|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   z odločbo v vrtec?
6.5.2012 14:23:04   
biga
Prejela sem odločbo CSD o znižanem plačilu vrtca in mi je ena rekla, da jo moram nesti v vrtec, ker zdaj oni ne urejajo več tega in potrebujejo odločbo, da lahko izračunajo novo ceno. Ali to drži, verjetno moram takoj odnesti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: z odločbo v vrtec?
6.5.2012 14:24:55   
LuLu
Ja, odnesi jo v vrtec.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: z odločbo v vrtec?
6.5.2012 18:35:52   
Anonimen
Nam so v vrtcu rekli da naj tisti, ki smo že dobili nove odločbe, prinesemo kopijo prve strani v vrtec, da nam bodo po novem začeli obračunavati. Ker načeloma bi moral sistem avtomatsko prenest podatke iz CSDja vrtcem, ampak ker ta sistem še ne deluje, so nas v vrtcu tako prosili, ker ne želijo predolgo odlašati s poračunom ... najbrž vejo, da bodo morali nekateri konkretno poseči v žep, če se bo ta saga še dolgo nadaljevala.

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: z odločbo v vrtec?
6.5.2012 20:07:54   
hubi
Mi smo morali poklicati in sporočiti procente pa št. odločbe, ker oni niso še nič dobili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: z odločbo v vrtec?
7.5.2012 13:43:49   
2sneg13
Do preteka pritožbenega roka je sploh ne smejo niti upoštevat! Kakšne kokoši imate na csd-ju, da vam dajejo take napotke???? In kakšne kokoši imate zaposlene v vrtcih, da nekaj zahtevajo na svojo roko???user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: z odločbo v vrtec?
7.5.2012 16:55:49   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: 2sneg13

Do preteka pritožbenega roka je sploh ne smejo niti upoštevat! Kakšne kokoši imate na csd-ju, da vam dajejo take napotke???? In kakšne kokoši imate zaposlene v vrtcih, da nekaj zahtevajo na svojo roko???user posted image

V kolikor bi se imela namen pritožit na odločbo, jo najbrž nebi nesla v vrtec, se ti ne zdi? In hb, da te "kokoši" rečejo, da odločbe lahko že v naprej prinesemo v vrtec, da ne bodo nekateri za pol leta nazaj plačevali poračun, a ne?

(odgovor članu 2sneg13)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: z odločbo v vrtec?
8.5.2012 19:19:52   
kalbo
Hudič je v tej naši državi, ko si vsak uradnik, tajnica v vrtcu, hišnik po svoje zmišljuje pravila. Poračun bom pa plačal točno tako, kot mi bo zneslo in nič drugače.

No zdajle pa še vidim, da so si gospoda na raun DOVOLILI NAPISATI 19 obratovalnih dni. Kaj pa štrajk madona, tud prehrane niso odštel.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 8.5.2012 19:23:01 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: z odločbo v vrtec?
8.5.2012 19:46:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Hudič je v tej naši državi, ko si vsak uradnik, tajnica v vrtcu, hišnik po svoje zmišljuje pravila. Poračun bom pa plačal točno tako, kot mi bo zneslo in nič drugače.

No zdajle pa še vidim, da so si gospoda na raun DOVOLILI NAPISATI 19 obratovalnih dni. Kaj pa štrajk madona, tud prehrane niso odštel.


Svašta.....

vendar bo njihova obrazložitev verjetno to, da vrtec v času stavke ni bil zaprt, so bili vrtci odprti....komot bi lahko pripeljal otroka v vrtec in ker otrokove odsotnosti nisi pravočasno sporočil, so ti obračunali še prehrano.....

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: z odločbo v vrtec?
9.5.2012 8:09:33   
kalbo
Seveda da bo to njihova obrazložitev. Sam mene to sploh ne gane. Lepo bom odštel od položnice tistih 6 EUR in to bo to.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: z odločbo v vrtec?
9.5.2012 13:46:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Seveda da bo to njihova obrazložitev. Sam mene to sploh ne gane. Lepo bom odštel od položnice tistih 6 EUR in to bo to.


Ja, in te bodo čez nekaj časa teh 6 EUR z obrestmi vred izterjali.....

