|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vnetje
15.6.2009 21:35:29   
UOBERC
pozdravljene!

Zanima me ali ima še katera težave z vneto nožnico? Belkasta plast, ki srbi in peče. Vedno se mi pojavi kadar se negrem takoj po sexu toširat. Ali katera ve zakaj? Jaz imam že pol kufer teh tablet v riti pa to srbenje oz pekoč občutek! Zakaj je to in kako naj se tega znebim, razen s canestenom?
Hvala za informacije in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vnetje
15.6.2009 21:39:51   
Anonimen
moje mnenje je, da gre za kakšno vnetje. predvsem pa v tem primeru bi rekla, da bi se morala oba zdraviti in prenehati občevati v času zdravljenja. ker če je nožnica zdrava in če je penis zdrav in četudi se po seksu ne stušira, teh težav ni. pojdi k ginekologu, zdravita se pa oba s partnerjem, ker očitno eden drugemu prenašata vnetje.

(odgovor članu UOBERC)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vnetje
15.6.2009 21:48:57   
UOBERC
SEJ MED VNETJEM NE SEXAVA. MI NI. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vnetje
15.6.2009 21:53:15   
Anonimen
Kako pa kaj partnerjeva zvestoba?

(odgovor članu UOBERC)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vnetje
15.6.2009 21:59:02   
Anonimen
ampak, če te po seksu srbi in peče, skorajda ne more bit drugega kot vnetje ali pa vnetje ni do konca pozdravljeno.

(odgovor članu UOBERC)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vnetje
15.6.2009 22:49:22   
Anonimen
Sperma je bazična in posledično zmanjšuje kislost sluznice v nožnici, zato je le-ta bolj občutljiva, kar pa predstavlja idelane razmere za razmnožitev glivic in posledica je vidna kot beli tok. Glivice obožujejo bazično ali ne preveč kislo okolje z malo kisika in obilo toplote.
Pomaga vzdrževanje kislega okolja v nožnici (npr. lahko po odnosu se stuširaš in za ene pol urice v nožnico vstaviš tampon, pomočen v navadni jogurt), dobra preskrba s kisikom (bombažno in ne preveč oprijeto spodnje perilo, neuporaba najlonk), neagresivna mila, redna higiena - ampak spet ne prepogosto (enkrat na dan je dovolj, da ne spiraš tudi "fajn" bakterij). Pa čim manj sladkorja v prehrani.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vnetje
15.6.2009 23:58:57   
valerija77
Sej ni treba med vnetjem seksat da ga dobiš. Rcimo da si imela vnetje in sta proti koncu vnetja seksala. Ker ni bilo pozdravljeno do konca si prenesla nanj. Ko si se pozdravila je tvoj prenesel vnetje nazaj na tebe. Najbolj sigurno je da se ob zdravita. Ti dobiš kremo in svečke canesten ki ju uporabljaj skupaj, tvoj pa se naj samo maže z kremo in to večkrat na dan oz.2-3 x na dan. Za umivanje pa uporabljaj le milo za intimno nego, katerega lahko uporablja tudi tvoj. Jaz sem imela že precej težav z vnetji in sva z mojim tudi to probala da se umiva z mojim milom pa je kr bolje. Ker pa se telo hitro navadi določenega zdravila ti tudi jaz priporočam tampon nam očen v LCA jogurt, ker vsebuje podobne bakterije kot tiste ki se nahajajo v nožnici.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vnetje
16.6.2009 8:28:56   
ursa30
tudi jaz imam pogoste probleme z vnetji. moja G mi je priporočala kapsule Gynophilus, uporabljaš jih en teden, dve kapsuli na dan, ena zjutraj in ena zvečer. pomaga uravnavati vaginalno floro. dobiš jih v lekarni.

http://www.gynophilus.si/

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vnetje
16.6.2009 8:56:33   
liliana
Jaz imam po porodu tudi probleme z vnetji oz. z glivicami.....pred porodom skoraj vedela nisem kaj je to.....ginekologinja mi je povedala, da pride do tega problema po porodu pri mnogih ženskah.....

Jaz uporabljam v takem primeru vaginalno kremo VitagynC (po priporočilu ginekologinje).....ni na recept in stane okrog 11 EUR.....je pa noter doze za 6 dni......meni pomaga.......seveda pa v tistih 6 dnevih nimava spolnih odnosov, če pa je silauser posted image pa obvezno s kondomom......po 6 dneh "zdravljenja" pa si potem kot piše v navodilih še nekaj časa 1x na teden dam eno dozo......in potem je nekaj mesecev mir.....user posted image

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vnetje
16.6.2009 9:01:33   
NATAŠA35
ja glivice so hudič, jaz sem jih dobila, ko sem bila noseča z prvim otrokom in nisem vedela, pa sem jih prenesla na mojga...peče poka koža in srbi, tako da sem dobila canesten, ki ga tudi sedaj uporabljam - samo kremo, ki jo namažem zvečer, zjutraj se lepo umijem pa je...

zelo dobro je, da poješ takrat veliko navadnega jogurta, ki ga lahko tudi namažeš spodaj, ker dobro vpliva na sluznico...


