|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje kosckov
11.6.2013 7:32:06   
ninola
Pozdravljeni,

Imam 8 mesecnega sincka in me zanima sledece.
Kdaj ste vi zacele uvajati koscke pri hrani? Jaz mu spasiram bolj malo in cim je vecji koscek naredi tak obrazek kot da bi mu dala najslabso stvar. Al pa ga pljune vn.
Pol mu kazem kako mora grickat in me gleda in malo ponavlja in pol spet pljune. Pa mu dam biskotke za dojencke. Al mu zdrobim vecje koscke v sadje al otroski jogurt od humane in pol mu je lazje ker se not zmehcajo. Ima tudi dva zobka in zdej kmali bodo se zgoraj.

Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 8:02:39   
saragr
Pri desetih mesecih oziroma, ko je imel dva zobka zgoraj in dva spodaj. Po koščkih sem mu dajala tisto hrano, ki s pasiranjem izgubi svoj pravi okus ( breskve, banane, piščančje meso, bučke, testenine itd ).

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 9:37:39   
wayra
mi bomo jutri stari 10 mesecev- imamo 6 zobkov in jemo že kar lepe koščke sadja- jabolka, breskve, banane, polovičke malin, gozdne jagode smo sedaj tudi ž probali. Pa riž jemo normalno, grahke in korenček na kocke. Zdaj smo začeli še s testeninami in sem mu kupila kar tiste drobne zvezdice za v juho- enkrat sem mu rezala makarone na koščke, pa sem skoraj živčnega fasala zraven user posted image - škoda cajta.

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 9:43:44   
ninola
ja naš tudi je začel testenine jest, tiste zvezdice, pa rižke. pa zelenjavo mu malo spasiram, da ostane kak košček notri. če je pa prevelik, pa kar grdo pogleda ali pa ga pljune vn.
pa jabolko rad grize, samo mu morem držat. in spodnjimi zobki kot da brusi:) če pa gre prevelik kos v usta kar naredi tako faco, da se še jaz ustrašim in začne kašljat. se mu verjetno zatakne,...


_____________________________

ninola

(odgovor članu wayra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 9:59:44   
astrid1
Do sedaj sem vse tlačila z vilico, tako da je bilo vedno nekaj mini koščkov notri. Zmore prežvečiti že kakšen malo večji mehak košček. Dajem ji tudi po koščkih piškotke brez soli in sladkorja. Toliko časa obdeluje košček po ustih, da se ji čisto razpusti. Stara je 7 mesecev in pol.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 10:11:21   
ninola

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

Do sedaj sem vse tlačila z vilico, tako da je bilo vedno nekaj mini koščkov notri. Zmore prežvečiti že kakšen malo večji mehak košček. Dajem ji tudi po koščkih piškotke brez soli in sladkorja. Toliko časa obdeluje košček po ustih, da se ji čisto razpusti. Stara je 7 mesecev in pol.



tako mu jaz delam. mu držim piškotek in pol ga valja po ustih. tiste otroške piškotke,.... se kar stopi v ustih. kakašen krat ga kar pljune vn. koščke zelenjave če dobi, kak korenček v koščku ga kar pljune. tudi jaz mu krompir in kako zelenjavo zdej dva dni z vilico pretlačim. če pa spasiram, pa to naredim lih minimalno. da so koščki notri.

_____________________________

ninola

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 10:49:01   
astrid1
Po moje rabi še nekaj časa. Počasi bo že nehal pljuvati. Eni prej, drugi kasneje.user posted image

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 10:51:26   
ninola

IZVIRNO SPOROČILO: astrid1

Po moje rabi še nekaj časa. Počasi bo že nehal pljuvati. Eni prej, drugi kasneje.user posted image



ja imaš prau. sej ne hitim,.... samo eni pravijo da če kasneje začne jesti koščke ima lahko kao probleme. to so spet verjetno govorice.
počasi se daleč pride :)

_____________________________

ninola

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 10:56:48   
Izabelina
tavelki nism nikol pasirala, samo z vilco pretlacla in je bla zadovolna, lepo jedla in je koscki niso motil... zdej tamala se pa kr davit zacne, ce je ksn kosck kje, zato ji cist spasiram in ubistvu je kasice...

