|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uradno in neuradno?
23.4.2008 14:43:47   
willma
Večkrat sem se že srečala, da ima kdo uradno ime, vsi pa ga kličejo po neuradnem.

Recimo:
Nikola - uradno,
Nik - neuradno

Kakšne so vaše izkušnje? Direktne izkušnje?

Zanima me, ker mislim naši deklici, ki jo še čakamo, dat uradno in neuradno ime, ki si ne bosta v veliko razliko, pa vendar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 14:45:37   
kristinaj
zakaj bi pa dala ime, ki ga potem skrajšaš oz. preimenuješ?? daj otroku tako ime, kot ga misliš klicat.....tako ali tako, prej ali slej bo dobil nadimek...

(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 15:25:30   
kjava
Jaz jih kar nekaj poznam, ampak mi to ni všeč. Sama izbiram taka imena, ki se jih ne da skrajšat. Če bi pa že bilo tako, bi pa zahtevala, da ga kličejo po celem imenu.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 16:03:41   
Zamima
Kaj te vem, jaz se s tem sploh ne obremenjujem user posted image .

me ne moti, da je ime skrajšano al pa malo spremenjeno, povsod pa seveda napišeš uradno ime, v razne obrazce in podobno, npr. mene večkrat kličejo: Teja, Tejči, Matejka user posted image ,... sem pa Mateja user posted image Pa kaj naj? Važno, da vem, da mislijo mene user posted image .




_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 16:05:05   
Zamima
aja, drugače pa se vedno predstavim z "uradnim" če lahko temu tak rečem imenom user posted image

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 17:43:52   
Mijavček
Ufffff, si mi rano odprla.....

Meni so starši dali redko staromodno dolgo ime, in me potem še sami niso nikol tako klicali, ampak po skrajšani verziji, ki je tudi bolj pogosta. IN tudi noben drug me ni nikol tako klical... razen pri zdravniku npr. In če mi je kdo slučajno poklical po ta dolgem imenu, sploh nisem imela občutka, da sem to jaz.

Meni je šlo celo življenje to tako na živce, da sem morala vedno razlagat, da mi v bistvu ni tako ime, ampak tako.  Pa .....kako naj otrok ve, kdaj je treba povedat uradno, kdaj pa neuradno ime? Jaz recimo, ko sem se prijavljala na sprejemne za v srednjo šolo, sem kar neuradnega napisala.... in imam zdaj še vedno spričevalo narobeuser posted image
KO sem se poročila sem si vsa happy spremenila (skrajšala) s priimkom tudi ime in gotova maša. Zdaj imam enotno identiteto. Končno.

Dej ne matraj otroka in mu daj tako ime, po katerem ga boš klicala. Lepo prosim.

< Sporočilo je popravil Mijavček -- 23.4.2008 17:45:33 >

(odgovor članu Zamima)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 18:17:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mijavček

Dej ne matraj otroka in mu daj tako ime, po katerem ga boš klicala.


Se strinjam.

(odgovor članu Mijavček)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 22:02:27   
ANA_P
Otrok še lahko prehitro potem dobi neuradno ime.
Jaz sem ga dobila okrog 19 leta, ko me je brat začel klicati Ana ( po mami ) in od takrat se me to drži kot klop. Tako da me vsi bližnji ( brat, kolegi, celo moj fant, razen starši ne ) v večini kličejo zdaj Ana.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uradno in neuradno?
23.4.2008 23:13:50   
Kaliope
pri nas v žlahti se mi zdi, da skoraj nobenega (razen naju s sestro, ker imava prekratka imena za krajšanje) ne kličemo po "uradnem" imenu - in največ težav je potem, ko nekje na bolj uradnem mestu vprašaš po svojem sorodniku in se seveda ne spomniš, da bi moral povedat njegovo uradno ime, pa te vsi malo čudno gledajo - njega pa še bolj ...
tak da, daj punčki ime tako, kot jo misliš klicat - po mojem je to najboljše, najlažje in imela bo najmanj komplikacij.

