|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 17:38:21   
mala zirafa
..kako je zgledalo kampiranje s šotorom?Tisti ki ste prvič kampirali?Mi se spet vedno bolj odločamo za šotor zaradi financ.Če kupiš prikolico moraš še kljuko ki stane najmanj 200 evrov, pa če avto menjaš spet novo kljukouser posted image .

kakšne izkušnje imate s puščanjem vode v šotor in podobno?Pa še kaj vse lahko stlačiš v strešni kovček ki je kratek in širok?Imamo zložljivo mizo za kuhalnik, zložlivo visoko in nizko omaro, malo mizico, tri ograje.Vem da bi rabili še stole in veliko mizo ter vse za spanje.Avto je seat cordoba še  s kar velikim prtljažnikom.

Vrnili smo se iz dopustovanja v hiši, pa se zanimamo še za kampiranje.  


user posted image  





user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 17:46:15   
zband
mi letimo danes po novi šotor,povem da z lanskim nismo bili zadovoljni.ti pa sporočim kakšna kvaliteta bo ta ker ga že ta vikend testiramo nekje v naravi ob jezeru ena nočitev če bo dež nam bo dala odgovor.ti sporočim rezultate drugi teden

upam,da ne bomo razočarani.

oče treh malihuser posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 17:50:52   
Gina
Ne razumem te čisto dobro, kaj sploh sprašuješ? A te zanima kaj rabiš s sabo, ali kako spraviš reči v avto? Moški so ponavadi čarovniki, pa vse reči nekako pristanejo vseeno v avtu, malo bolj pomisliš, da ne jemlješ preveč vsega s seboj, to je pa tudi vse. Zložljive stole se tudi dobi, ap ne vzamejo ne vem koliko prostora. Zakaj sploh rabiš ograje? Jaz raje vzamem visečo mrežo poleg. Mizo pa tudi ne rabiš mega veliko. Šotori navadno ne puščajo vode, razen če vzameš čist navaden mali šotorček.

Mi sicer ne šotorimo, ampak gremo s prikolico. Takrat je bila še kar draga, ampak zdaj jo že 10 let uporabljamo, pa zgleda da še ni odslužila. Všeč nam je, ker imaš trdno streho nad sabo, kar v primeru dežja zelo prav pride, sploh ko imaš majhne otroke. Pa še predprostor imaš, da je malo več placa. Kljuko pač namontiraš na avto, to je res. Ampak saj jo lahko potem še za kaj drugega uporabljaš. Edina reč ki me ful jezi je ta, da moraš za prikolico plačat registracijo, sem in tja tehnični, pa še vsako leto cestnino. Drugače mi je pa kampiranje zakon. Cel dan si lahko zunaj in imaš vse (domače udobje) na razpolago. Najboljša oblika dopusta za moj okus je to.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 18:00:26   
mala zirafa
Hvala za odg.

Zanimajo nas izkušnje + in - s šotori ter strah nas je da ne bi mogli stlačiti vse prtljage, pa čeprav vem da se bi dalouser posted image .Radi smo ograjeni pač, ne maramo tujih pogledov.Kaj pa Ferrino savoy šotor?Ga ima kdo?S katerim šotorom ni nekdo od zgoraj  bil zadovoljen?

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 19:55:43   
margot
mala žirafa , ali niste vi kupili brunner vision user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 20:46:16   
tintin
mala žirafa...odvisno kam greš kampirat...v It odpiši ograje, ker jih v večini kampov nikakor ne smeš postavljat....
Drugače pa mi 3 - nabasana Xsara Picasso in kufer. Imamo šotor za 5, samonapihljivke, armaflekse, spalne vreče, mizo, 2 stola, antilop za tamalga, kuhinjo, gorilnik, bombo, plahto za pod šotor in predprostor, posodo...voziček za tamalga....

Kampirat je fajn, če le ne kompliciraš preveč.

