|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 13:03:59   
metaa
Prosim povejte mi tiste, ki jih zvečer dojite, ali znajo zaspati, če vas kakšen večer ni in da jih kdo drug uspava-brez joške, torej.
Bliža se služba in včasih bo prišlo tako, da moram popoldne ali zvečer kam skočit, pa bo moral uspavanje za zvečer prevzeti ati. Oba je na smrt strah, kako to bo, saj je navajena, da zvečer vedno dobi joško, pa četudi samo trikrat potegne! Samo s flašo enostavno ne gre. Kako ve to speljete?
(Stara je dobrih 10 mesecev).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 14:10:51   
viv_
Brez joške, brez flaše... Umita, sita in v pižamci gre v posteljo, tako kot vsi ostali user posted image .

Ne vem, počasi jo začni navajat. Pojdi ven, pa naj jo mož proba da spat. Ampak bodi nekje v bližini doma. Če bo kriza, naj te pokliče in zrihtaj stvar potem ti.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 18:47:11   
Dashenka
Večerja, mleko, tuš, pižama, umivanje zob (to opravimo nekako do pol devetih). Potem ji pustiva, da razgraja do pol desetih - desetih, potem pa spat. Včasih se sicer še pocrklja s požirkom vode.

Nikoli je nisem uspavala s pitjem mleka. Od samega začetka sem jo zvečer dajala spat v njeno posteljo v budnem stanju.

Je pa princeska enako zadovoljnja z večernim servisom mame ali očeta, zato ni nobenih travm, če je eden odsoten.

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 19:38:16   
Anonimen
no js sem obema flašo dala že skoraj takoj kot sta prišli domov iz porodnišnice, tako da sta se nanjo navadili. čeprav sem tudi dojila. zakaj? zato da sem šla lahko tudi sama zvečer kam, tako da jo je dal spat mož ali babi.

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 19:56:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

.zakaj? zato da sem šla lahko tudi sama zvečer kam, tako da jo je dal spat mož ali babi.


Egoistilčno početje.

Jaz že 2 leti nisem bila zvečer nikjer. Midva s sinom imava majhen obred pred spanjem, čeprav zaspi tudi brez joška.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 19:59:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: raho

IZVIRNO SPOROČILO: LARA

.zakaj? zato da sem šla lahko tudi sama zvečer kam, tako da jo je dal spat mož ali babi.


Egoistilčno početje.

Jaz že 2 leti nisem bila zvečer nikjer. Midva s sinom imava majhen obred pred spanjem, čeprav zaspi tudi brez joška.user posted image


sej ne morm verjet. in to je tebi ok al kaj? verjetno tut sama vodiš vse gospodinjstvo, 3 leta nisi bla pri frizerju in nobenga druzga ne spustiš zravn otroka, ker verjetno ne zna noben poskrbet zanjga in ja seveda inmaš tečno taščo??!! egoistično početje?? o boh!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
25.1.2007 20:25:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:30:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

IZVIRNO SPOROČILO: raho

IZVIRNO SPOROČILO: LARA

.zakaj? zato da sem šla lahko tudi sama zvečer kam, tako da jo je dal spat mož ali babi.


Egoistilčno početje.

Jaz že 2 leti nisem bila zvečer nikjer. Midva s sinom imava majhen obred pred spanjem, čeprav zaspi tudi brez joška.user posted image


sej ne morm verjet. in to je tebi ok al kaj? verjetno tut sama vodiš vse gospodinjstvo, 3 leta nisi bla pri frizerju in nobenga druzga ne spustiš zravn otroka, ker verjetno ne zna noben poskrbet zanjga in ja seveda inmaš tečno taščo??!! egoistično početje?? o boh!


Ne poznam frizerja, ki bi delal zvečer, ne kozmetičarke, ne trgovine, ki bi bila odprta po 20.00...
vodim gospodinjstvo in imam zelo odgovorno službo...
za otroka skrbijo vsi - moja mami, tašča in mož, oba dedija, sestra...

