|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   višina preživnine
29.8.2006 12:44:18   
medvedek123
Pozdrav!
Prosim, če mi lahko pomagate z nasveti. Pred nedavnim sva šla s partnerjem narazen, otrok je star 1 leto. Zmenila sva se sporazumno preživnino. V dopisu za sodišče sem navedla vse stvari, ki jih otrok potrebuje, hrano, pleničke, oblačilca, ki jih sproti preraste... in napisala znesek 45000 sit.
Sem nezaposlena, brez dohodkov in si urejam socialno pomoč.
Včeraj pa me je prijateljica okarala, da sem z zneskom preživnine pretiravala, saj se bo le ta upoštevala pri socialni pomoči in otroškem dodatku in da sem se pošteno zaj...."Kaj pa če ti sploh ne bo plačeval?"
In sem brskala po netu, oho, nov zakon o preživnini, da se le-ta več ne šteje k dohodkom. Pokličem na socialno, pa mi niso povedali nič konkretnega.

Zdaj sem pa zbegana, ne vem, kaj naj, saj sem vse potrebno že oddala na sodišču in je v teku.
Ali lahko to ovira višino socialne denarne pomoči oziroma naj vložim novo zahtevo za preživnino z manjšim zneskom????

Pomagajte prosim, hvala.
Sem kar malo brala, Kerensa, ti se mi zdiš dokaj "poučena"v teh stvareh. Pa brez zamere.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: višina preživnine
29.8.2006 12:50:51   
Dragica
Nič se nisi zmotila. Je že v redu. Najmanjši znesek s katerim lahko ti preživiš je 53.000 sit in toliko boš tudi dobila od socialne. Otrok bo dobival 45.000 sit  in razliko otroških dodatkov do 53000 sit torej plus 8.000.

Zadovoljna.

(odgovor članu medvedek123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: višina preživnine
29.8.2006 12:50:56   
Anonimen
Ne,tvoja prijateljica nima prav.
preživnina se po novem zakonu več ne šteje in ne ovira višino socialne pomoči
če ti ne bo plačeval ga prijavi oz. toži al kakorkoli se naredi,če oče ne plačuje

(odgovor članu medvedek123)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: višina preživnine
29.8.2006 13:38:09   
medvedek123
Najlepša hvala za odgovor.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: višina preživnine
29.8.2006 20:32:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dragica
Najmanjši znesek s katerim lahko ti preživiš je 53.000 sit in toliko boš tudi dobila od socialne. Otrok bo dobival 45.000 sit  in razliko otroških dodatkov do 53000 sit torej plus 8.000.

Tole mi pa ni jasno.
Kot brezposelni samohranilki ji pripada 48.000 SIT DSP (maximalno), 15.000 SIT DSP za otroka, 15.000 SIT dodatka za enostarševsko družino, 13.000 SIT (morebitnega) dodatka za najemnino in 23.000 SIT otroškega dodatka.
Od njene DSP ji lahko odbijejo 15%, če ne živi sama, in 40%, če ji kdo pomaga pri preživljanju. Če ima otrok preživnine več kakor 15.000 SIT, mu DSP ne pripada, njej pa dodatek za enostarševsko družino pripada še vedno.
Ona bo torej v najboljšem primeru dobila polnih 48.000 SIT DSP zase, 13.000 SIT dodatka za najemnino, 15.000 SIT dodatka za enostarševsko družino, 23.000 SIT otroškega dodatka in 45.000 SIT preživnine.

(odgovor članu Dragica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: višina preživnine
29.8.2006 21:02:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: medvedek123

V dopisu za sodišče sem navedla vse stvari, ki jih otrok potrebuje, hrano, pleničke, oblačilca, ki jih sproti preraste... in napisala znesek 45000 sit.



Zdaj pa mene nekaj zanima: Praviš, da si napisala za stroške VSE SKUPAJ 45 000 sit. OK.
Kaj se ne da ta celoten strošek na pol, in ti pripada polovičen znesek teh stroškov, ker sta vseeno 2 starša?user posted image

To mi res ni jasno.

