|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje
1.5.2011 21:35:43   
lipikica
pozdravljene. naša pipa ima 6 mesecev, 14 dni nazaj sem začela ji dajat zelenjavo za kosilo- par žličk. 2 dni sem ji dala tudi kuhaa jabolka. danes in učiraj pa mi je po polurnem spanju popoldne tako jokala kot da bi jo trebušček bolele, tudi kakala je 2x. ali je možno da sem ji dala preveč zelenjave? saj ne vem koliko naj ji dajem in kako naj sploh nadaljujem s gosto hrano.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uvajanje
2.5.2011 11:54:45   
nusi
zakaj je tamala jokala je težko ugotoviti, ker če je prej ni motilo ne vem zakaj bi jo sedaj. jaz semnašemu po 14 dneh že dala toliko hrane kot je pojedel, razen kadar sem uvajala hrano, ki bi lahko povzročala težave (napenjanje, alergije...). Sadja nisem nikoli kuhala. Vseeno pa se lahko za začetek držiš kakšnih "navodil", samo malo pa tudi svoj občutek uporabi.
http://paparica.si/


< Sporočilo je popravil nusi -- 2.5.2011 11:55:15 >

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje
2.5.2011 13:31:11   
deveta
Jaz sem ji tudi po 14 dneh že lep čas dajala kolikor je hotela. Pri 6 mesecih je imela poleg kosila še dopoldansko malico in pol večerje.
Lahko ji kaj ni pasalo in je jokala. Lahko jo je bolel tudi trebušček. Lahko se ji je med spanjem namravljinčla rokica. Vzrokov je dosti.
Ne se bat uvajanja, je prav zabavno. Počasi poskušaj nove stvari. Vsak drugi tretji dan kaj novega dodaj. Krompirček in brokoli. Pa polento s koerenčkom in špinači....
Jaz ji nisem nikoli samo zelenjave dajala (razen čisto na začetku pri 4 mesecih), zmeraj sem skombinirala še s kakšnimi ogljikovimi hidrati. Če sem ji želela uvesti cvetačo, sem naredila naprimer krompirček (ki ga je že poznala) in cvetačo.
Kuhala sem ji zmeraj vse skupaj v istem loncu in kuhala sem v malo vode, da mi je ni bilo treba odlivat, tako da so minerali ostali v obroku in niso čli v odtok. Pol sem vse skupaj samo z vivico pretlačila in to je bilo to.
Aja, sadja tudi jaz nisem nikoli kuhala, niti ko je imela 4 mesece.
Prva hrana ki sem ji jo ponudila pa je bil sok svežega naribanega korenčka, dva dni kasneje pa še sok svežega naribanega jabolka. Pol pa smo kmalu začeli bolj konkretno jest.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje
2.5.2011 15:08:46   
Precious
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

ker če je prej ni motilo ne vem zakaj bi jo sedaj.


če otroka prej ni motilo kot si se izrazila,to še ne pomeni da določena hrana ne more kasneje delati težav.
Če je uvajaje hrane ji daš vsako živilo po par žličk cca 3 dni.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje
2.5.2011 20:37:27   
lipikica
učiraj sem samo krompirček pa je bilo ok. sploh ne vem kako naj s to hrano. za kosilo zelenjava, počasi naj bi to prešlo v pravi obrok se pravi da odzadaj ne rabi mleka? POTEM POPOLDNE  sadje in zvečer kakšen gresek, rižolino itd ter mleko ali kako?kdaj ste začele pa s kravjim mlekom- se pravi da narediš pire iz njega ali špinačo- kajti špinača samo na vodi je tako zanič....  

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje
2.5.2011 21:36:47   
deveta
Naša ima še zdaj (11 mesecev) rada zelenjavo z rižkom, krompirčkom... na vodi, brez soli in kakršnih koli dodatkov. Ker zdaj že nekaj česa kuham za obe enako pač naredim tako da je tudi meni dobro, če pa imam jaz kaj zanjo neprimernega pa ji samo na vodi skuham zelenjavo in riž, polento... pa malo olja in to ima še vedno zelo rada.
V kosilo ji lahko daš malo žličko olja (jaz dajem oljčno, ker mamo oljke doma). Za pireje sem ji jaz okoli 7 meseca sigurno že dala kravje mleko.
Naša se po obroku GH ni želela dojiti, nikoli. Sem pač malo počakala in jo podojila kasneje.
Večerjo sem ji tudi kmalu začela dajat
Pa sadno malico dopoldne tudi.


