|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zajec-kunec
12.1.2010 12:19:53   
ledenaa
Tisti,ki imate kunčke kaj jim dajete jest.
razen seveda te kupljene hran,pa zelja,solate
trudim se,da bi jedla čimmanj te kupljene hrane,ona pa ni navdušena nad zelenjavo user posted image
dam ji cel kup,pa poje recimo samo 1 list zelja in en list solate zelene.
Kupljeno bi pa non stop jedla
težava je v tem da je kar debela,no orang debelazaradi te kupljene hrane
peteršilja in ostalih zadev noče
še kakšen nasvet???
Drugače je zdrava in vse,samo debelost jo mantrauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zajec-kunec
12.1.2010 12:44:20   
majana79
mi imamo že drugega kunčka user posted image

na razpolago ima ves dan seno in mu je to primarna hrana, drugače pa dobi brikete samo zjutraj in zvečer pred spanjem, 1 žlico vsakič

vse ostalo so priboljški čez dan, kak košček suhega kruha, list posušenega zelja, solate, kak košček korenčka, krhelj jabolka (prejšnja zajčica je ful rada pojedla jabolčne ogrizke),



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zajec-kunec
12.1.2010 12:45:11   
ledenaa
No,sej sem pozabila jabolka tudi dobiva
dala sme ji hruško pa noče.
kaj še lahko
vidiš kruha še nisem dala

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zajec-kunec
12.1.2010 12:54:33   
Anonimen
Moji starši imejo tudi hišnega zajčka pa večinoma je seno, vsak dan zjutraj dobi pest kupljene hrane (pa je ne pomikasti vse čez dan), potem dobi sem in tja kak korenček pa list solate, jabolko, poleti je veliko na vrtu in se sveže trave napase, ...

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zajec-kunec
12.1.2010 13:08:58   
ledenaa
naša je očitno dober jedec user posted image
še hrano smo morali dati v omaro,ker je začela grist tisto vrečo ,je že naredila luknjo in je tam non stop jedla
Vsako omaro ko odprem takoj priteče user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zajec-kunec
13.1.2010 9:45:32   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Moji starši imejo tudi hišnega zajčka pa večinoma je seno, vsak dan zjutraj dobi pest kupljene hrane (pa je ne pomikasti vse čez dan), potem dobi sem in tja kak korenček pa list solate, jabolko, poleti je veliko na vrtu in se sveže trave napase, ...


Enako je pri mojih prijatlih. Za priboljšek pa dobi 1 mandelj. Zajček se proda za ta mandeljuser posted image , čist je nor nanj

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zajec-kunec
13.1.2010 16:11:23   
Getreal
Kunci ne smejo jesti solate in zelja. Jih lahko napihne in umrejo!!!
Namesto tega mu ponudi svežo travo (lahko kupiš tudi take blazinice, kjer sam posadiš travico v tukanotu) ali pa peteršilj, ki naj ne bodo mokri!!! 

Njihova hrana mora biti bogata z vlakninami --- išči brikete ki imajo 17% ali "16% fibres"..boš videla jih je zelo malo, ampak če se potrudiš boš našla. Najboljše je, če kupiš kar žakelj krme tam iz une tovarne žita na mostah, na kajuhovi, nasproti bauhausa, pa ste preskrbljeni za pol leta in še najbolj je ustrezna. Za posladek mu ponudi posušen kruh in če prav moraš malo pocrkljati kosmatinca mogoče kakšno banano (ne celo, samo en kolutek sevedauser posted image ).

Aja pa obrok briketov naj dobi zjutraj in zvečer. Zjutraj malo manj, zvečer pa kar malo več, ker so kunci nočne živali in so takrat bolj aktivni.

Sicer pa mora kunec imeti na voljo vedno veliko sena (ne slame!), ki naj mu bo vedno dostopno. Tako kunčki ostanejo zdravi, vitalni, primerno debeli in živahni! user posted image

Aja pa potrebna je vztrajnost, če je naučena napačne prehrane zna bit trmasta kot otrok. Sej veste kako pravijo-doslednost! Ne se vdat in ji ponudit hrane, ki jo hoče. Ko bo ugotovila, da je to vse kar lahko dobi od tebe, bo jedla to kar ji boš ponudila, pa nič hudega, če je 2 dni lačna na račun svoje trme, samo da ima vodo user posted image

Upam, da sem ti pomagala pa veliko zabave z vašim kunčkom! user posted image

< Sporočilo je popravil Getreal -- 13.1.2010 16:18:21 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zajec-kunec
13.1.2010 16:59:20   
ledenaa
Seveda da smejo jesti solate

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zajec-kunec
13.1.2010 17:01:53   
Anonimen
Jaz tut mislim, da jo lahko ... saj divji zajci tut kmetom pojejo zelje na njivi, če ga ne zaščitijo ... pa tut naš zajec še nikoli ni imel kakih zdravstvenih težav in to pa poje vsaj vsak drugi dan list ali 2 solate ...

