|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 19:34:58   
veveričica
moja pupa je sprejeta z 1 septembrom v vrtec.prejšni teden sem dobila odločbo ,da se mi porodniška podaljša za 3 mesece -do 23 decembra.zanima me ali mmoram hči voziti v vrtec ali lahko ostane z mano doma.je mogoče možno ,da jo vozim naprimer po 4 ure...karkoli.vse ,ki ste se kdaj znašle v podobni situaciji bi prosila za odgovor
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 19:53:48   
oka
Hmmm odvisno od vrtca in njihove fleksibilnosti. Če sem te prav razumela, je tvoja hči že sprejeta v vrtec. Ali jim nisi sporočila datuma zaključka porodniške? Ker ko sem jaz imela podobno težavo in je mala madam bila zavrnjena zaradi tega, ker sem bila še na porodniški (slab mesec dni), mi je ravnateljica pojasnila, da CSD preverja kateri otroci so v vrtcu. Šlo pa naj bi za neskladje med porodniškim dopustom, za katerega mama dobiva nadomestilo in tem, da je otrok v vrtcu. Zato mojo madam niso sprejeli niti na uvajanje, ker so baje kar dobre kazni za obe strani.

Ne vem kako je pri vas. Vsekakor pa se raje pozanimaj kaj je na stvari, da ne bo kakih presenečenj. In če povem po pravici, je jaz na tvojem mestu glede na to, da imaš porodniško podaljšano verjetno zaradi dobrega razloga, niti pod razno ne bi vozila v vrtec.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 19:58:49   
frutka_
Porodniško si dobila podaljašno za otroka in valda, da ga NE BOŠ vozila v vrtec. Saj pa sta na porodniški! user posted image
Otrok bo šel v vrtec po 23.12. In takrat boš ga tudi uvajala!

Oka, oprosti ampak fleksibilnost vrtca nima nič s tem. Dokler je mama na proodniški otrok nima kaj za iskat v vrtcu.


(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 20:09:15   
emaa
Ja, če ti ohranijo mesto, al je kak člen zakona frutka, da ti ob podaljšani porodniški morajo hranit mesto?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 20:12:56   
oka
Oka, oprosti ampak fleksibilnost vrtca nima nič s tem. Dokler je mama na proodniški otrok nima kaj za iskat v vrtcu.


Seveda, da ima in to pošteno. Od vrtca je odvisno ali bojo privolili v to, da za te mesece plačuje samo rezervacijo ali pa bo morala plačevati ceno, kot da je mala v vrtcu, če pa tega ne bo hotela pa bo mesto šlo drugemu otroku. To je ta fleksibilnost. Po pravilih pa vrtec ne bi smel sprejeti otroka, katerega mama je s prvim dnem uvajanja še na porodniški.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 20:19:46   
yania
Poznam eno kolegico, ki je tudi dala otročka v vrtec decembra, saj  je bila takrat stara šele 11 mesecev, in je prej plačevala neko rezervacijo mesta...tako je pri nas...
Verjetno te zanima, ali ti bodo prihranili mesto, in ne da bi ga ti dala v vrtec, kot ene to razumejo....logično bi bilo da če sta sprejeta, potem pač plačuješ rezervacijo. Čimprej pojdi na upravo vrtca in jim razloži zadevo...po mojem ne bi smeli dati drugemu mesto.

_____________________________

TIMon je bil tako neučakan kot mamica, zato je malo pohitel....in zapel: ne čakaj na marec, na praznik ženaaaa

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 20:24:15   
kajajaka
Pri nas v vrtcu rezervacija ob zdravniškem potrdilu ni problem. Saj če imaš podaljšano porodniško ima otrok očitno nek zdravstvem problem, a ne?
Ne vem, ali je to splošno za vso Slo, ampak pri nas je rezervacija 35°cene vrtca, ki ti je sicer določena.
Jaz npr. imam odličbo, da bo vrtec za malo 213€/mesec. Torej bi bila rezervacija okoli 75€/mesec. 

