|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
2.10.2009 15:24:14   
viledka
Danes sem se pozanimala v vrtcu glede čakalne liste za mojega otroka - rojenega marca 2009. Baje je pravilnik da sta lahko le po 2 otroka letnik 2009 v skupini in zato mi še vedno nismo dobili prostora, pa tudi če kdo odpove, bi moral to odpovedati otrok rojen v 2009. A mogoce kdo ve kje je ta pravilnik?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
2.10.2009 18:29:31   
Onasiss
Tole mi je čist čudn, saj je otrok uvrščen na čakalno listo glede na točke, ki jih je dobil. In ker je pač rojen marca 2009 je dobil manj točk kot nekdo, ki je rojen januarja 2009.

Enoti kriteriji za sprejem otrok

Komisija za sprejem otrok bo pri svojem delu upoštevala enotne kriterije. Največ točk (50) bodo starši otrok dobili za stalno prebivališče v MOL, dodatne točke pa bodo dobile tudi študentske družine z začasnim prebivališčem v MOL, ki študirajo v Ljubljani in niso v delovnem razmerju. Dodatne točke prinaša še bližina vrtca, vključevanje več otrok iz iste družine v vrtec, vključevanje starejših otrok ter vključevanje mlajših otrok, ki še niso dopolnili 11 mesecev. Otrok s stalnim prebivališčem v MOL, ki je bil v preteklem šolskem letu že uvrščen na čakalno listo in ni bil sprejet v vrtec, bo dobil 10 dodatnih točk.

tukaj si še preberi....
user posted image

< Sporočilo je popravil mlea -- 2.10.2009 18:31:58 >


_____________________________

So what....

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
2.10.2009 18:53:28   
viledka
meni tudi. Smo malo pod črto in če bi 2 otroka med letom odpovedala bi bili noter - sam pol mi je rekla, tole..... Bom probala se enkrat vprašat, sam sem se hotla pozanimat če kdo ve kaj o tem.  

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
3.10.2009 20:01:11   
viledka
Nikjer ne piše, da sta lahko le 2 otroka iz letnika 2009 v skupini......komu na občini v Ljubljani bi lahko postavila vprašanje o tem pravilniku?

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
3.10.2009 20:29:09   
Onasiss
Pokliči načelnica za predšolsko vzgojogospo Fabčič.. pa ji povej kaj in kako.user posted image  Pa sporoči kako se je razpletlo. user posted image user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
4.10.2009 15:55:00   
Klaudia
Jaz samo vem, da so v našem vrtcu, v drugi starostni skupini, letos lahko samo trije otroci letnik 2007. In najbrž je isto v jasličnih skupinah. Glede tega boste morali pa svetovalko oz. ravnateljico poklicat.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
6.10.2009 12:37:29   
Onasiss
A si že kaj zvedela????

_____________________________

So what....

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
6.10.2009 20:38:16   
viledka
enkrat  nisem dobila, pol pa mi otroka nista dopustila 5 minut miru - ha ha ha. bom jutri. Me pa prav jezi vse to. V vrtcu mi je dala pojasnilo, da ne more biti tolk malih otrok v eni skupini in da je zato to pravilo. Kdaj se pa tebi iztece?

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
6.10.2009 22:29:25   
scorpiogirl
to mi je pa mal čudno user posted image
pri nas je v skupini 8 otrok (so zaradi majhnih igralnic zmanjšali normativ), pa so vsi 2008 letnik (1. aprila, ko se je skupina odprla, so bili vsi stari okrog 1 leta, nekaj še niti to ne), rojeni med januarjem in majem.


_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 13:23:22   
čmrgelj
po kakšnem sistemu otroke sprejemajo v vrtec ne bi vedla.

Me pa zanima, če katera kaj ve otem zakaj niso otroci v vrtcu razorejeni glede na staros oz. letnik, temveč je v skupini različna starost?

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 13:45:39   
Anonimen
Čist čudn. To morjo met kr en lev sistem.
Moja je rojena julija 2008 pa še zdaj nismo dobil vrtca.
Zavrnjeni smo pa bli kao da imajo prednost starejši letniki.
Tko da sm čist penasta k slišm da bi dobil otrok rojen leta 2009
vrtec prej kot moj.

(odgovor članu čmrgelj)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 14:08:32   
viledka
Takole mi je odgovorila Fabčičeva: Verjetno se je odgovor vrtca nanašal na določbe Pravilnika o normativih in kadrovskih pogojih v vrtcih, ki ga izda Ministrstvo za šolstvo in šport in je dosegljiv na spletnih straneh ministrstva, in sicer določbe ki opredeljujejo heterogeni in homogeni normativ.
Tam pa sem mal iskala pa sem dobila le da način določanja oddelkov določi vrtec v skladu z lokalno skupnostjo......
Torej nas otrok bi po točkah in čakalni vrtsti, moral biti noter, pa bodo vzeli enega za nami, ki je rojen leto prej......

Ajme....jst sploh ne vem, kaj naj se pritozujem ali pustim vse skupaj in čakam lepše čase

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 14:16:53   
Onasiss
...določi vrtec v skladu z lokalno skupnostjo..... A MOL oz oddelek za predšolsko vzgojopa ne sodi semuser posted image

Drugače pa scorpiogirl... Če gledamo točkovanje lahko otrok rojen l 2009 pa še aprila lahko komot sprejet v vrtec pred tvojim...ker ima drugačne pogoje, ki mu prinesejo več točk kot tvojemu (več sorojencev in podobno)user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu viledka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 14:17:35   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

po kakšnem sistemu otroke sprejemajo v vrtec ne bi vedla.

