pa če noče, ŠE ne vztrajamo. Si pa zjutraj sam pere - da je tudi njemu zabavno. Star bo pa čez 1 mesec 3 leta.
Sicer pa - ko smo bili MI majhni (generacija 75), se ustna higiena pred šolo ŽAL sploh ni poudarjala in vsa čast tistim, ki so pri 3 letih svojim mulcem redno prali zobke vsaj 1krat dnevno!

Še to bom dodala - jst sem si v srednji šoli in na faksu ščetkala zobe 3krat dnevno - posledica je, da se mi dlesni odmikajo od zob. Jp, prav ste prebrale! Sama zobozdravnica mi je predlagala naj s tem neham, ker umivati zobe 2krat dnevno je dovolj.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 4.2.2010 14:33:38 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:39:45   
sanasan
pri nas si najmanj 2x na dan, predno je imela zobke (4m) pa sem ji res le zvečer...
v vrtcu si jih večinoma tudi po kosilu (to opustijo le kadar je kakšna epidemija slinavke ipd.)
jaz zjutraj sploh nič ne spravim vase ne da bi si umila zobe, enako sem navadila tudi hčerkouser posted image
hb, je moj mož enak! občasno se nam poskuša izmuznit le naš pubertetnik, sploh od kar ima aparat....

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:41:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

varuška mb, boš povedala, če te to še šokira, ko boš imela 1 leto starega otroka... Že enkrat je čista zabava! Kaj šele 2krat. Ko so večji, potem pa se strinjam, da je treba 2krat. Samo koliko je pa ta meja pa ne vem. Pri nas je zvečer nujno - pereva moj ali jaz, zjutraj pa če noče, ŠE ne vztrajamo. Si pa zjutraj sam pere - da je tudi njemu zabavno. Star bo pa čez 1 mesec 3 leta.
Sicer pa - ko smo bili MI majhni (generacija 75), se ustna higiena pred šolo ŽAL sploh ni poudarjala in vsa čast tistim, ki so pri 3 letih svojim mulcem redno prali zobke vsaj 1krat dnevno!

Še to bom dodala - jst sem si v srednji šoli in na faksu ščetkala zobe 3krat dnevno - posledica je, da se mi dlesni odmikajo od zob. Jp, prav ste prebrale! Sama zobozdravnica mi je predlagala naj s tem neham, ker umivati zobe 2krat dnevno je dovolj.



se strinjam s Kati,lažje je govoriti kot pa dati ta obdobje čez da vidiš kako in kaj,ja naš mulček je star 2 leti in pol in si prvo sam umije potem mu pa al jaz al pa mož pomaga še enkrat it čez in seveda potem pa še pride zabavni del kjer more pljunit tisto pasto in z vodo sprat,kjer mu pustiva mal zabave da si z veseljem umiva zobke,zjutri si jih pa ne umije zato ker čez 20 minut ko se zbudi ima že v vrtcu zajtrk in ker ni ljubitelj hrane mu ne mislim še s tem težit,ker bi imel potem še pri tistih parih grižljajih k jih naredi za zajtrk zanič okus in bi nehal jesti še ta njegov "mini" zajtrk. pri otrocih ni nikoli utečeno in napisano kot v nekih predpisih oz. pravilih,tako da ko boš imela svoje otročke boš ugotovila da nič ni tako enostavno kot se sliši pa naj bo to samo umivanje zobkov

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:44:27   
Maxica
Tudi pri nas je praksa zjutraj in zvečer.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 14:46:18   
Anonimen
Zaenkrat umivamo 2x, zjutraj in zvečer. Včasih jih hoče sama, ko pridemo iz vrtca in jih pač umijemo. Od viška ne boli glava, ne?user posted image Ko bodo v vrtcu začeli skupno umivanje, jih bo umivala večkrat. user posted image

