|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 14:05:46   
principessablu
Pozdravljene,imam 1 problem in sicer jaz in 2 hčerki sva prijavljene doma pri starših v Ljubljani,letos januarja sva se s partnerjem poročila on ima stalni naslov v Domžalah,živiva pa v najemu...kolegica mi je rekla da naj partner zamenja stalno bivališče če želim dobit vrtec za mlajšo...vem da je v zakonu napisano da rabiš stalno bivališče v lj najmanj 2 leti,ampak da se šteje tud + točke če ga imava oba...in kje je zdaj proble'da se moja mama boji,da če ima partner stalni naslov pri nas doma-jaz nisem lastnica ničesar.se boji da je upravičen do premoženja v primeru razveze ali njene smrti...zdaj me pa zanima kako je s tem'ne vem na koga naj se obrnem...hvala za odgovore---Lep pozrav
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 15:54:01   
petea
Ti je mama dala (pisno) soglasje, da se poročiš s svojim možem? Pa še prej, da lahko delaš z njim otroke? user posted image user posted image user posted image

Sprašujem samo zaradi njenih - meni zelo čudnih - mnenj o tvojem možu. A ga ne mara ali ji je samo antipatičen? A za delo pa je dober ali še to ne? user posted image

Dejstvo je namreč, da sta tvoj mož in tvoja mama preko vajinih hčera sedaj v sorodstvu. In samo sorodstvene (in partnerske) vezi so tiste, ki določajo, kdo po kom deduje, ne pa dejstvo, kdo je kje prijavljen na stalnem prebivališču. Kako pa bi to izgledalo pri otrocih; tisti, ki so še prijavljeni na naslovu svojih staršev, lahko dedujejo, tisti, ki pa stanujejo drugje, pa ne?!?

Torej: po TVOJI mami deduješ TI in tvoji sorojenci, če jih imaš (bratje, sestre) v enakih deležih.
Po tebi dedujejo mož in otroci v enakih deležih.

Če kdo dokazuje, da je npr. vlagal v nepremičnino nekoga drugega (npr. en otrok v hišo svojih staršev), v zapuščinski razpravi z računi dokazuje svoj vložek, ki se - če je upravičen - upošteva pri drugačni delitvi deležev.


Pri ločitvi se praviloma deli na pol premoženje, ustvarjeno v času zakona; kar zakonec prinese v zakon, pri ločitvi lahko zahteva, da dobi v celoti nazaj - torej, če bi ti dobila hišo, bi ti hiša ostala v celoti, razen, če bi vmes določen delež svojemu partnerju podarila ali prodala.

Če pa bo tvoj mož vlagal svoj denar v vašo hišo, pa bo - to se mi pa zdi čisto logično - seveda želel dobiti svoj vložek nazaj, če se bosta razšla.


Morda bi bilo dobro tvoji mami postaviti vprašanje, če bo ona krila stroške zasebnega varstva tvojih otrok, če zaradi nje ne bosta dobila prostora v vrtcu.

Ali pa se morate čimprej resno pogovoriti o odnosih v družini, če lahko prihaja do takšnih dvomov glede delitve lastnine.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 16:42:22   
principessablu
jaz jo čist razumem...zakaj bi npr.moj mož dedoval ogromno hišo,če se npr. meni kej zgodi,vlagal ni pa nič...tukaj se gre samo za prijavo bivališča in glede na veliko težav,ki jih imajo nekateri je moja mama previdna...je pa to moj 2 mož...tako da je še bolj previdna...zanimal me je če moja mama umre.dedujem jaz....če umrem jaz,deduje moj mož z otroci pa čeprav nismo živeli v tej hiši..a zdej razumeš v čem je fora?in pol si mož najde drugo in živi v tej bajti z mojim očetom...ma mami pravi da ni šans,razmišlja o vseh možnostih...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 16:45:40   
ajsek
Stalno bivališče sploh nima veze z dedovanjem.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 18:21:52   
Klemy82
IZVIRNO SPOROČILO: ajsek

Stalno bivališče sploh nima veze z dedovanjem.


