|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
16.8.2008 22:33:51   
Anonimen
Pozdravljene malo mi je dolgčas pa me zanima kako se kaj počutite tiste ki ste v teh lepih mesecih imele abrazijo. koliko časa je že od tega in kako ste si ka opomogle, in seveda če ja katera tukaj že kakšna ponovna srečka!!!!

upam da ste se vse pobrale in da bomo skupaj tekle nove kroge. jaz bom anonimna in se bom stalno podpisala z XXX ker se za enkrat še nebi rada izdala zaradi prevelikega obrekovanja tukaj na RR- upam da me zastopite. hvala vam. papa
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
16.8.2008 22:59:41   
Nimfa
Ojla, jaz sem imela abrazijo v drugi polovici junija, splav z odmrlim plodom. Prave menstruacije še nisem dobila, bova pa počakala vsaj 2-3 cikluse, ker je prej bolj tvegano. Imela sem peti teden po abraziji rjav izcedek cca. teden dni, zelo šibak, nato pa čez kake dva tedna še enkrat, ampak čisto malo. Pregled pri G imam čez par dni, me je kar malo strah, da ni kaj narobe, saj bi user posted image morala dobiti najpozneje 6 t po čiščenju. Sestra je rekla, da bomo že videli na pregledu kako in kaj. Čustveno sem pa že kar ok, je pa včasih še težko. Posebej zato, ker je kar ene par punc v moji bližini nosečih, in sicer ravno toliko kot bi bila jaz...in imajo sedaj že tako luškane trebuščke. Pa kaj čmo, razmišljati je treba pozitivnouser posted image in upati na najbojše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
17.8.2008 10:24:11   
MAŠKA
Jaz sem pravkar prišla iz bolnice. Abrazija v 8, tednu. Včeraj se je začela rahka krvavitev, takoj sem šla na urgenco, UZ je pokazal gestacijsko vrečko brez ploda, sledila je abrazija. Zdaj sem doma, da se bom pobrala bo še nekaj časa trajalo, saj je nosečnost vse do včeraj potekala brez vsakih težav, potm pa naenkrat šok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
17.8.2008 22:15:55   
Jančika_
Sicer ni bilo ravno poleti, ker je bilo konec maja, pa vendar. Se mi zdi, da zadeva nekako še ni zaključena, ker še vedno nisem dobila M po abraziji. Tri mesece bo naslednji teden. Se mi pa zdi, da sem prejšnji teden imela ovulacijo, tako da zdaj pa mogoče bo kaj. Na pregledu je bilo vse ok.

Drugače sem pa še kar vredu, tole je bil že tretji ss in sem se že navadila. Ali pa otopela, to še ne vem točno. Se ne ubadam preveč s tem, ker to itak nikamor ne pelje...

Imam pa posebno "srečo", da so okoli mene tri znanke, ki imajo rok takrat, kot bi ga imela jaz (za božič!, da je ja res težko pozabitiuser posted image ), tako da vsake toliko pogledam katerega od teh treh lepih trebuščkov in si mislim, lej, taka bi bila zdaj. Malo z grenkobo, a ne s slabo voljouser posted image .


< Sporočilo je popravil Jančika RR -- 17.8.2008 22:19:10 >

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
18.8.2008 14:05:54   
Fargesia
jaz sem zanosila s prvim IUI po malo več kot dveh letih... 3 dni pred svojim rojstnim dnevom  (11.7.) sem imela abrazijo...lepo darilo...user posted image

se pa ravno te dni "najavlja" prva menstruacija...počakati moram še dve, potem pa spet na IUI


< Sporočilo je popravil Fargesia -- 18.8.2008 14:06:34 >


_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
18.8.2008 14:07:31   
Fargesia
net mi nagaja...user posted image

< Sporočilo je popravil Fargesia -- 18.8.2008 14:08:34 >


_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
18.8.2008 14:08:09   
Fargesia
Jančika, kaj pa dabroston za sprožitev mensturacije?



_____________________________

Nenehno izgubljam kilograme, pa me vedno najdejo.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
18.8.2008 20:50:56   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Fargesia

Jančika, kaj pa dabroston za sprožitev mensturacije?


Nočem posegati v naravni ciklus, če ni nujno. Tri mesece naj bi tako ali tako ne bilo treba kaj posebej ukrepati; no ja, zdaj bodo trije meseci res že okoli in če do takrat ne bo nič, grem še enkrat na pregled, pa bomo videli.

(odgovor članu Fargesia)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
18.8.2008 20:57:49   
Barbara111
Dabroston so meni dali ,da sem lahko obdržala nosečnost do 4 meseca za preprečevanje krvavitve.user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
18.8.2008 21:13:04   
tea78
Za vse vas držim veliko pesti, da čimprej zagledateuser posted image Pozdravček
Naja nama je posijala v življenje 17. 12. 2007.

