|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   večerja za 9 mesečnega dojenčka
5.8.2010 10:45:58   
ladydi69
Pozdravljene,
Mene pa zanima kaj dajete dojenčkom za večerjo,od 8 meseca naprej.Naš dobi malico(sadje) okol 4 pol 5,nato pa mlek 210ml preden gre spat.Pa se včasih zvečer dere,kot da je imel premalo,ali je kaj drugega..Mislite da premalo dobi za jesti?Da bi morala dati okol 7 zvečer še kako mlečno kašico?
Hvala za vaše nasvete in odgovore!!
lp
Anže 16.11.09
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
5.8.2010 11:14:36   
MC09
Jaz mu dam še kašico ob 7, pol pa mleko 240 ko gre spat (med 8 in 8:30), spi pa do 4:30, 5, včasih še malo dalj.

lp

(odgovor članu ladydi69)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
5.8.2010 11:39:46   
Klaraklara30
Jaz mu dam tudi kašice, ki se mešajo z vodo ali z AM. Potem pa ga pred spanjem še podojim.

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
5.8.2010 11:43:52   
baby blue
Moja 10 mesečnica zvečer dobi mlečni obrok kako kašico ali pa kaj od linotov okoli 5 ali 6 zvečer okoli 7ih pa potem še 240ml AM... Zjutraj pa potem zajtrk dobi okoli 8 ali 9ih ko je lačna

_____________________________

Lana mi je ime, naj vsak zdaj to ve. 14. septembra 2009 ob 13:37 sem prijokala na svet.

Rojstvo: 14.09.09 - 2910g, 50cm
1.leto: 14.09.10 - 9240g, 76cm

(odgovor članu Klaraklara30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
5.8.2010 11:57:48   
Anonimen
Moj dobi okol petih mlečno kašico, potem pa ob sedmih 180 mleka. Mu je dovolj, zjutri je ob pol osmih.
Probi mu dat mlečno kašico

(odgovor članu baby blue)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
5.8.2010 13:24:09   
ladydi69
Hvala za odgovore,

bomo poiskusili dati kasico okol 7,ob pol 8 pa mleko 240ml.Drugace pa je prej pridno popapcal okol 4 sadje,nato pa ob pol 8 mleko 210 pa je spal do 6 am,kar dobi spet mleko,nato pa ob 10 sadje.Verjetno rabi več....
lp
Anže 16.11.09

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   kdaj dajete spati vašega dojenča
5.8.2010 19:56:35   
ladydi69
pozdrav,

mene pa zanima kdaj dajete spat vašega doječka in kako? Kdaj mu dajete zadnjo kašico in mleko pred spanje.Začela sem mu dati ob 7 100ml kašico,okol pol 8 pa mleko 210ml.pa če je vse po sreči spi do 6 zjutraj,če seveda se ne začne ponoč premetavat.Spi zelo nemirno,obrača se veliko.
Hvala za vaše odgovore.
lp
Anže 16.11.09

(odgovor članu ladydi69)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj dajete spati vašega dojenča
5.8.2010 21:31:32   
Anonimen
Pri nas ima čez cel dan 5 obrokov. Večerjo dobi okoli pol 19h ( včasih malo prej, včasih malo kasnej ), so pa to : kašice ( čokolino, gres, keksolino ), potem pa še pred spanjem okoli 20h 220 ml AM. Če je pa sonček smo pa zunaj pa okoli 21h. Aja stara pa je 9,5m.

(odgovor članu ladydi69)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
5.8.2010 22:00:15   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: Klaraklara30

Jaz mu dam tudi kašice, ki se mešajo z vodo ali z AM. Potem pa ga pred spanjem še podojim.


Enako

(odgovor članu Klaraklara30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
12.8.2010 17:18:20   
Zora20
Ojla,


mi pa imamo čez dan pet obrokov, pri devetih mesecih, je zjutraj pil stekleničko, novalac dvojka, s kašico... Nato malica kakšen jogurt na žličko, spanje, ob enih do pol dveh kosilo ( žlička ), zelenjava z mesekom, od petih do pol šestih sadna kašica (žlička), ter zvečer ob osmih 150 ml, mleka novalac dvojka s kašico. Čez noč se je zbudil samo enkrat, mogoče duda, ali malo čaja, ter lepo zaspal do sedmih.....


