|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 11:31:44   
AKŠ
tako sem žalostna, da se moram malo razpisati.....

danes sem namreč dobila domov odločbo o plačilu vrtca....izračunali so mi, da padem v 6. plačilni razred, kar nanese malo čez 50.000 SIT mesečno.....
 
men se je kar zameglilo....ko od svoje plače odšetejem kredit za stanovanje (kateri je sestevljen in dveh kreditov, ki mi vzameta polovico plače) , položnice in zavarovanje za avto, mi za preživetje ostane 60.000 SIT....s tem denarjem moram priti skozi mesec (plenice, kreme za ritko, hrana,...)....

in kako naj potem plačam vrtca 50.000?????
 
aja - preživnine dobim 35.000 in otroškega dodatka okol 5.000
 
 
tako sem žalostna......
 
sem se mogla mal potožit.....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 11:41:04   
TONČI.
Kajjjjjjjjjjjj? A ni blo enkrat rečen, da imajo matere samohranilke zastonj?

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 11:53:16   
Anonimen
Matere samohranilke nimajo zastonj. Tudi moja sestra je samohranilka pa je vrtec vseeno morala plačevati. Sicer ne dosti pa vendar.

(odgovor članu TONČI.)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 11:55:44   
AnkaM
Moja sestra enako. Vrtec ni zastonj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:05:52   
BLAŽIKA
AKŠ pojdi ti osebno na občino kjer obračunavajo zneske in se vsedi z to žensko dol, pa se skupaj pomenita in ji razloži kakšna je situacija. Sigurno se da kaj rešit, da ti bo še malo znižala plačilo, mogoče pa si pozabila kaj navesti na vlogi za znižanje plačila.user posted image

(odgovor članu AnkaM)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:06:15   
vesna.com
IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

Kajjjjjjjjjjjj? A ni blo enkrat rečen, da imajo matere samohranilke zastonj?


Ja kako bi pa to pol zgledal če bi mela ena mamica s takšno plačo vrtec zastonj,dva ki hodita oba v službo pa oba skup tok ne zaslužita pa ne vem kok vrtca plačat.Vsi vemo da grejo razredi po plači,to kolk in zakaj ma pa kdo kreditov pa (na žalost) nobenga ne zanima.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:06:26   
piščanc
pojdi do socialne delavke in na občino do referentke za vrtce. sigurno se bo dlo kaj zrihtati.

res imaš velilo vrtca, včasih se tudi zmotijo.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:06:36   
BLAŽIKA
Vrtec pa imajo zastonj mame samohranilke, katere so brez službe.

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:10:07   
AKŠ
ma vlogo sem prov izpolnila....

sam kaj ko te noben ne vpraša, kolk maš pa kredita...(jebi ga - tud stanovansk problem sm mogla rešt)

na naši občini so gluhi za te zadeve....še posebej ta referentka, k vsazga nahruli.....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:32:59   
srki

IZVIRNO SPOROČILO: TONČI.

kolk in zakaj ma pa kdo kreditov pa (na žalost) nobenga ne zanima.


Ja, ene občine pa to upoštevajo, vem npr. za Ljubljano.

Se pa strinjam, da gledajo plače, tako da ne vem, če se sploh kaj da nardit, jaz se glede plačila vrtca razburjam že 2 leti, ampak brez uspeha, ker je naša občina tudi gluha za razne kredite.

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:34:24   
srki
Tonči, se opravičujem, ker sem napačno citirala, sem mislila citirat post od vesne.com, ne tvojega.

Res oprosti user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:44:32   
anitaz
Enako, jaz ga imam s polovičnim del. časom 48.000! Pol si pa zamisl, groza od groze user posted image user posted image user posted image user posted image  Čez mesec ni varjante da pridem user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:44:33   
lexl
Nobena mama samohranilka nima vrtca zastonj, tudi če je brez službe. Če dohodkov ni se še vedno plačuje 1. plačilni razred.
Plačevanje vrtca so oproščeni samo tisti, ki imajo odločbo centra za socialno delo, da prejemajo denarno socialno pomoč. Samo tisti!!!

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:46:54   
Anonimen
kateri je sestevljen in dveh kreditov, ki mi vzameta polovico plače)


A ni več pravila, da se lahko obremeni samo tretjina plače? zakaj se pa tako hudo zapufate?

(odgovor članu lexl)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:58:00   
Irena88
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

A ni več pravila, da se lahko obremeni samo tretjina plače? zakaj se pa tako hudo zapufate?