zdej, ko bo mehko sadje (zrele breskve, lubenice) ji bom pa dala pa naj lepo melje, ce ne druzga sok bo ze popila... (se pa razume, da to dela pod nadzorom, da bom zravn, ce se ji kej slucajno zatakne)

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 12:05:46   
ninola

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

tavelki nism nikol pasirala, samo z vilco pretlacla in je bla zadovolna, lepo jedla in je koscki niso motil... zdej tamala se pa kr davit zacne, ce je ksn kosck kje, zato ji cist spasiram in ubistvu je kasice...

zdej, ko bo mehko sadje (zrele breskve, lubenice) ji bom pa dala pa naj lepo melje, ce ne druzga sok bo ze popila... (se pa razume, da to dela pod nadzorom, da bom zravn, ce se ji kej slucajno zatakne)



tako je naš.... mu pasiram, ampak sem začela tako pasirat da pustim notri koščke. ali pa mu nadrobim piškotke notri.

vem vem da moraš biti vedno zraven,..... pod nadzorom :)

ker moj se kdaj ko gre košček prevelik v usta kar neki davit začne,... verjetno pa mi mame še večjo paniko naredimo.



_____________________________

ninola

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 14:10:51   
Spet jest
Jaz sem svojemu sinčku začela uvajati gosto hrano že takoj 1. dan, ko je dopolnil 4 mesece. Nikoli mu nisem ničesar pasirala, samo pretlačila z vilico. Če je bilo pretrdo (npr. korenček, jabolko...), pa sem dala samo za nekaj minut v krop (toliko, da sem lahko pretlačila). Nikakor pa npr. jabolka nisem nikoli skuhala do konca, saj je potem izgubil okus in ga ni več maral. 
Pri hranjenju nisem imela nikoli težav, nikoli se ni davil in tudi jedel je vedno z veseljem. Sedaj ima 2 leti in je res priden, kar se tiče hrane. Je praktično skoraj vse. 

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 14:16:14   
ninola

IZVIRNO SPOROČILO: Spet jest

Jaz sem svojemu sinčku začela uvajati gosto hrano že takoj 1. dan, ko je dopolnil 4 mesece. Nikoli mu nisem ničesar pasirala, samo pretlačila z vilico. Če je bilo pretrdo (npr. korenček, jabolko...), pa sem dala samo za nekaj minut v krop (toliko, da sem lahko pretlačila). Nikakor pa npr. jabolka nisem nikoli skuhala do konca, saj je potem izgubil okus in ga ni več maral. 
Pri hranjenju nisem imela nikoli težav, nikoli se ni davil in tudi jedel je vedno z veseljem. Sedaj ima 2 leti in je res priden, kar se tiče hrane. Je praktično skoraj vse. 



sej naš tudi rad je,... smao da vidi žlico se že trese. in ko vse poje, ne poje lih malo, se začne jokat, ker on bi še.... on bi se kar nabasal :)

zdej mu uvajam koščke počasi. drugače lepo je, danes je prvič ki je za malico pojedel in malo grickal s sadjem piškotke ki jih zdrobim notri :



_____________________________

ninola

(odgovor članu Spet jest)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 23:29:17   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: ninola

Pozdravljeni,

Imam 8 mesecnega sincka in me zanima sledece.
Kdaj ste vi zacele uvajati koscke pri hrani? Jaz mu spasiram bolj malo in cim je vecji koscek naredi tak obrazek kot da bi mu dala najslabso stvar. Al pa ga pljune vn.
Pol mu kazem kako mora grickat in me gleda in malo ponavlja in pol spet pljune. Pa mu dam biskotke za dojencke. Al mu zdrobim vecje koscke v sadje al otroski jogurt od humane in pol mu je lazje ker se not zmehcajo. Ima tudi dva zobka in zdej kmali bodo se zgoraj.

Koščki hrane pri 11 mesecih, grobo pasirano pa pri 9.
Hvala.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 23:31:00   
ninola
:)

_____________________________

ninola

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 23:48:02   
KIKI****
Sem kr v tvoj post pisala. Sej upam, da si vidla.