(odgovor članu ANA_P)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
23.4.2008 23:34:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Kaliope)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 9:27:43   
andie
Evo naša je Stella, pa ji dostkrat rečem Ela ali pa Špela.
So mi vsa imena všeč, ampak Ela mi je blo prekratko, Š pa nočem, da ima v imenuuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 13:55:23   
Mijavček
Ah ja, saj pomojem vsak starš tako ljubkovalno dostikrat pokliče svojega otroka drugače.
Problem in komplikacija je, če ga vedno kičeš po drugem imenu, kot je uradno oz. ga večinoma nihče ne kliče po uradnem imenu... to je pa res butasto. Zakaj pol dajati tako imeuser posted image

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 14:39:37   
mojsoncek
Dej ne matraj otroka in mu daj tako ime, po katerem ga boš klicala. Lepo prosim.

user posted image


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 14:52:10   
tejkaz
Moja hčerkica je Eva. Takšno ime sva izbrala, ker je kratko, lepo, slovensko, se ne da zafrkavat iz njega, ... Napako sem naredila sama. Nekje pri pol leta sem jo začela klicati Evi in se jo je to kar prijelo. Zdaj jo skoraj vsi kličejo Evi, še sama si reče Evi. Zdaj v drugo pa iščem takšno moško ime, ki se ga nikakor ne bo dalo okrajšati, spreminjati. Se mi zdi da s tem nastanejo same komplikacije. Sam še Evo se moram navaditi prav klicati, pa bo :)

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 14:54:44   
Pobalami
Daj mu tako ime kot ga misliš klicati. Točno tako kot je mapisala mijavček.

Otrok se z uradnim, tadolgim, fensišpensi imenom ne bo identificiral. Imel bo kvečjemu težave.

Enkrat mi je ena mama rekla, da ji je žal da je svojemu sinu dala ime Mihael, ker so ga potem povsod in skoz klicali Miha. In on se je počitil kot Miha. Mihael je bilo dejansko samo neko uradno ime s katerim pač mora živeti.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 15:11:57   
andie
fensišpensi imenom


hihihihi....user posted image user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 16:11:44   
willma

Dej ne matraj otroka in mu daj tako ime, po katerem ga boš klicala. Lepo prosim.


No, z vsem kaj ste napisale o tej temi se strinjam, toda tako kot je tukaj opisano:

IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

jaz imam sicer namen dat hcerkici ime NOEMI in sigurno jo bom tudi sama kdaj poklicala EMI....ampak mi je pa ime NOEMI definitivno bolj vsec kot EMI in zato bo tako...emi je pac tako bolj ljubkovalno....


tudi jaz imam svoj razlog (ker mi je uradno bolj všeč kot neuradno), da ji dam uradno in neuradno ime.

Pač imam tehten razlog, da bi bilo ime drugačno. Sicer pa je razlika v imenu samo v eni črki.
Post sem pa napisala, da lahko vidim s kakšnimi težavami bi se lahko ona srečevala. Pravzaprav vidim, da se bom odločila v zadnjem trenutku, ko jo bom videla, imela v naročju. Morda pa bo na koncu fantek user posted image

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: uradno in neuradno?
24.4.2008 16:14:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

pri nas je tudi tako, sicer ne jaz ampak fant ima uradno ime, ki je dolgo in vsi ga klicejo v skrajsani verziji...v skrajsani verziji dobiva tudi posto, razen od davce in ostalih "organov", drugace pa mislim da ima celo na bancni kartici skrajsano ime, tudi predstavi se s skrajsanim...ne vem...se ga je bolj prijelo...jaz ga poklicem po uradnem imenu kadar sem "huda"....

jaz imam sicer namen dat hcerkici ime NOEMI in sigurno jo bom tudi sama kdaj poklicala EMI....ampak mi je pa ime NOEMI definitivno bolj vsec kot EMI in zato bo tako...emi je pac tako bolj ljubkovalno....


Upam, da bo fant.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?