|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   willma- porodna zgodba?
2.8.2008 16:56:06   
Anonimen
Al je ne najdem, al je pa še res ni... iščem porodno zgodbo naše willme... je že na RR al še kar čakamo na njo?

Mal sm firbčna.user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 21:55:22   
Blacky30
Tukaj imaš:

zgodba

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:03:59   
Anonimen
Hvala!

(odgovor članu Blacky30)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:27:56   
Anonimen
Ne ljubi se mi čisto vseh, nevem koliko (200 strani) brati, ampak tale porodna zgodba me je fascinirala in me zanima, če kateera kaj več ve? Očitno je rodila doma, sama ob pomoči moža? Mislim...sej ne vem kako naj vprašam; je takšen porod dopusten? Kaj pa če bi šlo kaj narobe?...Mislim, svaka ji čast, jz si ne bi upala, niti znala ne bi...pomojem...madona, kakšna živalska vrsta hudiča pa sem, da ne bi znala lastnega mladiča ven iz sebe dat? user posted image

Copy-pastam:

22.06. on 7.30 me zbudi neko črvičenje. Čez 15min ugotovim, da so to popadki. Super! Mali je že itak v varstvu, jutro je, nedelja je... Vse dobro.

Grem si glavo oprat, se še pobrijem in ko se brišem opazim rahel rjavkasti izcedek. Malo se ustrašim, a vem da je to normalno in sedaj ni več dvoma, kmalu bom rodila.
Popadki so bili čez cel dan zelo nepredvidljivi in ne redni. Na sprehod si nisem upala, ker nisem hotela da mi voda odteče med delavci, ki so že počasi pripravljali za festival lent.
Vmes sem še sesala, pospravljala, nekaj krat sem se spravila v bano, v vodo, najbolje mi je bilo, ko sem meditirala (popadke sem dojemala kot kartke in ne boleče). V času, ko nisem meditirala mi je zelooo pomagal moj mož.
Ob 19.30 sem bila spet v bani ter razmišljala, da je že 12 ur od prvega popadka, pa še zdaj niso redni in voda mi še tudi ni odtekla.
Ko sem prišla iz bane sem se spet malo sprehajala po stanovanji in potem šla v "zadnjo" meditacijo. Ko sem končala z meditacijo sva se z dragim pogovorila, da je najbolje da grem not, ker popdaki so še vedno neredni (7min, 2min, 3min, 12 min,...tudi na 20min), voda še ni odtekla jaz pa sem že utrujena.
Ura je bila 23. ko sva dokončno rekla, da greva, jaz spakiran stvari, se oblačim, še grem na WC in tma malo obsedim, gledam hlače okoli mojih gležnjev, hlače ki so na tleh. To je bil ključni moment.
Dragemu naročim, naj še zadnjič napolni bano, morda pa se bodo po tem kopanju popadki uredili in bodo redni. Se vsedem v bano, voda mi še do pasu ni, ko občutim, da je popadek že nekam "čuden". Mine 5 min, ko občutim, da prihaja naslednji in hkrati oba začudeno gledava kako mala vidno brca! Nekolko presenečana že rahlo potiskam. Kkomaj prediham, se že začne drugi, z roko probam in občutim, da se glavica krona z ovojnico vret, med tem, ko to komaj dojamem, je glavica že zunaj, rame tudi, instinktivno še preščipnem ovonico in mala je že bila zunaj.

Če je to kratko potem veste, da bo moja zgodba za manjšo knjigico
Samo to bi še dodala,
ni ga lepšega, bolj magičnega momneta, momenta, ki se ga z besedami ne da opisat,
kot je ta, ko sama uloviš in rodiš svojega otroka! Takšno izkušnjo privoščim vsaki mami.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:30:05   
benika
Sej ni imela namena doma rodit, enostavno jo je dete prehitelouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:31:52   
Anonimen
svašta user posted image

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:34:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *Matilda

ni ga lepšega, bolj magičnega momneta, momenta, ki se ga z besedami ne da opisat,
kot je ta, ko sama uloviš in rodiš svojega otroka! Takšno izkušnjo privoščim vsaki mami.


mislim res ej...jz sem totalno fascinirana no...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:37:12   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sej ni imela namena doma rodit, enostavno jo je dete prehitelouser posted image


ma jaz tega nisem tako razumela user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:39:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sej ni imela namena doma rodit, enostavno jo je dete prehitelouser posted image


ma jaz tega nisem tako razumela user posted image



Saj je napisala da sta glih hotla it, pa je šla še enkrat v banjo da bi mogoče popadki bli bolj redni. Pol je pa kar rodila.

