|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec-katera skupina?
21.5.2012 15:10:40   
mini86
dobili smo vrtec čisto blizu doma..do sedaj smo bili v kombinirani skupini in vse je bilo super..
ko pa sem danes klicala v novi vrtec je rekla da tista enota v kateri bi ga želeli imeti sedaj ima isto kombinirano skupino in sicer 7-dvoletnikov in 12 starejših..
sin bo star drugi mesec 3 leta..imamo pa še na koncu ulice še en vrtec kjer bi pa bil med svojo starostno skupino..

in sedaj sploh ne vem kaj narest..verjamem da ko so mlajši, da je fajn da imajo starejše ob sebi..kaj pa potem..
vzgojiteljica ki jo imamo sedaj je rekla da če bi ona lahko zbirala bi izbrala z isto starostjo..

problem je pa ker tista enota v kateri imamo željo da je je lepo umaknjena rahlo v gozd, imajo zadaj potko za na travnik, gozd skratka zelo všečno:)
ta ki je pa na koncu ulice je pa tik ob cesti, skos ena gužva za parkirat, nč kej tko možnosti za sprehode-razen ob cesti, majo pa rečmo kr velik igrišče spredaj..


tko da kakršn koli nasvet bo dobrodošel pri odločitvi


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec-katera skupina?
21.5.2012 15:20:10   
sazi
Jaz bi izbrala glede na vrtec in ne glede na skupino. V vrtcu bo še3 leta, skupine se pa v tem času v veliko primerih itak zamenjajo, združujejo...

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec-katera skupina?
21.5.2012 15:23:12   
mini86
ma ne vem zakaj mam en tak filing da ga bom za kej prikrajšala če bo do šole v kombinirani skupini..
verjetno je večina dejavnosti prilagojenih starejšim ampak vseeno..nimam razloga za tako razmišljanje ampak ne gre mi iz glave


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec-katera skupina?
21.5.2012 15:28:48   
Najaa
Jaz sem najprej pomisla (iz lastnih izkušenj), da če je v kombinirani, potem se 100% kdaj skupina razbije in če ne prej, ko grejo starejši v šolo, se mlajše priključi v druge skupine... Kar ni nobena tragedija, vsaj iz izkušenj pri mojih hčerkah se otroci zelo hitro navadijo na nove ljudi okoli sebe. Meni je super, če ima vrtec kej narave zraven in predvsem potke, da grejo kam... čeprav glej, tudi tisti ob glavni cesti se imajo lepo, verjemi. user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec-katera skupina?
21.5.2012 15:30:21   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

ma ne vem zakaj mam en tak filing da ga bom za kej prikrajšala če bo do šole v kombinirani skupini..
verjetno je večina dejavnosti prilagojenih starejšim ampak vseeno..nimam razloga za tako razmišljanje ampak ne gre mi iz glave



To je pa od vrtca odvismo. Pri san so letos vsi tisti, ki še niso predšolski in so bili v skupini skupaj z letnikom 2006 veliko pridobili. Za razliko od prejšnjih let so lahko izbrali ure angleščine in šli na zimovanje/letovanje, kar je bilo do sedaj vedno izključno domena najstarejših. Nekaterih stvari se pa res niso mogli udeležiti in je šlo potem samo pol skupine (npr. drsanje) - ampak bodo šli pa drugo leto.
Pa v treh letih lahko še premešajo skupine - vsaj pri nas je tako - dokler ni skupina homogena, je na "udaru" da se jo enkrat, če se le da, "homogenizira" - že zaradi normativa, če ne drugače.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec-katera skupina?
21.5.2012 16:33:06   
mini86
Pri san so letos vsi tisti, ki še niso predšolski in so bili v skupini skupaj z letnikom 2006 veliko pridobili. Za razliko od prejšnjih let so lahko izbrali ure angleščine in šli na zimovanje/letovanje, kar je bilo do sedaj vedno izključno domena najstarejših


ja sj to se bojim..ko so mlajši je prednost mešane skupine vsekakor velika, ko so pa večji pa...


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec-katera skupina?
21.5.2012 20:15:28   
K_a_t_i
Zberi tisti vrtec, ki ti je bolj simpatičen (okolica in vzgojiteljice). Mulcu bo v obeh skupinah lepo.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec-katera skupina?
21.5.2012 21:24:29   
tanjush
Sej če je kao v homogeni skupini, tudi niso vsi otroci enako stari - eni so januarski, drugi pa decembrski. Med njimi je eno leto razlike. Drugače pa tudi starejši nekaj pridobijo v kombinirani skupini (je res kombinirana ali je samo heterogena?): znajo skrbeti za mlajše od sebe. Pridobijo oz. razvijejo ta čut za skrb za šibkejše od sebe.
Jaz bi zbrala bolj všečen vrtec.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec-katera skupina?
22.5.2012 7:55:30   
t5t6
Moja dva sta dala cel vrtec skozi v kombinirani skupini od 2 do 6. Zelo lepa izkuišnja, naučila sta se tako komunicirati s starejšimi kot tudi pomagati mlajšim, mene so take skupine zelo všeč, ker predstavljajo realni svet. Seveda pa morajo biti vzgojiteljice sposopbne del prilagoditi različni starostui. Jaz bi se na tvojem mestu odločilia glede na vrtec ne pa glede na skupino, ker skupine se itak vedno nekoliko spreminjajo.

(odgovor članu tanjush)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec-katera skupina?
22.5.2012 11:38:08   
neisha80
V našem vrtcu je vseh pet skupin kombiniranih-to je od 11mes do 6 let.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?