Jaz bom položnico lepo zavrnila (če mi ne bodo dneva stavke odšteli) z obrazložitvijo.....,da glede na to, da plačujem skoraj polno ceno vrtca in da nisem njihov delodajalec, proti komu so stavkali, da zgolj plačujem storitve, ki jih opravljajo, pričakujem, da mi dan stavke v celoti odštejejo, ker ta dan nisem mogla izkoristiti njihovih storitev, torej jih niso opravili zame oz. mojega otroka, ker sem jim pač s tem, ko jim otroka nisem pripeljala v vrtec omogočila, da so se borili za svoje pravice, zdaj pa pričakujem od njih, da tudi oni meni priznajo svojo pravico: da mi vrtec ne zaračuna dela, ki ga ni opravil.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: z odločbo v vrtec?
10.5.2012 22:01:42   
sončnica24
Nena na odločbi piše da pritožba ne zadrži izvržbe? Potem takem odločba velja.

Glede stavke pa vrtci niso toliko krivi, krive so občine, ker vrtci od občin dobivajo navodila in na "svojo" roko ne morajo dnevov prištevati ali odštevati tako da pišite razno razne pritožbe na občine.

Res pa je tudi da če programi, ki bi vrtcem prenašali podatke o višini plačila vrtca ne delujejo in vprašanje je kdaj bodo.

< Sporočilo je popravil sončnica24 -- 10.5.2012 22:02:50 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: z odločbo v vrtec?
11.5.2012 8:39:53   
J.L.
mene pa zanima ali katera ve, kdaj bo csd pošiljal podatke oz odločbo v vrtec? ker pri nas še tega niso uredili in nevem kako bom naenkrat potem plačala poračun za zdaj že 5mesecev?! v vrtcu pri nas ne dopuščajo možnosti, da bi plačala, kljub temu da imam odločbo iz csdja že doma:(

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: z odločbo v vrtec?
11.5.2012 8:58:46   
Leela
Nas so ravnokar iz vrtca obvestili naj prinesemo prvo stran, kopijo odločbe, ker še program iz csd za prenos podatkov ne dela. Tako, da kar nesi v vrtec kopijo.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: z odločbo v vrtec?
11.5.2012 9:42:36   
3jeMi
jaz sem klicala kar na CSD (ker v vrtcu sami s sabo niso vedeli kaj počet user posted image ) in je prijazna gospa rekla, da so vse vrtce pozvali naj naprosijo starše, da jim prinesejo kopije odločb... kot je napisala Leela... aplikacija preko katere naj bi obveščali vrtce, še ne deluje in niti ne vedo kdaj bo, ker je to v pristojnosti ministrstva... no, zdaj vemo pri čem so/smo... user posted image

(odgovor članu Leela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: z odločbo v vrtec?
11.5.2012 10:00:39   
kalbo
Ja, seveda, zavrnit bo treba račun z obrazložitvijo.

Sončnica, ne, storitev plačujem vrtcu in vrtec je tisti, ki mora obračunat pravilno.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: z odločbo v vrtec?
12.5.2012 20:58:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Nena na odločbi piše da pritožba ne zadrži izvržbe? Potem takem odločba velja.

Glede stavke pa vrtci niso toliko krivi, krive so občine, ker vrtci od občin dobivajo navodila in na "svojo" roko ne morajo dnevov prištevati ali odštevati tako da pišite razno razne pritožbe na občine.

Res pa je tudi da če programi, ki bi vrtcem prenašali podatke o višini plačila vrtca ne delujejo in vprašanje je kdaj bodo.


Ne moremo....ker račun dobimo od vrtca in ne od občine....torej vsako uradno pritožbo glede računa, moramo nasloviti izdajatelju računa...ta se pa potem naprej lahko z občino zmeni, kaj bo odgovoril in kako bo reagiral.....

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: z odločbo v vrtec?
13.5.2012 21:47:53   
takotako
Men pa ni jasno kako lahko dobimo poračun če je njihova napaka da to tok časa traja. Jaz sem vlogo dala pravočasno. A ni zakonit rok določen da ti morajo odg.na vlogo?
Pa vem da niso socialne delavke krive ali vrtec-sam jaz tudi nisem kriva zakaj bi potem mogla ravno jaz plačevat napake.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: z odločbo v vrtec?
13.5.2012 21:55:37   
scorpiogirl

IZVIRNO SPOROČILO: sončnica24

Nena na odločbi piše da pritožba ne zadrži izvržbe? Potem takem odločba velja.

