|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za suho kozo, kaj?
18.9.2007 11:27:57   
*karina*
Katero mandljevo olje oziroma kaj drugega predlagate za suho kozo novorojencka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 11:34:52   
Majabo
skuhaj caj iz hrastovega lubja in ga v tem okopaj
(navodila za kuhanje kopeli so na vrecki)
ze naslednji dan bo imel lepo kozico
jaz olja nisem uporabljala nikoli
le mustelino kremico
in mustelino kopel

(odgovor članu *karina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 11:47:16   
rumba
Jaz ji suhe predele namažem s 100% karitejevim maslom.user posted image  Hrastovo lubje je pa tudi meni priporočila pediatrinja.

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 11:48:07   
Strawberrie Cherrie
A derma user posted image

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 12:09:35   
Anonimen
Ničesar oz. z ničemer je ne rabiš mazati!!!!

Koža novorojenčka mora "delati" in se privaditi na okolje.
NE pa da jo takoj zašopamo z raznimi kremicami, potem se pa pojavljajo alergije.

Ko se novorojenčki začnejo kopati, se stanje veliko izboljša, saj da koži voda vlago. Res lepo kožo pa dobijo šele po nekaj mesecih.

Edino, ko greste ven, ji lahko malo s hladilno kremo ali bepantenom namažeš obrazek. Do enega leta ne rabiš nobenega mleka, kreme, šampona ali druge maže.

Manj je več!!!!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 13:03:25   
Samrela
Se strinjam s Paštetovim kruhom! Jaz otrokoma tudi ritke nisem mazala razen, ko je bila rdeča, malo z Bepantenom. Ne vem...morda pa imam le srečo in s tem nimamo težav....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 14:01:25   
Aja1
Hrastovo lubje kožo izsuši. Naša je imela tudi suho kožo in smo jo kopali v hrastvem lubju, pa v kamilicah,....

Dematolog nam je rekel, da je to največja napaka - to kožo izsuši.

_____________________________




(odgovor članu Samrela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 14:38:35   
rumba
Se čisto strinjam, da je manj bolje!user posted image  Tudi jaz ne uporabljam raznih kremic, pa ne šampona... A ko se ji naredijo suhe zaplate na koži, jih rešim le s karitejevim maslom. Ja pa ko greš ven na veter in mraz je fajn malo hladilnega mazila na lička dati.

Aja1, hvala za info glede hrastovega lubja.user posted image

< Sporočilo je popravil rumba -- 18.9.2007 14:40:52 >

(odgovor članu Aja1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 17:57:45   
Naja30
Se strinjam, da je manj več, čeprav nekatere mamice zelo rade mažejo svoje user posted image  (komaj rojene) z vsem in svaštim. Jaz sem ji edino v kopel kapnila kapljico mandeljnovega olja. Ko je bila starejša, pa sem jo mazala z bubchen oljem. Po obrazu tudi dolgo nič, potem pa z bubchen kremo za obraz, no edino za ritko imam že od začetka kremico, ki ji odgovarja in je ok user posted image

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 20:20:45   
Nikki24
Jaz mu 1x dnevno gubice namažen z mandljevim oljem, če ima pa kje suho kožo pa z Bubchen losjonom. Ritko vedno ob previjanju namažem s hladilno kremo Bubchen. Po obrazu ga ne mažem z ničemer, le umivamo z vodo. Nam Bubchen ful odgovarja, ampak z uporabo ne pretiravam.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za suho kozo, kaj?
18.9.2007 20:23:18   
Anonimen
Aja suho koooooožo ... ne kozo.

Mandljevo olje, se mi zdi. Čeprav se zdaj menda ne uporablja več, ker so mandeljni alergeni.user posted image  Se bolj olivno.

(odgovor članu Nikki24)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: za suho kozo, kaj?
19.9.2007 12:17:42   
Iša Biša
tudi pri nas je bil nekoč problem suha koža. Pojavlila se je  na hrbtu in rokah pri nekako 3 mesecih. Po nasvetu pediatrinje sem začela uporabljati mandljevo olje na še mokro kožo, nato pa z brisačo obrišeš odvečne kapljice in to je to. Popravilo se je v kakšnem tednu dni. Enako sem počela tudi pri tamali in do sedaj še ni imela suhe kože.

PS. takšno mazanje na mokro kožo deluje tudi na mojih nogah...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
19.9.2007 12:56:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Iša Biša)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: za suho kozo, kaj?
19.9.2007 18:00:09   
Majchi
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

Ničesar oz. z ničemer je ne rabiš mazati!!!!

Koža novorojenčka mora "delati" in se privaditi na okolje.
NE pa da jo takoj zašopamo z raznimi kremicami, potem se pa pojavljajo alergije.