(odgovor članu ninola)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: uvajanje kosckov
11.6.2013 23:49:21   
KIKI****
Kot zanimivost naj ti povem, da moja tamala pri 1 letu skoraj ni jedla koščkov, ker je imela samo 2 zobka in je kr cuzala hrano. Šele pri 14 mesecih koo je dobila še dva je začela normalno gristi.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: uvajanje kosckov
12.6.2013 19:07:52   
ekolina
mi tudi še vedno pasiramo.kakšen rižek sem in tja že poje, drugače pa raje kar golta.ko bodo zobki, bodo že zgrizli hrano, prej pa ne gre.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: uvajanje kosckov
13.7.2013 20:11:00   
skrivnost
zivjo punce, joj mi imamotudi take probleme s hrajnjenjem. stari smo 9,5 meseca in o kosckih ne duha ne sluha :(
mečkam mu na vilico ze od vsega začetka, zdj je pogruntu, da če je kak prevelik koscek in se mu zatakne ne odpre vec ust, ni sans. in zaključimo z obrokom :(
začela sem mu dajati v roke grisincke ali kaksne piskote al pa koscek banane ali kaj podobnega. Ker tocno ve, da je hrana ga kar zmrazi in vrze na tla :(
danes sem poskusla foro, zdravn igrac sem mu dala skatlico notri pa piskotek in eno palcko. Samo prevrnil jo je in pustil na tleh :( torej ne duha ne sluha o začetkih samostojnega hranjenja.
al pa se to zadnic sem mu dala na mizo zlicko, plastično igračko in koscek kruha. Zlico in kruh sta pristala takoj na tleh, igračka pa v ustih :( sploh noce okussat sam, mah kaj okusat, niti prijeti.

Po novem mi začel zavračat se tekocino, samo se po zlicki laufa.. ojoj je mucno. Ima katera enake probleme oz. kak nasvet?

(odgovor članu ekolina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: uvajanje kosckov
15.7.2013 12:20:32   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Spet jest

Jaz sem svojemu sinčku začela uvajati gosto hrano že takoj 1. dan, ko je dopolnil 4 mesece. Nikoli mu nisem ničesar pasirala, samo pretlačila z vilico. Če je bilo pretrdo (npr. korenček, jabolko...), pa sem dala samo za nekaj minut v krop (toliko, da sem lahko pretlačila). Nikakor pa npr. jabolka nisem nikoli skuhala do konca, saj je potem izgubil okus in ga ni več maral. 
Pri hranjenju nisem imela nikoli težav, nikoli se ni davil in tudi jedel je vedno z veseljem. Sedaj ima 2 leti in je res priden, kar se tiče hrane. Je praktično skoraj vse. 

Tako sem jaz pri starejsi delala in pri 9ih mesecih je ze cist lepo jedla naso hrano, sam pac na manjse koscke narezano, vse bp ... pri tamlajsemu sem zacela vse isto, pa sok ... tamali je cist kontra, sam da zacuti koscke v ustih, se mu sprozi bruhalni refleks in gre vse ven ... tako da on je pa pri 9ih mesecih se skor cist na pasirani grani in jz sem cist nesrecna ... sem mu dala res okusno, socno in prav nic trdo lubanico v kosckih za probat pa je blo cez minutko ze vse na tleh ...

(odgovor članu Spet jest)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: uvajanje kosckov
29.7.2013 11:45:44   
astrid1
Naša že več kot mesec in pol je isto kot mi, samo da za nas posolim kasneje. Noče pa jesti nobenih kašic več. Vsak dan mečem stran. Stara pa je komaj 9 mesecev. Raje bi kakšen sirov namaz na kosu kruha. V vozičku gloda riževe oblate in prosene smokije za dojenčke, kadar je lačna. Zelo rada se sama hrani.

Po mojem je odvisno od otroka do otroka. Nekateri rabijo pač več časa, drugi pa nočejo več jesti kot dojenčki.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: uvajanje kosckov
16.8.2013 7:46:04   
Barbi5
Odvisno je od otroka do otroka, ja... moja pikica bo pa kmalu stara 15 mesecev in sem te dni komaj zaznala majhen zobek - prvi seveda. Noče pa nobenega koščka (no, razen majhnega čokolade hehe)...

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?