|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   veganstvo v nosečnosti
9.12.2012 11:25:06   
čokolatina
Pozdravljene,

zanima me, ali je še kakšna veganska user posted image , ali vsaj vegetarijanska?

sama sem veganka že 1 leto, počutim se odlično, krvna slika fenomenalna.
res pa je, da pazim kaj jem in poskušam jesti čimbolj zdravo in pravilno.

pa vaše izkušnje, nasveti, recepti?

lepo zimo želim in uživajte na sončku! user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
9.12.2012 12:56:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čokolatina)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: veganstvo v nosečnosti
9.12.2012 16:37:37   
Cassiopeia
Ful dobro, da si odprla to temo! Jaz še sicer nisem nosečka in upam, da bom kmalu.:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: veganstvo v nosečnosti
10.12.2012 21:10:48   
čokolatina
o hvala za tole user posted image

sem se bala, da bo najprej bombandiranje, kaj se grem....

železa imam tudi jaz full, sem pa v 15 t. počutje je super, in tudi zanosila sem TAKOJ, čeprav so mi napovedovali, da mogoče sploh ne bom.....


ne dvomim, da je čisto telo pripomoglo k temu user posted image


Cassiopeia malo bom firbčna: že delate na tem? upam ,da čimprej uspe user posted image


Gromska predvidevam, da nisi noseča?

v sredo imam pregled in me zanima, če bom kregana zaradi kil.....tudi meni zelooo paše jesti user posted image

zdi se mi pa veganstvo prava pot, tudi vegeterjanstvo. saj velikokrat odsvetujejo uživanje mesa, mleka in jajc v nosečnosti..

moji G nisem povedala, ker se ne mislim pričkat, jem pa kar mi reče telo. iz anglije sem si pa naročila super knijgo veganstvo v nosečnosti.

z veseljem podelim kak recept z vami

se še kaj beremo, pa lepo zimo želim


(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
11.12.2012 0:49:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu čokolatina)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: veganstvo v nosečnosti
11.12.2012 10:59:12   
Lili2010
Še ena vegetarijanka, sicer, pa vseeno ...
Tudi jaz sem ginekologinji s strahom povedala, da sem vegetarijanka, saj vem, da so nekateri precej staromodni, kar se tega tiče.
Na moje presenečenje je dejansko podprla vege prehranjevanje v času nosečnosti, s tem, da je rekla, da bova malo bolj gledali kri zaradi železa.
Sem v 23 tednu, zaenkrat kri in voda vedno bp, tudi punčka se lepo razvija.

Mislim, da so pri nas nekateri še vedno preveč ozkogledi in dejansko mislijo, da je vegetarijanstvo solata in česen, veganstvo pa suhi oreščki. Tisti, ki živimo tako že nekaj časa pa vemo, da je receptov tako za ene kot za druge ogromno in da je hrana okusna tudi brez dodajanja živalskih maščob. Zdrava pa itak.

Lp
Lili

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: veganstvo v nosečnosti
13.12.2012 9:42:26   
čokolatina
gromska, čestitam za dokaz ;) naj lepo raste in naj bo srečno dete.

mene je zaenkrat le tašča vprašala, če se mislim še te moje diete držat...... mami me pa prav preseneča, ker nič ne komentira in se celo potrudi, da je na obisku vedno še zame kaj... Mislim, da je pomirjena, ker je z nama vse ok user posted image


Lili2010 čestitam za pogum, jst sem kar tiho pri G, je zelo konzervativna....sicer grem pa drug teden k novi, pa bomo videli, kako bo....

sem v 16t in krvni izvidi so super, železa za izvoz. za dvig železa pomaga prah pšenične trave.

in jaaa, "naša" hrana je res pestra, okusna in zdrava user posted image

en hiter recept- moj današnji zajtrk:

banana, sojino mleko, žlica arašidovega masla, žlica rožičeve moke. zmešaš z visokohitrostnim blenderjem in mmmmmmmmuser posted image

lepo bodite, pa se beremo, papa

(odgovor članu Lili2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: veganstvo v nosečnosti
14.12.2012 18:12:52   
ronja
Nisem nobeno, čeprav res ne pojem veliko mesa, sploh v zadnij nosečnosti mi ni pasalo in ne vem, če sem ga jedla 2x...
Ko sem bila noseča z L., je imela R. sum na alergijo in so mi ukinili jajca in mleko (ker sem jo še dojila), sem vprašala, če to ni nič škodljivo za dojenčka v meni, pa so rekli, da ne)... tako da... enkrat ti pridigajo, kako mora bit nujno mes pa mes pa mes, drugič pa ni noben problem, če ne bi niti nič mleka in jajc jedla celo nosečnost... No, na srečo mi ni bilo treba (obožujem mlečne izdelke), ampak samo tako da veš;). Je pa važno, da dobiš vse sestavine.

Pa v Indiji obstaja vera, kjer ne jejo nobene živalske hrane in tudi rojevajo otroke, nimajo nič več težav kot drugi otroci v Indiji (jih imajo pa tam vsi več kot mi tu, zaradi zdravstvene oskrbe, seveda).

Ne priporočam pa veganstva za otroke, ker tam pa rezultati študij ne kažejo tako dobre slike. Od mame si pa navadno dete vzame vse, kar rabi - no, dokler ma kaj vzet (če ni, ni, ampak to itak mama občuti oz. se vidi na rezultatih).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu čokolatina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?