Pa tudi se mi ne zdi dobro, da otrok je zvečer kašico, potem pa še mleko... Zaradi prepolnega trebuščka, se lahko otrok prav tako premetava.... No sicer pa vsak po svoje.

Upam, da sem kaj pomagala.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
12.8.2010 21:56:23   
Februarka08
Uf, pa veliko pojejo vašiuser posted image
Naš ima večerjo ponavad okrog 19.30, ob 20h gre spat. Prej ima malico ob 17h. Ampak mu ne dajem najprej kašice in nato še mleka... a ni zadosti samo ena stvar? No, itak, vsaka po svoje, samo pomoje tako trebušček boliuser posted image mu pa dajem različne večerje, se mi zdi da se bo kmalu enega in istega naveličal... včasih mleko in kašica, včasih kašica, ki se nardi z vodo, danes npr. sem mu na polnozrnat toast namazala mlečni namaz, čez je pa popil še 60 mleka, da ni blo presuho. Pol pa itak spat. Zajtrk ima ponavadi ob 8.30. Sicer se zbuja ponoči, ampak ne od lakote, duda pomaga itd...
Aja, čez dan imamo pa tudi mi že dolgo 5 obrokovuser posted image


< Sporočilo je popravil Februarka08 -- 12.8.2010 21:57:03 >


_____________________________

Moja dva škratka:
Larisa, 29.2.2008
Blaž, 15.10.2009

(odgovor članu Zora20)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
12.8.2010 22:37:47   
Zora20
Ojla,


Februarka 08, tudi jaz se strinjam s tabo in ne razumem, zakaj se daje vsako posebej, sama malemu naredim kar stekleničko z mlekom zvečer skupaj zmešano s kašico, da je bolj sitostno, amapak to je en obrok in verjetno res lahko od preveč hrane boli trebušček, seveda pa je treba prej izključiti tudi druge stvari zakaj so otroci ponoči nemirni, če je popoldansko spanje predolgo, npr, da se ga daje spat o ob petih popoldan, ali pa je otrok premalo zunaj, na zraku, v smeri aktivnosti in potem ob uri spanja preprosto ni zaspan, kaj šele pretirano lačen, veliko pa je odvisno od tega kakšna rutina spanja se je uvajala že od začetka....No, kot pa sem že rekla, vsaka po svoje :)

Drugače pa mi je bila v veliko pomoč knjiga Radi jemo od Gine Ricci ( Upam, da sem pravilno napisala priimek ), v kateri so lepo tabele in so glede na starost otroka razporejeni obroki skozi cel dan, zraven pa so tudi odlični recepti. Je pa gospa, ki je napisala to knjigo svetovno priznana strokovnjakinja za otroško prehrano.

Lp

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
13.8.2010 12:25:34   
lenybaby
O tole knjigico bi si pa rada dobila. A katera ve kje bi jo imeli? Naša prehrana se mi zdi že tudi preveč enolična, včasih kar pozabim, da mali raste in ne dam nič posebno novega na jedilnik... user posted image Pri nas pa tisto malico med zajtrkom in kosilom kar izpustimo ker takrat ravno panča, je pa kosilo ob 12-ih, 13-ih.

(odgovor članu Zora20)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
15.8.2010 22:34:06   
Zora20
leny baby, sem pogledala malo po netu, eko natačne naslov avtorice in knjige knjigo »Radi jemo«, Gina Righi, DZS 1993 :) Ena jo je sicer prodajala preko bolhe, a stran ne obstaja več, ali pa če DZS založbo kontaktiraš... Je pa res, da je fajn imet to doma, boljše kot pa izposojeno, ker jo skoz malo pogledaš, edino fotokopiranje še potem ..... :)


Upam, da sem ti kaj pomagala :)

(odgovor članu lenybaby)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
15.8.2010 23:18:20   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: Februarka08

Uf, pa veliko pojejo vašiuser posted image
Naš ima večerjo ponavad okrog 19.30, ob 20h gre spat. Prej ima malico ob 17h. Ampak mu ne dajem najprej kašice in nato še mleka... a ni zadosti samo ena stvar? No, itak, vsaka po svoje, samo pomoje tako trebušček boliuser posted image


Večerjo - kašico imamo okoli 19h. Podojim pa ga pred spanjem okoli 21h. Narobe ste me razumele, ga ne napokam pred spanjem s kašico in potem takoj še mleko...
Da bi jedel mlečno kašo tik pred spanjem se mi zdi že preveč, res prepoln želodček. Midva se podojiva in ko ima dovolj neha in zaspi.