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zajec-kunec
13.1.2010 22:50:02   
Getreal
Poljski zajec ni niti približno enako kunec user posted image Sta sicer ista družina, a nista isti rod. Nimajo niti istega števila kromosomov, kar pomeni, da se med sabo ne moreta niti razmnoževati.

Ne, brez heca, to s solato je res. Solata je za kunce slaba hrana...lahko pa je recimo svež radič, regrad, deteljo,travo.. Ampak res vam odsvetujem to solato, ne mislim pa nič s slabega s tem, hočem samo dobro user posted image Sicer pa mu jo načeloma lahko dajete, če že vztrajate, ampak naj bo res dobro osušena nič mokra, sicer lahko dobi tudi kr fajn drisko ali pa v skrajnem primeru pogine user posted image

Najboljša dietica za vašo kunčico pa je seveda njena glavna in osnovna prehrana in sicer seno v neomejenih količinah user posted image

< Sporočilo je popravil Getreal -- 13.1.2010 22:54:56 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zajec-kunec
14.1.2010 9:49:12   
lotus
Mi smo posvojili eno odraslo kunčico, ki so se je že v več domovih naveličali, češ da je preveč dela z njo.
Dajemo ji dnevno krhelj jabolka, 1 korenček, solato (nima prav nobenih težav, niti driske, pomlati jo z največjim veseljem. Tako da tole s solato je odvisno od kunca - enim paše,drugim pa ne). Zelja ne mara preveč, poje, če drugega ni. Hruške tudi ne mara.Dobi tudi skodelico briketov (pač poje kolikor želi), za priboljšek ima palčko s semeni (DM ali Mueller, tudi druge trgovine) in jogurtove "bonbončke" (DM ali Mueller). Najraje ima za priboljšek rozine. Seveda ima seno v neomejenih količinah, mineralni kamen (v Mr. Pet sem kupila takega v obliki in naj bi bil z okusom majhne banane, je zginil v par dneh), pa košček suhega kruha ima vedno in ima kar rada.

Me pa zanima kako velike kletke imate vi za kunčke in koliko so na dan izpuščeni?
NAša je vedno spuščena, kadar smo doma, smo pa včasih skoraj cel dan odsotni.

Ali imate wc za zajca? JAz sem ji kupilakotno stranišče, pa ga noče.

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zajec-kunec
14.1.2010 10:02:26   
ledenaa
lotus mi wc-ja nimamo
Kletka je vedno na voljo in ko mora na potrebo skoči noter in opravi
naša je skoraj spuščena 24 ur na dan
Itak škodo ne dela in ne hodi v druge sobe
A rozine tudi lahko?
Hmm bom ji dala pa bomo videli če bo hotela

(odgovor članu lotus)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zajec-kunec
14.1.2010 10:24:47   
lotus
Ja, rozine imajo običajno full radi. kar poskusi. Koliko pa je star vaš kunček? Je scrkljan ali se ne pusti božati?

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zajec-kunec
14.1.2010 11:42:04   
Anonimen
Naša Bejba ima kletko veliko enih 80x50cm, kaka pa v kletko v en kot (skos isti) ... pa po tleh ima leseno rešetko, spodaj pa žaganje, da drekec pa lulanje gresta čez rešetko in da je skos na čistem ... pa mrve ima skos polno notri ... smo ji pa tut kotlico naredili leseno, pa jo je v enem mesecu v zobotrebce spremenila user posted image ... drugače je pa spuščena, ko so moji doma, poleti je pa večino dneva spuščena zunaj (privezana na doooolg povodec pod grmom, da je v senci) in šiba ko nora.