(odgovor članu yania)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
20.8.2009 20:25:52   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Pri nas v vrtcu rezervacija ob zdravniškem potrdilu ni problem. Saj če imaš podaljšano porodniško ima otrok očitno nek zdravstvem problem, a ne?
Ne vem, ali je to splošno za vso Slo, ampak pri nas je rezervacija 35°cene vrtca, ki ti je sicer določena.
Jaz npr. imam odličbo, da bo vrtec za malo 213€/mesec. Torej bi bila rezervacija okoli 75€/mesec. 

aja, še to - če pa otroka 14 dni ni v vrtec brez rezervacije ali obrazložitve, ga avtomatsko izpišejo in dajo mesto drugemu.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
21.8.2009 13:57:45   
veveričica
ah nekatere očitno niste razumele.normalno ,da malo ne želim dati v vrtec dokler sem na porodniški.ampak ,če bi to uplivalo na izgubo mesta v vrtec bi jo pa sigurno dala,sem pa danes odšla do vodstva vrtca in odnesla odločbo o podaljšanju in bo sprejeta v vrtec januarja do takrat pa bom plačevala rezervacijo.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
21.8.2009 20:31:00   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

ah nekatere očitno niste razumele.normalno ,da malo ne želim dati v vrtec dokler sem na porodniški.ampak ,če bi to uplivalo na izgubo mesta v vrtec bi jo pa sigurno dala,sem pa danes odšla do vodstva vrtca in odnesla odločbo o podaljšanju in bo sprejeta v vrtec januarja do takrat pa bom plačevala rezervacijo.


Ne razumem. Porodniško imaš podaljšano iz zdravstvenega razloga, ZA OTROKA! Ta čas imaš odločbo o podaljšani porodniški, otrok je s teboj doma. Ko porodniško končaš gre otrok v vrtec. Zakaj bi za ta čas plačevala rezervacijo?
Tole je meni sumljivo. Jaz bi na tvojem mestu vprašala na občini kako je s tem.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
21.8.2009 20:34:09   
ČebelicaMaja
Če si podpisala pogodbo z vrtcem, potem pač v vrtec prineseš kopijo odločbe o podaljšani porodniški in oni ti naredijo novo pogodbo z novim datumom vstopa- prej pač otroka ne voziš v vrtec, ker so ti v ta namen podaljšali porodniško. Mesto v vrtcu te čaka.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
21.8.2009 20:36:23   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Pri nas v vrtcu rezervacija ob zdravniškem potrdilu ni problem. Saj če imaš podaljšano porodniško ima otrok očitno nek zdravstvem problem, a ne?
Ne vem, ali je to splošno za vso Slo, ampak pri nas je rezervacija 35°cene vrtca, ki ti je sicer določena.
Jaz npr. imam odličbo, da bo vrtec za malo 213€/mesec. Torej bi bila rezervacija okoli 75€/mesec.
To ni enako. Rezervacija iz zdravstvenih razlogov, potem ko je otrok že v vrtcu,mama pa v službi ni isto.

aja, še to - če pa otroka 14 dni ni v vrtec brez rezervacije ali obrazložitve, ga avtomatsko izpišejo in dajo mesto drugemu.
res ali kaj???? na podlagi česa pa se tako odločijo?






(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
21.8.2009 20:37:55   
ČebelicaMaja

IZVIRNO SPOROČILO: veveričica

ah nekatere očitno niste razumele.normalno ,da malo ne želim dati v vrtec dokler sem na porodniški.ampak ,če bi to uplivalo na izgubo mesta v vrtec bi jo pa sigurno dala,sem pa danes odšla do vodstva vrtca in odnesla odločbo o podaljšanju in bo sprejeta v vrtec januarja do takrat pa bom plačevala rezervacijo.


