|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 14:55:10   
felicia
Pri prvem otroku sem uporabljala Aptamil, to je bilo pred tremi leti. Takrat je obstajala ena 1 ena 2 itd. Zdaj pri drugem smo spet na aptamilu in pridem v trgovino in vidim, da obstajata dve vrsti enke dve vrsti dvojke. Nimam pojma kakšna je razlika in katero enko naj vzamem. No eno sem pač vzela, zdaj pa ne vem v čem je fora da obstajata dve vrsti enke. A katera ve za kaj sploh gre?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:09:25   
Anonimen
jaz sem prejsnjic dajala AM,vendar tisti,na katerem je pisalo PRE.Sem se pred rojstvom 1 kupila,pa me je P skoraj nadrl.
Zdaj imamo Humano in se tamala normalno redi,ker prejsnja je bila zelo zelo buhteljcek.Menda,da AM napihuje.

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:10:34   
zaspancek1
Poglej na strani:
http://www.milupa.si/

oz. tu, ce kupujes v Muellerju (v nemscini):
http://www.aptamil.de/de/produkte/produkte-allgemein.html

Aptamil 1 Immunofortis je cisto navadno AM (samo ime je bolj nobel), Aptamil PRE pa je za nedonosencke in tiste z nizko porodno tezo.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:10:58   
Anonimen
mi imamo novalac. zdaj 2 dni novalac2.
in ni nobenih problemov. nina lepo sprejela AM in lepo napreduje. celo tako da ima rada, da odvraca cisto vso gosto hranouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:19:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Poglej na strani:
http://www.milupa.si/

oz. tu, ce kupujes v Muellerju (v nemscini):
http://www.aptamil.de/de/produkte/produkte-allgemein.html

Aptamil 1 Immunofortis je cisto navadno AM (samo ime je bolj nobel), Aptamil PRE pa je za nedonosencke in tiste z nizko porodno tezo.ja pajade.sem v nemciji in in tu je zacetno mleko pre,ni vazno katera firma.za nikakrsne nedonosencke...

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:24:31   
zaspancek1
Poglej si linka, potem pa komentiraj, prav?
Sicer ne uporabljam Aptamila, pac pa kaj drugega, pa na nobenem ne pise PRE. To je samo ena izmed reklamnih for (npr. Beba je sedaj Beba PRO).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:29:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Poglej si linka, potem pa komentiraj, prav?
Sicer ne uporabljam Aptamila, pac pa kaj drugega, pa na nobenem ne pise PRE. To je samo ena izmed reklamnih for (npr. Beba je sedaj Beba PRO).



sem si pogledala prav?Se pravi ti ves,ceprav ga NISI uporabljala,vsi nemski pediatri so pa idioti.
evo link inn preberi si kaj pise o njem...najboljse zacetno mleko.
http://www.dooyoo.de/babynahrung/milupa-pre-aptamil/


(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:42:27   
zaspancek1
Kaj imas ti danes slab dan, ali kako? user posted image
Ne poznam dobro Aptamila, ampak na slovenski strani je je pac to napisano (na nemski res ni). Na uradni strani za Nemcijo pa imas tudi dve vrsti Aptamila, a ne? Tudi pri Aptamilu 1 pise, da je "Säuglingsanfangsnahrung - von Geburt an". Prav tako je na tem tvojem linku Aptamil 1 Anfangsmilch. Kaj imajo potem s tem veze nemski pediatri?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:50:34   
zaspancek1
Se to, pri PRE pise, da otroka lahko hranis kadarkoli (kot dojenje), kar v praksi pomeni, da je manj nasitno. Glede na to, da ima enako kaloricno vrednost kot navadno, nekako to ni logicno, ker to pa naj ne bi dajal kar naprej. To ti lahko pove tudi pediater (slovenski ali pa nemski).

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 15:51:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Kaj imas ti danes slab dan, ali kako? user posted image
Ne poznam dobro Aptamila, ampak na slovenski strani je je pac to napisano (na nemski res ni). Na uradni strani za Nemcijo pa imas tudi dve vrsti Aptamila, a ne? Tudi pri Aptamilu 1 pise, da je "Säuglingsanfangsnahrung - von Geburt an". Prav tako je na tem tvojem linku Aptamil 1 Anfangsmilch. Kaj imajo potem s tem veze nemski pediatri?user posted image


malo preberi kaj pises,ker se s teboj ne mislim vec dajat.

