|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   verjetnost dvojčkov
25.9.2006 7:53:03   
mala zirafa
Je katera mamica tu zanosila dvojčke zaradi tega ker jih je že kdo imel v bližnjem sorodstvu?namreč moja babica po mamini strani) jih je imala 3x zapored?kolko šans imam jaz?
Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: verjetnost dvojčkov
25.9.2006 8:01:44   
simone
Tudi moja babica po mamini strani jih je imela, pa jih mi nimamo.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: verjetnost dvojčkov
25.9.2006 8:28:41   
muza
  SPOROČILO: mala zirafa

jih je imala 3x zapored?

....uuuhhh, dobra je ta tvoja babica! Nekdo v sorodstveni verigi jih bo zagotovo imel. Če jih boš imela slučajno ti in to v prvo, potem imaš veliko šans, da jih imaš tudi v drugo. Če pa v sebi nimaš tega večplodnega zapisa, jih pa ne boš imela niti v prvo niti kasneje. Kako bi pa to enostavno preverila pred zanositvijo, pa ne vem. Mislim, da se to niti ne da, razen v specialnih raziskavah genov.

Uauu, sploh si ne znam predstavljati. 3x zapored roditi dvojčke..(???)......Pa že ima kdo od sorodnikov mlajših generacij od tvoje babice dvojčke?

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: verjetnost dvojčkov
25.9.2006 11:11:12   
tatam
Mislim,da imaš kar nekaj možnosti za dvojčke!
Sicer pri nas v družini jih ni-cele generacije nazaj nič,pa tudi v moževi ne duha ne sluha o user posted image user posted image .Jih pa zato sedaj pričakujem jaz!Moram priznat,da na to možnost nisem nikoli niti pomislila in še posebaj zato ker je to moja tretja user posted image  je bil šok,ko sem izvedla velik!!!!!!Še prepirala sem se z G,da to ni mogoče...Pa mi je rekla,da se pač zgodi..Jaz sem vedno mislila,da je to le dedno!
Kasneje sem nekje prebrala,da se možnosti povečajo s starostjo matere in številom že rojenih otrok!
No in sedaj jih vsi že nestrpno pričakujemo!Zato se ne sekiraj,ampak veselo na delo!

(odgovor članu muza)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: verjetnost dvojčkov
25.9.2006 11:23:01   
emaa
V vsakem primeru mora biti nekdo v družini prvi, da se dvojčki lahko naprej dedujejo, tako da možnost imeti dvojčke ima prav vsaka punca, nekatere pač večjo možnost kot druge.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: verjetnost dvojčkov
25.9.2006 12:15:28   
mala zirafa
Ne nihče od mlajših sorod. jih nima.saj ne bi šla na neke genetske preiskave, samo tako informativno me je zanimalo.Pšenjak je rekel da je verjetnost za vse ženske 1/89.Bomo videli.še vedno bi raje samo enega otroka, kot pa dvojčke, ker enga že imamo.
pa čestitke vsem vam.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: verjetnost dvojčkov
27.9.2006 21:20:11   
muza
Mala zirafa, danes sem poslušala radio in ob temi, ki se nanaša na možnost dvojčkov, sem se spomnila na tebe in tvoje vprašanje.
.
Kot zanimivost so predstavili povzetek raziskav, narejenih v Ameriki. In sicer, višje ženske naj bi imele večjo verjetnost za zanositev oz. nosečnost z dvojajčnimi dvojčki, ker naj bi višje ženske imele več "rastnega hormona" in pa naj bi bila pogostost sorazmerna s starostjo. Torej, višja kot je starost nosečnice, večja je verjetnost, da zanosi dvojčke.
No, to je ameriška raziskava, vprašanje pa je, kako resno naj američane jemljemo (?), glede na to, da oni analizirajo in raziskujejo vse povprek - od najmanj do najbolj norih stvari user posted image
.
Torej, ti imaš večjo verjetnost za dvojčke že po dednostni plati, po ameriških raziskavah pa sploh, če si hkrati še zelo visoke rasti in drugo leto imaš večjo verjetnost, kot letos .....itd...glede starosti. Samo toliko, kot zanimivost! Ni pa nujno, da to drži! user posted image

