|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vegetarijanstvo
1.10.2008 11:12:15   
teja28
Zanima me, ce je tu kaksna mamica, ki je vegetarijanka in se je odlocila, da user posted image  ne bo dajala mesa? Kaj potem vasi user posted image  jejo, da dobijo vse, kar potrebujejo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 11:13:23   
Doll
LINK 

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 3.10.2008 14:51:46 >

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 11:19:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Doll)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 11:29:29   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Vegetarijanstvo je čisto ok stvar. Samo bi pa rada vprašala samo to:

- a potem, ko otroci malo zrastejo (npr. 3 leta), v vrtcu zahtevate vegi jedilnike
- a, k zrastejo (recimo 3 leta) jim prepovedujete meso, čeprav bi jim bilo dobro (poznam primere)




A obstajajo tudi vegi jedilniki? A niso samo neki jedilniki drugačni, če ima otrok alergije, potrjene od pediatra? Ne, to me res zanima.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 11:32:20   
Naja30
Nekateri vrtci imajo na voljo tudi vegetarijanski jedilnik. In verjemte, da je zelo dobra hrana!
Problem pa res nastane, ko 3-leten otrok ne pozna zelenjave kot je leča, soja ipd. in gleda v krožnik drugega otroka, ki je meso.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 11:35:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 11:37:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 11:39:38   
Volga
Ah, daj, daj, slej ko prej bo zagrabil hrenovko in jo zatlačil v usta. user posted image  Kdo bo pa živel od nekih bio-eko kalčkov in ostalega šrota. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 11:40:34   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

Nekateri vrtci imajo na voljo tudi vegetarijanski jedilnik. In verjemte, da je zelo dobra hrana!
Problem pa res nastane, ko 3-leten otrok ne pozna zelenjave kot je leča, soja ipd. in gleda v krožnik drugega otroka, ki je meso.


Ampak, a si predstavljaš otroka, ki mu itak ni jasno zakaj mora jesti nekaj drugega, kot njegovi prijateljčki. Ja, izobčen se počuti. Ampak mamic zaenkrat to ne zanima.



Sem imela tak primer. Ja, zelo slabo se počuti. Za moje pojme je bila hrana zelo dobra, ampak mali je hotel MESO! Pa sva ga vprašali, če bi meso, ampak ni hotel, ker mu je mama prepovedala jest meso. user posted image  Ja, tud taki se najdejo. Škoda.
Obstajajo pa tudi vrtci, ki imajo prav vegetarijanske skupine. Pri nas je bilo zanimanje zelo veliko. To je pa že boljše, saj vsi jejo isto, vključno z vzgojiteljicama in ponavadi to niso neki kvazi vegetarijanci, ampak otroci, katerim starši predstavijo vege hrano z vseh strani, ne samo da se ne je mesa.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 11:46:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 11:54:48   
...taša...
mi imamo enega triletnega malčka v vrtcu, za katerega so se starši odločili, da ne bo jedel mesa.
Potem pa mamica na sestanku vpraša, če njihov otrok kaj gleda drugim v krožnike....halo....user posted image

To je meni mal too much. Sej se bo otrok sam odločil če bo vegi, ko bo dovolj star...

lp

(odgovor članu teja28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 12:00:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ...taša...)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 12:13:06   
bskrle
Ne vem, zakaj bi ravnala proti zdravi pameti in priporočilom mednarodne zdravstvene organizacije.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 13:06:18   
puncica
Moja mami tud pozna eno user posted image   žensko (verjame da je bila v prejšnjih življenjih črv, pa enkrat mravlja, pa enkrat polž pa enkrat ptič za ostalo pa še ni pogruntala baje ima vsak človek 9 življenj) ki sinu ne pusti v šoli jest mesa in se potem znaša nad učiteljicam zakaj mu pustijo jesti meso, ker tamal kr zamenja malico s kom drugim, da ga morjo kontrolirat in mu to kar vzet. Mislim to so pa zame kreteni, če otrok rad je vegetarijansko hrano jo naj je, če ne pač ne, ne pa da se izvaja neka kontrola to mi je pa mimo in se potem otroka krega kot da bi ne vem kaj naredil in je meso, sicer pa je to druga tema.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 13:13:34   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

Mislim to so pa zame kreteni, če otrok rad je vegetarijansko hrano jo naj je, če ne pač ne,


Ja, saj ti otroci, za katere sprašujejp na RR za vege prehrano, imajo radi tako hrano. čeprav je star šele 6 mesecev, že pokaže, kaj mu je dobro in kaj ne. Ne vem, od kod ti dvom, da je ne marjao.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 14:38:05   
katra55
To je meni mal too much. Sej se bo otrok sam odločil če bo vegi, ko bo dovolj star...


