|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vprašanja o SS
3.8.2007 7:41:20   
tvis
Zanima me nekaj vprašanj glede potekanja SS in sicer:

- koliko časa ste čakale na urgenci za sprejem v lj
- koliko časa traja čiščenje
- ali ostanes v bolnici ali greš lahko domov
- ali te po ss kaj boli ali lahko sediš.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 8:12:00   
Erdbeere
* čakala cca. 20 minut (bilo ob 4-ih ponoči)
* čiščenje samo traja cca. 15 minut (prej čakala do 7-ih zjutraj v sobi, da so začeli delat)
* v bolnici ostala do 16-ih do vizite, da vidijo, če je vse ok in ali se je krvavitev ustavila oz. skoraj ustavila in če se ok počutiš
* lahko sediš - psihično boli

pa žal mi je, če moraš to prestajat user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tvis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 11:44:34   
tvis
hvala za odgovor, jaz tudi upam da mi ne bo treba tega narediti, v torek bo vse jasno.

lp

(odgovor članu Erdbeere)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 12:38:00   
Anonimen
Js sem začela krvavet, šla v bolnico, so me pregledali in videli, da ni nič več v maternici in da se je samo sčistilo. V bolnico sem prišla okoli osmih zvečer, poleg UZ so mi vzeli še 3 epruvete krvi in urin sem morala dat. Ostati sem mogla čez noč. Po jutranji viziti sem morala še enkrat na UZ, da so se prepričali, da ni nikjer več moje pikice. In sem šla dopoldan domov.Aja, pa ponoči sem že nehala krvavet, imela sem samo še rjav izcedek, ki je trajalteden dni.
Včeraj pa sem končno po SS prvič dobila menstruacijo - po 6 tednih čakanja.

Srečno in upam, da bo vse OK.
Kaj pa sploh je narobe?Krvaviš?

(odgovor članu tvis)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 12:52:03   
kodrana
tvis, kot so ti že punce povedale..
abrazija traja nekje 10-15 min. pod narkozo, na oddelku ostaneš še nekje 5-6 ur na opazovanju. če je vse ok, kar ponavadi ej, greš domov.
upam, da ti na ta poseg ne bo treba.. lp

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 13:21:08   
tvis
ne, ne krvavim, samo ta teden sem bila na prvem pregledu in se ni videlo še nič, in je gin. rekel da če bo naslednji teden isto da grem na čiščenje. Res da sem imela menst. na 35 dni in močno upam da imam dva tedna zamika.

Kaj pa je abrazija? (res ne vem)

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 13:25:12   
kodrana
abrazija=čiščenje

v katerem tednu pa si?
meni se tudi ni še videlo nič pa sem bila že skoraj v 6. tednu. M imam tudi na 34. dni. meni se je potem v 9. tednu nosečnost končala. v 8. tednu pa je zarodek bil še živ in se je vse lepo videlo. ni nujno, da se bo slabo končalo. bom držala pesti..

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tvis)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 13:29:44   
tvis
proti 9. tednu grem.

Jest tut močno upam da mi ne bo treba it.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 13:36:15   
kodrana
a ni se videl plodek?
upam, da se res dobro konča.
user posted image

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tvis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 15:57:14   
mukla
Jst ti tut ne želim, da bi mogla dat to skoz. Mene je pol ure po abraziji mal bolel, tak ko takrat, ko imaš menstro. Zjutri sem mogla bit ob 8h tam. Okol 11h so me ščistili. Drgač si pa tam pol še par ur, da te opazujejo. Okol 17h greš dam. Fajn je, če maš kej za brat, da se vsaj mal zamotiš. Jst se spomnem, da sva oba jokala ko dež. Ko sva se mogla poslovit, se sploh nisem mogla potolažit. V sobi so ble pa vse neki zgovorne, polne življenja. So mi šle kr mal na živce.

Sporoči kaj bo, držim pa pesti, da ne bo treba.

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 19:26:45   
Anonimen
Držim pesti in upam, da bo vse ok. Veš, ne se preveč obremenjevat, ker to slabo vpliva nate in na tvojo pikico. Bilo je že veliko primerov, ko se je pikica "skrila". Bodi optimistka. Sploh če nič ne krvaviš in nimaš bolečin, se ne sekiraj prehitro. Vse bo OK, verjemi. Sporoči mi.

Papauser posted image

(odgovor članu mukla)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 19:33:58   
natasarobi
držim pesti, da ti ne bo treba to dat skoz. upam, da se bo vse dobro izteklo

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vprašanja o SS
3.8.2007 21:47:34   
Neža7
Lep pozdrav

Mene so takoj sprejeli. Imela sem pregled in še UZ potem v porodno sobo (sem bila 19. tedno) Otroka sem rodila po 8ur (malo Nežo) Abrazija je trajalo 10-15 min. Bila sem v bolnišinci za dva dni 28.6.07 -30.6.07. Po abrazijo nisem imela bolečin razen psihično.user posted image user posted image user posted image user posted image Res upam, da ti ne bo treba to skozi dat. Malo pa me zanima koliko si stara, ker se mi zdi  malo čudne tvoje vprašanje kot, da bi se pozanimala bolj za splav in ne spontani splav.user posted image Brez zamere.......

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vprašanja o SS
4.8.2007 0:26:37   
Anonimen
Neža, žal mi je zate. user posted image

Upam, da nama kmalu rata.