Tako je. Vi lahko imate bivališče prijavljeno v Ameriki, pa boš ti še vedno dedovala hišo po mami, če pa se tebi kaj zgodi pa bodo hišo dedovali po tebi tvoj mož in otroci.
Ob ločitvi pa ima mož vsekakor pravico zahtevati vložena sredstva nazaj.
Če pa ima mama take probleme s tem, pa naj hišo proda in vas dediče izplača. Imela boš denar za varstvo, tvoji mami pa ne bo treba skrbeti, kaj bo, če ti enkrat umreš, tvoj mož pa navleče drugo žensko v 'njeno' hišo.user posted image




_____________________________

Jst.

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 18:38:46   
mateyka
Vi lahko imate bivališče prijavljeno v Ameriki, pa boš ti še vedno dedovala hišo po mami, če pa se tebi kaj zgodi pa bodo hišo dedovali po tebi tvoj mož in otroci.


tudi če bodo oni prijavljeni v Ameriki.

(odgovor članu Klemy82)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 19:36:17   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

jaz jo čist razumem...zakaj bi npr.moj mož dedoval ogromno hišo,če se npr. meni kej zgodi,vlagal ni pa nič...tukaj se gre samo za prijavo bivališča in glede na veliko težav,ki jih imajo nekateri je moja mama previdna...je pa to moj 2 mož...tako da je še bolj previdna...zanimal me je če moja mama umre.dedujem jaz....če umrem jaz,deduje moj mož z otroci pa čeprav nismo živeli v tej hiši..a zdej razumeš v čem je fora?in pol si mož najde drugo in živi v tej bajti z mojim očetom...ma mami pravi da ni šans,razmišlja o vseh možnostih...


JOj, ampak meni se vseeno zdi smešno....
Prvič dedovanje nima veze s stalnim bivališčem spljooooh.

Drugič, tvoj deduje samo če tako tvoja mama ali oče, potem pa še ti umrete - sprašujem se, kako ti je lahko sploh mar, kaj on deduje ko si mrtev, da ne govorim, da deduje en majčken delček, ker če je recimo oče še živ, itak on deduje pol, ostalo polovico pa deduješ ti in recimo tvoj brat ali sestra, in če tebe ni več, dedujejo vsi tvoji otroci in mož v enakih delih. Realno to pomeni, da bi tvoj mož dedoval osmino ali šestnajstino hiše - kako bo v tem delčku živel mi ni jasno, hiše navadno nimajo 400m2, da bi mu pripadlo vsaj 25-50m, tako da ob 100m2 veliki hiši bi mu pripadlo7m2 hišeuser posted image . In ti, ki ga kao ljubiš, mu ob svoji smrti tega ne bi privoščila, čeprav recimo hipotetično ne bi imel kam iti s tvojimi otroci vred... ne štekam kakšna ljubezen je to. Pa četudi si drugič poročena, ga menda ja toliko spoštuješ, da bi hotela da kaj za tabo deduje, al kako? V bistvu ga ne priznavaš za enakovrednega partnerja. Pa razumem da nočeš za časa lajfa da je kaj nanja napisano, razumem, varnost je le varnost, ampak ko umreš, halo.....user posted image

Tretjič tvoj mož bo za tabo dedoval tako ali tako, četudi bi ga ti razdedinila, bi dobil nujni delež in to četudi, kot so že punce napisale, stanuješ v ameriki. Še več, četudi nisi poročena, pa živita na nekem naslovu skupaj več kot dve leti, četudi nista prijavljena tam, pa nekaj ljudi lahko potrdi, da je to res, on deduje za tabo. Oz. če imata otroka skupaj, vi takoj štejete za izvenzakonsko skupnost, tako da avtomatično deduje za tabo.

