|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   večerna kašica
12.10.2009 16:31:18   
miska2004
Pozdravljene punce,
mene pa zanima, koliko riževe (oz. mlečne ali kakršnekoli že) kašice date va šemu user posted image zvečer? Jaz sem našemu začela s parimi žičkami pred slabimi 2 tedni, vsak dan sem malo povečevala dozo (čeprav on bi vsak večer še, pa ne upam, se bojim da bo preveč), včeraj sem končala pri 23 žličkah. Bojim se, da se bo preveč najedel, ker ga potem še podojim - no, vmes je še kopanje.
Kako ste oz. ve to počnete? Mu daste, kolikor si želi? Pa ga potem še podojite? Ali ta večerna kašica sčasoma zamenja predzadnji obrok?
Moram pa priznati, da naš zato nič dlje ne spiuser posted image

Prosim sporočite še, katere kašice dajete.. Jaz sem kupila Milupino "Schlaf gut" mlečno z žiti in banano, imam pa še Milchbrei mlečno kašo mlečni riž.

Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: večerna kašica
12.10.2009 16:34:34   
Čebel@
jaz ji dajem tudi od Millupe kašico in sicer 2 taveliki žlici+vodo,čez kakšne pol ure pa še AM-->midve tko delava že 3  mesece

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: večerna kašica
12.10.2009 16:38:38   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: miska2004
Moram pa priznati, da naš zato nič dlje ne spiuser posted image

Ne spi dlje, ker se želodček še ni navadil GH in je še ne prebavlja kot bi jo moral... To opaziš tudi po tem, ker ti pokaka kak cel košček, ki ga ne prebavi. Ko se bo želodček tega navadil bo začel dlje spati.....

_____________________________

So what....

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: večerna kašica
12.10.2009 16:38:44   
Petka09
Jaz sploh ne vem, zakaj bi dajala večerno kašico, če zaradi tega itak nič več ne spi? Jaz sem tudi prvo mislila, da moram to dajat, ker sem povsod zasledila, da je to pač nasl. korak pri uvajanju goste hrane. Pa ni treba da je tako.

Mi je marsikatera prijateljica svetovala, da naj ne silim otroku te kašice, če je očitno, da je ne rabi. Nekatere imajo pri otročkih tako poštimano, da imajo popoldan kakšen jogurt ali skuto s sadjem (ko je dojenček že večji), potem pred spanjem (če gre zgodaj spat) pa samo flašo mleka (brez kašice prej).

Recimo, če ima popoldansko malico (ko je že uveden v GH) nekje ob 16. ali 17. uri, spat pa gre med 19. in 20. uro ne vidim potrebe po kakšni kašici. Lahko mu jo daš dopoldan za dopoldansko malico, pa še kakšno sadje vmešaš notri potem kasneje, da bo sit do kosila.
No tak nasvet sem včeraj dobila pri kolegici in se mi zdi koristen in bom tudi sama tako delala. Večerna kašica torej ni potrebna niti obvezna.

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: večerna kašica
12.10.2009 16:40:38   
PC Baby
Jaz mu dam Milupine First cereals ali Nestle' riževo kašico po 4-5 zvrhanih jušnih žlic + 1,5dcl vode. Potem ga čez še podojim.

Ravno danes sem vprašala pediatrinjo če ni to preveč (čeprav on z lahkoto zmaže in bi še) pa mi je rekla da ko je kašica narejena z 2dcl vode je to cel obrok kašice. Rekla je še, da mu lahko dam kolikor hoče, ker otrok sam začne usta skupaj tiščat ali ven pljuvat ko ima dovolj.

Je pa res, da se naš tudi nič manj ne zbuja zaradi kašice... user posted image

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: večerna kašica
12.10.2009 17:15:36   
smej
Jaz sem mu dajala 200ml kašice + dojenje. Je vse lepo pojedel, spal pa ni nič dlje zato sem jo ukinila

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: večerna kašica
12.10.2009 18:59:56   
Katy78
Jaz sem pri uvajanju GH začela ravno z večerno kašico. Do takrat se je enkrat na noč zbudil in dobil flaško, odkar pa je za večerjo pojedel polno porcijo kašice, pa je začel spati celo noč. Od kupljenih kašic mu naredim gres, 7žit ali ovsene kosmiče (vse od Milupe). Jaz mu tistih z raznim sadjem in podobno ne dajem, ker so polne nepotrebnega sladkorja. Omenjene kašice se mešajo z AM, dobi ca. 200ml, potem tik pred spanjem pa še flaško za lahko noč. Velikokrat pa namesto teh kašic dobi kar kruh in mleko.

