|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   urejanje preživnine
6.7.2008 22:16:24   
Anonimen
S partnerjem (nisva bila poročena) se razhajava. Za otroka bova skrbela oba, nekje pol časa bo pri enem, pol pri drugem.

Zanima me, ali je treba podpisat kako izjavo o skrbništvu?

Kako je s plačevanjem preživnine? Jaz imam cca. 850 € neto, on pa 1100 € neto. Jaz bom zdaj podnajemnica, računam da bom imela cca 400 € stroškov z najemnino, on ima stanovanje doma, ne plačuje najemnine niti stroškov. Jaz sem brez kreditov, on ima še dve leti kredit za avto (po 100 € mesečno). Koliko mislite, da bi moral on prispevati nama z otrokom, glede na to, da imam nižjo plačo in stroške s stanovanjem?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: urejanje preživnine
6.7.2008 22:25:41   
Anonimen
Ca. 200€.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: urejanje preživnine
7.7.2008 6:33:07   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: kaja222

S partnerjem (nisva bila poročena) se razhajava. Za otroka bova skrbela oba, nekje pol časa bo pri enem, pol pri drugem. V kolikor bosta na sodišču podala izjavo, da bo otrok pol časa pri enem pol pa pri drugem od staršev gre avtomatsko za skupno skrbništvo. Skupno skrbništvo v bistvu pomeni, da ima otrok dva doma. Enega pri očetu in drugega pri tebi.

Zanima me, ali je treba podpisat kako izjavo o skrbništvu? V tem primeru sta skrbnika oba starša, saj je otrok distanciran 1/2 leta pri enem in 1/2 leta pri drugem staršu. Da ne bo kdo mislil da je otrok od januarja do junija pri enem in od julija do decembra pri drugem. Ne, skrbništvo si delita kot se predhodno dogovorita na sodišču (moja soseda tako, da v ponedeljek vzame v šoli in vrtcu otroka oče in jih ima do  srede , sreda po šoli in vrtcu vzame otroka mama in jih ima do petka, v petek po vrtcu in šoli  vzame otroka oče in jih ima do ponedeljka, v ponedeljek po vrtcu in šoli  do srede  - mama, sreda po šoli do petka  - oče in petek po šoli in vrtcu  do ponedeljka mama. Tako sta otroka vsak drugi vikend pri enem vsak drugi vikend pa pri drugem. Zgleda pa kar malo zakomplicirano in vsaj z mojimi očmi gledano tudi je.

Kako je s plačevanjem preživnine?  V kolikor se odločita za skupno skrbništvo v takem primeru sodišče določi znesek preživnine, ki jo mora partner plačevati tebi in avtomatsko enak znesek, ki ga moraš ti plačevati partnerju za otroka. Torej se praživnina v bistvu izniči. Ali drugače povedano neglede kje kdo živi in kakšne dohodke ima se pri skupnem skrbništvu vsi stroški za otroka delijo na 1/2.
Jaz imam cca. 850 € neto, on pa 1100 € neto. Jaz bom zdaj podnajemnica, računam da bom imela cca 400 € stroškov z najemnino, on ima stanovanje doma, ne plačuje najemnine niti stroškov. Jaz sem brez kreditov, on ima še dve leti kredit za avto (po 100 € mesečno). Koliko mislite, da bi moral on prispevati nama z otrokom, glede na to, da imam nižjo plačo in stroške s stanovanjem?




< Sporočilo je popravil Natyy -- 7.7.2008 6:37:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: urejanje preživnine
8.7.2008 14:17:01   
maja_mt
Pozdravljeni,

mene pa zanima, če kdo ve, kje bi lahko dobila že sestavljeno pogodbo za dogovor o preživnini. Iskala sem po internetu, pa nisem našla nič pametnega, pri notarju pa ne bi plačevala nekih bajnih vsot za en že spisan list papirja. Če ima kdo kakšen link...?

