|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vnetje ušes
4.9.2010 10:04:16   
Anonimen
Zanima me kakšni so znaki pri  malih otrocih  starih 1,5leto ko imajo vneta ušesa oz. kako vemo da ga bili uho.user posted image

Hvala vsem za odgovoreuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 10:11:13   
TDTP
običajno se prijemajo za uho, če pa ne ga pa ti probaj prijeti pri ušeseku in če ti zmakne ga ziher boli! Sicer ima pa vsak otrok svoj prag bolečine, naša tamala se je začela jokat šele, ko se ji je predr bobnič in ji je začel iz ušesa tečt gnoj! Bila je stara 10 mesecev, ko se je začelo!lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 11:19:15   
zmajaz
Naša je neutolažljivo jokala brez nekega očitnega razloga, ko sem ji pa hotela izmeriti temperaturo v ušesu, pa niti slučajno ni pustila, kar sicer brez težav pusti. Najbolj vidiš, če otroku (seveda rahlo) poskusiš pritisniti na uho in se odzove z bolečino - ti je itak takoj vse jasno. Pri nas se je tole zoprno vnetje kar parkrat zapored ponovilo v istem ušesu, potem smo pa dali cepit proti pnevmokoku, od takrat je pa mir.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 13:18:25   
ledenaa
Samo jokanje oz. jamranje ponoči. Nič drugega

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 17:59:35   
mamamajča
Mene je pediater opozoril na eno stvar in dejansko drži.
Poleg vsega naštetega- če je vneto uho, otrok nikakor ne more ležat oz. biti v vodoravnem položaju. Če si ga priviješ k prsim in na pol sede zaspi, ne da bi še naprej hudo jokal, potem je zagotovo uho.

Mi imamo konstantno vnetje, že od enega leta naprej in me je opozoril na to. Tako da res pazim, da spiva sede in dejansko pomaga.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 18:52:05   
mišk
Naša se je ful praskala po ušesku.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 19:09:35   
Anonimen
Po moje jo ne bolijo sem ji čistila z paličko za ušesa pa ni nič reagirala.

(odgovor članu mišk)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 21:20:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

Po moje jo ne bolijo sem ji čistila z paličko za ušesa pa ni nič reagirala.


A ti to resno delaš?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
4.9.2010 21:42:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 22:03:59   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: _rebeca_


predvsem visoka temperatura nekaj dni
, ki je nikakor ne moreš zbiti z ničemer. ne prime svečka, ne prime nič.






To pa sploh ni res! Sploh ni nujno, da ma vročino!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 22:44:10   
ribica.
Povišana temperatura res ni pogoj. Jaz sem vedla da ima vnetje ker je jokal ful ponoči. In tako kot je majča rekla, najprej joče na vse grlo, ti gruntaš kaj mu je, potem se umiri in zaspi, nato pa kar naenkrta spet sirena do konca. Tako se potem ponavlja celo noč, ti pa gruntaš kaj bi blo to. To je vnetje. In res je, da jih sploh zelo boli ko ležijo, ker ta tekočina zaradi katere je vnetje sploh nastalo, pritiska na uho in to jih tako zelo boli. Če se pri nas vnetje še ponovi do take mere, da res ful boli, mu dvignem vzglavnik, da vsaj malo omilim pritisk na uho. Sirup itak ne pomaga.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
4.9.2010 23:21:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vnetje ušes
4.9.2010 23:33:59   
mamamajča
uh.... user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vnetje ušes
5.9.2010 8:52:20   
Anonimen
njamka- a otroku se nesme ušesa čistiti z vatiranimi palčki za ušesauser posted image

Drugače pa vročine nima več imala jo je samo en dan.Sedaj ima samo zamašen nos pa sem mislila,do jo zaradi tega ne bi bolela ušesa,ker ne more prav dihati.

(odgovor članu mamamajča)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vnetje ušes
5.9.2010 9:39:29   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Naša je neutolažljivo jokala brez nekega očitnega razloga, ko sem ji pa hotela izmeriti temperaturo v ušesu, pa niti slučajno ni pustila, kar sicer brez težav pusti. Najbolj vidiš, če otroku (seveda rahlo) poskusiš pritisniti na uho in se odzove z bolečino - ti je itak takoj vse jasno. Pri nas se je tole zoprno vnetje kar parkrat zapored ponovilo v istem ušesu, potem smo pa dali cepit proti pnevmokoku, od takrat je pa mir.

Enako. 3x zapored vnetje istega ušesa (vmes je bila samo po 1 teden brez AB), potem smo jo dali cepit in od takrat je ok.user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vnetje ušes
5.9.2010 12:24:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2

njamka- a otroku se nesme ušesa čistiti z vatiranimi palčki za ušesauser posted image

Drugače pa vročine nima več imala jo je samo en dan.Sedaj ima samo zamašen nos pa sem mislila,do jo zaradi tega ne bi bolela ušesa,ker ne more prav dihati.


Ne, ker se tisto maslo samo zabije noter. In bolj pucaš, bolj se dela. Najbolje je samo obrisati kar je vidnega samo z robčkom. 
Smo bli okrog teh ušes preveč okrog ORL-ja in zdravnikov. Pa najbolje je cepiti proti pnevmokoku, je res za 400% bolje. Sicer se pa itak moraš sama odločiti za cepljenje.user posted image Cene so pa...uh, ubitačne.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vnetje ušes
5.9.2010 12:25:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žabica2



Drugače pa vročine nima več imala jo je samo en dan.Sedaj ima samo zamašen nos pa sem mislila,do jo zaradi tega ne bi bolela ušesa,ker ne more prav dihati.