Lep dopust

(odgovor članu margot)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 20:56:23   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: tintin
Kampirat je fajn, če le ne kompliciraš preveč.


user posted image , to je bistvo.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
31.7.2009 22:08:18   
mala zirafa
Se strinjam s tintin.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
1.8.2009 18:45:13   
muška
Mi smo se pravkar vrnili. Ograj nismo imeli, ker jih ne rabimo; če bi me že kaj motilo bi pa navesla brisače okoli nas, ampak to je BV.
Na poti smo bili več kot 14 dni, omare nismo imeli nobene. Oblačila smo imeli v kovčih in je bilo čisto OK. Ker na kempiranju kuham komplet kosilo ( se pravi tudi juho), smo imeli zraven eno mizico in na njej 2 el. kuhalni plošči in mali picopek. Od piskrov sem imela zraven 3 lonce in eno ponev,skledo za solato, pribor ter džezvo za kavo. Lončke smo imeli plastične (iz Ikee ) , krožnike pa sem vzela neke stare porcelanaste, ker plastičnih (kemp) nisem utegnila kupit. Potrebuješ tudi še eno večjo posodo v kateri potem kšir nosiš prat.

Potrebuješ stole in mizo in pa blazine na katerih boste spali. Midva sva imela to napihljivo blazino (oblak al kako se ji že reče) , je kar OK stvar, vendar nama še nikoli ni zdržala več kot eno sezono in pa fino je, če imata vsak svojo. Moj moč je npr. težji od mene, in mene je skoz vleklo k njemu v njegovo "luknjo" user posted image

No, ne bom ti naštevala kaj vse smo še vlekli zraven, ampak raje česar nismo in smo POGREŠALI.

Torej, nismo vzeli zraven arafata oz. turk šotora, niti nobene ponjave tako da sem blazno pogrešala senco, ki je v enem izmed kempov v katerem smo bili nismo imeli NIČ. In pa nismo vzeli (pozabili) štrika za perilo.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
2.8.2009 9:10:52   
mala zirafa
Hvala muška za tako obsežen odgovor.Mi pravzaprav imamo že vso našteto opremo.Arafat jepa res nujen.Če ga še nimate pojdite v merkur imajo še tiste meduse od brunnerja po 56 evrov, res ugodno.Aja edino blazine sva prodala.Kakšna praviš, oblak blazina?A tako se ji reče.Midva sva gledala tiste visoke napihljive od intexa.Pa kako to da trajajo samo 1 sezono?Zdržijo katere dlje?Samonapih. pa ne maramo.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
2.8.2009 14:45:21   
alamar
Odvisno, kako ravnaš z njimi in tudi malo sreče moraš imeti na kakšno kvaliteto naletiš. Te blazine se delajo v milijonskih količinah in pogosto prihaja do pomanjkanja nadzora kakovosti in materialov. Paziti moraš, da v bližini ne uporabljaš kakšnih ostrih predmetov, pa tudi smetišnico in metlico je fajn vzeti s sabo, da sproti pometeš nesnago in kamenčke, ki redno letijo noter v šotor. Fajn je tudi imeti električno ali akumulatorsko tlačilko, da sproti malo napolniš blazino.

Drugače, z malo organizacije spraviš čuda stvari v avto. Midva imava starega megana (navadnega, ne podaljšanega) in spravim noter (brez strešnega kufra ali kakšnega drugega dodatka). Res pa je da zložim v nulo, ker točno vem, kaj bo šlo kam.

- šotor za štiri osebe tale http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1629_SP23C180_Sotor_HIGH_PEAK_Colorado_180
- srednje velikega psa
- zložljiva miza z dvema zložljivima stoloma
- zložljiva omara
- pravi 50l električni hladilnik
- 2x armaflex, 5x rafija, polivinil za po tleh, ponjava za po tleh, 2x20m podaljšek,
- vso obleko, obutev, brisače, posteljnino, kozmetiko in ostale nujnosti za dve osebi za teden dni
- električni kuhalnik in vso potrebno posodo ter pribor
- 90% hrane in pijače za teden dni
- en kup ostalih stvari, ki jih nucam za kampiranje (recimo led luč, naglavne svetilke, radio, knjige za brat...)