Hallo??? A ti veš, da si eni lahko samo s kreditom rešujemo streho nad glavo??? In da ni varjante, da bi preživeli brez kredita oz. bi bili na cesti ali pa dajali svoj zaslužek oderuhom za visoke najemnine. Žal pa na občinah ( vsaj Celje) nimajo posluha za takšne kredite in jih to ne zanima, da žal nimamo bogatih staršev, kateri bi nam kupili stanovanje ali celo hišo. Ljubljana pa bojda take kredite upošteva in ti jih odštejejo od višine dohodkov, ko te razvrščajo po razredih. Verjemi, da bi brez kredita z veseljem odštela tistih 50 jurčkov za vrtec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 12:59:51   
AKŠ
ja naj bi bila 1/3 plače....

pri večnamenskem sem dobila 1/3 od plače, pol pa sem pri njih še dodatno vzela hitrega 1MIO...in to skup nanese 1/2 moje plače...



in zakaj sem se tolk zapufala? Ker sem takrat gledala na to, kako bomo preživelji mesec z dvema plačama  - mojo in partnerjevo - verjemi, da bi to šlo....

ampak je na žalost naneslo tako, da ni več dveh plač, ampak samo ena.....

_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 15:23:06   
Anonimen
Kaj a potem upoštevanje kreditov pri višini plačila vrtcev ni ZAKON, ampak samo OBČINSKI ODLOK al kako? user posted image

(odgovor članu AKŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 18:10:31   
muki1
Kerensa, kdo te je pa to naplahtal?


Pa imaš sploh kakšno rezervno varianto, kdo bi pazil na otroka? Ali pa napišeš pritožbo...ne vem, nekaj bo treba ukrepat.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
9.10.2006 18:10:43   
GATA
Krediti pri višini plačila vrtca nimajo nobene veze - zakonsko ni nikjer podprto, razen če ima občina tako urejeno recimo Lj.

Je pa tako, da je res težko in jaz si tega trenutno niti ne predstavljam. Če bi jaz ostala z eno samo plačo pri teh stroških ki so na moji "plači - porodniški" še v usta nebi imela kaj vtakniti, kaj šele da bi tamala šla v kakšen vrtec.... Zato se je pač treba včasih enostavno malo bolj "zasukati" in poiskati rešitev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
10.10.2006 22:06:11   
SILVA
Ja meni je občina Ljubljana upoštevala stanovanjski kredit in so mi znižali plačilo za en razred,tako da smo sedaj v 4 razredu.Kumi pa čakam marec ko ne bomo več plačevali jaslične cene in bo vrtec dosti nižji,do takrat pa iz meseca v mesec ampak gre.

(odgovor članu AKŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
10.10.2006 22:29:56   
sanasan
1. jaz bi se poskusila pogovoriti na občini
2. hm, a tole s kreditom se z bivšim ne bi dalo kako dogovoriti, kaj ga samo ti sedaj plačuješ?....kaj pa manjše stanovanje, ker sedaj niste več trije...ne vem, tole samo ugibam, ker ne poznam vaše situacije....glede na to da si rekla, da si takrat pri jemanju kredita računala na 2 plači...a se to ne bi dalo kako spremeniti....tudi, če ti vrtec znižajo, se mi zdi, da ne bo lahkouser posted image

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
11.10.2006 22:38:18   
Anonimen
V kaj si pa vložila denar od najetega kredita? Stanovanje, avto ? Lahko kaj od tega prodaš in kupiš manjše?

(odgovor članu AKŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
12.10.2006 8:08:45   
Mina1
IZVIRNO SPOROČILO: SILVA

Ja meni je občina Ljubljana upoštevala stanovanjski kredit in so mi znižali plačilo za en razred,tako da smo sedaj v 4 razredu.Kumi pa čakam marec ko ne bomo več plačevali jaslične cene in bo vrtec dosti nižji,do takrat pa iz meseca v mesec ampak gre.


SILVA lepo prosim, komu si pa sporočila, da imaš stanovanjski kredit. Komu moram to sporočiti, a ob vlogi za znižanje plačila vrtca ali direkt na občino al kako. Prosim za info, ker sedaj v novembru bom vzela hipotekarni kredit.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu SILVA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
12.10.2006 16:15:27   
AKŠ
evo, da še malo bolj razložim....

kar se kredita tiče, je šel v celoti za prenovo, obnovitev in opremo stanovanja. Stanovanje sem v celoti uredila sama, saj je le ta v zgornjem nadstropju mamine hiše (ki bo nekoč moja).

Tako da, da bi kaj prodajala in se selila v manjše stanovanje odpade.... (ker mamine hiše ne morem prodat kajne user posted image ) Res je da imam le dve leti star avto - ampak da bi to prodala, pa tudi ne morem, saj mi je osnova, da pridem v službo....v katero se vozim v 63km oddaljen kraj....

no ja....upam da se bom nekako izmazala.....

bom pa zbrala pogum in šla malo vprašat na občino, če se da kaj znižat vrtec na podlagi tega....



_____________________________

Opazujem te,kako mirno spiš,te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele,ko tvoja dlan leži v moji,opazim,kako zares majhna si.Tako si majhna-pomeniš pa mi ves svet.


(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vrtec - ne morem si ga privoščit....
12.10.2006 19:30:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AKŠ
saj mi je osnova, da pridem v službo....v katero se vozim v 63km oddaljen kraj....


Poišči si sopotnice, boste delile stroške bencina user posted image

(odgovor članu AKŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?