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 16:43:15   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

evo link inn preberi si kaj pise o njem...najboljse zacetno mleko.
http://www.dooyoo.de/babynahrung/milupa-pre-aptamil/




A ne obstaja en test (mislim, da Oekotest), kjer pa to mleko ni bilo ravno najboljse ocenjeno? Sicer pa je vsako AM super, ce ga otrok dobro prenasa, ker vcasih kar traja, preden najdes tistega, ki mu ustreza.
Sem pregledala razlicne znamke in ima vecina res tudi zacetno mleko z oznako PRE (poleg navadnega 1), samo pri nas pac nimas taksne izbire (ok, pri Aptamilu mozno). Ja, so prav tako zacetna mleka (kot pa navadna 1), ki pa so malo lazje prebavljiva in manj nasitna. In pri nas pac pediatri ne svetujejo, da mora biti zacetno mleko obvezno PRE, vazno je, da je zacetno. Kaj tocno je dosegljivo na nasem trgu (in kot kaksno ga prodajajo), pa bodo najbolje vedele tiste, ki Aptamil tudi uporabljajo (ker zal ni vedno enako kot npr. v Nemciji). Se vedno pa velja tisto, da je tako PRE kot 1 zacetno mleko. Vsaj s tem se menda strinjas, a? user posted image In zato se ni treba takoj razburjat, saj sem povedala, da pac tako pise na slovenski strani.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 16:45:09   
felicia
ja jaz kupujem v milerju aptamil in na aptamil 1 piše nekaj von forchern ... na drugem aptamil 1 pa piše imunnofortis oba pa sta začetna mleka torej za novorojenčke. Mene zanima razlika, ker pred tremi leti je bil en aptamil 1 in ne dve vrsti. A mi zna katera to razliko sedaj razložiti?

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 17:20:33   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: felicia

ja jaz kupujem v milerju aptamil in na aptamil 1 piše nekaj von forchern ... na drugem aptamil 1 pa piše imunnofortis oba pa sta začetna mleka torej za novorojenčke. Mene zanima razlika, ker pred tremi leti je bil en aptamil 1 in ne dve vrsti. A mi zna katera to razliko sedaj razložiti?


Zal ti lahko povem le to, da tisto von Forschern entwickelt ne pove nic (po domace pomeni samo, da so to razvijali strokovnjaki - itak so vsako). Mueller ima navadno proizvode, namenjene nemskemu trgu (mogoce ti pomaga zgornji nemski link). Ce je to edina razlika, da na enem pise Immunofortis, na drugem pa ne, je lahko samo razlika med novo in staro embalazo (imata pa to oba). Najbolje, da primerjas sestavo obeh, pa bos videla. Tako je npr. bilo pri milumil comfort oz. kasneje aptamil comfort.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
24.2.2010 20:06:16   
felicia
hvala. Res na enem piše da je lahko prebavljiv drugi pa naj bi bil bolj nasiten

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
25.2.2010 9:39:43   
kristinaj
pojma nimam... mogoče je kakšen proti polivanju... ne bi vedela.. moja dva sta bila tudi na aptamilu in nista imela nobenih težav....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
28.2.2010 17:32:49   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: felicia

Pri prvem otroku sem uporabljala Aptamil, to je bilo pred tremi leti. Takrat je obstajala ena 1 ena 2 itd. Zdaj pri drugem smo spet na aptamilu in pridem v trgovino in vidim, da obstajata dve vrsti enke dve vrsti dvojke. Nimam pojma kakšna je razlika in katero enko naj vzamem. No eno sem pač vzela, zdaj pa ne vem v čem je fora da obstajata dve vrsti enke. A katera ve za kaj sploh gre?