_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vnetje
16.6.2009 13:15:41   
Anonimen
Kaj pa se zgodi, če med vnetjem zanosiš?
Kako je kaj z otrokom?

(odgovor članu NATAŠA35)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vnetje
16.6.2009 14:04:15   
ursa30
vnetje ne vpliva na zanositev niti na plod

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vnetje
16.6.2009 14:27:23   
UOBERC
Punce najlepša hvala za nasvete. Tista pa k je bila pa anonimna pa takole. Kaj pa tvoj partner, če ga sploh imaš? user posted image Ankica tebi pa še posebno hvala k res znaš lepo svetovati! Hvala

(odgovor članu ursa30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vnetje
17.6.2009 8:43:28   
Barbara_L
Še nasvet z moje strani, glede glivic. Nosi samo bele bombažne hlačke, izogibaj se oprijetim oblačilom, ter sedenju s prekrižanimi nogami. Umivaj se samo zvečer, uporabi intimno milo, briši se v svojo brisačo, katere pa ne peri z mehčalcem.
Kar se tiče prehrane: navadi se jesti veliko jogurtov in malo sladkarij ter kruha in pekovskih izdelkov. Kadar ti zapaše sladko, vzemi jogurt z žlico medu.
Meni je to zelo pomagalo. Pa še tole: kadar začutim, da se G pojavijo (takoj na zažetku), vstavim eno vaginaleto vagisan-a.
Veliko sreče.


(odgovor članu UOBERC)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vnetje
17.6.2009 8:53:27   
NATAŠA35
ne vpliva na plod, razen če imaš glivice tik pred porodom, ker ko rojevaš se lahko prenesejo na njegova dihala, ampak ni nič hudega za otroka...

_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vnetje
18.6.2009 16:48:07   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Še nasvet z moje strani, glede glivic. Nosi samo bele bombažne hlačke, izogibaj se oprijetim oblačilom, ter sedenju s prekrižanimi nogami. Umivaj se samo zvečer, uporabi intimno milo, briši se v svojo brisačo, katere pa ne peri z mehčalcem.
Kar se tiče prehrane: navadi se jesti veliko jogurtov in malo sladkarij ter kruha in pekovskih izdelkov. Kadar ti zapaše sladko, vzemi jogurt z žlico medu.
Meni je to zelo pomagalo. Pa še tole: kadar začutim, da se G pojavijo (takoj na zažetku), vstavim eno vaginaleto vagisan-a.
Veliko sreče.




ja barvne bombažne hlačke res povzročajo probleme user posted image user posted image

sicer pa bom citirala kolegico, ki je vse tako obširno napisala, da ni možno boljše:

1. Nemudoma si naj neha ženska spolovilo umivat s KAKRŠNIM KOLI milom. Z milom, četudi je intimen, uničuje naraven ph nožnice in ga vedno znova zruši. voda, tudi po mnenju ginekologov, povsem zadostuje, saj se nožnica že po naravi čisti sama. Če misliš, da bo imela zato neprijeten vonj (tudi jaz sem se tega mala), proč s skrbmi. kOnčno bo brez vonja, saj bodo vnetja šla stran. Že marsikater ginekolog mi je rekel, da ženske dandanes pretiravajo s higieno tam doli, zato pa je tako kot je...

2. Obvezno naj si začne likati na zelo vroče spodnje hlačke in brisače s katerimi se briše

3. Vse perilo, ki ni bombažno naj čez dan opusti (drugo je za kakšno urco med seksomuser posted image , tudi vse tangice naj bodo preteklost, razen če je res res nujno, naj jih ima, a naj bodo bombažne

4. Oprijete kavbojke, kuhanje v njih poleti? Super pogoji za nastanek vnetja. naj se raje odloči za krilo ali kakšne nožnici bolj prijazne hlače, ki dihajo.

5. Po vsakem spolnem odnosu brez izjeme naj gre vedno lulat, da izloči morebitne nezaželene bakterije

Nemudoma naj se odloči za tole kuro, vse to naj dela NAENKRAT, torej v istem času:

1. 1 teden naj pije urološki čaj po navodilih - dobiš ga v vsaki lekarni

2. Ob tem naj si vsak večer pripravi parno kopel iz hrastovega lubja ( to naj traja kar 2 tedna), nad paro pa naj sedi kakšnih 10, 15 minut. ko se bo kopel dovolj shladila, naj si s to vodo izpere nožnico.

3. Ta dva tedna naj si da vsako noč na vložek probiotični jogurt, lahko si z njim tudi "namaže" nožnico

4. Še preden pa s tem začne pa naj skoči v lekarno kupi Vaginalete z boraksom (poskusila sem praktično vse, so edine, ki so mi zares pomagale - lekarne jih delajo same) in jih redno vstavlja večer v nožnico 1 teden.