(odgovor članu medvedek123)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: višina preživnine
30.8.2006 6:40:53   
Anonimen
tud men ni jasno zakaj bi ti naj plačeval preživnine 45 tisoč, a vi vsak mesec kupujete otroku čevljeuser posted image nova oblačila in kaj vem kaj šeuser posted image

MEN SE BLAZNO GRDO ZDI TAKŠNO IZKORIŠČANJE
poglej, če da tvoj bivši toliko, pol je normalno da bi dala tudi ti toliko je to že 90 tišoč plus otroški ki so za otroka.
jaz pač mislim da bi še ti rada kaj zaslužila zraven in to je zelo grdo da otroka izkoriščaš v ta namen

jaz ti nikoli ne bi dala takšne preživnine, nikoli

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: višina preživnine
30.8.2006 6:42:20   
Anonimen
se strinjam

a če pa bi vplivalo na socilano pol pa bi pristala na nižjo preživnino al kajuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: višina preživnine
30.8.2006 6:47:04   
Anonimen
Brez zamere, ampak še ne tako dolgo nazaj smo na RR delali kalkulacijo, koliko "stane" predšolski otrok. In ko smo všteli vse, od deleža stanovanjskih stroškov in vrtca do plenic, igrač in hrane, smo prišli do zneska 80.000 SIT. Preživnina 45.000 SIT sploh ni pretiran znesek, ampak povsem primeren. Žal pa premalokrat dodeljen oz. ga starši večinoma niso sposobni plačati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: višina preživnine
30.8.2006 10:15:13   
Anonimen
Aha zdaj mi je pa jasno....torej so VSI stroški 90 000 sit,ok. Samo to me je zanimalo. Imam občutek, da je medvedek 123 napisala 45 000 sit za VSE skupaj in bo dobila polovičen znesek za otroka. Drugače pa jaz pravim vzemi čimveč denarja za otroka! Še 45 000 je premalo in ni nobeno izkoriščanje!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: višina preživnine
30.8.2006 10:17:17   
Anonimen
45.000 SIT nikakor ni preveč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: višina preživnine
30.8.2006 17:46:09   
medvedek123
Hvala vsem, ki ste napisale vzpodbudne odgovore.

vsem "anonimnim" bralkam/bralcem, ki so mi odgovarjale, da je to absolutno preveč, pa sledi odgovor. Kaj pa je danes 45000 sit očetu, ki potem z otrokom nima nobenih skrbi z ogrevanjem, z najemnino, z obratovalnimi stroški (voda, odvoz smeti in podobno se plačuje po osebi, tudi za dojenčka in otroka, čeprav je majhen), kakšne skrbi ima ponoči, ko se otrok zbuja v jok, ko je bolan, ko si sam neprespan in poln skrbi....????????????

Potem je pa še teh 45000 sit najlažje dati in se s tem odkriža vsega ostalega in živi mirno, brez skrbi, kam bo šel otrok v varstvo ipd.; v misli, saj jaz sem zanj storil, kar je bilo potrebno. Poleg tega, da ima oče veliko plačo....
No, prosim, to ni nikakršno izkoriščanje. V 45000-ih je prikazana le "materialna" skrb za otroka, tiste druge pa ni nikjer, z očetove strani.

Pa še to. Ena mi je očitala, češ če bi dobila večjo socialno pomoč, potem bi pa pristala na manjši znesek...Naj pojasnim. Preživnina s strani sodišča še ni urejena. Po drugi strani, kaj če oče preživnine ne plačuje, moram v tožbo. to se zavleče. Tačas ne dobim s strani njega nič, glede na določeno vsoto preživnine pa prejemam še manjši otroški dodatek in sem spet jaz na slabšem. Čeprav bom preživnino (v primeru izterjatve) enkrat dobila povrnjeno za nazaj.

Skratka, želela sem le pojasniti in NE netiti prepira. Hvala Kerensi, Dragici in pettyy. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: višina preživnine
30.8.2006 17:56:37   
Anonimen
Čeprav bom preživnino (v primeru izterjatve) enkrat dobila povrnjeno za nazaj.
[

Se vidi, da se ti gre samo za denar, pa ne pozabi, da ti lahko preživnino izpodbije na minimalno in tudi na podlagi obiskov ti jo lahko spodbija naknadno...poznam tičke, ki so tudi službe pustili in na črno delali, da so se izognili plačevanju preživnine.
Mislim, da bi bil znesek 25-35 tisoč sit zadosten, saj itak "samohranilke" uveljavljajo kasneje vse možne ugodnosti za otroka in zase!!!