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: urejanje preživnine
9.7.2008 8:32:26   
tina a
IZVIRNO SPOROČILO: maja_mt

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če kdo ve, kje bi lahko dobila že sestavljeno pogodbo za dogovor o preživnini. Iskala sem po internetu, pa nisem našla nič pametnega, pri notarju pa ne bi plačevala nekih bajnih vsot za en že spisan list papirja. Če ima kdo kakšen link...?



Pogodba ne obstaja ....

Spisati moraš sporazum. V sporazumu morajo biti podani stiki in določena preživnina. Če te zanima kaj več ... pa se mi javi na zs.

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu maja_mt)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: urejanje preživnine
9.7.2008 11:04:27   
lion
mene pa zanima ali ta sporazum napišeš sam na računalnik kjer podaš predlog o višini preživnine? Kakšen pa je naslov sodišča kamor pošlješ ta sporazum? A na podlagi tega te potem sodišče pozove na ,,sestanek''.

L.p.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: urejanje preživnine
9.7.2008 12:19:09   
tina a
Sporazum spišeš sam .. .priporočljivo je da na računalnik.

Napišeš svoje pristojno sodišče - okrajno. Če si iz Lj potem je to Okrajno sodišče Lj

Ko sodišče prejme sporazum, razpiše narok oziroma še pred tem naj bi bil sestanek na CSD (če se gre za skrbništvo). Ko je narok pa se tam dogovoriš vse (ali pa tudi ne)

_____________________________

"Ne daj se Floki! Ostani psetino!"

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: urejanje preživnine
9.7.2008 12:45:25   
lion
Hvala Tina.

(odgovor članu tina a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: urejanje preživnine
15.7.2008 22:21:50   
maja_mt
hvala.. jst sm tut kar na sodišče dala predlog za sporazum o višini preživnine.. je ceneje kot pri notarju...

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: urejanje preživnine
17.7.2008 13:13:30   
lion
maja pozdravljena,

zanima me kaj vse napišeš v sporazumu (kako živiš, kakšen odnos imaš s partnerjem, dohodki, kaj predlagava glede višine preživnine in stikov...al kaj, morda še kaj????). Ali se to osebno nese ali pošlje in kam?

Vem da mam čudna vprašanja ampak res mi do sedaj še ni bilo potrebno nič urejat na sodišču.

Ponovno hvala za odgovore.

(odgovor članu maja_mt)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: urejanje preživnine
18.7.2008 10:25:24   
lev76
V sporazumu napišeš kako naj bi po vajinem potekali stiki-natančno tudi z urami in kakšno višino preživnine predlagata. Specifikacijo stroškov v groben navedeš, ostalo imaš s sabo ko dobita narok.

To neseš osebno na sodišče (jaz sem na Tavčarjevo), kjer nalimaš gor še sodne koleke in ko oddaš dobiš na svojem izvodu žig,kdaj si oddala.
Potem pa počakaš, v mojem primeru dober mesec dni in sva dobila datum.
Pa srečno!

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: urejanje preživnine
18.7.2008 12:19:31   
benika
zanima me kaj vse napišeš v sporazumu (kako živiš, kakšen odnos imaš s partnerjem, dohodki, kaj predlagava glede višine preživnine in stikov...al kaj, morda še kaj????). Ali se to osebno nese ali pošlje in kam?


Prošnjo napišeš tako, kot sem ti poslala v z.s. Vse ostalo se razlaga na sodišču.

(odgovor članu lion)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: urejanje preživnine
11.8.2008 21:32:10   
Freycha
kaj pa se razlaga na sodišču? Kaj te sprašujejo, kako to sploh zgleda?

benika bi lahko prosim še meni poslala prošnjo? hvala!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: urejanje preživnine
13.8.2008 0:06:23   
dejavu
Če izpoljuješ pogoje, ki so dani v zakonu si enakovredna kot, da bi bila poročena. Mislim, da je pogoj, da sta bila 2 leti prijavljena na istem gospodinjstvu! Najbolje, da za sporazum povprašaš na CSD-ju. Za potek na sodišču pa povprašaš kakšnega odvetnika. LP

_____________________________

Only when we are no longer afraid do we begin to live.(Dorothy Thompson)

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?