(odgovor članu Barbara111)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
20.8.2008 18:16:05   
loveforever
Sicer ni bilo ravno poleti, ker je bilo konec maja, pa vendar. Se mi zdi, da zadeva nekako še ni zaključena, ker še vedno nisem dobila M po abraziji. Tri mesece bo naslednji teden. Se mi pa zdi, da sem prejšnji teden imela ovulacijo, tako da zdaj pa mogoče bo kaj. Na pregledu je bilo vse ok.


čaki če te prav zastopim še sploh nisei imela menstruacije, pa si imela ovulacijo in misliš zanopsit brez presledka? al kako? noi sej če se da zakaj ne ampak me pa zaniam če se to lahko

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
20.8.2008 21:32:58   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: loveforever

Sicer ni bilo ravno poleti, ker je bilo konec maja, pa vendar. Se mi zdi, da zadeva nekako še ni zaključena, ker še vedno nisem dobila M po abraziji. Tri mesece bo naslednji teden. Se mi pa zdi, da sem prejšnji teden imela ovulacijo, tako da zdaj pa mogoče bo kaj. Na pregledu je bilo vse ok.


čaki če te prav zastopim še sploh nisei imela menstruacije, pa si imela ovulacijo in misliš zanopsit brez presledka? al kako? noi sej če se da zakaj ne ampak me pa zaniam če se to lahko


Ne ne, ne mislim zanositi (čeprav to ne bi bilo zelo narobe), poudarjen del je letel na menstruacijo (ki pa je še vedno ni, čeprav je zdaj dva tedna od tistega, ko sem mislila, da imam O). Sicer mi je G rekel, da naj počakam dva do tri mesece, ne cikluse, ampak enkrat sem že zanosila brez M (po prvem porodu) in ne bi rada spet na slepo ugibala, če sem noseča ali ne, bi raje imela vsaj zametek ciklusa.

(odgovor članu loveforever)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
23.8.2008 22:47:30   
KOstas
Zdravo vsem!
Ta vaša pisma so mi malo ublažila dneve po ss. Imela sem ga 19. 08. in počasi dojemam. Tega otroka sem si želela.......
Jaz še vedno krvavim in me boli in nisem za rabo. Zjutraj sem bila že kar v redu, sem se tudi psihično malo pobrala in sem bila aktivna (gospodinjstvo) potem pa kar bum in me je bolelo in me je malo panika, da je lahko še kaj narobe....Zanima me, kdaj lahko pričakujem, da bom spet fit?!
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
25.8.2008 17:46:53   
majolina
Tudi jaz potrebujem malo pomoči... Psihično sem precej na psu. V soboto sem imela ss, otroček bi bil jutri star 11 tednov. Ful sva se ga veselila, vsak dan sva se pogovarjala z njim. V torek ponoči me je kar naenkrat prešinil grozen občutek, da nisem več noseča. Itak so mi vsi govoril, da sem verjetno, kaj takega sanjala. In jaz sem bila vsa vesela, ko mi je bilo v naslednjih slabo. V petek sem dobila pa izcedek. Nisem hotela zganjati panike, ampak v sobot je bil ta izcedek še bolj močen, občutek, da je nekaj narobe pa tudi. Šla sem h ginekologinji...srček ni več delal, rekla je, da približno kakšen teden. Opravili so mi abrazijo. Včeraj sem se še nekako držala, danes me pa vse boli. Komaj hodim, ker me z vsaki tresljajem zaboli cel trebuh. Pojavljajo se mi bolečine v obliki krčev, kar me spominja na popadke in mi je še bolj hudo, ker vem, da jih marca ne bom imela. Berem, da so bolečine (fizične) pogoste, da o psihičnih sploh ne govorim.
Malo lažje mi je že zdaj, ko sem povedala. Če ima kdo še kakšen nasvet, bom zelo hvaležna.