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:41:00   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: amaya

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sej ni imela namena doma rodit, enostavno jo je dete prehitelouser posted image


ma jaz tega nisem tako razumela user posted image



Saj je napisala da sta glih hotla it, pa je šla še enkrat v banjo da bi mogoče popadki bli bolj redni. Pol je pa kar rodila.



ma ni šla večkrat v banjo? user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:41:30   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Sej ni imela namena doma rodit, enostavno jo je dete prehitelouser posted image


ma jaz tega nisem tako razumela user posted image



Jaz pa sem tud razumela da jo je dete prehitelo. Sej je pisala da je rekla možu da je čas da gre noter:
"Ko sem končala z meditacijo sva se z dragim pogovorila, da je najbolje da grem not, ker popdaki so še vedno neredni (7min, 2min, 3min, 12 min,...tudi na 20min), voda še ni odtekla jaz pa sem že utrujena."

Drugač pa punca, svaka čast user posted image user posted image


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:42:07   
Anonimen
Že, sam če maš že 15 ur popadke, redne ali ne, je pa že kr za it v P, a ni? No, glavno da se je srečno končalo. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 22:43:08   
amaya
Ja...butasta baba ne zna brat user posted image ....jaz sem pa mislila, da je tako želela...načrtovala....jaz sem tudi mojemu skozi pravila, da bi najraje doma rodila. Pa še dobro, da nisem, ker verjetno ne bi bil ne moj pikec ne jaz več med živimiuser posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 23:37:47   
Anonimen
Svaka ji čast .user posted image

Sama sem se mučila v porodnišnici 3 dni z nerednimi popadki.user posted image  znana zgodba...3 min, 12 min, 25 min, 8 min...user posted image  hvala bogu je za mano.user posted image

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: willma- porodna zgodba?
2.8.2008 23:59:12   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Že, sam če maš že 15 ur popadke, redne ali ne, je pa že kr za it v P, a ni? No, glavno da se je srečno končalo. user posted image



sem hotla pametovat, pa se bom rajš tvojemu razmišljanju pridružila. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 0:26:20   
r1ta
Jaz sem imela popadke 24 ur, na 5 minut, pa so me za vsako poslali domov. Razlog - zaprta kot trgovina na prvi januarski dan. Res pa je, da sem od porodnišnice oddaljena 5 minut z avtom. No, potem sem pa res rodila na prvi januarski dan!user posted image

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 1:25:20   
kofetek2010
Jaz sem slišala, da je namerno doma rodila.

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 7:36:17   
ssevin
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

Jaz sem slišala, da je namerno doma rodila.


Itak da je. Kdo se še gre četrtič v bano namakat, da "uredi" popadke. Odkdaj sploh lahko "urediš" popadke ravno v bani?

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 8:07:14   
Minka Pobalinka
Khmmm... hrabro, ni kaj. user posted image  
Ok če rodiš doma, ampak s strokovno pomočjo, ki lahko v primeru, če gre kaj narobe ukrepa.
Nočem sodit ali kakorkoli, samo to se mi zdi milo rečeno neresno.

(odgovor članu ssevin)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 8:11:51   
Maxica
U, nisem vedela. No, česa takega se jaz nikakor ne bi upala, ne zaradi sebe, sploh pa ne zaradi otroka. No ja, smo si pač različni... Sam da se je vse dobro izšlo.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Minka Pobalinka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 8:36:04   
angel_rebelde
Kaj ste glupe, pa kaj, če je rodila doma? Ve imate pa res vedno "preveč" časa, da se ob vse spotaknete, raje počnite kaj bolj koristnega!user posted image

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 8:38:36   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Kaj ste glupe, pa kaj, če je rodila doma? Ve imate pa res vedno "preveč" časa, da se ob vse spotaknete, raje počnite kaj bolj koristnega!user posted image


user posted image  user posted image user posted image
Svašta...

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 8:40:38   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Kaj ste glupe, pa kaj, če je rodila doma? Ve imate pa res vedno "preveč" časa, da se ob vse spotaknete, raje počnite kaj bolj koristnega!user posted image


Ja in če bi šlo kej narobe? Če bi se otroček zataknil? Če bi bila ovita popkovina? Če porod ne bi napredoval? Če....
Jaz sem razumela da jo je prehitelo, če je pa ni, in je rodila namerno doma, bi ji pa dala brco v rit, ker je res milo rečeno neresno user posted image


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 8:40:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Kaj ste glupe, pa kaj, če je rodila doma?


No, mislim, jz bi tudi rodila na tak način, če bi si upala seveda. Pomojem res ni bolj magičnega občutka kot to da sam spraviš otroka ven...Sej pravim..vsaka ji čast in HB, da je bilo vse OK.

(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: willma- porodna zgodba?
3.8.2008 8:42:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Kaj ste glupe, pa kaj, če je rodila doma? Ve imate pa res vedno "preveč" časa, da se ob vse spotaknete, raje počnite kaj bolj koristnega!user posted image


Potrebuješ ogledalo?

user posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?