|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec - zavrnjeni
17.4.2008 20:00:11   
sazi
Pa sem dobila odgovor iz enega vrtca, da sin ni sprejet. Čakam še na 4 odgovore, pa se bojim, da bo odgovor isti. Vloge sem poslala že lani maja. Lani so nad v enem vrtcu zavrnili, kjer so sprejeli 26 otrok, mi pa smo bili 142 v čakalni vrstiuser posted image .
No, tokrat je bilo 77 vlog, sprejetih 36, mi pa 49. po vrsti. Smo iz prave občine - torej LJ.
No, če dam odpoved, se ločim, igram samohranilko in morda posvojim še kakšnega starejšega otroka, da bosta v vrtcu vsaj 2, potem pa bi mogoče celo dobila prostor.

Kako pa kaj vam kaže? Že kaj odgovorov?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec - zavrnjeni
17.4.2008 20:09:48   
Rubin.
Žalostno, res.

Veliko berem, da ni prostora v vrtcih, mislim da je to najbolj pereč problem za Ljubljano in čas je da to se to pove na glas. Mame bomo morale ukrepat, javno spregovorit o tem. Ker, če verjameš ali ne se ostalim, ki nimajo teh težav, sploh sanja ne o tem, da ni prostora v vrtcih.

Za našo malo miss, sem komaj danes oddala vlogo za september in nekje v juniju me bodo obvestili, če je sprejeta. Vendar so mi v vrtcu zagotovili (imajo 4 enote), da pri njih še noben otrok ni ostal zunaj.
Tako, da ne vem kako bo. Sem jo pa mislila vpisat v januarju letos, pa ni bilo problema, samo sem si jaz potem premislila.

Zgleda, da je Ljubljana problem.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 17.4.2008 20:12:19 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec - zavrnjeni
17.4.2008 20:59:44   
Kalina
sazi kateri vrtecv te je zavrnil? A to si dala vlogo za vstop zdej maja, ali septembra?

rubin, kam si pa dala ti vlogo, ce ni skrivnost? Jst sm ful napsihirana, skoz sam o tem vrtcu razmisljam in berem! Jst bom cist na zivcih obolela do sred maja, ko bodo odlocbe!user posted image


< Sporočilo je popravil Kalina -- 17.4.2008 21:02:19 >


_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 0:52:11   
Olivija
Naša je bila sprejeta. user posted image  Sva pa že v mislih sestavljala priožbo - nekaj v smislu, da mora država podpirati "vojaške družine" ali pa kaj podobnega.

Je pa res imela prednost, ker je ta velika že v vrtcu. Socialna delavka je rekla, da so prijave razdeljene na dva kupčka: 42 in 49 točk. Razlika je pa ravno zaradi starejšega otroka v vrtcu. Tudi glede moje vloge je bila zelo pesimistična.  user posted image

< Sporočilo je popravil Olivija -- 18.4.2008 0:54:55 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 8:11:03   
bokalkb
Živjo! Tudi mi smo dobili zavrnjeno vlogo za sina. Vlogo smo oddali že lansko leto, v isti vrtec, ki ga že obiskuje bratec. Oddala sem 7 vlog, glede na njihovo točkovanje, dobimo 16 točk. Ker nismo iz MOL-a, nam avtomatsko odbijejo 40 točk!!! Žalostnouser posted image !!!!!!!!!!! Bomo pa napisali pritožbo v svet vrtca in še kam!!!
Lep vikend, žalostna mami

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 8:53:08   
Kalina
Olivija sam a vi ste v Kranju al v Lj? Ej, ce sta se kej zmisnla za pritozbo, jo kr men posljita, ker mi smo tud vojaska druzinauser posted image user posted image In mam filing, da bomo zavrnjeni! user posted image

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu bokalkb)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 9:07:47   
frutka_
Sazi upam, da boš dobila pozitiven odgovor od vsaj enega vrtca. user posted image
V MB otroka lahko vpišeš otroka samo v en vrtec in so čakalne dobe jasne. To se mi zdi boljša rešitev.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 9:26:10   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Kalina

Olivija sam a vi ste v Kranju al v Lj? Ej, ce sta se kej zmisnla za pritozbo, jo kr men posljita, ker mi smo tud vojaska druzinauser posted image user posted image In mam filing, da bomo zavrnjeni! user posted image