Me pa zanima, če katera kaj ve otem zakaj niso otroci v vrtcu razorejeni glede na staros oz. letnik, temveč je v skupini različna starost?


Sory o kakšni starosti to govoriš????

_____________________________

So what....

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 14:24:45   
Anonimen
ja to je logičn, da če zbereš več točk da si prej sprejet.
ni pa logičn da nekdo, ki ima ravno toliko pik kot ti (ali manj), pa je rojen leto kasneje
dobi vrtec pred tabo.
mam kolegico, ki je rodila leto za mano, pik ima toliko kot jaz (sva se pogovarjale koliko jih ima),
pa pričakuje, da bo vrtec dobila takoj...
čak mal - to je pa pravi nesmisel. drugi smo pa v vrsti - ZAKAJ?
tudi mi nujno potrebujemo vrtec, pa se moramo znajti po svojih najbolših močeh...

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 14:35:06   
hokejistka
Bom poskusila pojasnit v čem je stvar user posted image .

Vrtci v MOL so v letošnjem šol. letu v večini primerov oblikovali starostno HOMOGENE oddelke 1.starostne skupine, da so lahko sprejeli čimveč otrok. Kar pomeni, da so v eno skupino lahko sprejeli 14 otrok (12 otrok + 2 zaradi upoštevanja fleksibilnega normativa). V taki skupini sta po pravilniku lahko največ 2 otroka, ki sta starejša ali pa mlajša od ostalih. Torej, v skupini je lahko 12 otrok l.2008 in 2 otroka l.2009 ali pa l.2007. Vedno se pri oblikovanju oddelkov upošteva koledarsko leto.

Če v skupino, kjer so otroci l.2008 vključiš tri otroke l.2009 to ni več homogena skupina, ampak HETEROGENA, kar pomeni, da je lahko v taki skupini največ 12 otrok (10+2).

Primer: v skupini je 12 otrok l.2008 in dva otroka l.2009. Če se v taki skupini izpiše otrok, rojen l.2008 in je naslednji v čakalni vrsti otrok, rojen 2009, se ga v oddelek ne sme vključiti, saj to ni v skladu s Pravilnikom o oblikovanju skupin. Poišče se torej naslednjega otroka v čakalni vrsti, ki je l.2008.

Upam, da je kaj več jasno.user posted image

LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 15:04:29   
čmrgelj
IZVIRNO SPOROČILO: mlea

IZVIRNO SPOROČILO: čmrgelj

govorim o letih od 2 - 4 leta, ker so v našem vrtcu štiri skupine v katerih so otroci od 2 - 4 in me zanima zakaj niso letniki skupaj

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 18:40:31   
viledka
hvala hokejistka. zdaj mi je bolj jasno, ker v tistem pravilniku je opredelitev teh homogenih skupin bolj komplicirano napisana...... no mi preostane sam to, da se sprijaznim in zacnem iskati drugo varstvo

(odgovor članu čmrgelj)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 22:46:24   
sazi

Če v skupino, kjer so otroci l.2008 vključiš tri otroke l.2009 to ni več homogena skupina, ampak HETEROGENA, kar pomeni, da je lahko v taki skupini največ 12 otrok (10+2).

očitno se res politika vrtcev razlikuje od enega do drugega - pri nas bo namreč pol skupine letnik 2008, in pol 2009 - oliko številčno jih bo, ne vem. Smo pa na roditeljskem sestanku ugotovili, da imajo čisto vsi otroci iz te skupine že sorojence v istem vrtcu, zato smo verjetno tudi hitreje prišli zraven.

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
7.10.2009 23:28:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tedy

Čist čudn. To morjo met kr en lev sistem.
Moja je rojena julija 2008 pa še zdaj nismo dobil vrtca.
Zavrnjeni smo pa bli kao da imajo prednost starejši letniki.
Tko da sm čist penasta k slišm da bi dobil otrok rojen leta 2009
vrtec prej kot moj.


Po glavi se mi podijo iste misli user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
8.10.2009 9:58:04   
hokejistka
IZVIRNO SPOROČILO: sazi


Če v skupino, kjer so otroci l.2008 vključiš tri otroke l.2009 to ni več homogena skupina, ampak HETEROGENA, kar pomeni, da je lahko v taki skupini največ 12 otrok (10+2).

očitno se res politika vrtcev razlikuje od enega do drugega - pri nas bo namreč pol skupine letnik 2008, in pol 2009 - oliko številčno jih bo, ne vem. Smo pa na roditeljskem sestanku ugotovili, da imajo čisto vsi otroci iz te skupine že sorojence v istem vrtcu, zato smo verjetno tudi hitreje prišli zraven.


Taka sestava skupine je seveda možna. V takem primeru gre za starostno HETEROGENO skupino, v kateri je praviloma lahko največ 12 otrok (10+2).

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vrtec za otroke letnik 2009 - čakalna lista
10.10.2009 23:18:05   
mokec
ja, tko je pr nas, v heterogeno skupino je vpisanih 12 otrok

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?