Zvečer pa res ne hodim ven, ker želim, da otrok zaspi ob meni.

Ali ne razumeš, kaj sem napisala ali nočeš razumetiuser posted image

Aja, ne bereš vsega, ampak samo tisto, kar tebi pašeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Daj, punca, zresni se.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:38:49   
lenika
Zakaj bi bilo egoistično, če hočeš kdaj zvečer ven? user posted image Jaz sem ga vedno dajala budnega spat in je zaspal sam, čeprav sem ga dojila. Od 5. meseca naprej pa je zvečer rižolino in tako ali tako ni problemov. Naš Matic je star 8,5 meseca in sem bila v tem času že 3x z možem na večerji, 1x s prijateljicami in na novoletnem žuru. Če je to egoistično, pa naj bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:42:30   
dadica
Meni osebno se to ne zdi egoistično,ker če je mama zadovoljna in mirna, je tudi otrok srečen !Roko na srce, če si cel dan sam z otrokom ti še kako paše da greš 1x na mesec malo ven, pa čeprev samo pol ure! Samo to tudi prakticiram,pa zato nisem egoistična, niti slaba mama. Vem pa da mojemu možu tudi paše, da je malo sam z otrokom, ker ima čisto drugačen ritual uspavanja kot jaz!

lp dadica

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:44:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Zakaj bi bilo egoistično, če hočeš kdaj zvečer ven? user posted image   Če je to egoistično, pa naj bo.


Egoistično se mi zdi, da otroku daš flaško zvečer skoraj takoj po prihodu iz porodnišnice , ker greš zvečer žurat.

Saj jaz tudi včasih pridem iz službene poti ob 10.00 zvečer in Piškot brez problema zaspi pri očku ali pri babici, ampak o tem pa nisem razmišljala takoj po prihodu iz porodnišnice.

Mislim pa, da je ogromno odvisno tudi od tega, kako dolgo si si želel otroka in od družinske vzgoje (ki si jo prinesel s sabo v svojo družino).

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:50:05   
lenika
Dokler sem zvečer dojila, sem odšla takrat, ko je zaspal.
Otroka sem si zelo želela in mislim, da mu drugače dajem dovolj ljubezni, pa tudi vzgojena mislim, da sem lepo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:54:56   
Anonimen
verjetn Lara ni misnla da je sla kuj vn,k je iz porodnisnice prsla,sam pac prej jih je zacela navajat na flaso..ce jst kej prov razumem

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:56:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tancy

verjetn Lara ni misnla da je sla kuj vn,k je iz porodnisnice prsla,sam pac prej jih je zacela navajat na flaso..ce jst kej prov razumem



no končno ena k kapira :) pa nisem ji tudi dala takoj mleka po flaši ampak čaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 20:58:49   
lenika
Ja, ja Lara, saj se razumemo. Jaz sem tudi nekaj takega naredila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:01:47   
Luskan
IZVIRNO SPOROČILO: raho

IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Zakaj bi bilo egoistično, če hočeš kdaj zvečer ven? user posted image   Če je to egoistično, pa naj bo.


Egoistično se mi zdi, da otroku daš flaško zvečer skoraj takoj po prihodu iz porodnišnice , ker greš zvečer žurat.

Saj jaz tudi včasih pridem iz službene poti ob 10.00 zvečer in Piškot brez problema zaspi pri očku ali pri babici, ampak o tem pa nisem razmišljala takoj po prihodu iz porodnišnice.

Mislim pa, da je ogromno odvisno tudi od tega, kako dolgo si si želel otroka in od družinske vzgoje (ki si jo prinesel s sabo v svojo družino).