V KR. Samo argument vojaške družine lahko tudi v LJ uporabiš. user posted image   Sva mislila nekaj v smislu zaradi možnih vojaških misij, ki otežujejo logistiko. Baje jim je pa Karli obljubil že neke subvencije za vrtec. Bom vprašala partnerja, on je imel še par dobrih formulacij.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 9:42:24   
Anonimen
Jaz mislim, da bi morali voditi nek enoten prijavni sistem, ne pa da vsak pošlje prošnje v deset vrtcev, potem se pa dogaja to kar se. Ne rečem, da bi bilo prostora dovolj, ampak takšne zmešnjave, slabe volje in nekega dodatnega dela tako v vrtcih kot na strani staršev po mojem ne bi bilo. Pa poznam osebo, ki je poslala prošnjo v 14 ljubljanskih vrtcev user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 9:55:47   
emaa
Miša99 saj niso starši krivi, da toliko prošenj pošljejo, vrtci te prisilijo, jaz sem hotla poslat eno za vse enote vrtca, ki sme jih želela, pa so mi rekli, da moram v vsako enoto posebej poslat, pol naj jim pa bo. Če bom pa kje dobila pozitiven odgovor pa ne vem. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 10:11:58   
frutka_
Bolj pregledno je, če straši vpišejo otroka v en vrtec, v eno enoto. Tako ja v MB.
Ko pa vpišejo starši otroka v več vrtcev s tem  navidezno zasedejo mesta:
  1. ker včasih še ne vejo kam bi ga dali (niso odločeni in si pustijo malo manevrskega prostora)
  2. ker ne vedo kje bodo dobili mesto.

Najbrž je to stvar dogovora med vrtci, da se za enega otroka vloga odda v en vrtec. In če v tem v vrtcu ni prostora iščeš naprej. Tako pa starši čakajo in se negotovi kaj bodo z otrokom ko gredo v službo. Vpišejo ga v vse vrtce in trepetajo.
Celi hudič je okoli teh vpisov. Res upam, da se bomo v jeseni pogovarjali kako poteka uvajanje.user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 10:31:52   
Anonimen
Miša99 saj niso starši krivi, da toliko prošenj pošljejo, vrtci te prisilijo, jaz sem hotla poslat eno za vse enote vrtca, ki sme jih želela, pa so mi rekli, da moram v vsako enoto posebej poslat

Saj vem, da ni tukaj krivda le na starših, predvsem na politiki mestne uprave, ki to dopušča, oziroma ne poskrbi za pregleden sistem (tako kot npr. v MB). To, da pa moraš v enem vrtcu pošiljati vloge v vse enote,  bi pa res koga za zdravje vprašal. Potem te vloge kupčkajo in jih ne dokupčkajouser posted image ... Se mi zdi, da  s tem ustvarjajo še nek dodaten pritisk, da bodo v LJ še lažje dvigovali cene vrtcev... No mi imamo letos 2 za vključitev v vrtec, sem poslala samo vlogi v samo 1 vrtec. Res pa tudi, da sem ju oddala že tudi lansko leto za vpis letos avgusta, in upam, da sem si s tem letos prislužila 10 dodatnih točk user posted image user posted image . Odgovore dobimo maja, upam na najboljše...

(odgovor članu emaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 10:33:21   
sazi
Zavrnili so nas v Cicibanu - LJ.
Itak, da bi bilo fajn, če bi vodili nek skupan register prijav - nekaj takega kot za vpise v sredno šolo. In čisto razumljivo, da pošljemo v več vrtec, saj vsi odločajo o sprejemu istočasno. In če potem v edinem vrtcu, kamor bi poslala prijavo, ne bi dobila mesta, potem bi res dokončno izvisela. Tako imam pa še upanje, da bo sprejet drugje.
Aja, vpisovala pa sem ga za september, prijavo pa sem poslala maja 2007.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 10:58:30   
tojeto1
Zavrnjeni v 4 vrtcih, čakamo še na 2 vrtca. Smo pa iz Ljubljane, pa vseeno zavrnjeni. GROZA!!!user posted image user posted image user posted image
Kaj bomo naredili pa ne vem, se mi kr blede ko pomislim.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 11:27:39   
sazi
v 4 vrtcih


za kateri konec LJ pa gre?
Jaz sem poslala za vse, ki so na območju ežigrada-Črnuč, pa še v Trzin - odgovor je zaenkrat samo 1. Upam, da pride vsaj en odobren, čeprav dvomim, da bi bil ravno tisti, ki si ga najbolj želim.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 11:54:27   
felicia
pa ste to zavrnjene iz vrtcev ki so najbližje stalnemu prebivališču ali pa iz bolj oddaljenih enot?

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 13:24:41   
tojeto1
Jaz sem bila zavrnjena iz vrtca, ki je najbližje domu, bratec je tudi v vrtcu, pa še lani smo bili zavrnjeni, aja pa iz Ljubljane smo doma - torej vse prednostne točke, a mannjka mi, da sem samohranilka. Torej, res je najbolje da se ločim, prijavim kot samohranilka, pa dobim vrtec. Cela ŠTALA!!