(odgovor članu Neža7)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vprašanja o SS
4.8.2007 8:17:34   
Neža7
Hvala URSKAJ. Da, je bilo zelo grozno za prvo nosečnost (tudi če ne bi bila prva nosečnost) Hudo je, da nisem videla svojega otroka po porodu, ker je bila taka tišina, da z možem nisva mogla. Ko so rekli, da je bila punčka je mož user posted image  jaz sem bila še v šoku.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vprašanja o SS
4.8.2007 9:42:56   
Anonimen
Kr v prsih me stiska ko berem tole. Neža, drži se, vedi, da zelo sočustvujem s tabo.

Lep dan ti želim.

(odgovor članu Neža7)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vprašanja o SS
6.8.2007 8:23:12   
tvis
Neža, tudi meni je žal zate.  Verjetno je bilo moje  vprašanje res bolj za splav, ampak jutri bo vse jasno, zgleda da bom mogla dat to čez, user posted image ker so vsi znaki za nosečnost šli stran, nimam več napihnjega trebuha, slabo mi itak ni bilo. Počutim se čisto normalno.

Drugače se je pa prijelo, samo se je nehalo razvijat tako da...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vprašanja o SS
6.8.2007 12:28:57   
zarjica
tvis, danes še nič ne moreš rečt, upanje obstaja do konca. Ampak tolaži se s tem, da če je že moglo do tega prit, je bolje da se to zgodi čimprej (v zelo zgodnji nosečnosti), kot pa čez mesec, dva, tri,...Itak da srce grozno boli, ko moraš skozi to, ampak telo si bo prej opomoglo in boš prej pripravljena na novo nosečnost. Želim ti vse dobro! Pa javi se nam kaj, tu smo zato, da se izpovemo in se potolažimo, pa tudi skupaj veselimo!
Mislimo nate in ti držimo pesti! Mogoče pa bo še vse dobro.

(odgovor članu tvis)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vprašanja o SS
7.8.2007 8:00:53   
tvis
no da vam sporočim da sem bila danes na pregledu in je bilo isto kot zadnjič, samo smo rekli da bomo še 14 dni počakali. Samo bom verjetno po enem tednu kar šla na urgenco pa naj tam pregledajo in če še vedno ne bo nič, bomo pa čiščenje opravli. To čakanje ubija.

lp

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vprašanja o SS
7.8.2007 9:26:14   
kodrana
tvis žal mi je.
po eni strani res škoda čakat, ker je že 9 teden in bi se po pravilih že moralo kaj videti. sama bi tudi šla na urgenco, kjer naj ti še enkrat z uz naredijo pregled. ponavadi imajo tam tudi boljši uz. vsaj pri nas v nm.
vem pa, da je grozen občutek. meni so tudi nosečnostni znaki izginili, ko mi je plodek odmrl. sedaj je težko, a verjetno je bilo nekaj z njim narobe.. ali ga sploh ni bilo?
želim ti vse najboljše. in da bi se plodek ne nazadnje videl. user posted image

_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu tvis)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vprašanja o SS
7.8.2007 10:07:02   
Anonimen
Tvis, vem, da čakanje ubija. Čez 3-4 dni pojdi na urgenco in naj te pregledajo. Tam te bodo verjetno tudi zadržali (potoži malo po bolečinah )in ti kontrolirali nosečniški hormon in, če bo padel, boš vedela pri čem si. Boljše da greš na urgenco, kot pa da še en teden čakaš na UZ, Bhcg pa še vseeno ne boš imela spremljanega. Poleg tega boš pod zdravniškim nadzorom, če je slučajno kaj narobe.

Srečno. DRŽI SE!!!!!!!!!

(odgovor članu kodrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vprašanja o SS
7.8.2007 10:07:04   
zarjica
joj, ni hujšega od čakanja. Ja nič ne moreš, čim bolj se zamoti z delom, branjem, spanjem, obiski,...en teden pa bo minil in bo vse jasno. Upajmo na najboljše.
P.S. samo pa ni to čudno, da če se nič ne vidi in je (recimo) res kaj narobe, da telo samo ne reagira s ss?

(odgovor članu kodrana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vprašanja o SS
7.8.2007 10:28:20   
kodrana
zarjica pogosto se zgodi,da plodek odmre ali pa je slepo jajce.. samo, če nosečniške znake imaš in potem izginejo, pomeni da je nosečnost prenehala. v mojem primeru je bilo tako. in telo tudi ne odreagira vedno. in čez čas, kot je meni rekel g., se plod več ne vidi, kar izgine. ostane samo še g. vrečka..
upam, pa da v njenem primeru to ne drži, in se le malo skriva..


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vprašanja o SS
7.8.2007 11:33:35   
Neža7
TVIS zelo mi je žal kaj se vam dogaja user posted image  Sori na začetku mi je bilo malo cudno, ampak vidim, da sem se zelo zmotila....(prvič slišim za to)
Kaj na rečem??? 14 dni je hudo čakat. Se strinajam z Kodrano, da pojdi v urgencijo na UZ.
Držim prsti zate in upam, da bo vse lepo na koncu. Kot Je Zarjica rekla, da je malo bolje, da se to čimprej zgodi kot kasnej. Vsi vemo na portal kako je, če izgubiš pikico ali otroka, da poznamo vašo bolečino. Smo to zate user posted image
Drži se user posted image

(odgovor članu tvis)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vprašanja o SS
7.8.2007 12:38:37   
tvis
Sej ne bom čakala 14 dni, verjetno bom šla že jutri ali v četrtek na urgenco na čiščenje, da bo čim prej to mimo in da čim prej začnemo delati na novem članu.user posted image

Drugače imam doma enoletno deklico, in bo to moje prvo čiščenje. Zgleda da smo prekmalu začeli:)

lp

(odgovor članu Neža7)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?