(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje
2.5.2011 22:11:51   
nusi
za kuhanje - špinača, pire... sem uporabila km od 7 meseca dalje, za pitje pa pod dopolnjenem 9 mesecu, ko se je nehal dojit, spije zjutraj in zvečer eno flaško - mleko iz mlekomata

< Sporočilo je popravil nusi -- 2.5.2011 22:12:14 >

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje
3.5.2011 16:00:38   
pinkyneza
jaz ji pa špinačko in pire kar z aptamilom naredim... in ima zelo rada.... Je bila pa včeraj stara 5 mesecev in za kosilo imava samo še žličko... Za večerjo dobi gres ali mlečni riž (po flaški), dopoldan ji pa v mleko dajem plasma piškote. sedaj sva začeli tudi z dopoldansko malico - sadje...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje
3.5.2011 21:22:21   
lipikica
vidim da kar zgodaj začenjete dodajati- pinkyneža- daješ že glutenska živila? jaz nisem nič še dala , bom počasi začela.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje
4.5.2011 14:48:57   
deveta
lipikica: naj ti povem nekaj za vspodbudo. Ena moja prijateljica je doma (starši) iz Bosne. In to iz enih krajev na deželi, sem pozabila odkod. Pa mi je povedala (ko smo debatirale o tem uvajanju (tudi ona ima dojenčka), da so mame pri njih, če ni bilo nič pri hiši za jest (ko je bila revščina in če še krave niso imele mleka) že malim dojenčkom v skrajni sili zmešale vodo in moko. Ne da bi to podpirala, ampak ti polagam na dušo, da uživaj in ne se bat. Če bo kaj narobe, pač bo, ne glede na to la se sekiraš ali ne.
No, od te kolegice mama ima še 5 bratov in sester in vsi so zdravi in na nič alergični, pa čeprav so vodo im moko piliuser posted image .
Sicer pa se itak smernice vsake kvarte enkrat menjajo. Za glutenska živila (marsigdo je za to prvič slišal zdaj ko ima dojenčka) pa itak trenutno velja da se uvaja med 4 in 7 mesecem.

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje
4.5.2011 15:11:56   
pinkyneza
ja točno tako je glede glutena kot pravi deveta... Naši pač ni bilo dovolj samo mleko in sva počasi začeli... Vsega po malem in ZAENKRAT je vse ok... Mlečni riž in gres pa kupim v mullerju in je brez glutena - lahko ga pije po flaški ali poje po žlički...

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje
12.7.2011 21:28:06   
bihter1
Živjo,
da ne bom odpirala nove teme bom kar tukaj vprašala.
Moja punca ima 6 mesecev in GH uvajava že dober mesec. Še vedno sva pri 1 ali včasih 2 obrokih, pa ne poje nikoli več kot 100ml...a je še pri kateri tako? Kar neha, potem pa spije še ful mleka čez, skoraj za cel obrok.


_____________________________

Ljubezen se množi, ne deli.

(odgovor članu pinkyneza)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje
13.7.2011 7:06:58   
m_o_i
naj te "potolazim"-pri (ohoho, je ze) 14ih mesecih se vedno po kosilu in zvecer spije skoraj 200 ml mleka.
se ne obremenjujem z napisanim, da MORAuser posted image pri tej starosti zadostovat obrok goste hrane... mililitrov oz. gramov GH nisem nikoli stela, ker je brezveze...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu bihter1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje
13.7.2011 9:15:50   
mateyka
naša še zdaj pri 4h letih skoraj vsak dans spije zjutraj ali zvečer ali oboje (kakor ji paše) 2 deci AM (navadnega mleka ne mara user posted image ) z dvema žličkama čokolina not. čudakinja. user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uvajanje
13.7.2011 9:21:28   
*miska.mcc*
nasa (2 leti) se zdaj spije ponoci 1-2 flasi mleka s keksolinotom....

ja ja....sj vem...... bomo počasi odvadili. samo je ponoci taka uzbuna dokler ne dobi tiste svoje kalorične flaše, da celo familijo u luft vrze, ce takoj ne skocim do mikrovalovke. user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uvajanje
13.7.2011 11:16:26   
m_o_i
no, tudi pri nas mora biti v steklenicki AM. "navadno" niti pribliznouser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uvajanje
13.7.2011 15:21:14   
pedenped
bihter1-naš je star dobrih 7m in tudi največkrat malo poje, potem pa zapre usta. včasih jih komaj kaj odpreuser posted image če praktično nič ne poje, ga še podojim, sicer pa ne. če je pa lačen, mi pa na postelji hitro pokaže, ko začne glavico riniti v moje dojkeuser posted image drugače ga pa potem podojim prej kot bi sicer jedel. konec koncev se bo dojil samo še kakšen mesec, tako da ga z veseljem še pristavim.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: uvajanje
14.7.2011 20:06:23   
bihter1
Ojla,
jaz ne dojim že nekaj časa. Zanimivo je, da kadar jemo sladoled, kar hlasta po njem.

Sem probala že veliko zelenjave, meso in sadje, tudi sladko (recimo jabolka), pa ne poje veliko. Zadnje dni niti 50 ml ne. A bi bilo pametno prekinit za kak teden? Sem mi vidi kot da ni pripravljena. Obrača glavo stran in ne odpre ustuser posted image


_____________________________

Ljubezen se množi, ne deli.

(odgovor članu pedenped)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: uvajanje
18.8.2011 8:49:52   
sara pia
Ojla, mene pa zanima kok približno naj bi ml GH pojedli 9m stari otroci na obrok, če katera ve?  Tok, da mam mal predstave user posted image

(odgovor članu bihter1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: uvajanje
24.9.2011 22:57:55   
Dona84
Živjo!

