|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 9:38:35   
mojamura
Situacija je sledeča. s partnerjem podirava staro in zidava novo hišo. parcela na kateri bo stala nova hiška je pisana še na mojo mamo. z mamo sva se zmenile, da se prepiše celotna hiša name čez 2 leti. med tem časom bi pa ona napisala ročno na papir (v primeru, da se ji kaj zgodi),da hiša in parcela pripada meni.zanima me če je to v primeru njene smrti tudi veljavno, ali pa se to mora notarsko overiti in, če se mora, koliko takšna zadeva stane.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 10:21:39   
Luni
Zakaj pa ne prepišete parcele takoj?

Jaz sem bolj za varianto: bolje drži ga, nego lovi ga. Sploh pa pri nepremičnini: parcela je danes vredna,. karikiram 100.000 €, ko bo hiša stala gor, bo pa 400.000 €. In tistih 300.000 ti ne bo mama podarila! Punca, prepisat, ne veš koliko problemov lahko nastane!

_____________________________



(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 10:30:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Luni

Zakaj pa ne prepišete parcele takoj?

Jaz sem bolj za varianto: bolje drži ga, nego lovi ga. Sploh pa pri nepremičnini: parcela je danes vredna,. karikiram 100.000 €, ko bo hiša stala gor, bo pa 400.000 €. In tistih 300.000 ti ne bo mama podarila! Punca, prepisat, ne veš koliko problemov lahko nastane!

Se strinjam. Najprej prepis, potem pa naprej.

(odgovor članu Luni)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 10:31:22   
**Tinkara78**
Kot vem je investitor lahko lastnik parcele. Torej je na projektih investitor tudi mama?

Meni take zadeve ne dišijo.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 10:35:09   
Arwenko
Ne it v takšno varianto, mama gor ali dol, nikoli ne veš kaj se zgodi. Preprišite prej parcelo, drugače boste meli skoz samo sranje z raznimi pooblastili in njenimi podpisi, ker kot ne-lastnik tako ali tako ne moreš kr tak gradit na tuji zemlji. 

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 11:01:51   
mojamura
na vseh papirjih je lastnica mama, plačujem pa jaz! glede na to da so izdelali tudi celotno gradbeno dokumentacijo na mamino ime, če parcelo prepišemo name, a potem ta dokumentacija še velja?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 11:03:08   
mojamura
aja, pa še to, koliko stane prepis, oz. katera je najcenejša varianta - darilna pogodba?user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 11:32:53   
Luni
Verjetno darilna, ker gre za prvi red mama-hči, vendar se pozanimaj pri notarju, ker ti bo tako ali tako moral on delat pogodbo! Mislim, da z dokumentacijo ne bi semlo biti težav, vendar bi vseeno vprašala na UE, sploh če še nimaš gradbenega dovoljenja....

_____________________________



(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 11:50:09   
mojamura
imam gradbeno dovoljenje oz. mama ga ima (je na njeno ime)

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 13:48:09   
soraia
ooo jaz bi tudi takoj prepisala, tudi če gre za mamo, nikoli ne bi delala na naečmu kar ni moje. Poznam primer, ko je mama sinu obljubljala, da ko obnovi bajto, bo vse prepisala na njega. Fant je vsel nevem kakšne kredite, ker je bila bajta stara in totalka za obnovit,... zdaj je res vse popravil,... pa mu mama nikor noče prepisat.

saj ne rečem, da bi tudi tvoja mama tako naredila, ampak glede na to, da gre za visoke zneske, se jaz ne bi igrala.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 14:00:00   
Lejči
Vsekakor najprej uredi papirje (torej vključno z zemljiškoknjižnim stanjem), šele potem zidaj. 

(odgovor članu soraia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 14:22:14   
NATAŠA35
tako kot so ti svetovale, je najbolje da prepis opravite takoj in šele nato zidaš...mislim pa, da je dokumentacija še vedno veljavna, samo vseeno se pozanimaj

_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 16:25:14   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

na vseh papirjih je lastnica mama, plačujem pa jaz! glede na to da so izdelali tudi celotno gradbeno dokumentacijo na mamino ime, če parcelo prepišemo name, a potem ta dokumentacija še velja?


