|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ureditev vrta in rastnine na njem
2.3.2011 10:06:46   
brkn83
Pozdravljene.

Počasi se bo začelo lepo vreme in s tem tudi delo na vrtu. Js namreč komaj čakam. Letos bi sicer rada malo uredila vrst, ker smo ga ko smo urejali okolico malo premaknili. Potrebno je dati okoli in okoli robnike, pa mojga naštimujem, da bi mi naredil toplo gredo za solato.

Zanima pa me, kaj vse sejete na vrt. Meni se zdi da res samo osnovne stvari, poleg teba nimam kaj preveč začimb oz. skoraj nič - saj imam samo peteršilj, drobnjak, rožmarin -  kaj od začimb imate na vrtu, ali imate mogoče en del vrta namenjen samo začimbam.

Če ima mogoče katera kakšno slikco od svojega vrta, kako ima urejenega bi bila ful vesela če bi jo pokazala.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
2.3.2011 10:35:09   
PinaNina
Na vrtu po moje ne sme manjkati:

korenček, rumen korenček, nadzemna koleraba, grah, čebulca- ki jo pobereš kot mlado (to so super stavri za kakšno spomladansko-poletno šaro(čorbo).
nizek fižol, ki ga sejemo spomladi nato še tam do 15.7 še enkrat, da ga imamo od srede septembra pa dokler je toplo.
pol so pa še:
paradižnik, solata, radič, bučke (meni so rumena (enake kot sv. ali temno zelene le da so rumen) super), hokaido buča.
paprika, brokoli, malancane, krompir-malo za sproti pojest, kje bolj ob strani
začimbe: bazilika, origano, timjan, majeron...

Predvsem pa tisto zelenjavo, ki jo jeste.


Veliko uspeha v novem hobiju.

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
2.3.2011 20:59:01   
hubi
Ok, kakšno njivo pa imaš za vse tole? Drugače pa svaka čast, če ti vse to raste.user posted image

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
7.3.2011 9:26:39   
Anonimen
Jaz imam na ene 100 kvadratih naslednje:
rumena koleraba, korenje, bučke, rdeča pesa, kumare (veliko kumar user posted image ), paradižnik (veeeeliko paradižnika, ga potem nekaj zmrznem, nekaj naredim mezgo), paprike bom letos posadila samo v lonce, mi lepše delajo, čebulo, česen, šalotko, grah, nizek fižol, zelje, ohrovt, brokoli, koruzo, blitvo, solato, radič, endivijo, pa še kaj sem pozabila

Od začimb pa: peteršilj, drobnjak, baziliko, meliso (ful fajn za osvežujoči sok poleti), origano, timjan, rožmarin, koper, pa še veliko jagod, te bom letos kar na ene 5 koncev presadila, potem pa imam letos v planu narediti še en večji nasad robid, ribeza in malin. Jeseni bomo kuhali marmelado user posted image .

Aha, začimbe imam na vrtu, en del bolj oborbu, ene pa kar med ostalo zelenjavo posejem, recimo peteršilj med paradižnik. Ene začimbe imam pa v lončku.


< Sporočilo je popravil Ankica. -- 7.3.2011 9:28:03 >

(odgovor članu hubi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
7.3.2011 11:42:34   
brkn83
ankica - najlepša hvala za tvoj izčrpen odgovor.

Zanima me katero koruzo sadiš - mogoče veš ime semena????

In katere vrte jagod imaš posajene - js imam zdej eno veliko gredo - ampak samo enkrat na leto rodijo. Bi pa rada kupila še kakšne, ki bi bile mesečene (oz. da bi bile jagode večkrat)

Mi smo v soboto naredili toplo gredo, zdej pa bomo čez vikend verjetno postavili še robnike. Tako da se bo počasi začelo urejanje.




_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
7.3.2011 12:24:44   
Anonimen
Preveč me vprašaš, pojma nimam, katere jagode imam. Ene mi je dala mami, te obrodijo 2x letno, potem imam ene iz vrtnarije, te imajo samo enkrat na leto, pa so ful debele, ene mi je dala pa svakinja, za te se ne spomnm, so pa zelo dobro njene maline user posted image .

Koruzo pa ne vem, eno navadno iz semenarne user posted image . Bom pogledala doma. Je pa sladka koruza.

Drgač pa sem za letos še v fazi načtovanja v glavi in na papirju, mora najprej sneg skopnet user posted image . Edino  paradižnik, brokoli ipd. sem posejala.

(odgovor članu brkn83)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
7.3.2011 18:26:52   
brkn83
ankica - najlepša ti hvala za odgovor.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
13.3.2011 20:58:23   
Gina
Mene je boljše vprašat česa nimam, ker imam pa menda res skoraj vse, kar ti srce poželi - grah, fižol (visok, nizek), blitvo, špinačo, krompir, korenje, čebulo (belo, rdečo, rjavo), por, paradižnik, paprike, malancane, solato (različne vrste od mehke, rdeče, motovilca, rukole...), redkivice, redkev, zeleno, peso, koromač, brstični ohrovt, ohrovt, zelje, brokoli, buče, kumare, česen, bučke, kolerabice (vijolične, zelene), kolerabe (rumene), koruzo, ma ne vem kaj še, koprive, jagode, maline, robide, ribez,...

Od zelišč imam timijan, majaron, šetraj, baziliko, meto, meliso, dobro misel, žajbelj, rman, kamilice, koper, koriander, peteršilj, zeleno, ma ne vem kaj še vse, ampak polno tega. Komplet vso zelenjavo pridelam sama. Čez 300m2 imam vrta- zelenjavnega mislim, pa rastlinjak tudi imam, pa še en del za rože, precej velik. Če te bo kaj zanimalo kar vprašaj.

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
18.3.2011 12:35:50   
brkn83
gina - vidm, da imaš tudi rastlinjak - kaj vse prideljuješ v njem. Tudi mi razmišljamo o njem. Drugače pa imaš res veliko vsega nasejanega.

Vidim, da seješ tudi rukolo - bom jo letos tudi jaz. No kar pa se zelišč tiče, pa sem lani imela zgolj kamilice, peteršilj, drobnjak, majaron in baziliko. Letos bom poskusila malo bolj dopolniti z zelišči.

No sedaj smo naredili toplo gredo, kamor smo že posejali solato in je tudi že zunaj.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
18.3.2011 21:59:19   
Anonimen
Jaz bom imela pa letos prvic svoj m2 vrta v koritih na balkonu. Probala bom pa vzgojiti malo cesnjevega paradiznika, redkvice, korencek, baziliko, meto, drobnjak. .. upam, da uspe. .. ce ne, bom pa kake rozice not dala ;-)

(odgovor članu brkn83)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
27.3.2011 12:30:23   
jar
včerajšnja oddaja NA VRTIČKU - DOLENJKI mi je bila všeč, če imaš pol ure časa si jo oglej

http://tvslo.si/predvajaj/#ava2.100768404;;

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ureditev vrta in rastnine na njem
28.3.2011 7:50:24   
brkn83
IZVIRNO SPOROČILO: jar

včerajšnja oddaja NA VRTIČKU - DOLENJKI mi je bila všeč, če imaš pol ure časa si jo oglej

http://tvslo.si/predvajaj/#ava2.100768404;;


super oddaja. Sem si jo pogledala in kr nekaj idej dobila.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?