Ko se novorojenčki začnejo kopati, se stanje veliko izboljša, saj da koži voda vlago. Res lepo kožo pa dobijo šele po nekaj mesecih.

Edino, ko greste ven, ji lahko malo s hladilno kremo ali bepantenom namažeš obrazek. Do enega leta ne rabiš nobenega mleka, kreme, šampona ali druge maže.

Manj je več!!!!


S tem se pa delno ne strinjam.
Dojenček tip kože namreč podeduje. In tako kot ima npr. nekdo mastno kožo, ima tudi dojenček lahko podedovano suho kožo. In to dediščino bo imel do konca življenja.
Tako kot je na ustrezen način potrebno negovati mastno kožo, ki še posebej pride do izraza v puberteti, tako je treba negovati tudi suho kožo.
Največ atopičnega dermatitisa (nevrodermitisa) se pojavi ravno med 3. in 6. mesecem starosti in se lahko izboljša ravno v puberteti.
In če se takšna koža pravilno ne neguje, se lahko stanje izredno poslabša. Te suhe zaplate kože začnejo srbeti, otrok se praska, koža se vname in dojenček joka od srbenja in bolečine.

Torej ne strinjam se, da se dojenčka z ničemer ne maže. Seveda govorim v primeru suhe kože.

Strinjam pa se s tem, da se ga ne maže kar s čimerkoli. Večina krem, tudi otroških, namreč vsebuje toliko parfumov, barvil in parabenov, da ob redni uporabi lahko izzove tudi alergijo na sicer zdravi normalni koži ali pa kožo izsuši.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: za suho kozo, kaj?
19.9.2007 18:23:43   
cmokec
V lekarnah na recept pripravijo mazilo na bazi olivnega olja. Lahko si ga pripraviš tudi sama. V lekarni kupi kremo Linea Fett in olivno olje, pa si sproti mešaj, da boš imela sveže mazilo. Je pa dobljeno mazilo zelo hranljivo in mastno, samo se hitro vpije in ne pusti mastnega občutka. Pa zelo pomaga.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Majchi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: za suho kozo, kaj?
19.9.2007 21:24:44   
bibi
Naj še jaz povem svoje mnenje. Moj malček je po meni podedoval neurodermitis (suho kožo). To sem šele ugotovila, ko sem šla na posvet k drugemu dermatologu (prvi ni imel pojma je bilo le še slabše). No in ta dermatolog mi je predlagal od firme Eucerin olje za tuširanje, 1 x tedensko oljno kopel Linola, mažem ga pa z Bepantol losjonom. Po obrazeku mu mažem z Uriage Puriced kremo in pa če ima slučajno kak flekec suhe kože še z Uriage cinkovo kremo. Vsak dan pa tudi jemljeva 2 x na dan kapljice Fenistil. Vsa ta kozmetika se pa dobi v lekarni. Odkar uporabljava vso to kozmetiko se je stanje zelo poboljšalo, na obrazeku je imel en flekec, ki je čisto izginil (pred tem ga je pa imel 3 mesece).user posted image user posted image user posted image Če otroka umivate samo z vodo mu še bolj izsušite kožo.

No to je moje skromno mnenje.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: za suho kozo, kaj?
19.9.2007 21:28:39   
ZARA
Hrastovo lubje + par kapljic olivnega olja. Lahko ga včasih kar celega namažeš.

lpZ

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu *karina*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: za suho kozo, kaj?
19.9.2007 21:35:33   
Pobalami
Tudi jaz se strinjam, da je treba novorojenčka čim manj mazat saj gre vse preko kože v telo.

Moje izkušnje proti suhi koži:
-po kopeli še mokrega otroka namažeš z olivnim oljem (tako ujameš vlago). manjdljevo olje odpriporočajo zaradi možnih alergij, drugače je ta tudi fajn. moj je imel še za zelo suhe predele 10% olivno olje v belobazi (zamešajo v lekarni).

Suho kožo imajo otroci zaradi kopeli-vode in ogrevanega stanovanja. Govorim na splošno in ne za težje primere.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: za suho kozo, kaj?
20.9.2007 15:51:35   
tamž
Karina: za suho in občutljivo kožo - Bepanhol losijon (roza). Super pomaga.

LP

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: za suho kozo, kaj?
23.9.2007 12:34:14   
frogi
Za mojo nečakinjo smo v lekarni kupili Xerialine body 500 ml fluid in koža se je res neverjetno popravila. Pred nakupom nam je prijazna farmacevtka dala testerje, da smo lahko preizkusili in šele potem kupili. Sedaj vsi uporabljamo to kremo/fluid  za telo, obraz...

(odgovor članu *karina*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?