(odgovor članu KOstas)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
25.8.2008 21:34:44   
KOstas
Zdravo!
Sočustvujem! Tudi moj je bil v enajstem tednu.
Meni je že malo boljše, sedaj po slabem tednu, tudi fizično me ne boli več toliko, pa saj v glavnem sedim in nič ne dvigujem. V službi nisem imela časa pomisliti.
Tam v bolnici vse naredijo tako "industrijsko". Meni je sestra v sprejemni rekla: "pač, tako ste se odločili..." sem kar bruhnila v jok, tam pred vsemi v čakalnici....." nič se nisem odločila...., moj je mrtev".
Vse mečejo v isti koš. Pa kakorkoli,obe, ki sta bili z menoj sta bili "prostovoljki". Sprva sem ju na tihem obsojala, nisem ju razumela zakaj to počneta, če imata zdrav plod. Potem sta mi vsaka povedali svojo zgodbo in sem ju bolje razumela. ...Mogoče bi si katera premislila, če bi imela kakšno podporo, če bi k njej kdo pristopil.....škoda.
No, me smo primorane tudi same iti skozi, po posegu ni nikogar, ki bi ti rekel prijazno besedo, še najmanj zdravnik. Prav, bomo se pač same prebile...
LP

(odgovor članu majolina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
25.8.2008 23:09:04   
Muca83
KOstas, sploh mi ni jasno, kje naletiš na tak odnos. Jaz sem bila obakrat na Ginekološkem oddelku v KC v Lj in so bili vsi res izredno prijazni. Vsi so vedeli, kakšno ima kdo diagnozo in so bile sestre in zdravniki res super.

Je pa bila prvič z mano v sobi ena že malo starejša ženska, ki je šla namensko delat in je bila že toliko noseča, da so ji lahko dali samo tabletko in je tam ležala in ful trpela. Groza. Do nje pa niso bile tako zelo prijazne sestre, je padla tudi pripomba kako smo tam ene, ki jih želimo pa ne gre, ene jih pa namenoma nočejo.

(odgovor članu KOstas)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
27.8.2008 6:58:50   
KOstas
Zdravo!
Jaz sem bila v NM. Me pa veseli, da je kje drugače.
LP
d

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
27.8.2008 8:11:12   
Anonimen
Jaz  sem nova anonimna....

Abrazio sem imela 11.6. ....In opažam, da sem odvisna od delanja nosečniških testov. Vseskozi nekaj preverjam s BC testi.....V petek naj bi bila O, sem naredila BC test in se je pojavila zeeeelo rahla druga črtica. Še danes je vidna. In razlagam si, da je LH bil tako visok, da je obarval nosečniški test....

In, imam apetit nenormalen. Kar ne morem se ustviti, da ne bi jedla. Vseskozi razmišljam, če mi je to od morebitne nove nosečnosti, ali pa od psihe. user posted image user posted image user posted image

Verjetno ta čiščenja na nas pustijo posledice, čeprav mislimo, da smo preboleli...user posted image

Naslednji teden naj bi M prišla, od srede, 3.9. do sobote, 6.9. ...

Jaz nikoli ne razmišljam o osebju v bolnišnici, zdravnikih, njihovih odnosih in komentarih...Kaj me brigajo oni. Jaz si samo želim user posted image  in nič drugega. Vem, da v primeru SS-a ti nihče ne more pomagati.
Vse je v Božjih rokah.....tako kažu...

(odgovor članu KOstas)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
27.8.2008 17:55:59   
igda
ojla,

tudi jaz sem doživela ss in potem abrazijo in sicer v 11 tednu nosečnosti ( 18.7.08). Bilo je hudo, vendar sem se pobrala. Po 2 tednih po abraziji sem začela delati in sem nekako lažje prebolela. Prvo menstruacijo sem dobila 27 dan. Bila pa je zelooo močna, ampak neboleča. Jutri grem z izvidi k svoji gin. potem pa počakamo še en ali dva obiska "perila" in lahko zopet poskusimouser posted image . Potrebno je samo sprazniti glavo in čim prej zaživeti naprej, saj bolj ko razmišljamo o tem, kaj se nam je zgodilo, pa zakaj ravno jaz....... in podobne misli,  škodujejo tako nam samim kot ljudem, ki z nami delijo bolečino.
cao!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
27.8.2008 21:06:14   
tea78
Vsem vam želim, da čimprej zagledate velike in močne pluskeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Naja je moja zlati sonček

(odgovor članu igda)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
27.8.2008 21:07:10   
tea78
Pardon, Naja je moj zlati sončekuser posted image

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
28.8.2008 13:21:31   
strumf
halo. oglašam se vam še jaz. kajti tudi jaz nisem imela sreče in sem morala delati splav. problem pa je bil v tem, ker sem bila že v 19 tednu.