Glede stavke pa vrtci niso toliko krivi, krive so občine, ker vrtci od občin dobivajo navodila in na "svojo" roko ne morajo dnevov prištevati ali odštevati tako da pišite razno razne pritožbe na občine.

Res pa je tudi da če programi, ki bi vrtcem prenašali podatke o višini plačila vrtca ne delujejo in vprašanje je kdaj bodo.

Tole, kar je odebeljeno, ni čist res. Pri nas se je ravnateljica sama (no, malo se je posvetovala z delavkami) odločila, da staršem vrtec ne bo zaračunal dneva stavke.

Kar se pa odločbe tiče ... ko jo bom dobila, bom (če bo po odločbi račun višji in bo treba plačat poračun) položnico skupaj z najinima plačilnima listama in ostalimi položnicami nesla na CSD, pa naj mi izračunajo, kako naj plačam še poračun user posted image sem jezna ko user posted image mi moramo vse v rokih oddajat, oni pa lahko takole bluzijo user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: z odločbo v vrtec?
14.5.2012 8:47:55   
Balerina
Plačilo poračuna ni plačilo za napako kogarkoli ampak samo plačilo za storitev, ki je bila že koriščena v obdobju januar-maj. Predvidevam pa da tsti ki boste imeli višje poračune se boste lahko dogovorili z vrtcem da le te poravnate po obrokih in ne v enem znesku. Jaz če bi imela višji poračun bi sigurno povedala situacijo v vrtcu in prosila za plačilo po obrokih, ne verjamem da so tako ozkoglede da se to nebi dalo urediti.
Če pa bi si že prej izračunala da bom imela večjo razliko v razredih pa bi si že v začetku leta dajala nekaj na stran za primer poročuna. Tako bi lažje plačala poračun.

(odgovor članu scorpiogirl)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: z odločbo v vrtec?
14.5.2012 9:03:04   
katra55
Jaz sem danes dobila položnico in imam odštet dan stavke v celoti.
Pri nas moramo odločbe nesti v vrtec, ker jim sistem ne dela, novo odločbo imam pa že 2 meseca.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: z odločbo v vrtec?
15.5.2012 18:28:59   
Maxy
Mene pa zanima, kdaj bomo sploh dobili odločbo? Sm iz Lj in ne duha ne sluha, o odločbi. Ne vem kdaj mi bo CSD izdal odločbo, decembra? Joj, sm jezna na to državo in birokracijo. Ker bom verjetno spadal v višji razred me resno skrbi!?

< Sporočilo je popravil Maxy -- 15.5.2012 18:30:01 >


_____________________________

Do krajev, kamor se splača iti, ni nobenih bljižnic. B.Sills

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
15.5.2012 18:33:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 2sneg13)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
15.5.2012 18:37:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: z odločbo v vrtec?
15.5.2012 18:47:23   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: flower

No, mi smo odšteli prehrano, pa mi je prekleto žal, da sem jo. Ker bom zdaj imela samo še več dela naslednji mesec. (ker je bila odšteta neupravičeno, ker se bo odštel ves dan v procentih od ekonomske cene) Ker ministrstvo je poslalo navodila 10.5., potem ko so vsi vrtci položnice že izdali in ker navodil ni bilo, je vsak naredil nekaj po svoje. Navbodila ministrstva so, da se od ekonomske cene odšteje 1/22, zakaj tak znesek se mi ne sanja.. in tak bo poračun pri naslednji položnici.

Če vam niso odšteli nič je to zato, ker navodil do izdaje položnic še ni bilo in bo zato odšteto prihodnji mesec.



flower,
to je pa čisto preprosto:
na ministrstvu so očitno mislili, da vsi v aprilu delajo še na posebne dneve, npr. velikonočni ponedeljek, dan OF in 1. aprila ...
user posted image

upam, da ste pristojne vsaj povprašali, če je prišlo do napake ali je odzadaj kakšna druga neumnost

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   [Brisano sporočilo]
15.5.2012 18:51:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?