|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vračilo štipendije
28.11.2007 18:32:32   
Anonimen
Ker moram vrniti štipendijo, me zanima, če obstaja možnost , da me oprostijo ?
Sem poročena in oba sva zaposlena, vendar imamo komaj za čez mesec, ker imava visoko najemnino in velike stroške + preživnino plačuje mož.
Težko si privoščima kar koli, če pa si že gre vse za tamalega, sama si že nisem kupila hlač ali kaj za oblečt tako dolgo, da se ne spomnim.
Poznam , pa sosedo, ki je lažna samohranilka, nezaposlena, vendar vseeno živi skupaj s partnerjem, in so jo na podlagi njene samohranilnosti oprostili.
Zanima me samo, če poznate koga ,ki je poročen in zaposlen pa mu štipendije ni bilo treba vrniti oz. so ga oprostili ?
Hvala za vaša mnenja,lp
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 18:34:37   
Anonimen
Kakšen pa je razlog, da jo moraš vrniti?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 18:35:52   
metkica1
Ja ni fajn, a ne. Samo za sosede se pa ni treba tako globoko zanimat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 18:37:53   
Anonimen
Ne, ne poznam nobenega ki je zaposlen pa so ga oprostili. Jih poznam pa kar nekaj k so imele otroke pa niso ble zaposlene ki so jim. Napiši pa prošnjo, mogoče ti odobrijo. Sam dvomim.
Zakaj jo moreš pa vračat? Sej se da ful zmenit da ti rok podaljšajo.
Kolk pa maš za vrnt?
Drgač lahko po obrokih vračaš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 18:40:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ker moram vrniti štipendijo, me zanima, če obstaja možnost , da me oprostijo ?
Sem poročena in oba sva zaposlena, vendar imamo komaj za čez mesec, ker imava visoko najemnino in velike stroške + preživnino plačuje mož.
Težko si privoščima kar koli, če pa si že gre vse za tamalega, sama si že nisem kupila hlač ali kaj za oblečt tako dolgo, da se ne spomnim.
Poznam , pa sosedo, ki je lažna samohranilka, nezaposlena, vendar vseeno živi skupaj s partnerjem, in so jo na podlagi njene samohranilnosti oprostili.
Zanima me samo, če poznate koga ,ki je poročen in zaposlen pa mu štipendije ni bilo treba vrniti oz. so ga oprostili ?
Hvala za vaša mnenja,lp


Kako si lahko v to prepričana?  Drugače pa se da preložit, potem pa zaprosit za obroke.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 18:46:54   
Taula
Moja sošolka iz faksa ga je mogla vračati ker ni končala diplome v roku. Dokler je bila brez joba so ji ga zamrznili nato na obroke.
Je pa odvisno kdo ti da krediti mogoče...firma, ministrstvo. Kar tako ga težko odpišejo.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 18:54:06   
malecka
in so jo na podlagi njene samohranilnosti oprostili.


Ti povemiz prve roke, da te zaradi tega razloga sigurno ne oprostijo. Če nisi končala šolanja, pač moraš vrniti denar, logična zadeva.


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 19:07:09   
tiana
moja kolegica je tud poročena,v porodniški pa bresposelnapa je morala vračat štipendijo pa si je dala na odplačevanje cve let ker za tist let k je vračala je mela štipendije 45.000 mesečno

_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 19:07:57   
tiana
tko da kar je dobila za malčka je mogla vse dat za štipendijo


_____________________________

....za dežjem vedno posije sonce...

(odgovor članu tiana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 19:09:42   
Anonimen
Štipendijo dobiš za šolanje, ne za otroka. Samohranilstvo nima veze. Lahko, da si je odložila za nekaj mesecev, oprostili pa ji zihr niso.
Tudi jaz jo že vračam.user posted image  Pa še kar nisem diplomirala.user posted image

(odgovor članu tiana)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 19:12:10   
Anonimen
Oprostijo v ful redkih primerih. Sploh zadnja leta k je nenormalno folka k pusti faks. Nekak logično da ti ne bodo plačevali stvari ki je niso dokončala.
Jaz sem jo mogla tud vrnt, pa ne zato k nism diplomirala, sam sm se prepisala in diplomirala na drugem faksu...pa sm jo vseeno mogla vračat. Na srečo sm jo dobivala samo 9 mesecev.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 19:36:58   
only_me
jaz še tudi nisem slišala, da bi koga oprostili vračanja štipendije, ker drugače bi to vsi delali. Kot se ti že povedale, štipendija je denarna pomoč za šolo - razne stroške. In če letnika ne narediš vračaš.  Zagotovo pa vedo, da je ne moreš vračati, če nimaš svojih prihodkov, zato dajo zadevo v mirovanje in vračaš takrat, ko imaš. Če zadeve zastarajo, to ne vem.Da pa se vračanje narediti na obroke. (glede obresti tudi ne vem kak majo). Najboljše je, da pokličeš in se zanimaš. Oni tam gor bodo vedeli več kot mi tukaj.

LP, pa dobro porihtaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 19:56:06   
Anonimen
Vrniti jo moram za prvi letnik faksa, ki ga nisem dokončala.
Za njo pa vem, ker se sama na široko in dolgo hvali, kako ji ni treba vrnit, ker je pač nesla odločbo csd  ter da je samohranilka, in pravi, da so jo oprostil plačila.
Boli me pa samo to, da men ne bodo šli preverjat še manj pa verjet, da mi je jo ful težko vrnit, ker resnično komi shodimo iz meseca v mesec.