Podobno zmedo sem doživela jaz. Orientiraj se po barvah "ščitov" - znakcev, ki so na škatlah. Navadni AM = oranžni ščit. Mislim, da je res Immunofortis.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
28.2.2010 20:13:05   
Taddy78
Moj je že v porodnišnici dobival Aptamil PRE, pa tudi ko sem prosila odpustnega zdravnika za recept,mi je napisal tega PRE. Malo smo se potem dojili, ko sem ponovno začela s PRE je vse zbruhal in smo začeli z Aptamil AR...

Sem pa tudi jaz takrat dobila informacijo, da je PRE kao za nedonošenčke in tiste z nizko porodno težo, ampak glede na to, da je naš imel preko 4kg, verjetno vsi dobijo isto.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
2.3.2010 14:44:48   
Anonimen
Jaz sem opazila da je razlika med Aptamilom iz DM-ja in Millerja.. Ta iz Millerja je gostejši!! Me pa prav zanima zakaj?? Vem, da Miller proizvaja za Nemčijo, ampak zakaj bi oni meli drugo mešanico kot za tuji trg?? Mleko sploh ne moremo uporabljati, ker ne teče iz cuclja... pre gosto je!! user posted image

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
2.3.2010 18:25:32   
kalypso
mah obstaja
Apt. PRE (za nedonošenčke in otroke z nizko porodno težo)
Apt. Immunofortis 1, 2, 3 (navaden)
Apt. comformil 1, 2 (3?) (za prebavo)
Apt. Comfort (za prebavo)
Apt. HA 1, 2 (3?) (za otroke nagnjene k alergijam)
Apt. ADC (za alergike na kravje mleko)
Apt, Pregomin ( za alergike na kravje mleko in sojo)
Apt. LF (Lactose free)
Apt. AR 1, 2 (3?) (anti refluks)

A sem še kaj pozabla? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
7.3.2010 21:41:18   
d4rj4.84
felicia, tudi jaz sem opazila dve različni embalaži aptamila 1. oba sta ista, samo embalaža je druga. če prevedeš obe embalaže ti pride eno in isto.

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
8.3.2010 11:36:39   
neli365
Res je, oba sta ista samo embalaža je druga, sem vprašala v Mullerju, kaj je zdaj to, pa sta enaka baje, samo enega dobijo iz Nemčije drugega pa iz Švice. Mi imamo Imunifortis, sem se navadila da tega kupujem.

(odgovor članu d4rj4.84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
9.3.2010 14:00:18   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: nikica85

Jaz sem opazila da je razlika med Aptamilom iz DM-ja in Millerja.. Ta iz Millerja je gostejši!! Me pa prav zanima zakaj?? Vem, da Miller proizvaja za Nemčijo, ampak zakaj bi oni meli drugo mešanico kot za tuji trg?? Mleko sploh ne moremo uporabljati, ker ne teče iz cuclja... pre gosto je!! user posted image


Ja, žal je res tako. Enkrat sem ga kupila v BC, pa je totalno sranje, ker se ful težko zmeša in raztopi. Iz Mullerja pa je super.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
9.3.2010 20:07:40   
Anonimen
meni se pa zdi da je lih obratno in da je aptamil iz mullerja slabše za mešati.. no vseeno.. user posted image sedaj pa samo še kupim v DM..

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
9.3.2010 20:07:44   
mayamaya
se strinjam. BC, Spar, Mercatorji in podobno imajo Aptamil za t.i. ''vzhodni trg'', ki je bistveno manj kvalitetnejši od tega iz Mullerja, ki pride iz Nemčije. Na žalost nas še vedno uvrščajo v vzhodni blok user posted image

_____________________________

Neja...sonček, ki ne zaide!!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: za tiste ki uporabljate aptamil vprašanje
10.3.2010 11:33:34   
Anonimen
ja ampak zakaj je mleko iz mullerja tolk gosto, da ne te teče iz cuclja?? čisto "neuporabno"... user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: mayamaya

se strinjam. BC, Spar, Mercatorji in podobno imajo Aptamil za t.i. ''vzhodni trg'', ki je bistveno manj kvalitetnejši od tega iz Mullerja, ki pride iz Nemčije. Na žalost nas še vedno uvrščajo v vzhodni blok user posted image



< Sporočilo je popravil nikica85 -- 10.3.2010 11:37:30 >

(odgovor članu mayamaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?