(odgovor članu lotus)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zajec-kunec
14.1.2010 11:47:38   
Getreal
rozine? aja jz sem mislilia, da probaš shujšat kunčico.. se opravičujem za pomotouser posted image   pol pa kar!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zajec-kunec
15.1.2010 15:12:53   
ledenaa
lotus naša je stara 6 let
crkljanje-živi samo za to user posted image
Naša gre lahko ven kadar hoče
velikokrat je sploh noter ne moremo dobiti user posted image
Zunaj mraz ona pa veni .
In je potem moram lovit user posted image

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zajec-kunec
18.1.2010 10:47:12   
lotus
Aja, vi jo imate prav zunaj? Kja pa pozimi? Mi imamo našo v stanovanju. Čez dan večino časa prečepi pod mizo v dnevni sobi, včasi pa zvečer priredi dirke in dirja po sobi in skače v zrakuser posted image Ne vem koliko je stara, ker smo jo posvojili, so se je drugje naveličali. Pa ne samo v eni družini, v večih, a ni to žalostno?
Kar se hrane tiče ima najraje čist ta navadno v škatli hrano (najcenejšo), sem ji že vse živo kupila, pa ne mara.Mal je zbirčna.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zajec-kunec
18.1.2010 10:55:28   
ledenaa
saj mi smo v  stanovanju-ona hodi na balkon ;)
Jaz sem naši dala že rozine in kruh ,pa je pojedla user posted image
danes ji bom dala domače jabolke-že ve kaj je dobro ,kupljenih ne mara

(odgovor članu lotus)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zajec-kunec
18.1.2010 11:09:14   
lotus
Kako pa imate narejeno na balkonu zanjo-je balkon ograjen, ima kakšno hiško? Ker mi jo imamo šele dva, tri mesece, pa razmišljam za poleti, da bi lahko bila na balkonu.
Ja, rozine imajo radi. Naša ima full rada tiste palčke, na katerih so semena gor "nalepljena", dobiš v Mercatorju, Mullerju, DM.... Pa take jogurtove "bonbončke", so tudi z gozdnimi sadeži- je pa zbirčna, tiste iz DM je jedla, iz Mullerja pa ne:)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zajec-kunec
7.12.2011 12:40:17   
Poka
Doma imam dva pritlikava kunca, ki sta moja prva. Imam ju 4 mesece. Z njima imam kar nekaj "vzgojinih" problemov. Upam sicer, da ko ju dam kastrirat in sterilizirat, da se ju bo dalo kaj naučit.

1. Največji problem je kakanje in lulanje povsod, ko se jima zljubi. Jaz bi ju pa rada imela spuščena po celi hiši, ampak zdaj mi ju moj sploh ne pusti prinest v pritličje. Imata sicer celo sobo na razpolago in eno veliko kletko, medtem ko je eden v ogradi za pasje mladiče.

2. Samec ne zna več pit na napajalnik. Prej je znal, zdaj ko je pa v svoji kletki, pa noče. Ko mu ga pomolim pred nos, ga odrine. Kako ga naj naučim? Ker v posodo z vodo pa kaka in lula.

3. Samico sem dobila bolano, očitno. Bila je zelo scartana in me je lizala, ko sem jo prvič prijela v roke. Potem sem ji morala vsak dan dvakrat dajat zdravilo in ji ni bilo všeč. Enkrat vem, da sta jo moj in en delavec, ki je prišel nekaj naredit, lovila po sobi, ker sta morala odpret okna (ki so do tal) in verjetno nista bila nežna. Od takrat se ne pusti prijet, grize in renči, praska... Problem je, ko zvečer noče v kletko - niti če je notri hrana. Imam kaj upanja, da jo spet navadim?

4. Ne palita na razne priboljške, ko hočem kaj od njiju... Bi ju rada motivirala za učenje. Pa sta raje lačna, kot da bi nekaj naredila - npr. šla nazaj v kletko.

(odgovor članu lotus)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zajec-kunec
10.1.2012 22:59:27   
FotoModel
Mi imamo doma tudi zajčeka. In je res, najrajši ima umetno hrano. Morem pa poudariti, da je nor tudi na travo, to božično travo je celo pojedel :) damo pa mu tudi kako solato, jabolko.. vglavnem domačo, ko je. in mogoče ne boste verjeli, ampak obožuje to čokoladico - tortica. :)

_____________________________

Khm khm, levooo nogavica, desnooo nogavica.. nogavice :)

Spletna trgovina LanStore - www.lanstore.si


(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zajec-kunec
30.1.2012 7:00:13   
Poka
Sam mu ne smeš dajat sladkarij, ker bo zbolel in lahko umre. Kunci so sladkosnedi in bi jedli damo take zanje nezdrave stvari, kot otroc fast food... Jaz zelo pazim pri mojih dveh, ker sta očitno zelo občutljiva. En ima spet gljivice in ga mažem, pa preden sem ugotovila, da mu drugi dol poliže kremo, je bil že spet plešast... 

(odgovor članu FotoModel)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?