|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   višina bolniške
21.1.2005 14:06:10   
lelaval
Pozdravljene! :)

Saj sem že brala glede bolnišk in porodnišk, ampak me vseeno tare še moj problem.

Imeti bi morala 4 tedne bolniške in šef me krega, ker je ne vzamem, da ne bom imela problemov, pa bo kaj narobe,... Skratka ni mu vseeno.

Jaz pa sem se s sodelavkami dogovorila, da bom koristila še ure, ki jih imam za cel mesec v dobrem in dopust, ker bom bolniško še itak potrebovala kasneje.

Zanima me, koliko dobiš ven (pri plači brutto 125.000,00) bolniške - v času, ko ti še plačuje delodajalec in potem, ko si na "državnih Stroških". Kakšna je razlika in če se to sploh splača - kakšna bo šele potem porodniška? :zmeden2:
Vsaj približno bi rada vedela oz kakšne so vaše izkušnje.

Uživajte še naprej v svojih:nosecka: in božajte bušije

LP :rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   višina bolniške
21.1.2005 15:05:35   
Gina
Bolniška je enaka, če ti jo plačuje delodajalec ali država in sicer 90% plače (dopust je 100% plače), to pa pri 125000 znese 112500 bruto. Uf, to pa ni prav veliko. Porodniška bo boljša za tistih 10 %, ker vzamejo v povprečje tisto, kar bi ti imela, če bi bila v službi - vendar se meni zdi tudi to zelo malo.
Vsem šefom se pa gre predvsem za to, da ti vzameš bolniško v kosu, ker če ti prekineš bolniško za en dan, gre spet vse na njegove stroške. Tako če si ti npr. zdaj bila že na bolniški, pa koristiš ure, pa potem spet na bolniško, mora kompletno spet drugo bolniško 30 dni on plačat iz svojega žepa, šele potem plača tvojo bol. država. Se ti pa najbolj splača, da ti ure kar plačajo, če je možno, ti greš pa hkrati na bolniško.
Dobro uredi.:)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   višina bolniške
21.1.2005 21:15:37   
KATY&TIMMY
ciao!na žalost moram :(( povedat da bolniška ni tako "visoka":( kot je napisala gina .je dosti,dosti manj.:(( plačajo med 70% in 80% plače,to bi znašalo nekje med 85000 in 95000 tisoč.zelo,zelo malo:( to ti lahko povem saj sem sama bila 5mesecev na bolniški in sem bila zelo :grrr::(( ,ko sem vidla zneske.:hudicek:država ti pa po 30 dneh plačuje takšno višino,kot ti jo je firma.ti kar lepo izkoristi ure in dopust,kar je vseeno boljše plačano:zmeden: ,pol pa v skrajnem primeru,greš na bolniško:zmeden2:

upam da boš vse uredila;)

lp,Katja:morje::racka::morje::racka::morje::racka:

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   višina bolniške
21.1.2005 21:34:51   
Gina
Katja od kdaj pa plačujejo 70-80 %? Mogoče res, ampak tega še nisem slišala. Aprila, ko sem bila nazadnje na bol., je bilo sigurno 90% - štejejo povprečje za 1 leto nazaj. Če greš na bolniško za otroka, se pravi nega - potem je bolniška nižja -80% od tvojega lanskoletnega povprečja. Zato dobiš v bistvu ful večjo boln., če si na boln. januarja, kot če si decembra. Vsaj tako je meni razložila naša računovodkinja. Če se je pa v pol leta kaj spremenilo, pa ne vem.- Še to - logično se v bolniško štejejo samo tvoji uradni prihodki - seveda ni nič prehrane, prevoza....ali če ti kaj izplačujejo dodatno.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   višina bolniške
22.1.2005 6:49:15   
Bina01
tudi mene zanima od kdaj velja bolniška 70-80%

pred kratkim smo jo delali, pa smo jo obračunali 90% (ni šlo za nosečnost, ampak mislim, da to ni relevatno):zmeden:
za enkrat nam še nihče ni rekel, da to ni prav.

zelo vesela bom pomoči.

lp

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   višina bolniške
22.1.2005 7:55:54   
eva1
No naj povem samo moj primer- ko mi je bolnisko placeval delodajalec je bilo 20.000 sit vec, kot potem ko mi jo je zacela izplacevati drzava! Rekli so namrec da delodajalec vzame 90% od povprecja mojega dohodka v zadnjih 12 mesecih, drzava pa mojo osnovno placo in od tega 90%, tako da vcasih je kar velika razlika-vsaj pri meni je bila!
Lp, Eva 32t in Luka

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   višina bolniške
22.1.2005 9:55:44   
lelaval

PUNCE, HVALA ZA ODGOVORE.

Sicer sem narobe napisala - 125.000,00 je netto, ampak, ko gre potem za procente pri izračunu pa sem si na jasnem.
Saj sem tudi predvidevala, da se mi ne splača korostit bolniške (razen, če bi imela direktorsko plačo) :)-:)-
Bom koristila še ure in dopust, potem pa porodniško.

Uživajte še naprej. LP:rozica:

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   višina bolniške
22.1.2005 10:24:44   
beba76
Vam bom postregla s točnim podatkom, ker sem ta mesec dobila prvo plačo, po tem, ko sem bila cel mesec (cel december) na bolniški - to se pravi še na stroških delodajalca.
Neto bolniška je točno 85% neto plače iz povprečja prejšnjega koledarskega leta. To se pravi, čeprav sem bila na bolniški decembra 2004, so za izračun bolniške vzeli neto plače od januarja do decembra 2003. Torej, ne gledajo povprečja zadnjih 12 plač...

Me prav zanima, kako bo naslednji mesec, ko bo dala država:zmeden:

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   višina bolniške
22.1.2005 11:35:20   
Gina
Gledajo na povprečje lanskega leta, zato sem napisala, da je razlika., če greš na boln. januarja ali decembra. Od kdaj 85%, še zdaj ne vem, kdaj se je zakonodaja spremenila???!!! Prav poklicala bom v pon. v službo, ker to me pa res zanima. LP

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   višina bolniške
24.1.2005 16:10:00   
martita
Ej,
ma kje dobivate te procente??
Zakon o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju v 31.členu jasno piše, da je nadomestilo za primer bolezni 90%, za poškodbo izven dela ali nego pa 80% osnove (plače v preteklem letu).

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   višina bolniške
26.1.2005 9:21:33   
ČITA
Kako pa je z bolniško če si prvič zaposlen in to samo 1 mesec???
Kaj je osnova.......?

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   višina bolniške
27.1.2005 10:47:51   
pravljica
se strinjam z martito...trenutno sem 3. mesec na bolniški in dovam 90% povprečne plače leta 2003 - ker sem nastopila bolniško novembra 2004...
v glavnem, v osnovo vzamejo 90% povprečja plač prejšnjega leta (če si že takrat delal, drugače pa ne vem)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   višina bolniške
27.1.2005 10:47:52   
pravljica
se strinjam z martito...trenutno sem 3. mesec na bolniški in dovam 90% povprečne plače leta 2003 - ker sem nastopila bolniško novembra 2004...
v glavnem, v osnovo vzamejo 90% povprečja plač prejšnjega leta (če si že takrat delal, drugače pa ne vem)

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?