|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v čem otročička domov??
2.4.2008 14:23:12   
maxi133
Pozdravljene! V mš so nam rekli, da če nimaš lupinice za prevoz otročička odmov ti ga ne dajo iz porodnišnice. user posted image A to drži? Lupinico sicer imam, a se mi zdi da je naslonjač nekoliko dvignjen. A ne more novorojenček popolnoma ležat in ne na pol sedet? Je mogoče boljše, da ga daš v košaro od vozička? Kakšne so vaše izkušnje?
Pardon za mogoče malo butasta vprašanja....user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v čem otročička domov??
2.4.2008 14:27:51   
katra55
Otrok, bo najbolj varen v lupinici. So pa vse lupinice nekoliko dvignjene.

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v čem otročička domov??
2.4.2008 14:31:07   
Anonimen
Otrok mora biti v avtosedežu(lupinici) v avtu. Vedno, brez pardona!
Lupinica je narejena za novorojenčke in majhne dojenčke.

(odgovor članu katra55)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v čem otročička domov??
2.4.2008 14:40:05   
maxi133
Hvala punce! Sem že bolj pomirjena! Datum poroda se vztrajno približuje in se mi je začelo porajati nešteto vprašanj in strahov! Ah, če so vse preživele, bom pa tut jst!user posted image  

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v čem otročička domov??
2.4.2008 14:46:56   
*pepelka*
Saj bo vse dobro. Otročika pa le daj v lupinico, saj bo le takovaren med vožnjo. Košare, ali torbe niso več primerne in ne ustrezajo nobenim standardom o varni vožnji. Otrok ima v lupinici čisto udoben položaj, lahko pa ga nekololiko podložiš še s pleničko, sicer pa imajo ponavadi vse lupinice tudi dodatno oporo, ali podlogo za novorojenčka.

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v čem otročička domov??
2.4.2008 15:07:06   
kristinaj
mi smo našo na rokah peljali domov, ker so v tisti evforiji vsi pozabili na podstavek lupinice. sem pa hvala bogu bila le 300m oddaljena od porodnišnice. če bi bil podstavek bi jo peljala v lupinici. vozili smo jo tudi v košari, je bila notri zvezana, kot tudi košara je bila pripeta z varnostnimi pasovi a vseeno ni tako varno kot lupinica....

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v čem otročička domov??
2.4.2008 16:40:16   
mateyka
kolikor vem, se da lupinico privezat tudi brez podstavka. vsaj našo se da (akta graco S logic).

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v čem otročička domov??
2.4.2008 17:26:03   
Pobalami
Če imaš globoko lupinico imej sabo več pleničk, da jo boš podložila (ali tanko odejico). Prosi sestro naj ti pomaga naštimat.
Tako bo otrok bolj zravnan in ne bo čist zvit notri.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v čem otročička domov??
3.4.2008 22:08:56   
bina30
Mi smo tudi našega Žigca peljali domov v lupinici (maxi cosi). Drugo mi ni niti na pamet padlo. Edino, kar mi je blo hecno je, da nas nihče ni "šmirglal" ko smo odhajali domov, kaj šele, da nas ne bi pustili, če ne bi imeli lupinice.
Nihče nas ni pogledal, ko je sestra rekla, da lahko gremo, je več ni bilo nazaj. V bistvu bi otroka lahko v potovalki domov nesli.user posted image user posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v čem otročička domov??
3.4.2008 22:32:09   
tropical
IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami

Če imaš globoko lupinico imej sabo več pleničk, da jo boš podložila (ali tanko odejico). Prosi sestro naj ti pomaga naštimat.
Tako bo otrok bolj zravnan in ne bo čist zvit notri.


Jaz se tud strinjam z tem.
Saj dojenčka dajo ponavadi sestre v lupinico, pa tudi poštimajo dojenčka za domov. Vsaj v Šempeterski porodnišnici je tako.