Četrtič, edina realna stvar, ki lahko skrbi mamo, če je on prijavljen pri vas + dejansko stanuje pri vas je ta, da ga kasneje težje ven vrže vkolikor se vidva ločita pa on noče ven iz hiše. Vendar tudi to ni nerešljiva stvar, ker menda v enem letu s tako tožbo prideš na vrsto in dobi deložacijo. Vsaj slišala sem za take primere ravno ta teden. Pa še ena reč je hipotetično malce zoprna, če bi on imel dolgove pa bi rubežniki prišli rubit stvari iz hiše, se hipotetično lahko zgodi, da bi vam kaj iz hiše odnesli - čeprav v praksi to ni ravno tako, tako da je tudi ta reč zelo hipotetična in malo verjetna. Večinoma to ne gre ravno tako. Kar se tiče, da bi on prodal vse skup bi lahko samo, če bi bilo to vse nate napisano, recimo spodnji štuk hiše ali kaj takega, vendar je spet čisto vseeno, kje je kdo prijavljen, važno je samo, ali sta vidva v izvenzakonski skupnosti oz. poročena ali ne.




(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 19:48:23   
Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

jaz jo čist razumem...zakaj bi npr.moj mož dedoval ogromno hišo,če se npr. meni kej zgodi,vlagal ni pa nič...tukaj se gre samo za prijavo bivališča in glede na veliko težav,ki jih imajo nekateri je moja mama previdna...je pa to moj 2 mož...tako da je še bolj previdna...zanimal me je če moja mama umre.dedujem jaz....če umrem jaz,deduje moj mož z otroci pa čeprav nismo živeli v tej hiši..a zdej razumeš v čem je fora?in pol si mož najde drugo in živi v tej bajti z mojim očetom...ma mami pravi da ni šans,razmišlja o vseh možnostih...
 
Zakaj bi?
Ker je oče tvojega otroka (če sem prav razumela) in je dobrodošlo, da z njim po tvoji smrti ne živi v šotoru.

Sicer se deduje kot so ti že napisale.
Če ima mama takšne dvome, bi bilo dobro, da naredi oporoko - ne vem, imaš še kakšnega brata ali sestro? Ker bodo tudi oni upravičeni do svojega dela. Brez da kdo umre, imaš lahko probleme, če ostali zahtevajo svoje deleže. Če bratov in sester nimaš, pa težave itak nimaš.

(odgovor članu principessablu)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 19:53:20   
ledenaa
kokokokadak ....
Ja imaš problem in to je tvoja mama in ti.
Mislim da se tega bojiš ti in je tvoja mama samo pretveza tukaj na forumu

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 21:03:20   
ajsek
Mimogrede, tale tema je šolski primer slovenske mentalitete. Mama se sploh ne sekira glede hčerine morebitne smrti, ampak jo žre dejstvo, da bo takrat, ko bo ona že davno mrtva, njen zet živel v njeni hiši. user posted image

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 21:38:47   
principessablu
jaz se ničesar ne bojim,ampak sprašujem določene stvari,ki bi jih rada vedla...no in sedaj hvala vam vem da se zaradi stalnega bivališča ne deduje...problem z denarjem ima moja mama in ne jaz...kot otrok ga ni imela,sedaj ga ima...hiša 300m2 z vrtom pa še vikend na morju...tudi sama imam stanovanje katerega oddajam...ona se boji tako kot je ena napisala da bi po moji smrti dedoval njen zet se pravi moj mož,se naselil v hišočkjer je oče in brat,si pripeljal novo angelco in glumil gljivo...tako da mamo briga kaj bo z njeno hišo...sedaj po vsem tem pravi da bo prodala, nam ne bo nič dala in lepo vse zapravila...aja kle je še en problem,da ima on od prej hčerko,ki jo ne vidi nikoli,ker je bivša kača in po pravilih ko vsi umremo ima pravico tudi ona,pa čeprav dedujejo kao najini otroci,pol se pa pojavi še oseba,ki sicer je v sorodstvu,ampak ni odnosov...nevem zakaj tega ne razumete...tudi jaz bom prodala najino stanovanje,zato,da se kasneje ne bi otroci med sabo kregali in tožarili...vglavnem poanta vsega tega je da je boljš met nič in pustit nič...vse ki poznam od sosedov do prijateljev so na smrt skregani ravno zaradi dedovanja...hvala vsem in srečno,jaz sem odgovore dobila in to je smisel tega foruma...user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 21:42:32   
Anonimen
Noja, ni poanta da nimaš nič, ampak da smiselno pomagaš otrokom, če in ko jim lahko. In če to pomeni, da imajo kje živet, je to fino, a ne. Je pa treba prvič svoje otroke poznat, da sploh veš, kaj rabijo in drugič biti sposoben komunicarati, da jim pomagaš skladno z njihovimi potrebami in svojimi zmožnostmi.