Sama daješ vrednotenjske sodbe, zato moraš biti pripravljena na to, da bodo jih dajale tudi druge. Tisto egoistično dejanje je bila tudi ena močna sodba, da ne govorim o tem, kaj se skriva med vrsticami zgornjega odebeljenega besedila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:03:46   
Luskan
Lara, tud jaz razumem - saj si tako napisala, da je za razumet, če to hočeš.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:09:38   
lenika
Jaz bom pa tako povedala. Če grem občasno zvečer ven, to še ne pomeni, da si otroka nisem dovolj želela oziroma, da ga nimam dovolj rada. To sem čutila kot osebni napad in mi ni nič kaj všeč. Tudi jaz bila lahko rekla zate, ki imaš odgovorno službo, da mogoče je pa zaradi tega kaj otrok prikrajšan, pa ne bom, ker vsak dela tako kot sem njemu zdi ok. Ne vem pa zakaj ne bi kdaj pa kdaj otrok mogel zaspati tudi z očetom ali babico?

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:15:03   
Anonimen
Jaz sem za veliko stvari tako komplicirala - kako bo zaspala brez dojenja, kako bo zaspala ob kom drugem, kako bo spala brez mene pri babi in dediju, kako bo spala v vrtcu... In kaj se je izkazalo? Da ko je dejansko prišlo do tega, je vse potekalo tako, kot mora. Mame preveč kompliciramo.

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:16:58   
lenika
Ja Meta, saj navadno je tako. Jat+z vedno, ko kam grem razmišljam, kaj bo narobe, pa je potem vedno vse ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:40:18   
N _ B
Nikoli ni zaspala "priklopljena". Ko je imela dost se je sama od sebe obrnila stran in začela spodmikat ritko. V posteljico je šla (razen, če ni na poti v spalnico že zadremala) vedno budna. Zaspala je sama od sebe, ne glede na to, kdo jo je nesel spat. Smo kar hitro očija vklopili v večerni ritual. Po 14. mesecu je pa sploh začela večerno dojenje odklanjat.

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:43:59   
Dashenka



Egoistilčno početje.

Jaz že 2 leti nisem bila zvečer nikjer.



O džizususer posted image
In s tem se še pohvališ.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:50:53   
Anonimen
Lara,se kapira če se hoče..sploh pa spoštujem,da si nameniš čas tudi zase,pa za svoje prjatlce..ker je prov da ohranjaš svoje družbeno življene,pa še verjetn te to dela tut srečno.
papa

(odgovor članu metaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 21:52:34   
Dashenka
Ne poznam frizerja, ki bi delal zvečer, ne kozmetičarke, ne trgovine, ki bi bila odprta po 20.00...


za božjo voljo, kje pa živiš?

Sama ne grem h kozmetičarki nikoli pred 20 uro, če se le da rezerviram zadnji termin, torej ob 21 uri (za uro in pol).
Glede na to, da vem, da moram storit tudi kaj zase, odpeketam 2x tedensko zvečer na rekreacijo, in to ob 20 ali 21 uri.

Ker hodim v službo, kjer je potrebno tudi kdaj potegnit, nemalokrat kupim kruh in mleko za zajtrk v bližnji trgovini 5 minut pred 21 uro, ob 21 uri jo namreč zapirajo.

In ker nisem sužnj svojega otroka, si sem ter tja organiziram večerno varstvo, da z možem skočiva na večerjo, teater, konecrt, kakšen drink.

Aja, pa vsake toliko grem na službeno pot, pa me po nekaj dni ni doma, pa tudi kakšna večerja mi ne uide.

In ker nisem popolnoma zanemarila odnosov s prijateljicami in prijatelji greparkrat na leto tudi z njimi ven.

In sem zato vse prej kot egosit!



< Sporočilo je popravil Dashenka -- 25.1.2007 21:57:45 >

(odgovor članu metaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: večerno dojenje starejših dojenčkov
25.1.2007 22:39:14   
natalia
zaboga, raho...user posted image danes pa kvasiš oslarije!


se podpišem pod Dashenko!

lp


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?