(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v čem otročička domov??
3.4.2008 23:10:56   
Pandica
IZVIRNO SPOROČILO: bina28

Edino, kar mi je blo hecno je, da nas nihče ni "šmirglal" ko smo odhajali domov, kaj šele, da nas ne bi pustili, če ne bi imeli lupinice.
Nihče nas ni pogledal, ko je sestra rekla, da lahko gremo, je več ni bilo nazaj. V bistvu bi otroka lahko v potovalki domov nesli.user posted image user posted image



Pri nas je bilo isto  user posted image

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v čem otročička domov??
3.4.2008 23:13:06   
Pandica
IZVIRNO SPOROČILO: tropical


Saj dojenčka dajo ponavadi sestre v lupinico, pa tudi poštimajo dojenčka za domov.





Preberi si višje moj post. V Mb ni tako  user posted image

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v čem otročička domov??
4.4.2008 10:27:57   
Polonca s piko
Ja, jst tud mislim, da je dobro lupinico malo podložit. Ne vem no, če je to čist naravno, da otročka siliš v sedeči položaj, ko še sploh ni pripravljen na to. Potem pa zleze na kup in je samo en kupček notri v lupinci. Midva sva podloge odstranila šele zdaj, pri treh mesecih.

(odgovor članu Pandica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: v čem otročička domov??
4.4.2008 10:30:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: tropical
Saj dojenčka dajo ponavadi sestre v lupinico, pa tudi poštimajo dojenčka za domov. Vsaj v Šempeterski porodnišnici je tako.


V LJ za vse to poskrbiš sam.

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v čem otročička domov??
4.4.2008 22:17:47   
Jelcy
Vsak ima svoje mnenje, jaz ga bom sigurno v kosari peljala domov, ker bom z otrokom sedela zadaj, se mi zdi dosti boljse kot v lupinci, imam pa 1 km do doma!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: v čem otročička domov??
4.4.2008 22:21:16   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Jelcy

Vsak ima svoje mnenje, jaz ga bom sigurno v kosari peljala domov, ker bom z otrokom sedela zadaj, se mi zdi dosti boljse kot v lupinci, imam pa 1 km do doma!


tudi na tem enem kilometru se ti lahko nekdo zabije čelno ali v rit. pa ne vprašaj, kje boš potem to košaro in dojenčka po avtu lovila user posted image

absolutno lupinica, ki jo lahko v pregibne delu podložiš z brisačko....in otrok leži skoraj ravno.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: v čem otročička domov??
4.4.2008 22:31:09   
piko12
Največ nesreč se zgodi, ko starši otrok ne dajo v avtosedež na poti v/iz vrtca, ker je samo par ulic. Jaz se ne bi igrala s košaro, ker potem je čist isto, če ga kar držiš. Za prevažat v avtu so lupinice oz. jajčke al kakorkoli jim že rečete in temu so namenjene in v času prevoza ne bo nič hudega,  tud če ne ležijo na ravnem. Pol pa itak vidiš vesele mamice, ki letajo po BTCju in 14dni stare otroke prevažajo v lupinicah in to celo dopoldne...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: v čem otročička domov??
4.4.2008 22:37:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jelcy

imam pa 1 km do doma!


70% prometnih nesrec se zgodi v okolici doma. Samo v info.

(odgovor članu Jelcy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: v čem otročička domov??
4.4.2008 22:40:28   
shooo
LUPINICA!!!!! pa nič za to  ker je notri "zmučakan" saj je tak bil zadnjih par mesecev v trebuhu.



_____________________________

23.1.06-Neža
21.4.08-?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: v čem otročička domov??
5.4.2008 9:45:53   
Lianna
IZVIRNO SPOROČILO: Jelcy

Vsak ima svoje mnenje, jaz ga bom sigurno v kosari peljala domov, ker bom z otrokom sedela zadaj, se mi zdi dosti boljse kot v lupinci, imam pa 1 km do doma!


Ti kar imej svoje mnenje. Samo ne pol jokcat po forumu, če slučajno pride do nesreče in dojenček umre, k boš sama za to kriva. So bili znanci tudi tako pametni, pa jo naokol v mehki košari vozili...zdej pa tamala spi na pokopališču.

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: v čem otročička domov??
5.4.2008 9:55:02   
Anonimen
Kako žalostno se mi zdi in predvsem neodgovorno, da nekatere mame še vedno ne uporabljajo predpisanih, priporočenih, obveznih in predvsem varnih avtosedežev.