(odgovor članu medvedek123)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: višina preživnine
30.8.2006 18:20:44   
medvedek123
Slučajno sem pogledala in...spet kritika.
Me zanima, zakaj se dobna takozvana "Anonimna" ne upa registrirati.
Denar je zadnja najpomembnejša stvar na svetu in jaz nisem materialist. Žal pa živimo v svetu, kjer z veliko denarja nekaj veljaš, vse ostale pa država še bolj tlači na zemljo.
Mnenje je seveda vaše. Samo upam, da kdaj ne boste v podobni situaciji. Morda se vaše mnenje spremeni.

Pa še to. Nisem prosila kritike, le koristnega nasveta...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: višina preživnine
30.8.2006 18:59:11   
digi
Medvedka meni se zdi čist ok.... Prav imaš, kaj pa je očetu, ki se potem ne rabi zbujat, ne pazit, ne rihtat itd. 45 jurjev. Če bi bili skupaj bi še več ven dal.... Če ne pa itak ne vem kako bi živeli. Tiste, ki so "samohranilke" pa jim je valda v največjo korist, da sklenejo najmanjšo preživnino.... Čeprav se je zakon nekaj spremenil in to sedaj naj ne bi imelo nekega vpliva več, ampak vseeno.... 45 jurjev je čist ok!!!!

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu medvedek123)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: višina preživnine
30.8.2006 19:15:29   
Gina
Ha, ha, anonimna...reva boga nesamozavestna...imej no jajca, pa se prijavi, daj no...če je kdo izkoriščevalski, si to ti, anonimna, ki bi odvzela ubogemu otroku denar, ki ga rabi za PREŽIVETJE. 45.000.- je realna polovica preživnine za otroka in niti slučajno ni velika. Menim da bi vsaka mama morala dobiti vsaj toliko (za skromno življenje), ne pa da me plačujemo mnogo več kot očetje za svoje otroke. Večina nas, mater, pač definitivno plačuje več kot očetje. Zakaj?
- zaradi sistema, ki to dovoljuje
- zaradi takih, kot si ti, anonimna, ki nimajo pojma, pa otresajo
- zaradi "kvazi" samohranilk, ki prikazujejo mnogo nižji znesek kot "realno potrebno vsoto za preživetje otroka"

STREZNITE SE, vse prave samohranilke, ki ste pred tem, da določite znese. Zahtevajte realen znesek, ki ne sme biti manjši od 40.000.- . Ne nasedajte nobenim provokacijam, ki so žaljive in nevredne branja.

(odgovor članu medvedek123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: višina preživnine
30.8.2006 19:45:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Čeprav bom preživnino (v primeru izterjatve) enkrat dobila povrnjeno za nazaj.
[

Se vidi, da se ti gre samo za denar, pa ne pozabi, da ti lahko preživnino izpodbije na minimalno in tudi na podlagi obiskov ti jo lahko spodbija naknadno...poznam tičke, ki so tudi službe pustili in na črno delali, da so se izognili plačevanju preživnine.
Mislim, da bi bil znesek 25-35 tisoč sit zadosten, saj itak "samohranilke" uveljavljajo kasneje vse možne ugodnosti za otroka in zase!!!


Kak to misliš "SAMOHRANILKE"? Ona je samohranilka,pa tudi če ne bi bila te nič ne briga!
Poznaš take TIČKE(beri gnoji), ki pustijo službo, da ne rabijo za lastnega otroka dat preživnino?Veš jaz pa poznam take ****, ki bi te pošteno namlatle za tako izjavouser posted image user posted image user posted image

Oprostite izrazom, ampak ne morem si pomagat.




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: višina preživnine
30.8.2006 20:08:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: medvedek123

Včeraj pa me je prijateljica okarala, da sem z zneskom preživnine pretiravala,


Kar povej ji, naj ti nakaže višek denarja, ki se bo nabral na njenem računu, ko bo imela sama otroke. Če jih že ima, naj nakaže takoj.