Tega pa večina ni sposobna, ker bi, vsaj večinoma, vsi radi vse in ker jih večina spet misli, da so z nečim prikrajšani.

(odgovor članu principessablu)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 22:19:50   
Greenie
No dedovati zaradi stalnega bivališča res ne more, lahko pa se zakomplicira kje drugje, naj povem primer, ki ga je imel moj sorodnik:

punca si je našla drugega in odšla, stalni naslov pustila pri njemu. Z novim tipom sta začela nek biznis in jima ni šlo. Lej ga zlomka, ta sorodnik je na svoja vrata dobil rubežnike, zato ker je imela naslov še vedno pri njemu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 22:54:47   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

jaz se ničesar ne bojim,ampak sprašujem določene stvari,ki bi jih rada vedla...no in sedaj hvala vam vem da se zaradi stalnega bivališča ne deduje...problem z denarjem ima moja mama in ne jaz...kot otrok ga ni imela,sedaj ga ima...hiša 300m2 z vrtom pa še vikend na morju...tudi sama imam stanovanje katerega oddajam...ona se boji tako kot je ena napisala da bi po moji smrti dedoval njen zet se pravi moj mož,se naselil v hišočkjer je oče in brat,si pripeljal novo angelco in glumil gljivo...tako da mamo briga kaj bo z njeno hišo...sedaj po vsem tem pravi da bo prodala, nam ne bo nič dala in lepo vse zapravila...aja kle je še en problem,da ima on od prej hčerko,ki jo ne vidi nikoli,ker je bivša kača in po pravilih ko vsi umremo ima pravico tudi ona,pa čeprav dedujejo kao najini otroci,pol se pa pojavi še oseba,ki sicer je v sorodstvu,ampak ni odnosov...nevem zakaj tega ne razumete...tudi jaz bom prodala najino stanovanje,zato,da se kasneje ne bi otroci med sabo kregali in tožarili...vglavnem poanta vsega tega je da je boljš met nič in pustit nič...vse ki poznam od sosedov do prijateljev so na smrt skregani ravno zaradi dedovanja...hvala vsem in srečno,jaz sem odgovore dobila in to je smisel tega foruma...user posted image user posted image user posted image  


Sam vi ste pa res ena prestraševna familija - a sem prav prebrala - ker ima tvoj bivšo ženo te je strah, da ona ne bi kaj dobila?user posted image  Pa kako če ona kaj dobit, te jaz vprašam? Po katerem zakonu lahko ona kaj dobi - prestrašenost slovenska???? Ona za tvojim ne more dedovat, sta ločena! Če bi hotela ona kaj dobit, bi morali vsi vi umret, pa še tvoj zraven. In ko bi vi vsi umrli, bi bilo pa res grozno, pa kdorkoli bi že to dobil, a ne, ker sploh nihče ne sme ničesar vašega imet. Pa to je za bruhat, sori, samo kaj tako trapastega pa že dolgo nisem brala. Valjajte se v svojem denarju, pa glejte, da še umrete z njim, vmes pa naj vas bo straaaah, straaaah, straaaah, da vam ne bi kdo kaj vzel. Aja, praviš da niti svojim lastnim otrokom ne privoščiš, da naj si kar sami vse ustvarijo? Ma ego ti dela, res. Jaz bi na mestu tvojega bežala stran s prvim vlakom, al pa kar z avionim, pa še čim dlje. Uf, če pa česa ne maram, je pa to pogoltnost.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 23:07:14   
ajsek

IZVIRNO SPOROČILO: principessablu
...tudi jaz bom prodala najino stanovanje,zato,da se kasneje ne bi otroci med sabo kregali in tožarili...


Kaj boš pa z denarjem naredila, da se ne bodo kregali zanj?