Novorojenček MORA biti v lupinici, ne glede na to, kaj se vam zdi. Če je lahko 9 mesecev v maternici povsem sključen, mu tudi v lupinici ne bo hudega. In če ga imate v naročju ali v košari, pa se zgodi, da mora voznik na hitro zabremzati (kar se v mestih dogaja zelo pogosto), ni variante, da boste otroka obdržale v rokah ali v košari. Ob trku se namreč njegova teža vsaj potroji, torej če ima otrok 3 kg, ga ob trku vrže naprej s silo vsaj 9 kg!
Resnično upam, da premorete dovlj pameti, da boste otroka odpeljali domov varno. Vzgoja se začne takoj, potem taki starši ponavadi jamrajo, da se otrok pri 4ih letih noče privezati v avtu. user posted image
Mi imamo od P do doma slabih 5 minut, pa ni šans, da bi šli brez lupinice domov.

Pa še to podlaganje s pleničko, priporočljivo je zgolj, da mu jo podložite pod koleni in en pod ritko! Govorim s stališča nevrofizioterapevtov.

(odgovor članu Lianna)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: v čem otročička domov??
5.4.2008 16:11:56   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II
IZVIRNO SPOROČILO: Jelcy
imam pa 1 km do doma!

70% prometnih nesrec se zgodi v okolici doma. Samo v info.


Točno tako!
 
Dokler nisem doživela čelnega trka pri 40-50 km/h dober km stran od doma (v naselju) in videla, kako vse, kar ni pripeto, leti po avtu, in čutila silo trka, nisem verjela, da so lahko posledice HUDE.
 
Veš, kaj je bilo prvo vprašanje, ki mi ga je zastavil policist? Ali sta bila otroka pripeta! Vse tri smo ostale nepoškodovane, drugače bi neodgovorno ogrozila življenji svojih dveh hčera.
 
Jelcy, pojdi za foro preizkusit "zaletavčka": KLIK
 
In se podpišem pod Liannin post!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: v čem otročička domov??
5.4.2008 16:16:37   
drobižek
V vsakem primeru v lupinici ali košari, ki se da privezat z varnostnimi pasovi - pa četudi je 1 km. Varnost je na prvem mestu - če kdo gleda ali pa ne v čem neseš user posted image iz porodnišnice....odločitev je pa tvoja...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: v čem otročička domov??
5.4.2008 16:44:38   
Naty*
Js sm tud mnenja, da je vsaka lupinica boljša kot pa karkoli drugega! In če so lupinice narejene od 0-13 kg, to pomeni, da so narejene za novorojenčka. To ne pomeni, da ga maš noter 24 ur na dan, ampak tolk kokr je pa treba, da se pripelje do doma pa ni panike.

Punce ne se igrat z življenjem vašega user posted image . Ne ga dat v lupinico zato, ker ti ga drugače ne dajo iz P, ampak zato, ker je to za njega najbolj varna zadeva!

_____________________________

Točno na rok, 11. 5. 2008, smo postali družinica. Rodil se je sonček z imenom Žan.

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: v čem otročička domov??
6.4.2008 11:27:06   
tičika
JAZ SEM GA TUDI NESLA V LUPINICI IZ PORODNIŠNICE. RES JE DA TE V LJUBLJANSKI PORODNIŠNIC NOBEN NE POGLEDA, KAKO GA NESEŠ, KAJ ŠELE KAKO GA OBLEČEŠ!

IMAJO PA SEDAJ TUDI ŽE KOŠARE ZA NOVOROJENČKA, KI USTREZAJO STANDARDU, SE PRAVI DA GA LAHKO VOZIŠ V AVTU IN JE DOVOLJ VARNA.TE KOŠARE SO ZELO DOBRE OB BEBE CONFORT, KER SO DEBELEJŠE IN TRŠE.

JEST SE SPOMNIM(TO JE DVE LETI NAZAJ)DA SE MOJ TAMAL NI MARAL VOZIT V LUPINICI,ČE SEM GA PA DALA V VODORAVEN POLOŽAJ JE PA SPAL TUDI ŠTIRI URE V AVTU.OTROCI SO RAZLIČNI IN ZATO VEM DA BOM PRI NASLEDJEM KUPILA KOŠARO ČE BOM IMELA ISTI PROBLEM. 

(odgovor članu Naty*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?