|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vprašanje glede bolniške
29.8.2007 13:28:57   
speli
Punce nujno rabim odgovor in vaše izkušnje,
Sem v 19 tednu z enojajčnima dvojčkoma z eno posteljico in dvema votlinama.
Ker se ne počutim ravno najbolje grem z drugim tednom najprej malo na dopust potem pa na bolniško.
Povejte mi ali je od vas dvojnih nosečk kdaj kdo obiskal iz ZZZS??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vprašanje glede bolniške
29.8.2007 13:31:58   
matejabr
Mene niso, pa sem bila na bolniški od 13 tedna. Verjetno ne boš imela strogega ležanja, zato se lahko vedno "izgovoriš", da si bila na sprehodu. Drugače pa kolikor je meni znano nosečk ne preverjajo, razen na izrecno željo in plačilo delodajalca.

Mateja

(odgovor članu speli)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vprašanje glede bolniške
29.8.2007 13:35:44   
emaa
Nihče me ni preverjal, itak pa s 24. tednom nise mogla počet skoraj nič, čez 2 tedna sem bila pa prvič v porodnišnici. Na bolniško sem šla s 15 tednom, prej sem porabila dopust. 

(odgovor članu matejabr)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vprašanje glede bolniške
29.8.2007 14:22:40   
soncek.djukelica
zdravo,

jaz sem na bolniški od začetka nosečnosti,danes sem začela 23 teden! Do sedaj nisem imela kontrole,je pa možno,da te pridejo kontrolirat! Če jim je to praksa pa nevem!
V odložbi piše,da moram biti doma razen v primeru ko grem k zdravniku!
Menim pa,da je prvi mesec,ko dobivaš plačo od delodajalca večja verjetnost,da te obiščejo, ker po mesecu dni si itak na strošek države, in delodajalcu nisi več v strošek!


_____________________________

Dvojna mamica sem!:)

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vprašanje glede bolniške
29.8.2007 17:55:47   
LIDJOČKA
Tudi mene niso preverjali, ampak priznam da sem se jih bala kot user posted image . Tako da sem res pazila, da sem bila doma user posted image

(odgovor članu soncek.djukelica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vprašanje glede bolniške
29.8.2007 21:26:04   
Jesica
Bila sem na bolniški od začetka. Noben me ni preverjal. Najprej mi je v odločbi pisalo, da se lahko gibljem v kraju, kjer bivam. Potem kasneje, pa so mi napisali, da grem samo do zdravnika še lahko. Jaz tega nisem upoštevala in sem normalno kam šla, če se mi je tako pač zahotelo. Tudi v drugo državo.

Mislim, da je verjetnost, da te bodo preverjali še manjša, kot je ta, da si noseča z dvojčki. Delodajalec te nima kaj preverjat, saj si strošek države. Da se pa država ukvarja z nosečnicami..po moje te nima kaj skrbeti.

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vprašanje glede bolniške
29.8.2007 21:29:46   
mmijau
Pupe, bojazen je odveč, nosečnost je stanje, ne bolezen ! Nujno je treba na sprehod, počivat po potrebi in uživat čas nosečnosti. Če se zdravnik strinja s staležem, on za tem stoji in ni kontrole, ki bi šla preko njegovega mnenja. Sama sem šla skozi to in imela tudi kontrolo, pa je zadeva padla v vodo pri ZZZS. Celo vedeli so, kje sem plesala eno noč, pa je zdravnik komentiral, da je to moj problem, nič se ni jezil. Je napisal, da se vidi, da se držim navodil, in napisal komisiji to, kar sem ti napisala v prvem stavku nosečnost je stanje, ni bolezen !


_____________________________

ŽIVLJENJE JE LEPO, ČE GA ŽIVIŠ,.....

(odgovor članu LIDJOČKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vprašanje glede bolniške
30.8.2007 6:44:15   
speli
hvala punce za odgovore..Vem, da sem panična brez veze, itak po 24 tednu ne bom morala nič, že sedaj sem popoldne noro zbita.
Skrbi me samo to, ker bom večino časa preživela pri starših ki živijo 5 km stran od mene....kaj narediti v takem primeru, prositi zdravnika naj ti napiše dva naslovauser posted image

(odgovor članu mmijau)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vprašanje glede bolniške
30.8.2007 10:37:45   
CUKRČEK
Mene ni nikoli nihle preverjal. Se pa tudi nisem pazila in sem kar veliko hodila okoli (doma bi me pobralo in tudi počutila sem se bolje, če sem se vsaj sprehajala na zraku).
Mislim, da se nosečnic z dvojčki ne preverja...vsaj jaz mislim tako.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu speli)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vprašanje glede bolniške
30.8.2007 11:26:27   
piškamiška
Speli,
menim, da je skrb odveč. tudi jaz sem na bolniški in sem na drugem naslovu, kot je dan na odločbi. Jaz se glede tega prou nič ne sekiram in hodim okoli, kolikor mi pač dvojčka dopuščata (sprehodi, kofetki, nakupovanje). user posted image
Se strinjam z mmijau, nosečnost ni bolezen in mislim, da to tale komisija upošteva.
Jaz osebno se ne sekiram in mislim, da se ti tudi ne bo smela.
Uživaj v nosečnosti in delaj kar tebi in tvojima gumbkoma paše!

lp
piškamiškauser posted image user posted image


(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vprašanje glede bolniške
30.8.2007 11:30:32   
speli
piškamiška sem videla, da si samo en teden pred mano ali ti lahko pošljem ene par vprašanj na zasebno

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vprašanje glede bolniške
30.8.2007 11:37:41   
piškamiška
komot
si samo vprašaj!
user posted image

(odgovor članu speli)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vprašanje glede bolniške
30.8.2007 21:18:27   
tatam
Na bolniški sem bla od 12.tedna naprej,nikoli me niso obiskali!!

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?