To vse je zloženo tako, da na prvi pogled sploh ni videti natrpano. Na zadnjem sedežu je viden le pes in velik nahrbtnik.user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
2.8.2009 21:01:48   
frufru
Mi smo bili lani s fiatom punto 3v in trugo 60 l na kampiranju pa je vse šlo. Največ prostora nam je zavzela zložljiva posteljica in antilop za malega in šotor. Ampak gre tudi z malim avtom.

(odgovor članu alamar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
3.8.2009 9:34:11   
mala zirafa
Kaj je antilop?Mi gledamo kovčke okoli 300l.Tako da bi potem v prtljažnik lahko stlačili mizo pa dve omari, kar jevse skupaj ploščate oblike.Na streho pa šotor stole, arafat, plahte pa mogče če bi šlo spalne vreče.To je že zelo veliko.Mislite da bi šlo?Namesto kufra bi vzeli šortno potvalko ki je mehka.Na srečo nimamo več vozička.
Ima kdo tele stole? Ali so udobni?Delujejo mi kar ok.Najhuje mi j pri teh marelah da se pogrezneš not.Ni pa pri vseh tako.Znamka je Mc kinley.






user posted image
user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
3.8.2009 9:41:27   
Babsi
Kolikor prostora imaš, toliko krame natlačiš user posted image user posted image

Me smo se vrnile s kampiranja po Siciliji. Šotor smo postavljali v 6 kampih, tako da smo zadeve postavili ali pospravili že rekordno hitro (<1h)user posted image user posted image user posted image

Spakirani smo bili pa takole: v strešnem kovčku samonapihljive blazine, stoli, spalke, armafleksi, čevlji, kabli in še nekaj drobnarij. Vse ostalo v prtljažniku. Imeli smo s sabo 2 lonca, ponev, plinski kuhalnik, el. hladilno torbo, eno manjšu mizico in eno večjo in seveda še vso ostalo potrebno kramo. Obleke smo imeli v kovčkih. Imam eno omarico za kampiranje, a sem jo pustila doma in je nisem kaj dosti pogrešala.
Pa seveda šotor, tak ki se postavi v 2 min, sam zložen je precej velik.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
5.8.2009 16:54:10   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: alamar

- šotor za štiri osebe tale http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1629_SP23C180_Sotor_HIGH_PEAK_Colorado_180



Alamar, a mi lahko kaj poveš o tem šotoru. Ma tako mi je čuden, da sploh ne morem ugotovit, kako se to postavi. Tam v sredi je ena navpična palica, to se vidi, ostalega pa sploh ne. Kje so potem še palice?

Pa še če ima zavihke spodaj, vsaj v predprostoru, me zanima.

(odgovor članu alamar)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
5.8.2009 16:57:51   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Kaj je antilop?Mi gledamo kovčke okoli 300l.Tako da bi potem v prtljažnik lahko stlačili mizo pa dve omari, kar jevse skupaj ploščate oblike.Na streho pa šotor stole, arafat, plahte pa mogče če bi šlo spalne vreče.To je že zelo veliko.Mislite da bi šlo?Namesto kufra bi vzeli šortno potvalko ki je mehka.Na srečo nimamo več vozička.
Ima kdo tele stole? Ali so udobni?Delujejo mi kar ok.Najhuje mi j pri teh marelah da se pogrezneš not.Ni pa pri vseh tako.Znamka je Mc kinley.






user posted image
user posted image


Možno,d a so malo boljši, ja. Čeprav jaz sem te stole - marele že prodala in bom kupila nove, navadne zložljive stole. Ker to je znoret v unih. Meni s eje kar mešalo, moj je sicer še eltos vztrajal, da je zanj čisto dober,  pač trmast, ampak zdaj po dopustu pa je že rekel, da so res poden.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
5.8.2009 17:13:45   
mala zirafa
Saj bi tudi mi kupili navadne zložljive, a kaj ko jih ne moremo stlačit v avto, zaradi druge opreme.Malo gledamo režiserske ki imajo povezano hrbtišče s sedalom in so res komot.Zaenkrat bi rabili samo 3 komade.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
5.8.2009 18:53:26   
Splišni
Ja, za te režiserske je meni v Sun&fun rekla, da jih imajo oni sami in da so super. Samo kaj pa vem, jaz se moram zvečer malo razkomotit, ne morem ves čas pokonci sedet. Tako da jaz imam zdaj tak stol, ki ima naklone, otrok ima en navaden kamping stol, mož je imelpa letos še tistega od lani. Nameravam pa vse 3 kupit take, kot je moj.