(odgovor članu only_me)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 20:00:17   
Anonimen
A da bi ti dali na mirovanje pa ne gre?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 20:02:04   
Anonimen
Ena moja sošolka je delala faks tako, da je vsak letnik delala dvakrat in takrat, ko je pavzirala, ji je štipendija mirovala. Seveda govorim o republiški štipendiji, kjer niso tako strogi pogoji.

P.S. Diplomirala je že dve leti nazaj.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 20:21:36   
malecka
Za njo pa vem, ker se sama na široko in dolgo hvali, kako ji ni treba vrnit, ker je pač nesla odločbo csd ter da je samohranilka, in pravi, da so jo oprostil plačila.


Človek naredi marsikaj samo, da so mu fauš. Jaz tega ne bi verjela.


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 21:32:27   
Anonimen
Natasa, glede na to da že vračaš me zanima, da recimo če zdaj diplomiraš, pa se ti prekine obveznost do vračanja ali ne glede na to, če zdaj nardiš diplomo, moraš vračati še naprej???

Pa zanima me, ali so te poklicali in obvestili preden si začela vračat ali so začeli kar "trgat" od dohodkov?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 22:09:12   
Anonimen

Pa zanima me, ali so te poklicali in obvestili preden si začela vračat ali so začeli kar "trgat" od dohodkov?


Če se sama ne boš zmenila ti bodo poslali tožbo. Pol boš pa še stroške plačevala. No men so poslali tožbo, sam sm takoj poklicala, plačala in ni blo dodatnih stroškov, so takoj umaknili tožbo. Pa k te enkrat tožijo ne moreš več se zment za na obroke. No se lahko, sam moreš it na sodišče. Vsaj tako so men razložil.
Pejd se zmenit čim prej!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vračilo štipendije
28.11.2007 22:09:51   
iva01
Moja sestra je ni rabila vračat, sam ona je mela res hude zdravstvene težave v času šolanja.
baj d vaj: do kdaj pa maš čas da diplomiraš če študiraš in nerabiš vračat štipendije?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vračilo štipendije
30.11.2007 20:34:48   
malenaa
anonimna - sam to mas sreco da si zaposlena, ker v nasprotnem primeru bi morala vrnit pa se do socialne ne bi bila upravicena 6 mesecev.

(odgovor članu iva01)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vračilo štipendije
30.11.2007 20:44:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Natasa, glede na to da že vračaš me zanima, da recimo če zdaj diplomiraš, pa se ti prekine obveznost do vračanja ali ne glede na to, če zdaj nardiš diplomo, moraš vračati še naprej???

Pa zanima me, ali so te poklicali in obvestili preden si začela vračat ali so začeli kar "trgat" od dohodkov?


Fak, ven me je vrgl.
No še enkrat. Sorry, k sem šele zdaj videla.
Ene pol leta po končanem statusu so se spomnili, da nisem prinesla potrdila, da sem diplomirala. Dala sem prošnjo za odlog in okviren datum do kdaj naj bi diplomirala. T.j. bil januar 2007. Potem sem še enkrat podaljšala do maja 2007.
Zdaj plačujem po položnicah. Včasih tudi zamudim kak mesec.
Ko diplomiram lahko zaprosim za odpis dolga.
Ma, po moje za republiško ni take panike.

Piši mi na ZS, če imaš še kakšno vprašanje.

< Sporočilo je popravil natasa77 -- 30.11.2007 20:45:55 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vračilo štipendije
30.11.2007 20:49:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malenaa

anonimna - sam to mas sreco da si zaposlena, ker v nasprotnem primeru bi morala vrnit pa se do socialne ne bi bila upravicena 6 mesecev.

Kaj ima socialna veze s štipendijo?

(odgovor članu malenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vračilo štipendije
1.12.2007 22:55:10   
karmy
meni so pa rekli na zavodu, da napišem en dopis, in obrazložim zakaj je ne morem vrniti. Namreč meni ni ne zavod ne faks upošteval otroka, in ker je bil med zimskim časom večkrat bolan, nisem mogla it na izpite, predavanja, in seveda mi je en izpit zmankal za naprej, in je potem rekla na da podlagi dokazil oz. prilog upoštevali oprostitev vrnitve republiške štipendije. Zdaj sem pa trenutno na drugem faksu oz. en izpit delam za pogoj za sprejem. user posted image ni pa šans da bom mela tam štipendijo, niti zaprosila ne bom zanjo.

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vračilo štipendije
2.12.2007 0:38:27   
malenaa
Kaj ima socialna veze s štipendijo?


ja ce izgubis status pa nisi opravil letnika in se prijavis na zavod za zaposlovanje(zavarovanje pa to), pa si prejemal stipendijo, nisi od letos upravicen do socialne pomoci za pol leta, ker so uvedli neke krivdne razloge pa take finte. pa se vracat mores.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vračilo štipendije
2.12.2007 0:40:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malenaa

Kaj ima socialna veze s štipendijo?


ja ce izgubis status pa nisi opravil letnika in se prijavis na zavod za zaposlovanje(zavarovanje pa to), pa si prejemal stipendijo, nisi od letos upravicen do socialne pomoci za pol leta, ker so uvedli neke krivdne razloge pa take finte. pa se vracat mores.


Aaaaa, to je pa novo. OK. Zdaj razumem.

(odgovor članu malenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?