na pregledu G ni zaznala utripa, nato pa je še na ultrazvoku preverila in potrdila se je moja najhujša nočna mora. ni utripa. glede na velikost ploda je G ugotovila, da je odmrl že pred dvema tednoma. in sem morala delat splav. po splavu - morala sem roditi z umetnimi popadki, je G izmerila in stehtala fantka. ugotovila je, da je mrtev že slab mesec, da se je zmanjšal in da je bila popkovnica tako nesrečno trikrat zvita, da se mu je zaradi tega prekinil dotok vsega on je umrl.rekla je, da se to zelo redko zgodi. tako da sem slab mesec nosila mrtvega otroka-sreča da se ni še moja kri zastrupila, ker je plod že začel odmirati.  jutri bo ravno dva tedna, nekako se držim, čeprav mi je zelo hudo, ko gledam dojenčke in si mislim, da mojega pa ni več.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



sedaj morava čakati milnimalo tri mesece, potem pa lahko zopet poskusiva. sem pa zelo zadovoljna z G, ker je bila zelo sočutna, ravno tako vse osebje v bolnici. res sem jim hvaležna, da so se tako lepo z menoj ukvarjale. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
29.8.2008 20:47:32   
loveforever
joj............res mi je fuul žal za vse ki to ste prestajale in še prestajale, res je da če je mati narava tako hotela, je že moralo tako biti. 
mene umirja samo to da si pomislim, kaj pa če bi rodila otroka ki bi bil prizadet ali invalid,.... nevem kako bi me šele to močno prizadelo, sej bio ga ravno tako vzljubil kot normalnega otroka, a kaj ko bi bilo celo življeneje eno hudo trpeljenje. ( saj vesete nič vnukov,......).

tako da bodite pomirjene in v upanju da bo pa naslednjič prav tisti dan ko boste v rokah držale svoje zlate sončeke!!!!


ps.

ne morem pozabiti, kako sem na petek 13 naredila test in je bil pozitiven in jaz popolnoma srečna da se kaj takega lahko zgodi na petek 13, in mislim da je ta petek bil malo usoden.....user posted image user posted image

dajmo punce močne smo in to znamo dokazati!!!!!!!!!!

za vse  ene velike user posted image

(odgovor članu strumf)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
1.9.2008 22:21:02   
MiNa*
Jančika, ti si tista, ki je pred letom sodelovala tudi na forumu Hujšanja s 3MD?
Če ja, potrem ti moram povedati, da si mi s svojimi posi zelo simpatična in tre vedno z veseljem berem. Pa če sem prav zasledila, imaš že enega korenjaka?
Moja zgodba je podobna tvoji. En korenjak 3 leta že raca okoli mene, midva z možem pa se trudiva, da bi dobil družbo, pa ne uspe. se nam je že par krat sfižlo.
Nazadnje sem imela abrazijo (parcialna mola) sredi maja. Beta HCG mi je zelo počasi upadal, M nisem dobila 2,5 meseca, imela sem skoz po malo krvavitve, z vmesnimi prestanki. Nato sem šla sredi julija k moji G., mi je dala Primolut Nor (7*2 tbl.), dobila sem M, res da zelo kratkotrajno, vendar se je vsaj začelo, kre me je nestrpnost pošteno dajala. Naslednjo M, sem dva dni nazaj dobila sama od sebe, brez tbl., zopet švoh -dan in pol .
SEm bila prav vesela, da sem jo dobila, da bova lahko začela delati na user posted image , ker se 3-4 meseci da prideš k sebi po SS tako hitro obrnejo, potem ti še ne uspe v prvo, in je skoraj leto okoli, ko si spet user posted image , nazadnje se pa še to konča s SS. Leta pa gredo.
No. danes sem šla na kontrolo k G., ker sem bila naročena in mi je predpisala Cyclo proginovo za 3 mesece, z namenom, da se mi sluznica res dobro obnovi in pravi, da je bolje še malo počakati. Jaz pa ne vem, kaj bi, saj M. sem dobila in res ne bi rada čakala še 3 meesce, preden začneva spet poskušat. po drugi strani pa želim, da bi bilo že končno vse v redu, in bi dobili še enega user posted image .
Moje počutje je sicer v redu, težko pa gledam nosečke in mlade mamice, ker si skoz želim, da bi bila tudi jaz ,med njimi.


(odgovor članu loveforever)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: vse z abrazijo-ss v poletnih mesecih
2.9.2008 20:53:32   
pokica_
Kako smo se pobrali po ss? user posted image  Saj se v bistu še nisem, pa namenoma odmislim te grozeče misli in se skušam prepustiti toku narave in spočetju novega user posted image . Le tako mi/nama uspeva, drugače bi se lahko celo življenje samo še sekirala in bila depresivna.
Sem pa 16.julija doživela 2. ssuser posted image .

Ampak kljub vsemu se ne damo, ane punce? user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
VIDEO: Dojenček spi v plodovnem ovoju
Neverjeten video posnetek otroka, rojenega v amniotski vrečki, medtem ko ga zdravniki zbudijo, še preden se rodi.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?