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 13:51:59   
pegi1
evo, tudi mi smo bili zavrnjeni v 4 vrtcihuser posted image  (ciciban, hans c. andersen,  dr. france preseren in  vodmat), ne morem verjet!!!
jaz sem sicer poslala vloge v vse ljubljanske vrtce, ampak vseeno trepetam in se bojim, da lahko izpademo. imamo cca 45 tock, nekje malo vec, ce je blizina doma oz. sluzbe.
res pa ja da moramo pocakati, ker je najbrz zaradi butastega sistema, veliko starsev takih, ki so oz. smo dali vloge v vec vrtcev in tako navidezno zasedajo/mo mesta. sem slisala da zdaj MOL dela nek program, kjer bo po novem vse povezano in bos oddal samo eno vlogo, tako bo pregled jasen, koliko otrok bo brez vrtca. komaj cakam, samo se bojim, da bo to veljalo sele za naslednje leto.
ali mogoce veste kaksen je postopek, ko prejmes obvestilo, da si sprejet/ali ne, kako poteka postopek naprej, ali otroka takoj vpises v vrtec ali sele konec poletja...? zanima me predvsem to, kdaj se bo skristaliziralo, koliko je dejansko prostora v katerem vrtcu

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 13:56:34   
Kalina
pegi ce si poslala vloge v VSE lj vrtce, pol ni cudno, da si dobila ze 4 negativne odlocbe.user posted image Verjetn jih bo se velik vec.

Mah dej, nas vrtec zaseda sele maja, info sele po 15.maj, pa mam da znorim! Mi smo oddali vlogo v en vrtec, gor pa napisale prednostne enote. In to je to.


_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:18:52   
sazi
ali mogoce veste kaksen je postopek, ko prejmes obvestilo, da si sprejet/ali ne, kako poteka postopek naprej, ali otroka takoj vpises v vrtec ali sele konec poletja...?


kolikor vem, so vpisi pred poletjem (junija) in potem čez poletje vrtci kličejo starše po vrsti iz čakalne vrste, če pridejo zapolnit prazna mesta - tako so mi razložili v vrtcu, kamor res želim vpisati otroka - so lani poleti klicali zelo veliko kandidatov, pa so bili že vsi vpisani drugje, tako da, če si tam nekje v 10% preseganja vpisnih mest, le res veliko možnosti, da prostor dobiš, če si pa kje bolj zadaj, pa ne.
Mi smo tudi iz Cicibana dobili obvestilo, da imamo 45 točk - tu pač ni najbližji vrtec. Amapk kaj mi pomaga bližina bivališča, če je pa vrtec, ki je najbližje tako oblegan, da sploh njimaš šans, da prideš noter, če nisi iz kake ogrožene skupine (enostarševske družin, socialni problem...) - kot je toteto1 napisala, ne pomaga niti, da imaš že enega otroka v vrtcu (no, to pri nas ni, ker imamo samo enega - zaenkrat).
Tudi moja sestra je lani dobila zavrnitev, pa živi 2m od vrtca in ma tam že starejšega otroka.

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:19:49   
pegi1
kalina nismo starsi krivi, kriv je sistem. in kaj bos np. ti naredila, ce bos v tistem vrtcu zavrnjena? jaz pac ne upam reskirat, ker nimam nobene moznosti privat varstva ipd. kaj pa naj?

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:23:26   
Kalina
pegi sej te nism nc "kregala"user posted image Sam povem ti, da ni nc cudno da si dobila 4 zavrnitve, od vseg vrtcev bos vsaj v enem ze dobila pozitivno!
Ce bom zavrnjena v tistem vrtcu, bom pac cakala, da se sprosti in jo dala takrat..nevem se. Kar bo pa bo.
Ce pa vrtec Mali svet res dobi koncesijo, bi jo najraj tja dala, ker zivimo nasproti tega vrtca!


< Sporočilo je popravil Kalina -- 18.4.2008 14:24:03 >


_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:24:14   
sazi
Mi smo oddali vlogo v en vrtec, gor pa napisale prednostne enote. In to je to.


To sem jaz naredila lani in ostala brez vrtca - sicer sem ga itak nameravala pustiti pri varuški, ker je bil toliko bolan, ampak v tisti vrtec tudi letos, kljub lanski zavrnitvi ne bi bila sprejeta, ker je tak naval.
Zato sem letos poslalav logo v 5 vrtcev, ki so glede na logistiko še pogojno sprejemljivi, čeprav se bom v vsakem primeru (razen, če bo sprejet v bližini doma) morala voziti v gužvi proti centru LJ in potem nazaj ven v službo.

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:29:22   
MiRaNi
Pegi, zakaj pa nisi poslala vloge samo v vrtec kamor si res želiš da bi bil otrok sprejet?

Če bo pa Kalina zavrnjena v vrtcu, ki si ga želi bo pa naprej iskala a ne? Tako pa zaradi takih kot si ti, ki pošiljajo vloge v skoraj vse vrtce, zgleda kot da se v npr. v cicibanove vrtce res želi vpisati 200 otrok ne pa samo npr. 50.

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vrtec - zavrnjeni
18.4.2008 14:37:08   
sazi
Če bo pa Kalina zavrnjena v vrtcu, ki si ga želi bo pa naprej iskala a ne?

Ne vem, kje bo iskala naprej, če v vseh LJ vrtcih vloge sprejemajo do 31.3. - potem avtomatično izvisi v vseh, razen, če bi bila kje po vpisu še prazna mesta. Ampak med letom letos pozimi v vseh LJ vrtcih skupaj ni bilo niti enega prostega mesta za otroka, rojenega leta 2006 ali 2007 - kje naj potem išče naprej?

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?