Se podpišem.
Poleg tega otrok, ki raste potrebuje beljakovine visoke biološke vrednosti, ki jih z zelenjavo ne dobi dovolj. Da o vitaminih in železu ne govorim.

(odgovor članu ...taša...)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 15:06:31   
Njuškalo


Ampak, a si predstavljaš otroka, ki mu itak ni jasno zakaj mora jesti nekaj drugega, kot njegovi prijateljčki. Ja, izobčen se počuti. Ampak mamic zaenkrat to ne zanima.




Kako pa ti veš, da naj bi to tako potekal?Imaš mogoče otroka vegetarijanca ali si sama vegi?Ali si nasplošno negativno nastrojena proti vegijem pa imaš potem take komentarje?No, ne morem govoriti za druge, ampak moj otrok je vedno točno vedel, zakaj ne jemo mesa doma.Res je sicer, da mu nisem striktno prepovedovala, da bi jedel meso, nekako mu ni pasalo, ga je sam zavračal.Ampak nima veze.Nič se ni nikoli počutil izobčenega, kvečjemu je kakšen mesojedi otrok hotel jesti tako kot on.Niti ni imel neke hude potrebe po tem, da bi jedel meso, ker v bistvu, če bi ga hotel bi ga lahko ,saj je bilo na razpolago, pa ga ni želel.Tako, da ne vem, če so komentarji o izobčenosti in ne vem čem vse še primerni.Ne vem,zakaj se mesojedci tako veliko ukvarjate z vegiji,če vam nismo všeč?Pa tudi veleslavni stavek, da otroke silimo v vegeterijanstvo in, da naj se sam odloči ko bo odrastel, je totalno nesmiseln.Zakaj pa potem vi,ki jeste meso, svojih otrok ne vzgajate vegeterijansko?Naj se sami odločijo, če bojo jedli meso, ko odrastejo.Zakaj jih silite jesti meso'No, vloge se pač hitro lahko obrnejo ,ampak kaj,ko vi vidite le svojo, da lahko udrihate po vegijih.In, Volga, res imaš veliko razgledanost glede vegi stvari, ni kaj.Misliš, da naši otroci jejo samo bio kalčke pa še kakšno zelenjavo?Izbire je več kot dovolj, brez skrbi, da je naša hrana bolj pestra,kot pri kakšnem mesojedcu.Vsaj zase vem, da zelo gledam na to, pa verjetno drugi vegiji niso glih čisto kontra od mene.Vsak želi svojemu otroku najboljše menda, torej,če je to vegeterijanstvo, ne vem kaj naj bi bilo s tem narobe.Logično, da otroka vzgajaš skladno s tem, kar sam delaš in verjameš.Drugače ne more biti in pri nikomur ni.Tudi ti svojega otroka ne učiš kar nekaj x, sama pa verjameš čisto nekaj drugega.Ni vse črno belo kot ti vidiš.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 15:09:05   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: katra55

To je meni mal too much. Sej se bo otrok sam odločil če bo vegi, ko bo dovolj star...


Se podpišem.
Poleg tega otrok, ki raste potrebuje beljakovine visoke biološke vrednosti, ki jih z zelenjavo ne dobi dovolj. Da o vitaminih in železu ne govorim.





Zakaj moj otrok po tej logiki nima slabe krvi?Zakaj je normalno razvit v vseh pogledih?Od kje ti podatek, da beljakovin in železa ne dobi dovolj z zelenjavo?Za vitamine se pa najbrž hecaš a neuser posted image ...menda vsak ve, da jih je največ v sadju, v mesu pa sigurno ne.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 15:13:41   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo


Zakaj pa potem vi,ki jeste meso, svojih otrok ne vzgajate vegeterijansko?Naj se sami odločijo, če bojo jedli meso, ko odrastejo.



Zato, ker človek je mesojedec in rastlinojedec. Oboje. Mešano. So bili lovci in so bile nabiralke. In tako je bilo najbolj naravno in uravnoteženo.