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 15:09:03   
varuška mb
K_a_t_i ne bi rabla bit tako groba user posted image  Vem, da ni lahko umivati zobk malim otrokom, saj sem jih sama umila že kar nekaj, vendar po MOJEM mnenju je to osnovna higiena, ki jo moramo otroku privzgojit. Privzgojili jim bomo pa le tako, da jih bomo že od začetka navajali na to, da se zobje umivajo vsaj 2krat na dan. In kolikor vidim po odgovorih veliko mamic to počne (in verjamem, da jim ni vedno lahko). Pa ne bit užaljena, povedala sem le svoje mnenje user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 15:21:09   
tt79
Morda bom tudi js zdajle malo groba in nesramna...ampak vam povem da se mi včasih zjutraj (delam kot vzgojiteljica) obrača želodec, ko pestujem kakega otroka, se z njim pogovarjam, pa vonjam, da nima umitih zob...ponavadi so to eni taisti otroci. Si ne predstavljam, da bi jaz mojo zjutraj peljala v vrtec z neumitimi zobmi...fuj!!!!
Naša si zobe umiva samauser posted image , zjutraj in zvečer, ko konča, pa ji postopek ponoviva še midva.

Menim, da nekateri starši prehitro obupate in ne vztrajate. Pri nas je zlo palilo tudi to, da je odprla usta, pihnila, pa sva se midva namrdnila in rekla fuj, smrdiuser posted image  ali pa da po njenem samostojnem ščetkaanju še enkrat pogledava v usta in rečeva..oše dva črvička, hitro jih spravimo ven....ipd.

Za motivacijo pri umivanju sva ji naredila tudi KOLEDAR UMIVANJA ZOBKOV za en teden.
Po umivanju zjutraj pobarva sonček, po umivanju zvečer pa lunico. Na koncu tedna, če je vse pobarvano dobi nagrado...

Sicer pa obstajajo tudi zobne posvetovalnice, kamor se lahko naročiš in pelješ otroka...tam mu dajo tiste rdeče tabletke, ki obarvajo umazane zobke in ko se otroci vidijo, si še kako radi umivajo zob keuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/ajnat79/lesene-ogrlice

(odgovor članu varuška mb)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 15:44:50   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: tt79

da se mi včasih zjutraj (delam kot vzgojiteljica) obrača želodec, ko pestujem kakega otroka, se z njim pogovarjam, pa vonjam, da nima umitih zob

Tkole bom rekla - otrokom (in večini odraslih) ne zaudarjajo neumiti zobje, ampak prej kaj drugega - kot so vonj iz želodca, smrkelj, ki teče po grlu,... Vonj ublažijo kaladonti, ki imajo okus po pepermintu ipd. Žal je tako, da otroku, ki mu umiješ zobe s kaladontom, ki je izključno za čiščenje zob (brez vonja, torej) tega vonja ne preženeš. No, žal ima naš otrok enak zadah tudi, če mu umijem zobe.
Kot sem rekla - to je praksa do zdaj, ko še nima 3h let. Slej ko prej bo tudi jutranje ščetkanje obvezno. In tudi kaladont bo drug. Dokler pa vso vsebino požre namesto izpljune, pa žal ne gre.

Ne, ne - sej nisem hotela bit groba. Samo dejstva sem povedala.

KAj pa tuširanje? Eni kopajo otroke 1-2krat tedensko. A je tudi to "narobe"? No, našega tuširamo vsak dan - ravno zato, da se bo navadil (in da ima vsak dan isti urnik). Se mi pa, pošteno povedano, tudi ne zdi potrebno...

tt97, kok pa maš starega otroka? In koliko časa že to prakticiraš? Sej, pri nas posebna motivacija ni potrebna, ker če se nekaj odločimo, to drži (in še ne 3 letni otrok pri tem nima besede) - samo to pač ni nekaj kar bi se meni zdelo življenjsko (kot navedeno - ŠE).
Tiste rdeče tablete - ni šans, da dam tamalem nekaj za pojest, zato da bo imel rdeče zobe (sigurno ni samo zdravje not). Sej pa ja ve, ali si jih je umil ali ne user posted image


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 4.2.2010 15:48:27 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 15:47:47   
trobentic_@
Kati saj lahko uporabljaš zobne paste
Mi že od nekdaj najmanj 2x na dan umijemo zobe ,med vikendom oz .ko je otrok doma pa 3 x
ne vem ,meni ni težko otroku umit zjutraj zobe,se pač vstaneš 15 min  prej.
Meni je tudi malo čudno kako starši sebi  očistijo zobe,otrokom pa ne,ker se jim mudi,se jim ne da zjutraj user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 15:49:23   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

Kati saj lahko uporabljaš zobne paste


Saj jo - samo če nima vonja, ne more pregnat drugega vonja. In enako vprašanje - koliko imaš stare otroke?