No, zdej pa redno pucaj nos, da res ne gre na ušesa. To je v momentu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vnetje ušes
5.9.2010 13:51:20   
Andi7
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Naša je neutolažljivo jokala brez nekega očitnega razloga, ko sem ji pa hotela izmeriti temperaturo v ušesu, pa niti slučajno ni pustila, kar sicer brez težav pusti. Najbolj vidiš, če otroku (seveda rahlo) poskusiš pritisniti na uho in se odzove z bolečino - ti je itak takoj vse jasno. Pri nas se je tole zoprno vnetje kar parkrat zapored ponovilo v istem ušesu, potem smo pa dali cepit proti pnevmokoku, od takrat je pa mir.

Enako. 3x zapored vnetje istega ušesa (vmes je bila samo po 1 teden brez AB), potem smo jo dali cepit in od takrat je ok.user posted image


Pa je mela vneta ušesa kot posledico prehlada? Če ja , a cepljenje pomaga tudi, da ni takoj ob vsakem slabem vremenu prehlajena? Naša je bila tri dni v vrtcu pa že prehlad in običajno sledi vnetje, pa premišljujem o tem cepljenju.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vnetje ušes
5.9.2010 15:10:16   
ledenaa
Ene pa imate vprašanja user posted image user posted image   cepljenje ne pomaga pri prehladu,ampak je cepljenju proti pnevmokoku. Imaš net in vtipkaj,pa ti bo mogoče vse jasnouser posted image

(odgovor članu Andi7)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vnetje ušes
5.9.2010 22:10:51   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Samo jokanje oz. jamranje ponoči. Nič drugega


in tulenje,tako da se splača it kar hitro do P,da ne pride do predrtja bobničev.naš je bil popoldan ok,zvečer okoli 20 pa je začel tulit in smo šli v dežurno ko ga po 2,3 urah nismo umirili,tudi z calpolom.tam ni vidla nič,baba,ne morem drgač rečt,no zjutraj se mu je predrl bobnič in ga ni več bolelo.ja je bil pa povšter flekas in njegova oba ušesa.user posted image
evo najhujši scenarij.vse se poštima,samo je treba zdravit-nujno!!!!!

torej moj odgovor-jok!!!!!!in zapacan nos,ker to pride iz nosu!!!!!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vnetje ušes
6.9.2010 9:37:09   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

tam ni vidla nič,baba,ne morem drgač rečt,no zjutraj se mu je predrl bobnič in ga ni več bolelo.


KAK NI VIDLA?????? Moj Bog, ko se otrok zvija od bolečin, je ja kaj videt.


(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vnetje ušes
6.9.2010 9:43:51   
Urska09
IZVIRNO SPOROČILO: Andi7

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Naša je neutolažljivo jokala brez nekega očitnega razloga, ko sem ji pa hotela izmeriti temperaturo v ušesu, pa niti slučajno ni pustila, kar sicer brez težav pusti. Najbolj vidiš, če otroku (seveda rahlo) poskusiš pritisniti na uho in se odzove z bolečino - ti je itak takoj vse jasno. Pri nas se je tole zoprno vnetje kar parkrat zapored ponovilo v istem ušesu, potem smo pa dali cepit proti pnevmokoku, od takrat je pa mir.

Enako. 3x zapored vnetje istega ušesa (vmes je bila samo po 1 teden brez AB), potem smo jo dali cepit in od takrat je ok.user posted image


Pa je mela vneta ušesa kot posledico prehlada? Če ja , a cepljenje pomaga tudi, da ni takoj ob vsakem slabem vremenu prehlajena? Naša je bila tri dni v vrtcu pa že prehlad in običajno sledi vnetje, pa premišljujem o tem cepljenju.

Tega pa ne vem. Vnetje ušes je lahko virusno ali bakterijsko. Cepljenje pomaga samo pri bakterijskem, pa še to samo za eno vrsto bakterije (pneumokok), ki pa najpogosteje povzroča vnetje ušes in zato je cepljenje tako učinkovito.
Naša P svetuje cepljenje, če ima otrok pogosta vnetja ušes.

(odgovor članu Andi7)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vnetje ušes
6.9.2010 14:25:29   
lily81
Naš 21 mesečnik ima trenutno 18 vnetje ušes..in do sedaj ne bi nikoli vedeli, da ga karkoli boli, če me ne bi z vrtca klicali, da ima povišano temperaturo-ki btw traja kakšno uro, ne bi nikoli vedeli, da ima vneta ušeska-nič jokanja.. tudi moj malček je preboleval mononukleozo in samo takrat, ko mu je počil bobenček in je prišlo do izliva je jokal kakšne pol urce ponoči, in zjutraj je bilo po posteljnini vse zamazano.. Smo ga cepili proti pnevmokoki in od takrat je to že tretje vnetje-cepili cmo ga junija letos... Danes greva na kontrolo k dr.Rakušu na Vič, ker sem sita moje pediatrijne, ki mu vedno znova predpisuje antibiotike, ki mu do sedaj še niso pomagali.. otrok je že več kot pol leta na ABuser posted image ..in če mene kdo vpraša je že imun na ves ta strup... Jutri pa smo naročeni na bioresonanco..upam, da tam ugotovijo vzrok teh vnetij-ker to ni več normalno...

lp

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vnetje ušes
6.9.2010 14:42:22   
Petraa
lily koliko doz ste dobili? ker veliko P sploh ne ve koliko doz mora dati otroku da bo zaščita

(odgovor članu lily81)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vnetje ušes
6.9.2010 19:52:15   
lily81
ja dve dozi.. cepili so ga na infekcijski kliniki, drugo dozo je dobil prejšnjo sredo..ne vem pa koliko časa traja, da cepivo prime?..

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?