Zahtevaj toliko denarja kot ti predvidevaš, da ga boš za otroka porabila. Vzemi realno številko, pa še nekaj dodaj za rezervo. Časi se spreminjajo, inflacija je tukaj in 45.000 sit dogovorjenih danes bo čez 10 let vrednih manj. To je samo ekonomija, ne molzenje bivših.

In vse tiste anonimke, ki otroka preživljate iz "zraka", dejte nekaj dnarja na "dobrodelnosti" user posted image

(odgovor članu medvedek123)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: višina preživnine
30.8.2006 20:30:40   
medvedek123
Bravo, punce!
Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: višina preživnine
31.8.2006 19:28:33   
dory
Meni je moj bivsi enkrat reku....sej ce ze hoces tistih 15jurjov je za otroka vec kot dovolj....kljub temu,da je to izrezek s tako tezkim srcem,da bi ga najrajs okol kepe :)...zato sem se odlocila, da jih sama z velikim veseljem dodam in njega odresim bremena... ( no tukaj so stevilni drugi razlogi se zraven)

Meni osebno je 45jurjov kar ok prezivnina....tudi drugace bi morale biti nad 30tisocakov...ker tudi 45jurjov se nekje porazdeli...ce ne kupujes vsak mesec,pa sezonski nakupi nekaj nanesejo...

(odgovor članu medvedek123)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: višina preživnine
3.9.2006 12:45:19   
zoran
Videti je da ste kar znesek določili. Ta znesek se določa tudi po očetu kar pomeni, na višino njegove plače ali pa če je morda nezaposlen ni od tega nič. Meni osebno je ta znesek pretiran.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: višina preživnine
3.9.2006 13:20:58   
digi
Zoran, predvidevam, da si moški.... Pojdi v trgovino, kupi stvari, da bo hladilnik poln pa čistila, pralni prah itd. pa potem še plenice pa hrano za user posted image  pa pomisli, da moraš na 2 uri vstat in cel zaspan joško ven vrečt itd. itd. itd. Samo poskusi enkrat, potem pa da vidimo kakšno mnenje boš imel o tem znesku. Po moje boš kar rekel: veste kaj, 45 je premalo ....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu zoran)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: višina preživnine
3.9.2006 13:22:16   
digi
Aja pa pomisli na to, da tistega ki je prav tako "kriv" za to, ni ob tebi in nekje sladko spi....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: višina preživnine
3.9.2006 15:36:43   
medvedek123
digi, vsekakor se pridružujem tvojemu mnenju

Še enkrat bom napisla, da moj namen ni bil na RR ustvariti neko "vojno" kdo ima prav in koliko bi kdo dal. Mislim, da bi vsi moški odreagirali kot zoran in "anonimne", za katerimi ne vemo kdo se skriva.

Skratka, jaz sem bila na CSD, oddala vlogo za pomoč, tudi svetovalki se znesek ni zdel pretiran... Zdaj čakam odločbo. Če bo vse sporazumno, bomo pri tem znesku ostali, kakorkoli kdo gleda, ali je to izkoriščevanje ali ne. Vsi pa tukaj vidimo le to vsoto denarja, ne pa, kot sem že zgoraj opisala, vseh skrbi, ki jim ne moreš postaviti cene. Poleg vseh ostalih stroškov: najemnina, obratovalni stroški, varstvo, igrače... in če smo že dlakocepski-oče je, razen tiste dneve, ko je z otrokom (ali boljše rečeno urice), zmeraj prost, hodi kjer se mu zahoče, kdaj se mu zahoče itd.
Pa NE se zdaj spet zapičit v moje besede in rečt "tejle babnici je pa žal, da ima otroka in ji je otrok samo v breme...".
Bognedaj!!!!! Otrok mi pomeni vse na svetu in bi zanj storila vse, kolikor je v moji moči in še več!!!!!

Razjezi me samo to, da imajo veliko za povedati prav tisti, ki ne poznajo takšnih in podobnih situacij, ki tega ne doživljajo in so - sorry - tukaj najbolj pametni.

Nisem si mislila, da se bo ta tema razvila tako daleč.  A očitno je neke vrste trn v peti.

medvedek

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: višina preživnine
3.9.2006 15:37:55   
medvedek123
Se opravičujem, napisala sem "vsi moški". NAROBE! VEČINA moških!!

(odgovor članu medvedek123)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?