(odgovor članu Februarka08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
15.8.2010 23:29:28   
Mož*
Naš je sicer že 11-mesečnik. Zadnji obrok goste hrane ima okoli 17.30-18.00; različno - skuta, mlečna kaša, palačinka, zelenjavna juha, zelnjavna enolončnica, jogurt s sadjem, čokolino, ipd.; pred spanjem (okoli 21.30-22.30) dojenje. Za zajtrk spet dojenje, prvi obrok goste hrane okoli 9.30. 

_____________________________

2.9.09 3120g, 52 cm, OG 34cm
8.3.10: 7330g, 70 cm, OG 42 cm
17.10.10:: 9300g, 80 cm

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
6.9.2010 10:58:54   
lenybaby
Hvala lepa za pomoč!user posted image Bom poskusla poiskat če jo je še kje za dobit!

(odgovor članu Zora20)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
7.9.2010 9:48:28   
beba1912
Jaz imam pa eno vprašanje. Vidim da vaši dojenčki ogromno pojejo v primerjavi z našo skoraj 9 mesečnico. Zanima me, ali ste imele primer, da je otrok prišel v neko fazo ali obdobje, ko ni jedel nič ali skoraj nič goste hrane? Naša je že lepo jedla po 4 do 5 obrokov na dan, sedaj pa ima očitno neko obdobje, ko čim vidi žličko, se začne odmikat, kremžit, če že spravim kaj vanjo, velikokrat pljune ven,... Ne vem, zakaj, jaz to povezujem z zobki, spodnja dva sta zunaj malo več kot en mesec. Rada ima, da ji dam kaj v rokico-skorjo, krhelj jabolka, surov korenček, grisin,... Seveda se s tem bolj zamoti kot kaj poje, če odgrizne košček, ga pljune ven.

Pri nas smo še daleč od tega, da bi imeli obroke razporejene po urah. Jaz ji probam dat, takrat ko vidim, da ni preveč lačna, utrujena, zaspana. Včasih ko ji skoraj vsilim prvo žličko, potem še nekako gre, ko očitno vidi, da je dobro....Flaška z mlekom je pa itak zakon.

Saj vem, da je vsak otrok drugačen in da se bo tudi naši slej ko prej odprlo, da bo spet jedla. Kakšno drugo mnenje in izkušnje pa tudi pridejo pravuser posted image

(odgovor članu lenybaby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
7.9.2010 12:27:37   
orhideja75
pri nas tudi poje kašico (gres, čokolino al kej podobnega), ko gre spat mu pa ponudim še flaško, vendar jo že nekaj dni zavrača. tko, da se pomoje s kašico kar dovolj naje

_____________________________

Moji fantje so moj zaklad. :) Brez njih bi bil svet prazen.

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
7.9.2010 15:21:38   
Anonimen
Naš je star 6 mesecev in je približno takole: Zjutraj ob 6h 170ml mleka, ob 10h je sadno kašico z jogurtom ali skuto, ob 13h poje 200ml mleka, ob 16h je zelenjavo+kako meso+riž (seveda spasirano), potem pa ob 7h 170ml mleka, ob pol 9h preden gre spat pa 200ml mleka notri pa mu dam 4 male žličke riževih kosmičev-kot sem rekla spi do 6h, včasih 7h zjutraj.