Mi kakšne tri tedne uvajamo gosto hrano (začeli smo pri petih mesecih), vendar mi še zdaj ni jasno, kako gosta naj bi bila hrana. Če je gosto, vendar mehko, nekako noče pojesti skoraj nič, če pa bolj razredčim z vodo pa poje malo več. V bistvu ji zdaj delam kot nekakšne zelenjavne juhice - je to ok, ali vi delate bolj gosto, kot npr. krema? Kakšen dan kar dobro je, včasih pa vse ven poriva z jezičkom, ne vem, kaj naj si mislimuser posted image

(odgovor članu sara pia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: uvajanje
25.9.2011 21:20:29   
nusi
ma ne, gosta hrana ne pomeni,da mora žlica notri stat. S tem sem jaz ful pretiravala in tudi ni maral tiste moje puščobe. Sedaj v vrtcu vidim, da imajo precej tekočo hrano, tako da kar počasi, ni še treba pečenga krompirja in suhega govejga zrezka dajat user posted image . Npr naribano jabolko je samo po sebi tekoče, ampak krompir pa ne, zato sem mu jaz naredila zelnjavno juhco, odlila vodo, kar jo je bilo preveč in speštala z vilico ampak to je bila še vedno bolj juha/kaša kot pa priloga. 

(odgovor članu Dona84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: uvajanje
25.9.2011 21:29:30   
Dona84
Ja, sej tako pretiravala spet nisemuser posted image . Pa je bilo ok, če si samo z vilico pretlačila? Moja punči takšno kašo vztrajno ven pljuva, vsak mini košček porine ven. Vem sicer, da priporočajo samo z vilico pretlačit, da ni potem velikih problemov z uvajanjem koščkov, ampak jaz sem nekak mislila, da to večina dojenčkov itak noče jesti. Bom tudi jaz še poskusila. Danes se pa moram pohvaliti, da je pojedla zelo veliko krompirja in korenčka, sem čist ponosna nanjouser posted image . Kakšno zelenjavo ste dajale na začetku? Mi smo zaenkrat krompir, bučke, bučo in korenje. gremo bolj počasi, ker je rizična za alergije. Bomo verjetno zdaj poskusili še cvetačo, priporočate še kaj drugega? Riževe kaše, ki jih narediš z vodo, že imajo dodano mleko v prahu?

lp

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: uvajanje
25.9.2011 21:43:06   
nusi
ja moj je takoj jedel tako z vilco speštano hrano. če ne bi šli bi mu pa zmiksala, kaj pa češ. Naj najprej začne uživat v hrani, pa jo pol "muči " naprej user posted image . jaz sem mu dala enako kot ti, brokoli mu je imel na začetku premočen okus, tko da sem ponavadi naredila različne kombinacije zelenjave, pa mal začimb za popestritev. Kasneje sem delala še govnača - zelje pokuhaš v vodi in jo nato odliješ (da ne napenja), pol pa skuša krompir in do konca zraven še narezano zelje pa speštaš, ko je starejši daš še mal česna zraven kuhat. Al pa ajdova kaša z zelenjavo, samo to res mogoče ni za začetek. Ma na začetku je res kr precej enolično, enkrat sadje, drugič zelenjava... Riž je pa najbolje, da sama razkuhaš kadar imaš čas. drugače imaš kašice z ali brez AM.

na spletni strani od paparice imajo fine recepte, tko mal za ideje


< Sporočilo je popravil nusi -- 25.9.2011 21:45:31 >

(odgovor članu Dona84)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: uvajanje
4.10.2011 8:01:23   
natasarobi
sara pia - ne gledat koliko naj bi pojedel - naj je dokler mu paše - a je to 3 žličke ali pa je to 20 žlic. Naš je star 14m in nikoli mu nisem merila koliko poje - če je imel dovolj je zaprl usta, ali se je obračal stran, če sem mu težila je začel jokat, sedaj pa če je preveč in če da v usta pa pljune ven

bihter1 - moj je tudi po obilnem kosilu želel še malo mlekeca in se je lepo priklopil na joško. Pri 14m se še vedno doji kot 3m star dojenček. Sicer ne direkt po obroku, ampak ko to hoče.

dona84 - jaz sem ugotovila, da je fino, če je bolj 'sočna' hrana kot presuha in pregosta. Zelenjavne juhe so kar fine - saj za našega so bile ali pa pretlačen krompir in neka zmiksana zelenjava kot omaka. jaz sem našemu pasirala, da se ni davil in bruhal. Miksala sem kar dolgo časa (tu sem odprla par postov na temo koščkov), vendar sedaj pri 14m je koščke ravno takšne kot so za to starost primerne, Še vedno mu pa kakšno zelenjavo zmiksam, ker delam kot omako. Piškot je sam, kruh tudi, sadje raje odgrizne, drugače se mu nariba,....

Verjemi, da sem bila sama pri uvajanju bolj počasna kot hitra, pa ni sedaj nič drugače. Je imel/ima tudi alergijo na hrano in sem bila pazljiva. Jaz pravim vse ob svojem času. raje kasneje kot, da se mi pri 7m davi in kasneje vedno pri hrani zapira usta.
 

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?