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 23:20:45   
mateyka
splanirala kdaj bo umrla, da bo lahko prej vse prodala user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
30.8.2010 23:30:41   
khurde
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

jaz se ničesar ne bojim,ampak sprašujem določene stvari,ki bi jih rada vedla...no in sedaj hvala vam vem da se zaradi stalnega bivališča ne deduje...problem z denarjem ima moja mama in ne jaz...kot otrok ga ni imela,sedaj ga ima...hiša 300m2 z vrtom pa še vikend na morju...tudi sama imam stanovanje katerega oddajam...ona se boji tako kot je ena napisala da bi po moji smrti dedoval njen zet se pravi moj mož,se naselil v hišočkjer je oče in brat,si pripeljal novo angelco in glumil gljivo...tako da mamo briga kaj bo z njeno hišo...sedaj po vsem tem pravi da bo prodala, nam ne bo nič dala in lepo vse zapravila...aja kle je še en problem,da ima on od prej hčerko,ki jo ne vidi nikoli,ker je bivša kača in po pravilih ko vsi umremo ima pravico tudi ona,pa čeprav dedujejo kao najini otroci,pol se pa pojavi še oseba,ki sicer je v sorodstvu,ampak ni odnosov...nevem zakaj tega ne razumete...tudi jaz bom prodala najino stanovanje,zato,da se kasneje ne bi otroci med sabo kregali in tožarili...vglavnem poanta vsega tega je da je boljš met nič in pustit nič...vse ki poznam od sosedov do prijateljev so na smrt skregani ravno zaradi dedovanja...hvala vsem in srečno,jaz sem odgovore dobila in to je smisel tega foruma...user posted image user posted image user posted image  


Sam vi ste pa res ena prestraševna familija - a sem prav prebrala - ker ima tvoj bivšo ženo te je strah, da ona ne bi kaj dobila?user posted image  Pa kako če ona kaj dobit, te jaz vprašam? Po katerem zakonu lahko ona kaj dobi - prestrašenost slovenska????


nisi prav prebrala... njo je strah, da bi njegove hčerka iz prejšnjega zakona kaj dedovala user posted image  očitno nimate doma nobenih problemov, da si jih morate na vsak način ustvarit... pa čeprav z razmišljanjem o črnih scenarijih, ki se lahko zgodijo po vaši smrti user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 9:02:17   
ledenaa
Ti se ničesar ne bojiš user posted image user posted image
Kakšne neumnosti pa potem pišeš

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 9:43:54   
principessablu
ampak res svašta...neumnosti pišete ve...dejte dobr prebrat zakaj se sploh gre,predno pišete te bedaste komentarje...jaz svojim otrokom privoščim in eno stanovanje ene od hčera že ima...pravim da ne privoščim njegovi hčeri,ki je itak preskbljena in nimava nobenih stikov z njo...in ja ti poskrbiš za svoje otroke,nakar se pojavi še ta otrok ,ki nagaja mojim...če nimate takih izkušenj,ne trosite neumnosti...tudi moja mama je živi primer,ločenih staršov in sester,ki niso bile v stiku..na koncu so se kregale zaradi smrti očeta in komu kaj pripada....mislom tole je višek...bolše prej razmisliti kako in kaj dokler si živ,kakor pol ko je prepozno...sej se lahko na tujih napakah učimo...ne vedno na svojih...

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 10:10:07   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

ampak res svašta...neumnosti pišete ve...dejte dobr prebrat zakaj se sploh gre,predno pišete te bedaste komentarje...jaz svojim otrokom privoščim in eno stanovanje ene od hčera že ima...pravim da ne privoščim njegovi hčeri,ki je itak preskbljena in nimava nobenih stikov z njo...in ja ti poskrbiš za svoje otroke,nakar se pojavi še ta otrok ,ki nagaja mojim...če nimate takih izkušenj,ne trosite neumnosti...tudi moja mama je živi primer,ločenih staršov in sester,ki niso bile v stiku..na koncu so se kregale zaradi smrti očeta in komu kaj pripada....mislom tole je višek...bolše prej razmisliti kako in kaj dokler si živ,kakor pol ko je prepozno...sej se lahko na tujih napakah učimo...ne vedno na svojih...