Pa saj vi, če ste trije, lahko te stole spredaj daš, zraven otroka.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
5.8.2009 19:32:23   
alamar
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: alamar

- šotor za štiri osebe tale http://www.enaa.com/oddelki/sport/izd_1629_SP23C180_Sotor_HIGH_PEAK_Colorado_180



Alamar, a mi lahko kaj poveš o tem šotoru. Ma tako mi je čuden, da sploh ne morem ugotovit, kako se to postavi. Tam v sredi je ena navpična palica, to se vidi, ostalega pa sploh ne. Kje so potem še palice?

Pa še če ima zavihke spodaj, vsaj v predprostoru, me zanima.

Jaz sem ga vzel predvsem zato, ker je neobičajen in, ker gre lahko noter dvojna napihljiva blazina.user posted image Šotor ima pet palic, vse jeklene, brez fiberglasa. Prvi dve sta v notranjosti spalnega prostora, najvišja na začetku spalnega dela in malce nižja na koncu spalnega dela. Potem sta pa dve navpični in ena
povezovalna za predprostor (čisto na začetku predprostora). Predprostor ima lahko dve odprtini (poleg tiste očitne na sliki,  še eno veliko iz prve strani). Predprostor nima dna, ima pa plavajoče zavihke. Jaz osebno uporabljam gradbeni polivinil le za pod šotor, ker imam rad "gol" predprostor za psa (dobiš v Merkurju različne barve in poceni). S tem zaščitiš dno šotorja pred poškodbami in svinjarijo.
Nekako bi rekel, da je šotor srednjega cenovno kvalitetnega razreda in predsvem nekoliko neobičajne oblike. Pogrešam mogoče le nekoliko več prezračevalnih niš.
Prilagam še sliki

user posted image

user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
6.8.2009 0:17:09   
mala zirafa
Jaz osebno ga ne bi nikoli kupila.Spalnica nima intgr. dna nič oken..Ni po mojem okusu.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
6.8.2009 7:20:36   
alamar
Kako misliš, da nima spalnica integriranega dna? Oken pa hvala bogu, da nima. Šotor uporabljam izključno in le za spanje in se v njem čez dan ne zadržujem. Razen, ko z roko sežem v hladilnik, ki ga imam notri. Kaj bi bodo okna, da bom zjutraj kukal ven, lol.user posted image

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
6.8.2009 7:24:04   
Splišni
Aha, a tako je to s tem palicam. Hvala.

(odgovor članu alamar)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
6.8.2009 8:10:28   
mala zirafa
Glede oken sem mislila na zračenje, na kar dam jaz veliko poudarka.Ne predstaljam si bit zaprta not s samo enim malim zračnikom.Integrirano dno pomeni  da je v celoti v enem kosu pritrjeno s šotorom, tako da ti v nobenem primeru ne zamaka not.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
6.8.2009 9:06:18   
alamar
Ja glede zračnikov sem že sam gor napisal, da jih mogoče par manjka. Po drugi strani pa me noter ponoči vedno tako zebe, da se moram dvojno pokriti. Drugače to enostavno rešiš tako, da  zapreš s prve strani le mrežo za komarje oziroma pol stranice  in imaš zračenja kolikor hočeš.user posted image Točno takšno dno, kot si ti napisala pa tale šotor IMA.

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: za tiste ki ste se že vrnili
6.8.2009 9:11:40   
tintin
mi imamo tovrstne stole od Outwella (kupljeni v Merkurju), fantastični, 35 evr na komad ampak super.

antilop - otroški stolček za hranjenje iz ikee




(odgovor članu alamar)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?