ne vem kako je pri vas, ampak meni so novo pogodbo naredili točno na datum po poteku podaljšane porodniške (ne dolgo nazaj) in začneva z vrtcem 2.11.- mesto v vrtcu nas čaka in to v točno isti skupini v katero je bila sprejeta. Tudi rezervacije nam ni potrebno plačevati. Smo pa iz Lj.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
22.8.2009 14:09:22   
veveričica
res čudno ,da moram plačati rezervacijo.samo bolje to kot ,da mala ostane brez mesta v vrtcu.plača se 50 procentov cene vrtca.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
22.8.2009 14:18:17   
sayuri
Prav smešno je vse skupaj. Jaz imam porodniško do 6. 10. ZAto sem dvojčka vspisala s 1.10. Nista bila sprejeta, ker se s 1.9. oblikujejo nove skupine in to so mi tudi povedali. So mi šli vsi lasje pokonci, ko sem šla na upravo. Po pogovoru smo ugotovili, da je v zakonu o vrtcih več lukenj. Čeprav bom še cel september doma, bosta šla moja dva  s 1.9. v vrtec. KAj čm. Čeprav imam porodniško. In me ni nič sram. Počasi ju bom uvajala, pa bo. Naj si najprej oni pošlihtajo zakone. Jaz sem ju najprej 1.10. vpisala samo zato, ker me srce boli, da bi bila še doma, otroka pa v vrtcu. Ampak nas zakoni sami silijo v to.

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
24.8.2009 12:41:38   
sazi
nisem brala vseh odgovorov, ampak logično je, da če je mama na porodniški, da otrok ne gre v vrtec
kolikor je meni znano, te mesto mora čakat in to brez plačila kakšne rezervacije
ko sem vpisovala malo (gre v vrtec februarja 2010) so mi tudi rekli, da če mi podaljšajo porodniško, jim samo pošljem dločbo in me mesto čaka - gre pa za izredno zaseden vrtec v MOL

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
24.8.2009 13:50:55   
veveričica
jah nevem kaj naj naredim ,če ne plačam rezervacije mi mesta ne bodo čuvali.sploh nevem kam naj se pritožim.lol

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtec oz jasli in podaljšanje porodniške
24.8.2009 14:29:26   
oka
jah nevem kaj naj naredim ,če ne plačam rezervacije mi mesta ne bodo čuvali.sploh nevem kam naj se pritožim.lol


Nimaš se kam pritožit, ker to je pač tako. Dokler si ti doma, ima mala varstvo in vrtca ne potrebuje, njeno mesto pa lahko dajo nekomu, ki nima te možnosti. Če pa lahko plačuješ rezervacijo pa hvala bogu. Naš vrtec tega nima in se striktno držijo, da tisti otrok, katerega mama ima še porodniško ne more biti niti vpisan, kaj šele da bi hodil v vrtec oz. da bi se zanj plačevala rezervacija.

In je čisto logično. Zakaj bi tebi čuvali mesto, zanj dobivali nek minimum ali pa nič, ko pa ga lahko dajo nekomu, ki je  trenutno na čakalni listi in bo polno koristil to mesto in tudi temu ustrezno plačal? Že tukaj je dosti logike. Če pa dodaš še to, da CSD preverja (vsaj naš to počne) kateri otroci so v vrtcu, lahko vidiš, da imaš veliko srečo, da bo mala z decembrom sploh lahko šla v vrtec, ker ti zdaj plačuješ rezervacijo. Kot sem že omenila, v našem vrtcu je to nemogoče (oz. je bilo, mogoče so vmes že kaj spremenili).

Se mi pa zdi, ko tole berem, da vsak vrtec dela po svojih pravilih in da ni nekega ključa kako ravnajo v takih primerih. Zato imaš tukaj kar nekaj informacij, najbolj točna pa je tista, ki so ti jo dali v "tvojem" vrtcu in igrati moraš pač po njihovih pravilih.

< Sporočilo je popravil oka -- 24.8.2009 14:32:15 >

(odgovor članu veveričica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?