|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   višina otroškega dodatka?
11.2.2010 11:12:17   
mateya24

Bi mi mogoče katera znala razložiti kaj več o višini otroškega dodatka in kako se le ta izračuna??

Situacija je sledeča, mamica je prejemnica DSP, ter za otročka prijema mesečno52 eur preživnine.
Prejela je odločbo, da je upravičena do otroškega dodatka v višini 96,57 Eur mesečno.

So to pravilno izračunali, ali se naj pritoži?
er glede na lestvico, ki sem jo jaz gledala je to padla v 2 razred, poleg tega pa niso niti upoštevali tistih dodatnih 10%, če je enostarševska družina.
Ker vem, da so teh 10% lani pri meni pa upoštevali.

Ali se je zakon kaj spremenil ali kako?

Mi zna katera kaj več povedati o tem prosim.

hvala

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 11:22:46   
x_srečka_x
Imaš mogoče novega partnerja? Ker če potem se upošteva še njegov dohodek. Pa ker prejemaš DSP se to prav tako računa kot dohodek.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 11:38:55   
mateya24

Ta punca nima novega partnerja. Še vedno živi sama s tamalim.



(odgovor članu x_srečka_x)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 11:42:00   
Kerensa*
Če so ji poleg "dohodka" vkalkulirali še kakšne prihranke, delnice ali premoženje, potem je izračun pravilen. V nasprotnem primeru pa ne - morala bi dobiti najvišji otroški dodatek.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:06:20   
mateya24

Punca nima ne avta, niti kakršnih prihrankov..nič!

Sem pa ravnokar govorila z njo po telefonu, in so ji na CSD rekli, da teh +10% za enostarševsko družino več ne obstaja od lani septebra, ker bi naj to poostrili in obstaja le še v primerih, da je oče umrl, ali je daljčasa v zaporu.

Kar se tiče tega, da je padla v 2 razred pa bi naj bilo krivo to, da je še polovico leta 2008 prejemala starševski dodatek in se tam zraven štejejo še prispevki ki jih CSD plača.
Ter da se je štela tudi zraven Izredna DSP, ki jo je prejela v leto 2008.

Tako, da se naj tam pri izračunu ne bi zmotili, ker so vsi podatki pridobljeni iz njihovega sistema po uradni dolžnosti.

Ah mi je kar hudo zdaj za njo, teh komaj 30 Eur ji je še kako prav prišlo user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:08:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
Kar se tiče tega, da je padla v 2 razred pa bi naj bilo krivo to, da je še polovico leta 2008 prejemala starševski dodatek in se tam zraven štejejo še prispevki ki jih CSD plača.

Ja, to pa drži. Prispevki, ki jih MDDSZ plača za upravičenko, so v bistvu upravičenkina korist, zato se štejejo v dohodek, kakor, da bi jih prejela na svoj TRR.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:11:35   
mateya24

Kerensa, kje pa lahko najdemato, kolikšna je bila višina teh prispevkov??

Aja, pa slučajno če veš, kje bi lahko našli to uradno, da se je spremenil zakon glede tistih +10% ?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:14:22   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
Kerensa, kje pa lahko najdemato, kolikšna je bila višina teh prispevkov??

Prispevki so enaki, kakor za zaposlene za minimalno plačo za polni delovni čas, podatke pa, če ne drugje, najdeš na www.racunovodja.com.
 
Za tistih 10% pa prvič slišim, da jih ni več za vse.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:18:51   
mateya24

Kerensa hvala.

Za teh 10% pa meni tudi ni jasno...jaz ko sem oddajala vlogo lani avg, sem še bila upravičena do njih.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:20:14   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
teh +10% za enostarševsko družino več ne obstaja od lani septebra, ker bi naj to poostrili in obstaja le še v primerih, da je oče umrl, ali je daljčasa v zaporu.

Tole bi pa rada videla zakonski člen, ker se mi zdi 50%-no skregano z logiko. 50% pravih enostarševskih družin bo namreč izviselo, kakor kuhan špaget.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:23:34   
Kerensa*
Kopirano s strani Ministrstva (kar pomeni, da je še vedno veljavno):

Višina minimalnega dohodka za enostarševsko družino se poveča za 30 % osnovnega zneska minimalnega dohodka.

V primeru skupnega varstva in vzgoje otroka se višina minimalnega dohodka za otroka v razmerju do osnovnega zneska minimalnega dohodka in dodatek za enostarševsko družino iz prejšnjega odstavka določita v polovični višini.

Tako minimalni dohodek, do katerega je mogoče pridobiti denarno socialno pomoč, od 1. julija 2009 znaša:
  • za samsko osebo in prvo odraslo osebo v družini: 226,80 EUR
  • za vsako naslednjo odraslo osebo v družini: 158,76 EUR
  • za otroka: 68,04 EUR 
  • povišanje za enostarševsko družino: 68,04 EUR.

Jaz bi napisala pritožbo. Če oni nečesa ne verjamejo, to še ne pomeni, da ni res.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:27:37   
mateya24

Kerensa kolk jaz to razumem, je to kaj si kopirala za DSP.

Jaz pa sprašujem za otroški dodatek?? 

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:29:25   
Kerensa*
Se opravčujem (moja napaka). Pravilno je pa:

Izjemna višina otroškega dodatka:
  • posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 10 % - če živi otrok v enostarševski družini; pravico do izjemne višine otroškega dodatka za otroke, ki živijo v enostarševski družini, ima eden od staršev, kadar otrok oziroma otroci živijo samo z enim od staršev
  • posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 20 % - če predšolski otrok ni vključen v predšolsko vzgojo v skladu s predpisi, ki urejajo vrtce.