5. V tem času naj se čim bolj izogiba sladkarij in prevelikim količinam ogljikovih hidratov

6. Predvsem pa naj se naspi in poskuša omiliti stres, ki je glavno gonilo tovrstnih vnetij

Med vso to terapijo, ki sicer vzame nekaj časa, a verjemita, kako vredno je, se obvezno odrecita spolnim odnosom, saj lahko ti nanjo vnetja ves čas prenašaš nazaj (kar sedaj ves čas počneš, ne da bi to vedel - s Canestenom bi se namreč obvezno moral mazati tudi partner), tudi če se ona pozdravi.

Sicer pa od kar tako ravnam, nimam več težav, le tu in tam manjše, ki jih odpravi že kakšen Vaginalet z boraksom in mao probiotičnega jogurta. Canestenu pa nekaj časa ne želim več blizu, saj sem imela občutek, da se je nožnica nanj navadila in da ni imel več učinka. Sicer pa še to, če gre za resnejša vnetja, ko so zraven prisotne še bolečine pri seksu, neprestano srbenje, pekoč občutek, vseeno zadevo nujno preverite pri ginekologu. Naj vas testira tudi za klamidijo, če sumi, da bi lahko ško za kaj takšnega.


Tako, draga misar in vsi ostali, to je moja izkušnja, srčno upam, da vama bo pomagala iz tega začaranega kroga, ki bi vsakega spravljal v obup.

In še to bi vam vse fantom položila na srce: nikar punc ne zaslišujte, ali se to dogaja zaradi varanja. KJE PA! Takšna vprašanja so osnovana na ogromnem neznanju in nepoznavanju. Gre za težavo, s katero se sooča večina žensk in ki jih je s pravilnim ravnanjem moč odpraviti. Vi pa svoje punce s tem še dodatno psihirate in če ne drugače, to še dodatno vpliva na razvoj novih in novih vnetij.


_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vnetje
18.6.2009 18:52:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: misar

IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

Še nasvet z moje strani, glede glivic. Nosi samo bele bombažne hlačke, izogibaj se oprijetim oblačilom, ter sedenju s prekrižanimi nogami. Umivaj se samo zvečer, uporabi intimno milo, briši se v svojo brisačo, katere pa ne peri z mehčalcem.
Kar se tiče prehrane: navadi se jesti veliko jogurtov in malo sladkarij ter kruha in pekovskih izdelkov. Kadar ti zapaše sladko, vzemi jogurt z žlico medu.
Meni je to zelo pomagalo. Pa še tole: kadar začutim, da se G pojavijo (takoj na zažetku), vstavim eno vaginaleto vagisan-a.
Veliko sreče.




ja barvne bombažne hlačke res povzročajo probleme user posted image user posted image



Ponavadi se bele cunje pere na 90 stopinj, barvne pa na 40 - torej se prve bolj razkuži kot druge. Enako kot tvoja kolegica počne, ko zlika perilo.

(odgovor članu misar)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vnetje
21.6.2009 20:39:13   
Klemy82
samo da dodam nekaj.... odgovarjam avtorici teme... lahko gre za glivice, ja, ali vnetje...vendar pazi..če te srbi samo po spolnem odnosu, drugače pa nimaš težav in izcedka, je mogoče, da si alergična na partnerjevo spermo. Se hecno sliši, ampak je mogoče. Jaz z bivšim partnerjem nisem mogla drugače sexat kot s kondomom, ker me je tako srbelo da adijo pametuser posted image ... G je rekla, da glivice niso..potem smo pa prišli do alergije... s sedanjim partnerjem je vse ok. Hvala bogu, ker je res zoprno. user posted image

_____________________________

Jst.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vnetje
22.6.2009 23:15:19   
discoamela
misar: waw...hvala za nasvete...  ugotavljam da za naše "tamale" potrebujemo navodila za uporabo... in da nekatere jih imamo precej "zahtevne in občutljive" ...user posted image  
sicer sem tudi sama imela precej težav s tem v nosečnosti in celo posumila, da sem alergična na spermo od moža...pa hvala bogu ni tako. Pri meni je največkrat bil kriv stres in sedenje v službi 9,10ur pa oblačila - kavbojke in nebombažno spodnje perilo...  Opazila sem tudi veliko prhljaja na glavi v takih obdobjih (ki ga drugače sploh nimam), zato predvidevam, da je stres krivec...
Pazi še to: odišavljen WCpapir mi je tudi škodil! (mi je G omenila da je eden izmed možnih povzročiteljev)in ko sem začela uporabljati navadnega imam sedaj že nekaj časa mir.  

Upam da se ne ponovi kmalu...je res grozno...user posted image


(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vnetje
23.6.2009 8:45:01   
Anonimen
Mene je danes začelo malo srbeti odspodaj in ker sem noseča nočem kakšnih krem pa tudi jogura si ne bi dajala na tampon pa to not... Me zanima, če si jo z jogurom samo namažem in dam na vložek je učinek enak ko pri tamponu? Vnetje je še bolj na začetku in nočem, da postane hujše, tako da bo treba takoj ukrepati.

Aja pa glede umivanja brez mila, imam res močan vonj in se bojim, da bo hujše. Nočem, da kdo zavoha, ker sem ves čas med ljudmi user posted image

(odgovor članu discoamela)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?