|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrednotenje nepremični in znižano plačilo vrtca
14.10.2013 22:26:37   
Nova_nosečka
Pozdravljene,

vprašala bi vas, kako se bo štelo to novo množično vrednotenje nepremičnin na vrtec? Ker nam so hmm kar previsoko ocenili nepremičnino. Pa me zanima a bodo šteli tistih 3,17°ali koliko že od vrednosti te ocenjene nepremičnine ali kako? ker mi ni jasno po kakšnem ključu je šlo to potem lani na CSD...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 8:45:04   
petea
Ja. Ocena vrednosti nepremicnine na dan oddaje vloge * 3,84%

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 9:17:11   
Nova_nosečka
A ni 3.14%?

Pa veste od kdaj so slučajno te ocene nepremičnin dostopne na prostoru? A je to zadnjih nekaj mesecev?

Ker lani decembra sem oddala vlogo in so mi šteli 611€ od vrednosti nepremičnine in mi je žal, da se že takrat nisem pozanimala koliko je bila po njihovem takrat ocenjena nepremičnina. No ker letos me pride hmmm 5krat več:-)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 10:03:15   
sazi
Odvisno je ali gre za nepremičnino v kateri živite ali za "luksuzno", torej dodatno nepremičnino.
Če je to vaša edina nepremičnina, se najprej pogleda, koliko kvadrature vam pripada za toliko člansko dužino kot ste, potem se pa kot luksuz obravnavajo le 2odvečni" m2 hiše. Od teh odvečnih kvadratov se potem gleda 3,(kaj pa vem koliko) %.

Vrednosti so dostopne na portalu Prostor in so za hiše spremenjene od cca 20% pa do 10%. Odvisno od lokacije.
Po tej logiki bi vam morali pri izračunu razreda za znižano plačilo vrtca upoštevati za malenkost nižji (če se vam zniža vrednost hiše) fiktiven dohodek kot lani.

Davek na nepremičnino se pa izračuna iz celotne vrednosti nepremičnine.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 11:08:50   
Nova_nosečka
Hmmm ni kaj luskuzna nepremičnina v pomenu besede luksuzna ampak je bajta v gradnji in je ocenjena nenormalno visoko napram, sosedu ki gradi istočasno z praktično isto površino bajte. Pa nama ni jasno kako je možjno, da imava ocenjeno na "luksuzno", Da se šteje cela mi je jasno, ne vem pa od kdaj razpolaga CSD s podatki, ker v lasnki odločbi namreč je všteta parcela, ne pa bajta gor oz je samo všteto zemljišče brez stavbe in je zato zneslo lani manj kot bo letos. No letos pa imava hišo v izgradnji ocenjeno na veliko veliko več kot imajo moji starši hišo s skoraj isto kvadraturo, z 2krat večjim zemljiščem kot midva, pa not živita. te njihove postavke so tak tak. Logično da je najina novogradnja oz je v izgradnji ampak še zdaleč nimava od nje nič in ob zdajšnji možnosti za kredite in življenje in službe, še ne bo vseljiva kakih 5 let, torej bo ta nevseljiv luksuz ocenjen več, ker ne moreš riskirat kredita in postavit otroke v položaj, kjer zgubiš službo, nakar hišo zgubiš, ker kredita ne boš mogel odplačevat in bomo vsi na podnu. Ja pač velja pravilo, če si nekaj ustvarjaš potem nasankaš, tako glede financ kot glede ugleda, ker ti je tak vsk drugi favšn, da si nekaj ustvarjaš in počasi počasi uspeva, ker je to pač naš olimpijski šport.
Tak sem jezna, ker tam ko gradiva imava najmanjšo parcelo od sosedov, ko se družimo in bajto , ki je za vsemi v hitrosti gradnje, ocenjena pa tak kot da zlato skrivama not. Fuj od feja. ž
Aja čestitke vsem, ki so se že in ki se še bodo selili v Avstrijo in upam, da si čestitam sama kdaj tudi, da grem od tu, ker je beda, beda, beda.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 11:21:05   
sazi
Nova_nosečka.
Ne vem točno, kakšno je vaše stanje in v kakšnem stanju je hiša, niti na podlagi česa so jo ocenili, kot so jo.

Imš nekaj možnosti:
1. če misliš, da so vam hišo ocenili kot kočano, pa to ni, lahko na GURS vložite ugovor in dokazujete, da mora biti cena nižja, ker hiša dejansko ni končana. Tudi upoštevane kvadrature lahko presojate (če niti ne veste, od kje so dobili podatke) - če hiše niso videli, ne morejo kar sami določat koliko je neto tlorisne in koliko od tega uporabne površine.
2. če vam štejejo nepremičnino kot luksuz, ker tam ne živite, lahko vseeno težavo rešiš s tem, da se tam prijaviš, čeprav hiša ni končana. Sama sem sebe in sina prijavila v nedokončano novogradnjo (sicer pred več kot petimi leti), da je dobil bližnji vrtec, samo mi smo potem hišo res končali v dveh letih in se preselili.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 15:06:01   
Nova_nosečka
Ja nekaj napak je in to bo najprej geodet preučil, potem pa gremo na gurs oz moj je šel v akcijo.

Tudi to sem jaz razmišljala glede prijave tam, ampak a lahko prijaviš začasn prebivališče, stalno ali kako? Tud midva že kak mesec tuhtava, da bo potrebno riskirat in vzet večji kredit in hipoteko, da bi se to končalo v letu dveh, ker tako tud ne gre, da se dela tako počasi. Če bo šlo tako naprej kot gre sedaj bo res trajalo 4-5 let in v tem času se samo kopičijo stroški vsepovsod. Bo še potrebno dobro razmisliti. je pač tako, da začasno živiva pri starših in se ne mudi z gradnjo, dela se pač v okviru zmožnosti. Da pa bodo šteli to kot luksuz hmmm, ne vem. Moj 70dela opravi sam in če delaš sam sta samo dve roki in to traja in traja. že tako sem ves čas sama, ker on do večera dela na bajti. Ni problema, bi moj tud dal vse naret, če bi imela možnosti, pa jih ni bilo kot da počasi....že zdaleč ni luksuz imeti kredit in vsako šauflo in vsako šajtrgo vozit in švic spuščat. Bi jima jaz dala tolko predelat na hiši tem našim veljakom.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 16:12:10   
petea
Ce imata hiso komaj v gradnji, te hise verjetno v casu mmozicnega popisa se niste popisali, ali pac?
Ce ste jo popisali, ste dobili podatke v pregled ze kar dolgo casa nazaj.

Ce niste, so podatki v bazi, ce ste hiso ze dali vnesti v katastra - vam je geodet naredil izmero hise. V obeh primerih lahko sami pogledate podatke o vrednosti nepremicnine na portalu Prostor.


Na iste podatke v lanskem letu pa se mi zdi zelo cudno, da bi objektu letod bila dolocena 5x visja vrednost.



(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
15.10.2013 16:18:30   
petea
Odstotek je 3,86.


Vrednosti nepremicnin pa so bile spremenjene pred nekaj dnevi, ce se prav spomnim.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrednotenje nepremični in znižano plačilo...
16.10.2013 13:06:18   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: Nova_nosečka
Ja nekaj napak je in to bo najprej geodet preučil, potem pa gremo na gurs oz moj je šel v akcijo.
Tudi to sem jaz razmišljala glede prijave tam, ampak a lahko prijaviš začasn prebivališče, stalno ali kako?

Mi smo imeli že hišno številko in tam sem prijavila stalno bivališče.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?