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: večerna kašica
12.10.2009 19:14:25   
zorica

Jaz mu naredim od hippa flaško za lahko noč z riževimi kosmiči,ga ne dojim več oz.ga počasi odstavljam pa mi lepo spi celo noč oz.do 5zjutraj, dobi flaško mleka in spi do 8
Star pa je skoraj 7,5 mesecev


< Sporočilo je popravil zorica -- 12.10.2009 19:15:54 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: večerna kašica
12.10.2009 20:59:09   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Od kupljenih kašic mu naredim gres, 7žit ali ovsene kosmiče (vse od Milupe). Jaz mu tistih z raznim sadjem in podobno ne dajem, ker so polne nepotrebnega sladkorja.


Jaz sem mu tudi dajala prav te kašice, ampak sem ugotovila, da nikjer na škatli ne piše da so brez sladkorja. Zato sem jih zamenjala za Nestle-jevo Alete.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: večerna kašica
13.10.2009 7:23:50   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Od kupljenih kašic mu naredim gres, 7žit ali ovsene kosmiče (vse od Milupe). Jaz mu tistih z raznim sadjem in podobno ne dajem, ker so polne nepotrebnega sladkorja.


Jaz sem mu tudi dajala prav te kašice, ampak sem ugotovila, da nikjer na škatli ne piše da so brez sladkorja. Zato sem jih zamenjala za Nestle-jevo Alete.


Saj ne pravim, da so brez sladkorja. Vprašanje sploh, če je katera od teh kašic, pa naj bo Hippova, Milupina, Nestlejeva ali katera koli druga, popolnoma brez sladkorja. Pravim le, da mu tistih z okusom sadja in npr. čokolade, stacciatele ipd. ne kupujem, ker te imajo zagotovo več sladkorja in umetnih arom kot tiste, ki sem jih prej omenila.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: večerna kašica
13.10.2009 7:30:05   
Katy78
No, sem šla na net gledat. Pri Aletinih piše brez dodanega kristalnega sladkorja, pri Milupinih pa brez dodanega sladkorja. Še zmeraj pa je bolje, če kašico skuhaš sam. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: večerna kašica
13.10.2009 8:29:32   
Hope2
Saj mu ne bo škodilo, če tu pa tam dobi kaj cukra, cuker je itak dober za rast možganov, pa da jim da energijouser posted image . Vsak večer pa najbrž tud ne jejo isto, ali pačuser posted image . Jaz mojemu itak samo kuham, ker noče teh kupljenih, če pa kdaj zamudimo čas kuhanja, pa poje tudi kupljeno, vendar mu zraven še nasujem riževe kosmiče

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: večerna kašica
13.10.2009 10:03:14   
miska2004
Hvala, punce, za odgovore in mnenja. No, naš je star šele 4,5m, zato mu nič drugega še ne dajem, bom z GH počakala še kakšen mesec verjetno. Z večerno kašico pa sem začela le zato, da bi kaj dlje spal. Je pa res, da mi čez dan bolj malo poje (dojiva se), zato hoče zvečer in ponoči nadoknadit. Pa ne vem, a bi pomagalo, če bi ga čez dan dojila na 2h? Ali bi se pa potem navadil in bi se tudi ponoči hotel dojit na 2h?! Oh, saj ne veš, kako bi naredil, da bo pravuser posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: večerna kašica
13.10.2009 10:06:14   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Saj mu ne bo škodilo, če tu pa tam dobi kaj cukra, cuker je itak dober za rast možganov, pa da jim da energijouser posted image . Vsak večer pa najbrž tud ne jejo isto, ali pačuser posted image . Jaz mojemu itak samo kuham, ker noče teh kupljenih, če pa kdaj zamudimo čas kuhanja, pa poje tudi kupljeno, vendar mu zraven še nasujem riževe kosmiče


Saj cuker dobi z drugo hrano, npr. v sadju je popolnoma dovolj naravnega cukra in če dobi sadje 2x na dan, je doza cukra zadostna. Pa ni problem samo cuker ampak vse tiste umetne arome. Ne vem no, jaz tega ne jem in zato tudi ne dajem svojemu otroku.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: večerna kašica
13.10.2009 12:47:50   
PC Baby
Danes spal po kašici 9,5 ur! user posted image

Sej ne vem če je od kašice amak it feels really good po tolkem času. Se mi še zdaj smeji od ušesa do ušesa user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: večerna kašica
13.10.2009 13:03:34   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Saj mu ne bo škodilo, če tu pa tam dobi kaj cukra, cuker je itak dober za rast možganov, pa da jim da energijouser posted image . Vsak večer pa najbrž tud ne jejo isto, ali pačuser posted image . Jaz mojemu itak samo kuham, ker noče teh kupljenih, če pa kdaj zamudimo čas kuhanja, pa poje tudi kupljeno, vendar mu zraven še nasujem riževe kosmiče


Saj cuker dobi z drugo hrano, npr. v sadju je popolnoma dovolj naravnega cukra in če dobi sadje 2x na dan, je doza cukra zadostna. Pa ni problem samo cuker ampak vse tiste umetne arome. Ne vem no, jaz tega ne jem in zato tudi ne dajem svojemu otroku.