NO, zdaj si pa še večjo neumnost napisala. Njegovo hčer imenuješ: ...se pojavi ta otrok, ki nagaja mojim....in niti če bi vi vsi umrli s tvojimi starši, tabo in tvojim in tvojimi hčerami vred, ji ne bi privoščila nič... Halo? Njegovega otroka ne sprejemaš, ti je en nebodigatreba? Uau. Matr, zdaj pa bi resnično še prej bežala od tebe. Bogi tvoj mož, al je pa tolk trapast, da je svojega lastnega otroka zatajil zaradi tebe, potem si te pa zasluži, naj te kar prenaša. Zdaj pa v hipu tudi njegovo hčer razumem, četudi bi ti res nagajala, ker take sorte nagajanje kot se ga greš ti je mal bolno. Dokler ti samo nagaja, je še kar prijazna. Dobro da nisi na kakšno podobno sebi dobila, ker potem bi imela pa resen problem.

Potem pišeš, da ima en hči stanovanje, v isti sapi pišeš, da si ti v najemu, pa da eno stanovanje oddajaš - a njej mogoče?

Pa pišeš, da se tri sestre niso razumele, pa da so se skregale za dediščino - ja kaj si pa pričakovala, če so bile že prej očitno neprilagodljive, neprijazne ena do druge (mogoče je to mal gensko pri vas, kaj pa vem). IN če so dedovale, naj bodo srečne, da so sploh kaj dedovale. In od kod ti logika, da če so se one skregale, da se morajo vsi skregat in da je zato bolje prodat vse tik pred smrtjo, kot zapustit lastnim otrokom? Ma res si ena žalostna princeska.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 10:38:14   
principessablu
ajajaj...ma sej je škoda besed...če človek ne pozna cele zgodbe je re lahko obtoževat...nimam nič proti njegovemu otroku...z veseljem sem jo sprejela...njena mama je ta ki nagaja...otroka nisva vidla že 3 leta...zakaj ne moreš razumet...eno je imeti otroka od prej in ga videvati in imeti rad,drudo je imeti otroka in ga nikoli videti...in kar jaz govorim...če ne vidiš npr.otroka 20 let,kar naenkrat se pa pojavi zaradi denarja,kako bi ti blo?je moj mož enakega mnenja in bere tole kar ste napisale in ne more verjet vam da kaj takega pišete,če ne razumete..razume lahko samo nekdo,ki je bil ali pa je v podobni situaciji...njegova bivša je preskbljena zelo dobro in njun otrok tudi...je pa taka kača,da ne da otroka videt in je ona ta,ki bi otroka naščuvala proti nam zaradi maščevanja in njene neumnosti...jaz zase vem da sem dober človek in vesel človek  z velikim srcem...tiste,ki ne poznate ne zgodbe niti mene,ne obtožujte,ker zgleda je to vse kar znate,res žalostno,kako iz enega vprašanja se razvije ena čisto mimo debata...so primeri v življenju,ki nam lahko zagrenijo življenje po nepotrebnem...tudi prijatelj ima podobno situacijo kakor midva z možem,samo da ima on 2 otroka od prej,ki jih ni nikoli videl,plačuje mastno preživnino,bivša nagaja,sedaj ima 2 otroka z novo ženo in so na istem kakor mi glede dedovanja...on privošči sedanjim otrokom katere vzgaja in ljubi,ne pa otroke ki je naredol 15 let nazaj in jih sploh ne pozna..pa dejte no....tiste,ki nimate podobnih izkušenj ali niste v taki situaciji,sploh ne pište...sem pa ena vesela princeska z 2 hčerkama in prekrasnim ljubečim možem

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 10:41:36   
principessablu
pa še to gina,vzdrži se zvojih bedastih komentarjev...nismo tukaj na forumu da drek mešamo,ampak si pomagamo in izmenjujemo ideje,ampak zgleda da maš ti res preveč časa glede na tvoje število odgovorov ki jih je čez 11000 in nimaš drugega pametnejšega dela...prav huda sem,pa mi je vseen kaj boš spet napisala...