Še vedno je upravičena do povišanja.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:30:24   
mateya24
Izjemna višina otroškega dodatka

user posted image Posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 10% - če živi otrok v enostarševski družini (= skupnost enega od staršev z otroki, kadar sam izvršuje roditeljsko pravico in ni drugega roditelja, ki bi bil otroka/e dolžan preživljati); ta pravica začne veljati 1.1.2004.

user posted image Posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 20% - če predšolski otrok ni vključen v predšolsko vzgojo v skladu s predpisi, ki urejajo vrtce; ta pravica začne veljati 1.1.2003.


Tole prvo alinejo sem imela v mislih. Sem kopirala iz strani csd šiška. Razen če imajo tam narobe.


< Sporočilo je popravil mateya24 -- 11.2.2010 12:31:15 >

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:31:59   
mateya24


Sma bli zdaj istih misli user posted image

A to si ti zdaj skopirala iz strani ministrstva?

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:33:31   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
enostarševski družini (= skupnost enega od staršev z otroki, kadar sam izvršuje roditeljsko pravico in ni drugega roditelja, ki bi bil otroka/e dolžan preživljati

Aaa... pozabila sem na podatek, da ona prejema preživnino. user posted image

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:35:27   
Anonimen
http://med.over.net/forum5/read.php?197,5706830

http://www.zurnal24.si/slovenija/nad-kvazi-locence-147268

Ni vec 10% vec pri otroskem dodatku.



(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:40:56   
x_srečka_x
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
enostarševski družini (= skupnost enega od staršev z otroki, kadar sam izvršuje roditeljsko pravico in ni drugega roditelja, ki bi bil otroka/e dolžan preživljati

Aaa... pozabila sem na podatek, da ona prejema preživnino. user posted image


Ja res je, ampak to tako žalostno da je za user posted image , vendar verjemi da vsak denar ki ga dobiš še kako upoštevajo, starševski dodatek se pa prav tako upošteva za doklade. No jaz sem pri prvi ko sem bila še sama dobila nekaj čez sto evrov, vendar nisem prejemala ne DSP ne starševskega dodatka, ker nisem koristila porodniške ampak nekdo drug. Zato je verjetno pri njej tako da ima 97evrov.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:41:13   
Kerensa*
A mi zdaj lahko še nekdo razloži točno definicijo pojma "dalj časa odsoten" (če je sploh zakonsko opredeljena) ali bo to spet v prosti presoji posameznih "strokovnih" delavk? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:42:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24

Izjemna višina otroškega dodatka

user posted image Posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 10% - če živi otrok v enostarševski družini (= skupnost enega od staršev z otroki, kadar sam izvršuje roditeljsko pravico in ni drugega roditelja, ki bi bil otroka/e dolžan preživljati); ta pravica začne veljati 1.1.2004.

user posted image Posamezni znesek otroškega dodatka se lahko poveča za 20% - če predšolski otrok ni vključen v predšolsko vzgojo v skladu s predpisi, ki urejajo vrtce; ta pravica začne veljati 1.1.2003.


Tole prvo alinejo sem imela v mislih. Sem kopirala iz strani csd šiška. Razen če imajo tam narobe.

Zanjo je pomemben tale rdeči del - zaradi tega ne dobi povišanja, ker, kot je rekla Kerensa, dobiva preživnino, torej oče vsaj do določene mere pomaga pri preživljanju otroka.

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:43:19   
mateya24

keresna, skamp...hvala.

Sicer ne vem kako naj komentiram. Po eni strani vredu, da so to naredili, češ zaradi kvazi samohranilcev...samo je pa spet v škodo nam mamicam, ki smo res same z otroki.  Tiste, ki imamo službo in svojo plačo se nam še ne pozna tako..kot pa pri tej punci, o kateri sem pisala, jih bo teh borih 30 Eur, ki bo jih zdaj prejemala manj, krepko manjkalo skozi mesec user posted image


< Sporočilo je popravil mateya24 -- 11.2.2010 12:46:55 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:44:42   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skamp
http://med.over.net/forum5/read.php?197,5706830

Tale debata je dobra. A če ima oče pri sebi otroka 2 vikenda na mesec, preživnine pa ne plačuje, se torej smatra, da 15%-no ni odsoten, 85%-no pa je, in bi mati potem morala dobiti 85% od tistih 10%? In če plačuje preživnino, stikov z otrokom pa sploh nima, potem to kar avtomatsko pomeni, da za otroka 100%-no skrbi in da ni odsoten, otrok ga pa sploh pozna ne?
 
Glupost do amena (čeprav je odločba očitno dobronamerna, v izogib goljufijam).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:50:33   
zmajaz
Saj to je vedno tako - zaradi goljufov potem na koncu nastradajo tisti, ki res rabijo pomoč. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:52:11   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: mateya24
Sicer ne vem kako naj komentiram. Po eni strani vredu, da so to naredili, češ zaradi kvazi samohranilcev...samo je pa spet v škodo nam mamicam, ki smo res same z otroki.  Tiste, ki imamo službo in svojo plačo se nam še ne pozna tako..kot pa pri tej punci, o kateri sem pisala, jih bo teh borih 30 Eur, ki bo jih zdaj prejemala manj, krepko manjkalo skozi mesec user posted image

Očitno hočejo tudi na ta način vzpodbuditi ali prisiliti ljudi, da vzamejo kakršnokoli službo, samo, da je služba. To je sicer OK, ampak rada bi videla, koliko dipl.ing.-ov, ki so na Zavodu, bo prijelo za metlo. user posted image

(odgovor članu mateya24)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: višina otroškega dodatka?
11.2.2010 12:58:02   
mateya24

Kaj mi še lahko prosim katera pove, kakšna je višina teh prispevkov, ki jih CSD plačuje ob Starševskem dodatku.  Bolj brskam, manj najdem user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?