|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vloga za krajši delovni čas
9.12.2011 14:46:53   
tasika12
Delodajalcu sem omenila, da bi pričela s krajšim delovnim časom zaradi otroka z 1.1., in mi je direktorca velela naj napišem vlogo, katero bo ona posredovala naprej v upravo. Sedaj bi pa prosila za pomoč kaj vse se napiše, oz če mi lahko kdo pomaga z vzorcem.
Hvala in lp
Taska
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vloga za krajši delovni čas
9.12.2011 14:59:04   
lily32
Tako sem napisala jaz:
 
PROŠNJA ZA DELO S KRAJŠIM DELOVNIM ČASOM  

Podpisana X Y trenutno koristim dopust za nego in varstvo otroka, ki se mi bo iztekel 17. 3. 2010. Prosim vas, da mi obdobju od 18. 3. do 31. 12. 2010 dovolite izrabo pravice do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva, ki mi pripada na podlagi Zakona o starševskem varstvu in družinskih prejemkih. 
V primeru ugodne rešitve prošnje se vam vnaprej zahvaljujem.  
Lep pozdrav,

< Sporočilo je popravil lily32 -- 9.12.2011 15:00:23 >

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vloga za krajši delovni čas
9.12.2011 15:01:15   
petarda
Jaz bi v vlogi napisala še koliko ur tedensko bi delala in od kdaj do kdaj po dnevih. user posted image

< Sporočilo je popravil petarda -- 9.12.2011 15:05:31 >

(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vloga za krajši delovni čas
9.12.2011 15:24:32   
lily32
IZVIRNO SPOROČILO: petarda

Jaz bi v vlogi napisala še koliko ur tedensko bi delala in od kdaj do kdaj po dnevih. user posted image


Se strinjam. Jaz sem napisala bolj na splošno, ker je šlo zgolj za formalnost, ostalo sva se s šefico ustno dogovorili in nato sestavili aneks k pogodbi.

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vloga za krajši delovni čas
10.12.2011 18:31:50   
tasika12
Super punce, tako bom napisala in v ponedeljek poslala šefici.
Hvala za pomoč.
LP

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vloga za krajši delovni čas
22.12.2011 16:32:06   
ahja
Ojla,

a mogoče katera ve, a lahko to vlogo daš samo enkart, ali večrat. Namreč, meni je sodelavka rekla, da si lahko dejansko vsak mesec do 3. leta zmišljuješ, po koliko ur boš delala, in jaz sem ji verjela. Zato sem dala vlogo do 31.12. za 4 ure, sedaj sem pa dala novo vlogo na kadrovsko za 5 ur od 1.1. do 31.3., odgovora še nisem dobila. Druga kolegica mi je rekla, da se daje vloga samo enkrat.

Prosim za pomoč, če katera ve, ker ne bom zdržala do jutri, da pokličem na CSD.user posted image

lp


(odgovor članu tasika12)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vloga za krajši delovni čas
23.12.2011 6:12:33   
stračatela
lahko si sama izmišljuješ koliko boš delala, samo je pa na koncu od delodajalca odvisno koliko ti bo odobril.js sm hotla delat 6ur,pa mi niso odobrili,tako da delam 4ure.za delovni čas pa ti določi delodajalec,tako da se laho odločijo da boš delala npr. tiste ure  popoldan ,oz.  kakorkoli si pač zmisljijo.

(odgovor članu ahja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vloga za krajši delovni čas
23.12.2011 9:04:28   
petea
ahja,
načeloma si lahko ''zmišljuješ'', kolikor krat si želiš, vendar se mora z vsako tvojo ''muho'' strinjati tudi tvoj delodajalec in morata za vsako spremembo podpisati nov aneks k pogodbi, ki ga priložiš vlogi na CSD.

Ker se pravica lahko uveljavlja do 60 dni za nazaj (torej ti lahko npr. daš danes vlogo na CSD, da krajši delovnik uveljavljaš od 23.10. 2011), se ne sekirat, če še nimaš odločbe; centri so trenutno preobremenjeni z uvajanjem novega sistema obračunavanja soc. transferjev in verjetno vse nenujno delo nekoliko stoji; se bo potem poračunalo za to vmesno obdobje.

stračatela,
če v pogodbi skleneta, da delaš npr. samo dopoldne, te ne smejo dati delati popoldne. Uveljavljanje pravice je stvar dogovora obeh strani, torej se je dobro pogajati, da se stvari čim bolj podrobno uskladijo že v pogodbi tako, da čim bolj ustreza obema - delojemalcu in delodajalcu.

< Sporočilo je popravil petea -- 23.12.2011 9:07:32 >

(odgovor članu stračatela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vloga za krajši delovni čas
23.12.2011 9:22:21   
kajajaka
stračatela
ni res, da je od delodajalca odvisno koliko ur boš delala ali da se ne smeš premisliti. Kadarkoli lahko zahtevaš spremebo iz 4 na 5 ur... ima pa delodajalec pravico da 30 dni izdaja tvoj novi aneks.

delodajalec lahko vpliva na porazdelitev ur znotraj svojega del.časa- torej dopoldne ali popoldne... nikakor pa ni dogovor koliko ur bo delala. To je odločitev le koristnika. Je le določen minimum 20 ur tedensko in pa 30 dnevni rok za izdajo aneksa. Seveda je bolje, če se stvari urejajo z obojestranskim dogovorom, ampak ne sme pa delodajalec reči, da odobri za 4 ure, za 6 pa ne...

Tudi pogodbe nove naj se raje ne izdaja, ampak le aneks. Ker nova pogodba bi pomenila, da imaš npr. skrajšan delovnik do x dneva, ko ta pogodba poteče pa ni nujno, da ti dajo novo. Če imaš npr. pogodbo za nedoločen čas je pomembno, da je izdan le aneks, kjer je navedeno, da po preteku skrajšanega delovnika velja ponovno vse iz prvotne pogodbe.

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 23.12.2011 9:23:20 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vloga za krajši delovni čas
24.12.2011 14:42:16   
ahja
Hvala vsem za odgovor.

Vsem želim lepe božične praznike in srečno 2012! user posted image  

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?