Če se dobro spomnim se darilna pogodba lahko razveljavi. Preveri za vsak slučaj. Darilo se ti šteje v dedovanje - torej deduješ svoje!? Če imaš brata ali sestre se lahko na koncu vsedejo na tvoje žulje, ki uradno nikoli niso bili tvoji.

Za veljavnost projektov pa najboljše, da pokličeš na UE Murska Sobota.

Naj me kdo popravi, če sem napisala napačne podatke.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
17.8.2009 16:29:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vprašanje za pravnike/ce
17.8.2009 23:37:59   
Olivija
Res je mogoče preklicati darilno pogodbo, ampak morajo obstajati zelo tehtni razlogi (stiska, huda nehvaležnost, ...).

Mi smo celo zadevo uredili z darilno pogodbo. Vse skupaj je bil zelo majhen strošek (overitev pogodbe + vpis v ZK, ca. 80 EUR).

Tisti papir (pravzaprav oporoka, ker pišeš, da " v primeru, če se ji kaj zgodi"), ki ga ti opisuješ, nevem, jaz si ne bi upala, ker boš v najhujšem primeru morala potem vse dokazati pred sodiščem (ne spomnim se pa točno,kako je z oporokam, ki so napisane doma). Pejte vsaj do notarja in naj dejansko napiše oporoko. Nisi pa nič napisala, če imaš še kakšne druge sorojence oz. njen dedič je tudi njen mož oz. tvoj oče.

Je pa tudi to res, kar je napisala Tinkara78 - darilo se ti bo vštelo v dediščino. V mojem primeru je to "samo" parcela, v tvojem bo pa to dejansko hiša, ki si jo ti sezidala in financirala.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 17.8.2009 23:44:18 >

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 14:55:17   
mojamura
imam 2 starejša brata.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 16:18:08   
liliana
Obstaja pa tudi izročilna pogodba......

Pogodba o izročitvi in razdelitvi premoženja (izročilna pogodba) je obligacijska pogodba o razpolaganju s premoženjem med živimi, spada pa med dednopravne pogodbe. Sopogodbeniki izročilne pogodbe so lahko samo osebe, ki bi lahko po njem dedovale kot dediči prvega dednega reda: prednikovi potomci, posvojenci in njihovi potomci, lahko pa tudi njegov zakonec. Tem osebam lahko prednik po pogodbi izroči in razdeli samo premoženje ali del premoženja, ki ga ima v času sklenitve pogodbe, ne pa tudi premoženje, ki ga bo imel ob smrti.
Pogodba mora biti sklenjena v obliki notarskega zapisa, s to pogodbo pa se morajo strinjati vsi potomci. Prednik lahko v tej pogodbi razpolaga z vsem premoženjem, ki ga ima ob sklenitvi pogodbe, ali pa samo z njegovim delom. Izročitev in razdelitev premoženja za življenja predstavlja za osebe, ki jim je bilo premoženje izročeno in razdeljeno vnaprejšnje dedovanje pred smrtjo zapustnika s posledico, da te osebe nimajo po smrti zapustnika nobenih dednopravnih zahtevkov glede premoženja, ki jim je bilo izročeno. S pogodbo se vnaprej izročijo premoženjska razmerje, ki bi se sicer urejala po prednikovi smrti, s tistimi osebami, ki bi, če pogodbe ne bi bilo, dedovale po predniku. To je tudi glavna razlika z darilno pogodbo, saj je v določenih primerih mogoče zahtevati vračilo daril ob dedovanju (če je prikrajšan nujni delež dediča). Davčni vidik transakcije pa je v vseh primerih enak, saj tako za darilo, kot za dedovanje velja ista davčna stopnja.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 18:06:09   
ljupka
Mi smo tudi prizidal k stari hiši in smo najprej prepisali na mojega moža to parcelo in pol dvorišča in to sobo kje smo sedaj!
Imamo prijateljico odvetnico ,ki nam je napisala pogodbi ,ki je takrat koštala okrok 50.ooosit,a notar pa okrok 12.000sit,kolk zdaj košta pa ne vem!
Najboljš je imet čiste račune!
Pri nam pa sploh ker moj tast je kakor veter zapiha in kolk šmarnce je v riti in sosedje ga hujskajo ker so nevoščljivi,ker večina mladih je ušlo mi smo pa ostali!

Želim ti da rešiš tako,da bo vsem prav!