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu trobentic_@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 15:54:23   
tt79
K_a_t_i   na žalost te moram razočarat. Po 7-ih letih delovne dobe prav dobro ločim vonj zjutraj vsaj malo umitih zob in čisto neumitihuser posted image
Sicer pa zobozdravniki in celotna zobna preventiva priporoča umivanje zob vsaj zjutraj in zvečer, ščetke ne smejo biti upogljive (fleksibilne), menjati jih je potrebno na en mesec. To povedo tudi sestre na zobni preventivi otrokom, ko prihajajo v vrtec (v našem vrtcu je to 1x mesečno)

Kar se pa tiče tuširanja...tudi jaz sem tuširala vsak dan, pa smo imeli težave s kožo..po nekajkratnem obisku me je dermatologinja končno prepričala naj tuširam otroka max. 3x tedensko, pa še to 2x samo z vodo, poleti, ko se otroci več potijo pa lahko vsak dan samo z vodo, 1x tedensko pa z naravnim gelom za tuširanje.

Z kožo zdaj že nekaj časa več nimamo problemovuser posted image user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/ajnat79/lesene-ogrlice

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 15:56:38   
tt79
Saj jo - samo če nima vonja, ne more pregnat drugega vonja.


Vonj iz ustne votline je drugačen že če otroku poščetkaš zobe brez kakršnekoli zobne paste. Zagotovo.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/ajnat79/lesene-ogrlice

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:00:18   
trobentic_@
Kati trenutno sta stara2 leti in 7 mesecev ter kmalu 5 bo drugi

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:06:18   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

Kati saj lahko uporabljaš zobne paste


Saj jo - samo če nima vonja, ne more pregnat drugega vonja. In enako vprašanje - koliko imaš stare otroke?



Mi pri našem 14-mesečniku uporabljamo Weledino zobno pasto za otroke. Je brez fluora in ima tak blag osvežilen vonj.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:12:32   
Felicita
men moja zobarca pravi, da ob modernih zobnih pastah in res temeljitem ščetkanju je dovolj 1x na dan... pa še to ne takoj po obroku... ker ščetkanje takoj po obroku povzroča kislinsko erozijo (tanjšanje sklenine itd). jest si drugač celo življenje ščetkam zobe 1x na dan (pa takrat orenk) in mam 2 plombi do zdej... aja, delam pa to vedno zjutrej.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:18:40   
tt79
jest si drugač celo življenje ščetkam zobe 1x na dan (pa takrat orenk) in mam 2 plombi do zdej... aja, delam pa to vedno zjutrej.



OMG, vidim, da se nekateri res ne dajo...ko sem tole prebrala me je skor kap...FUJ IN FEJ si ne predstavlam da grem v postlo brez umitih zobuser posted image ...pa ne toliko zaradi čistoče kot zaradi svežine.

Bom s tem postom končala mojo debato. Sto ljudi, sto čudi...očitno bom ob takih starših še celotno delovno dobo zjutraj otrokom vonjala postan zadah iz ustuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/ajnat79/lesene-ogrlice

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:19:52   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sam veš, Felicita ima prav.user posted image

(odgovor članu tt79)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:21:48   
Katy78
A prinesem kokice? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:22:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

A prinesem kokice? user posted image


Pa zobotrebce, ker kokice gredo rade za zobe.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Katy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: umivanje zob enkrat na dan??
4.2.2010 16:25:54   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

A prinesem kokice? user posted image


Pa zobotrebce, ker kokice gredo rade za zobe.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  Bom za vsak slučaj še ščetko pa zobno nitko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?