Da pa vege niso samo kalčki pa vem, Njuškalo, sem bila sama ne vem več koliko let, okoli 15, vegetarijanka. Pa nisem več. Ne hlepim po mesu, pojem ga pa.

Pa v tej temi na tak način ne bomo prišli daleč, zato je BV. Ampak meni se otrok, ki nekaj bi jedel, pa ne sme, še vedno smili. če pa sam noče, je pa druga stvar. Pri tebi, praviš, itak noče, tako ni panike.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 15:21:39   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo


Zakaj pa potem vi,ki jeste meso, svojih otrok ne vzgajate vegeterijansko?Naj se sami odločijo, če bojo jedli meso, ko odrastejo.



Zato, ker človek je mesojedec in rastlinojedec. Oboje. Mešano. So bili lovci in so bile nabiralke. In tako je bilo najbolj naravno in uravnoteženo.

Da pa vege niso samo kalčki pa vem, Njuškalo, sem bila sama ne vem več koliko let, okoli 15, vegetarijanka. Pa nisem več. Ne hlepim po mesu, pojem ga pa.

Pa v tej temi na tak način ne bomo prišli daleč, zato je BV. Ampak meni se otrok, ki nekaj bi jedel, pa ne sme, še vedno smili. če pa sam noče, je pa druga stvar. Pri tebi, praviš, itak noče, tako ni panike.



Moja poanta je bila v bistvu druga.Ker nas,ki smo vegiji, večkrat kdo tako pametno vpraša, zakaj otroku ne dajemo mesa...no, zato sem to vprašala mesojedce, da vidite,kako je glupo, ko to nekdo sploh vpraša.Drugače pa to,ali je človek vsejedec ali ne lahko razpravljamo o nedogled.Določeni so se s tem bolj poglobljeno ukvarjali, tako, da so nekateri prišli do sklepov, da imamo prebavni trakt rastlinojedca, drugi pa, da smo mesojedci...vsak pa itak verjame,kar mu bolj paše, tako da ta debata ne bi imela konca.
No, če veš, da vege niso le kalčki in zelenjava, pa celo sama si bila 15 let vegi, zakaj potem tako napišeš,kar si napisala?Zakaj je potreben tak posmehljiv in zaničevalen način?Ali ne moreš samo preprosto napisati, da se ti ta prehrana iz določenih razlogov ne zdi v redu?Zakaj imaš potrebo po tem, da vegijem daš vedeti, da jih niti malo ne spoštuješ?user posted image To mi pa res ni jasno,zakaj mora biti tako.
Jaz ne vem, kako imajo drugi uštimano.Možno tudi, da kateremu otroku kdo to striktno prepove, da bi meso jedel.Samo saj je tudi pri mesojedcih kakšen tak,ki otroku kaj striktno prepove...poznam nekaj ljudi,ki jejo meso, pa so svojim otrokom strogo zabičali, da Bog ne daj, da bi jedel vegeterijansko,naprimer.No, to je potem tudi en tak primer, če bi otrok rad jedel vegi hrano, pa starši tega ne dovolijo.Tudi tukaj se obrnejo vloge.Jaz sama menim sicer, da je vsak oseba zase, tudi otrok in naj se res v končni fazi sam odoči kako in kaj.Je pa čisto normalno, da če je starš vegi, da bo tudi otrok vegi, ker nekako si ne predstavljam, da učiš otroka drugače,kot verjameš sam.Edino, če popustiš pritiskom družbe, samo to se mi pa ne zdi ok.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 15:23:54   
Njuškalo
Aja, drugače pa avtorici teme, da odgovorim: tukaj boš težko našla kakšne konkretne nasvete, saj sama vidiš, da se debata vrti o vsem drugem ,samo o tem,kar si vprašala ne.Zato ti priporočam forum svetjelep.com , kjer je veliko vegijev in ti bojo marsikaj koristnega napisali.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 15:31:20   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Njuškalo

No, če veš, da vege niso le kalčki in zelenjava, pa celo sama si bila 15 let vegi, zakaj potem tako napišeš,kar si napisala?Zakaj je potreben tak posmehljiv in zaničevalen način?Ali ne moreš samo preprosto napisati, da se ti ta prehrana iz določenih razlogov ne zdi v redu?Zakaj imaš potrebo po tem, da vegijem daš vedeti, da jih niti malo ne spoštuješ?user posted image