Če boš hotela kredit ali karkoli bo mogla mama potpisat in dovolt,če je taka da razume stvari je v redu,če pa ne razume so pa problemi!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 18:13:30   
Pika Zoja
Nikoli ne bi gradila na parceli, kjer ne bi bila lastnica jaz oziroma moj moz, oziroma najbolje pol pol. Mama gor ali dol, zlahta je strgana plahta, da bi morala pa po njeni smrti svojo lastno delo in svojo lastno garanje in denar deliti se z dvema bratoma. Ni sans. In ta finta z dvema letoma - jaz je ne razumem? Ce ti jo misli dat, naj ti jo da, drugace si pac poisces drugo parcelo. Kot je ze ena omenila - recimo da je parcela 20.000€, da mama umre in ti zapusti parcelo, moras po zakonu bratoma izplacat 1/9tinon, recimo 2000€. Ko bo gor hisa, in ce bo neke normalne velikosti, recimo 200m2, bo hisa s parcelo, vredna vsaj 300.000€. Naprej si lahko izracunas sama. V bistvu bos morala pri malo 'nesramnih' bratih, izplacat svoj lasten trud in svoj lasten denar.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 18:55:32   
mojamura
liliana hvala ti, bom predlagala izročilno pogodbo.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 18:56:17   
mojamura
ljupka ja mama je podpisala za kredit in morala je prinesti ZK izpisek

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 18:57:43   
mojamura
pika zoja....ja in prav to me skrbi, žlahta raztrgana plahta. ne pravim, trenutno je vse ok in v redu....ampak vem pa za kar nekaj primerov ko se otroci po smrti staršev niso mogli zediniti in je zapuščina trajala več let

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 19:51:53   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

pika zoja....ja in prav to me skrbi, žlahta raztrgana plahta. ne pravim, trenutno je vse ok in v redu....ampak vem pa za kar nekaj primerov ko se otroci po smrti staršev niso mogli zediniti in je zapuščina trajala več let


Glej, ne trdim, da bo tako, ampak ko se voha denar, se ljudje spremenijo. Samo en primer ti bom dala, zal je v mojem bliznem sorodstvu. Mama x je imela sina, ocetu tega sina sploh ni povedala, da ima z njim sina, tega sina je uradno posvojil pri njegovem enem letu, njen drug partner (oce je bil do takrat neznan). Skupaj sta imela se hcerko, po tistem sta sla narazen. Oce je dobil hci, ona sina. Oce je po dolgi bolezni umrl, in je kar precej premozenja po oporoki razedlil pol, pol, na sina in hci. Ker se hci ni bila polnoletna in ni imela drugih sorodnikov, je mama x avtomatsko postala tudi skrbnica njenega premozenja, isti trenutek je rekla svojemu lastnemu sinu, naj se odpove premozenju v korist njuj, ker to ni bil njegov oce in da je posvojen (sinu se do 19leta sanjalo ni, da je posvojen in tudi oce,+ ga je vedno vzgajal in mu nudil vse kot bioloski in pravi oce). Ker pa je bioloski oce mozakar, ki ima sedaj kar nekaj pod palcem, je konec koncev se zahtevala krvne teste za potrditev ocetovstva in sedaj pricakuje ne vem kaj.
Od tega primera dalje, zelim, da je vedno vse po reglcih, ker nikoli ne mores vedet, kdaj te bo kaksen nepomemben pildek ali zamolcana informacija tepel/a po glavi.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vprašanje za pravnike/ce
18.8.2009 22:54:38   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Obstaja pa tudi izročilna pogodba......




Evo, tudi dobra varianta. Mi jo nismo uporabili, ker se mi ni zdelo pravično do moje sestre. Jaz bi potem kljub parceli dobila še polovico ostale posesti .
Če se pa tvoja brata strinjata, potem pa res tako naredte. Srečno!

< Sporočilo je popravil Olivija -- 18.8.2009 22:56:51 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vprašanje za pravnike/ce
19.8.2009 8:14:48   
Luni
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Obstaja pa tudi izročilna pogodba......

Pogodba mora biti sklenjena v obliki notarskega zapisa, s to pogodbo pa se morajo strinjati vsi potomci.


Ni nujno. Ja, mora biti, če te morala zavezuje. Če ne pa se lahko naredi izročilno pogodbo tudi samo z npr. enim otrokom, pa tudi če so še štirje zraven!!!

_____________________________



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?