(odgovor članu orhideja75)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
7.9.2010 21:29:38   
Tanik

IZVIRNO SPOROČILO: beba1912

Jaz imam pa eno vprašanje. Vidim da vaši dojenčki ogromno pojejo v primerjavi z našo skoraj 9 mesečnico. Zanima me, ali ste imele primer, da je otrok prišel v neko fazo ali obdobje, ko ni jedel nič ali skoraj nič goste hrane? Naša je že lepo jedla po 4 do 5 obrokov na dan, sedaj pa ima očitno neko obdobje, ko čim vidi žličko, se začne odmikat, kremžit, če že spravim kaj vanjo, velikokrat pljune ven,... Ne vem, zakaj, jaz to povezujem z zobki, spodnja dva sta zunaj malo več kot en mesec. Rada ima, da ji dam kaj v rokico-skorjo, krhelj jabolka, surov korenček, grisin,... Seveda se s tem bolj zamoti kot kaj poje, če odgrizne košček, ga pljune ven.

Pri nas smo še daleč od tega, da bi imeli obroke razporejene po urah. Jaz ji probam dat, takrat ko vidim, da ni preveč lačna, utrujena, zaspana. Včasih ko ji skoraj vsilim prvo žličko, potem še nekako gre, ko očitno vidi, da je dobro....Flaška z mlekom je pa itak zakon.

Saj vem, da je vsak otrok drugačen in da se bo tudi naši slej ko prej odprlo, da bo spet jedla. Kakšno drugo mnenje in izkušnje pa tudi pridejo pravuser posted image



kot da opisuješ mojega sina, edina razlika da moj še nima zob in je star 11 mesecev. jaz se zelo trudim z GH ampak flaša je še zmeraj kot praviš zakon. še v vrtec nosim flašo, če ne poje GH. in nimam ideje kaj in kako, pač enkrat bo spet jedel. saj kakšne dan zelo presenti z GH in poje veliko, sploh če jemo zunaj v gostilni, tam je kot ta velik.

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
8.9.2010 9:47:14   
beba1912
Tanik, hvala za odgovor, kot sem napisala, izkušnje drugih vedno pridejo prav.
Jaz sem se tudi že sprijaznila, da bo to obdobje pač enkrat minilo, saj ne more biti celo življenje na flaškiuser posted image Trudim se ves čas, čeprav mi že zmanjkuje idej, kaj naj ji še ponudim, da bi jedla.

Je pa danes celo pojedla za kakšne tri velike žlice rižolinauser posted image očitno moram res loviti prave trenutke, da je pri volji za jest.

LP

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   čaji za dojenčka
12.10.2010 13:48:50   
ladydi69
Pozdravljene,
Moj mali je star 11 mesecevuser posted image in me zanima kakšne čaje ponudite svojim srčkom.Pa sadni čaji,katere(HIPP) ali kaj drugega,da ne bi bilo preveč sladkorja.
Hvala za nasvete...
LP

(odgovor članu beba1912)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: čaji za dojenčka
12.10.2010 15:31:38   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ladydi69

Pozdravljene,
Moj mali je star 11 mesecevuser posted image in me zanima kakšne čaje ponudite svojim srčkom.Pa sadni čaji,katere(HIPP) ali kaj drugega,da ne bi bilo preveč sladkorja.
Hvala za nasvete...
LP


Nobenega, pije samo vodo. Čajev maš malo morje, take s filtri vrečkami brez cukra (za otroke od 1 meseca naprej), pa instant. Če nočeš preveč sladke, pač bolj razredčiš, daš le par zrnc instanta. vsa umetnostuser posted image

(odgovor članu ladydi69)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: večerja za 9 mesečnega dojenčka
12.10.2010 22:32:15   
Anonimen
Lep pozdrav!
No naša ima pa zdaj obdobje ,ko bi sm gh jedla,stekleničke pa nič.Stekleničko bi sam v ustah imela ,da bi si igrala ,zobekov še nimama.Tak ,da včasi niti 100ml ne spije.Glede obrokov pa imam takole.Zutraj steklenička ,če jo sploh hoče,ob 10 malica kašica pa še kaj zraven,ob 1 kosilo zelenjava meso..,ob 3 malica sadje,piškot ,skutica.6-7 gris ,keksolino oz.kar imamo.Preden zaspi ,mleko ,če ga sploh noče ,to zadnje čase zelo malo ,skoraj nič.Zaspi ponavadi okrog 8-9 ure ,pa spi celo noč do 7-8 ure Stara je 6,5 mesecev.

(odgovor članu beba1912)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?