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 10:58:23   
sazi
principessablu, nobenih neumnosti ne pišejo, ampak te skušajo malo prizemljit

OK, recimo, da razumem strahove tvoje mamo in tvoje - no, jih ne razumem - razumem samo, v čem je problem. In ni mi jasno, kkao lahko recimo tvojo mamo tako strašansko skrbi, kaj bi bilo v primeru, če ti umreš in se potem tvoj mož naseli pri njih.
Če skušam zadevo prijicirati na našo familijo mislim, da bi moji starši z veseljem sprejeli v hišo mojega moža in najine otroke, če bi se mi kaj zgodilo in ne bi bilo druge možnosti. Ga sprejemajo kot del družine.

In če misliš, da je tvoja naloga, da vse prodaš, da se otroci ne bi spričkali razmisli raje malo o tem, da jim privzgojiš take vrednote, da se za dediščino sploh ne bodo pričkali, pa je problem rešen.


Glede vprašanja pa: naslov res nima veze. Če pa umrete v pravem zaporedju je pa res možno, da nekaj deduje tudi otroj iz 1. zakona tvojega moža. Ampak tudi če tvoja mama vse proda in vam razdeli, se darila štejejo pri dedovanju in če je nekdo zelo vztrajen in se loti te stvari dokazovati, lahko vedno izterja nujni delež ali pa vam zagreni življenje, če vam ga hoče. Zato je v takih primerih vedno najbolje in najlepše "živeti v slogi" in imeti dobre odnose s svojimi bližnjimi.

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 11:06:24   
uškinamama
on privošči sedanjim otrokom katere vzgaja in ljubi,ne pa otroke ki je naredol 15 let nazaj in jih sploh ne pozna..pa dejte no....tiste,ki nimate podobnih izkušenj ali niste v taki situaciji,sploh ne pište..


Sem v taki situaciji, zato si dovolim pisati user posted image .

Samo to, z možem, ki svoje otroke ne ljubi (pa naj bodo iz prvega, petega, dvanajstega zakona) res nebi imela kaj početi. Kaj kmalu lahko postanejo dtvoji dve princeski "neljubljeni otroci, ki jih je naredil 15 let nazaj"





_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vrtec-stalni naslov pri starših-dedovanje
31.8.2010 11:20:08   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: principessablu

...eno je imeti otroka od prej in ga videvati in imeti rad,drudo je imeti otroka in ga nikoli videti...in kar jaz govorim...če ne vidiš npr.otroka 20 let,kar naenkrat se pa pojavi zaradi denarja,kako bi ti blo?


Ja, sigurno je lepo otroku, ki ima fotra, ki se nikdar ni toliko potrudil, da bi ga videl. Verjemi mi, če bi meni kdo odpeljal otroke, bi šla na kraj sveta za njimi, ga ni denarja ali prepreke, ki bi jo obšla, da bi dosegla, da se vidimo. Kako lahko en pristane na to, da ne vidi svojih otrok, je zame nekaj nepojmljivega in očitno torej ne premore dovolj ljubezni za tega otroka. IN če se potem otrok enkrat le pojavi, bi bila jaz vesela, srečna in bi dala vse na tem svetu, tudi denar zanj. Kako lahko sploh reče: Samo denar hoče, samo po to je prišla????? Oguljena fraza decev, ki ne skrbijo za otroke ne tako ne drugače. Pa četudi bi prišla samo po denar. Kaj hudiča ji je pa nudil? Oporo, ljubezen, stabilnost?? Nič od tega. Torej je upravičena vsaj do denarja. Razumem jo. To je edino kar ji on sploh lahko da. Kako naj od njega pričakuje ljubezen, podporo, zaupanje? Ne more. 20 let ji je dokazoval nasprotno. Vsaj denar ji pripada. PO mojem osebnem mnenju je to najmanj, kar ji je dolžen. Pa sem človek, ki je totalno kontra tebi in vse kar imam razdam mojim dragim, pa sem totalni antimaterialist, ampak tole je pa tu mač. Vsaj eno stvar si punca zasluži. IN če drugega nima za dat, naj da tisto, kar lahko, četudi je to denar. Zasluži si.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?