Dejansko zato, ker se mi ne zdi prav (meni, kot vsejedki), da starši otrokom odtegujejo meso in mesne izdelke samo zaradi svoje prepričanosti. odrasel človek se zaradi mene prehranjuje samo s travicami pa z želodom in koreninicami, če mu je tako prav. Ker je dovolj star, da ve, kako in kaj. Otrok pa pač izbire nima niti "prava glasanja", zato se mi (MENI)ne zdi prav, da mu starši ne ponudijo mesa. Naj mu bo ponujeno vse, pa naj izbere sam. Pa najsi gre za meso, zelenjavo, sadje ali pa sladkarije. Ponavadi po tistem, česar nimamo oz. "ne jemo" najbolj hlepimo.

AMen. KOnec debate z moje strani. Pa dober tek vsem.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 15:46:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 15:53:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vegetarijanstvo
1.10.2008 16:29:21   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: lukrecija

Njuška, saj nihče ne kaže nate s prstom. Ne razumem zakaj tako skočiš kadar je govora o vegetarijanstvu?
Nikoli ni bilo govora o tem, da je ta prehrana slaba ali mogoče celo nezdrava (čeprav sem mnenja, da smo ljudje mesojedci, ampak na žalost so živali že tako nafilane z AB in ne vem s čim še,...)






"Skočim" zato,ker mi ni prav, da se vegije posplošuje in kritizira.V teh debatah je preveč zaničevalnega načina in to me moti.Ni res , da ni bilo govora o tem, da je vegi hrana slaba, da so starši slabi...ker si sama napisala, da vegi mamic ne zanima, če je njen otrok izobčen.No, to ni tako nedolžna trditev..kateri mamici pa bi bilo vseeno, če je njen otrok izobčen, pa naj je meso ali ne?user posted image Volga je napisala na zaničevalen način, kdo neki bi sploh lahko živel od tega šrota.Saj je potem nekaj pojasnjevala, samo dejstvo je, da je ta stavek grdo napisan, pa naj zdaj reče kar hoče.Potem je seveda še sarkastično napisala, da otrok že pri 6-ih meseci ve,kaj želi jest, kako lahko sploh kdo drugače misli.Potem ena je napisala, da vege hrana ni primerna, ker človek potem ne dobi dovolj beljakovin, celo vitaminov ne,čeprav jih je v sadju največ.No, torej vidiš, da je govora o tem, da je vegi hrana slaba.Dalo bi se pisat tudi o tem, koliko mesojedcev je bolnih, koliko jih ima zelo zanič prehrano itd...pa se vegiji pol toliko ne ukvarjamo s tem,kot mesojedci z nami.Ne vem zakaj je to tako, res ne.
Meni sploh ni problem pojasniti svojih stališč pa ,če še koga kaj drugega zanima, samo me pa moti, ker se iz strani mesojedcev ponavadi pojavi velika mera nespoštovanja, zaničevanja itd...res ne vem, zakaj taka debata ne more ostati na nivoju.Kaj pa v Indiji,kjer je fuuuul folka od rojstva vegijev, ker drugačnega načina življenja sploh ne poznajo..in to velik del prebivalstva?So vsi neumni, nezdravi, zaničevanja vredni?Mogoče bi si pa ve, ki ste tako pametne vedno na teh temah, morale malo obzorja razširit.In potem boste mogoče videle, da vege hrana ni noben bav bav in, da naši otroci niso kaj preveč drugačni od vaših, pa tudi izobčeni ne.No, mogoče v takih skupinah,kjer imajo otroci starše,ki razmišljajo tako kot ve.Ker,da otroci izobčijo nekoga, ni naključje.Morajo že kaj od staršev pobrat doma, kakšno razmišljanje naprimer.No, jaz hvala Bogu teh izkušenj nimam, kvečjemu nasprotno, mojega otroka so vedno fajn sprejeli drugi otroci.Samo ,če se pa nekaj otrok najde na kupu, kjer so starši nastrojeni proti vegeterijancem, pa da vege otrok pade tukaj vmes..ja, v tem primeru se pa tudi meni ta otrok smili.Pa ne zato, ker je vege,ampak zaradi kakšnega drugega vzroka.

< Sporočilo je popravil Njuškalo -- 1.10.2008 16:30:41 >


_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?