< Sporočilo je popravil muza -- 27.9.2006 21:24:16 >

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: verjetnost dvojčkov
28.9.2006 11:26:48   
bianka
pozdravljena

tudi jaz mislim,da imaš več možnosti za dvojčke kot marsikatera druga.
Asi jih želiš?No saj ko izveš je kar šok,še posebej če že imaš otroke,potem pa si vesel in kar malo važenuser posted image ,čeprav taka nosečnost za sabo potegne kar nekaj skrbi.
No pri nas ni v sorodu nobenih dvojčkov,midva pa januarja pričakujeva enojajčne dvojčke.
dedujejo pa menda se dvojajčni dvojčki.No zaenkrat mislim da smo na kupu štiri,jaz.tatam,Emamair in NMJ.
ema in NMJ iz kje pa sta vidve če lahko vprašam in kje punce nameravate rodit?

Vsekako bi pa bilo lepo če se nam pridruži še kaka mamica z user posted image user posted image ,ali celouser posted image user posted image user posted image .

Pa lp

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: verjetnost dvojčkov
2.10.2006 14:50:16   
catja2
IZVIRNO SPOROČILO: muza
Torej, ti imaš večjo verjetnost za dvojčke že po dednostni plati, po ameriških raziskavah pa sploh, če si hkrati še zelo visoke rasti in drugo leto imaš večjo verjetnost, kot letos .....itd...glede starosti. Samo toliko, kot zanimivost! Ni pa nujno, da to drži! user posted image


Bi samo omenila, da imam user posted image user posted image  pa sem visoka samo 1,60m in ko sem rodila sem imela samo 22 let.... po dednost pa so res bile večje možnost.

(odgovor članu muza)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: verjetnost dvojčkov
2.10.2006 19:50:39   
tajtaja
Tudi midva z možem jih nimava v sorodstvu. Je pa res, da sem prej trikrat rodila enojčka, četrta nosečnost pri 37-sedmih pa je bila z dvojčki. Saj smo tudi mi planirali samo enega, pa je usoda hotela drugače. In zelo smo hvaležni za to posebno izkušnjo.
Čeprav je bil sprva res šok, se tej sreči ne bi nikoli odpovedala.
Hvaležna sem življenju in usodi, da je bila pri meni tako radodarna. Ko pomislim na ženske, ki ne morejo spoznati sreče materinstva in kar nekaj takih poznam, me prav stisne pri srcu.
Noben denar, kariera ali kar koli drugega ženski ne more nadomestiti teh posebnih občutkov.


_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu catja2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: verjetnost dvojčkov
4.12.2006 15:12:23   
Xandra1
Joj Tatam ... zdaj je to moja 4 nosečnost in 3 porod (vmes sem imela eno abrazijo). Na prvem pregledu mi je G rekla, da je plod zelo velik za to starost. V četrtek imam UZ, ker je velika verjetnost dvojčkov. Sem čisto na trnih in čisto šokirana. Ne upam si pomisliti na to, da bi imela dvojčke ... user posted image
Tolažim se z mislijo, da sta bila oba prva otroka velika 55 cm in imela oba skoraj 4 kg ob rojstvu in da sedaj tretji otroček pač ne bo drugačen!




_____________________________

Ljubezen so zlate stopnice po katerih se srce vzpenja v nebo!

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: verjetnost dvojčkov
4.12.2006 15:30:20   
dodi
Živjo,
jaz sem noseča sedmič in sedaj četrtič z dvojčki.Dvakrat se je srečno izšlo,zadnjič pa mi je en odmrl in sem rodila potem enojčka,sedaj sem v 16 tednu in zopet čakamo dva.Ni tak bav bav imeti dvojčke,to vam povem iz lastnih izkušenj.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
lp,dodi

(odgovor članu Xandra1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: verjetnost dvojčkov
4.12.2006 16:48:32   
Afnica
Glede zgornjih debat o povečanju možnosti....lahko rečem tole:

*nisem dedovala, tudi moj dragi ne

*nisem visoka (164)

*prva nosečnost

*mlada mamica (22)

Torej...se je pač zgodilo...in sem vesela, da se je
. user posted image user posted image


_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu dodi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: verjetnost dvojčkov
6.12.2006 14:49:36   
alpog
Bianka, saj smo pridružene tudi takšne s user posted image user posted image user posted image !
Zate, Žirafa, pa mislim, da imaš kar dobre dedne možnosti za dvojčke. Pravilo pa to vsekakor ni!

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?