Ne vem katere ti misliš, ampak na mojih vseh piše brez konzervansov, barvil in umetnih arom. Pa malo dvomim, da je v teh kašicah za dojenčke kaj podtaknjeno skrivoma. Pa če piše brez sladkorja, je not samo sladkor od sadja-fruktoza, ki pa ni tako škodljiv, je kot da bi sadje pojedel. In kaka kašica na teden, mu ne bo nobene škode naredila, tudi piškot ne. Otroci, ko se začnejo gibat pokurijo enormne količine energije, pravtako tudi za samo rast.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: večerna kašica
13.10.2009 14:20:07   
Najaa
V bistvu je strinjam s tisto, ki je napisala, da teh kašic ne rabijo, če imajo npr. pozno malico. Pri nas je že tako, saj imamo pozno kosilo in malico tam okol šestih. Tako da večerna kašica pade bolj redko.
Če je ne mara, mu pač ne daješ. Napa jo ima zelo rada. Dajem ji pa različne. Od Milupe imamo zdaj tisto za lahko noč in eno z okusom banane, zraven pa vedno vmešam malo kaše it 4 žit od alnature, da ni tako sladko. Drugače pa so dobre tudi od dm-ja kašice.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: večerna kašica
13.10.2009 16:42:30   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

No, sem šla na net gledat. Pri Aletinih piše brez dodanega kristalnega sladkorja, pri Milupinih pa brez dodanega sladkorja. Še zmeraj pa je bolje, če kašico skuhaš sam. user posted image


Tise milupine, ki jimdodaš samo vodo so s sladkorjem, tiste, ki pa jim dodaš mleko so pa brez dodanega.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: večerna kašica
13.10.2009 17:01:53   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby


IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

No, sem šla na net gledat. Pri Aletinih piše brez dodanega kristalnega sladkorja, pri Milupinih pa brez dodanega sladkorja. Še zmeraj pa je bolje, če kašico skuhaš sam. user posted image


Tise milupine, ki jimdodaš samo vodo so s sladkorjem, tiste, ki pa jim dodaš mleko so pa brez dodanega.


Jaz imam milupino (schlaf gut), ki se meša z vodo in je brez dodanega sladkorja

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 13.10.2009 17:04:08 >

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: večerna kašica
13.10.2009 20:27:55   
vanilla
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Danes spal po kašici 9,5 ur! user posted image

Sej ne vem če je od kašice amak it feels really good po tolkem času. Se mi še zdaj smeji od ušesa do ušesa user posted image


Nekje zgoraj si navedla, da se ti nič manj ne zbuja četudi poje kašico, zdaj pa me zanima, katero kašico si mu dala včeraj zvečer, da si napisala, da je toliko spal? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: večerna kašica
13.10.2009 22:18:23   
PC Baby
Dala sem mu Nestlejevo riževo. ... tako kot tudi prejšnje večere, ko ni spla user posted image

Bomo vidli kako bo danes. Sporočim.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: večerna kašica
13.10.2009 22:21:13   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Mi je marsikatera prijateljica svetovala, da naj ne silim otroku te kašice, če je očitno, da je ne rabi. Nekatere imajo pri otročkih tako poštimano, da imajo popoldan kakšen jogurt ali skuto s sadjem (ko je dojenček že večji), potem pred spanjem (če gre zgodaj spat) pa samo flašo mleka (brez kašice prej).
naša pa sploh noče mleka pred spanjem, tako da je kašica ali pa kaj podobnega obvezno.
Sem jo silila z mlekom in ga ne sprejme, sploh ne zvečer.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: večerna kašica
14.10.2009 9:15:51   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Mi je marsikatera prijateljica svetovala, da naj ne silim otroku te kašice, če je očitno, da je ne rabi. Nekatere imajo pri otročkih tako poštimano, da imajo popoldan kakšen jogurt ali skuto s sadjem (ko je dojenček že večji), potem pred spanjem (če gre zgodaj spat) pa samo flašo mleka (brez kašice prej).
naša pa sploh noče mleka pred spanjem, tako da je kašica ali pa kaj podobnega obvezno.
Sem jo silila z mlekom in ga ne sprejme, sploh ne zvečer.



Ja, tasa_m, to je tudi možno, da nočejo samega mleka kot takega... Takrat seveda probaš nadomestiti mleko s kašico, ja. Tudi sama bom tako naredila, če bom vidla, da bo naenkrat zavrnila flašo.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: večerna kašica
14.10.2009 9:34:12   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Bomo vidli kako bo danes. Sporočim.


Zelooo slabo: 5x swe je zbudil in je hotel pit user posted image

Torej ni kašica botrovala tistim 9,5 uram spanja...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
19.10.2009 15:02:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?