|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zakaj ne reče več mama
15.12.2005 21:19:25   
Anonimen
pozdrav!
imam eno leto in en mesec starega malčka, ki je zelo napreden in spreten. shodil je pri 9 mesecih in zelo se že zaveda stvari okoli sebe. tudi mama je rekel že pri 11,5 mesecih. ko mu je bilo hudo ali ko je želel, da ga dvignem, je lepo rekel mama. sedaj pa reče deda, ata in baba, samo mama ne, in sicer od dneva, ko sem prvič konkretno zgubila živce, za kar mi je seda prekleto žal. nisem ga udarila, sem pa kričala kot zmaj. sedaj sem že skoraj čisto obupala, ker me kliče baba! ali sem z enim izbruhom jeze res povzročila tpliko škode!?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zakaj ne reče več mama
15.12.2005 21:24:41   
ona
Ma si smešna!Verjetno ti vrača,ker si ga nahrulila!Se hecam!
Veš malčki si določene stvari zapomnijo in mogoče si se mu malo zamerila,vedi pa da nima smisla na takomajhne kričat.Ko zgubiš živce,pejdi ven in malega prepusti komu drugemu,da se pomiriš!Bo sigurno boljše!
Ti želim veliko sreče in da ti spet reče kmalu mama,saj mogoče ima tudi malček svoje motnje in se mu ne da rečt mama.Bo že!user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zakaj ne reče več mama
15.12.2005 22:49:07   
Marogica
Lahko, da je tu kakšna povezava, lahko pa da je vse skupaj čisti slučaj. Pri nas je celo tako, da naš enoletnik uporaablja ma-ma zame, pa tudi kadar je lačen (am-am). Možno je, da je tvoj otroček povezoval besedo mama s kakšno drugo stvarjo.
Ne se sekirat, sama sem tudi kdaj na ta večjega huda, pa mi še vedno reče mama ali pa mami. Je pa res bolje, da če imaš občutek, da si z živci na koncu, da se spraviš za 15 min v drug prostor in globoko zadihaš. Največkrat pomaga-včasih pa tudi ne.
Še vsi so rekli mama, tudi tvoj bo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zakaj ne reče več mama
15.12.2005 23:51:48   
DrMr
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Lahko, da je tu kakšna povezava, lahko pa da je vse skupaj čisti slučaj. Pri nas je celo tako, da naš enoletnik uporaablja ma-ma zame, pa tudi kadar je lačen (am-am). Možno je, da je tvoj otroček povezoval besedo mama s kakšno drugo stvarjo.
Ne se sekirat, sama sem tudi kdaj na ta večjega huda, pa mi še vedno reče mama ali pa mami. Je pa res bolje, da če imaš občutek, da si z živci na koncu, da se spraviš za 15 min v drug prostor in globoko zadihaš. Največkrat pomaga-včasih pa tudi ne.
Še vsi so rekli mama, tudi tvoj bo.


... kupim...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zakaj ne reče več mama
16.12.2005 15:50:03   
CatJa
Moj je kar naprej gonil ata, ata, ata, o mami ni bilo ne duha ne sluha, ko pa ga danes vprašam, kako reče ati, mu pa pravi taka ali pa tata. Meni pa ami.
Zgleda, da jim vmes pride kej drugega, npr. 'abi' (babi), pa sem ziher, da bo kmalu spet prešaltal na mami al pa ati user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zakaj ne reče več mama
17.12.2005 10:01:41   
Pajaca
Ma za brezveze se sekiraš...... otrok ma obdobje ko reče mama, pol pa zna rečt nove besede pa pač mal pozab na mamo, pa sej bo še reku mama in to tokrat, da si boš želela da kdaj vmes tud ati zakliče.....

Pr nas je tud lepo rekla am am.... pol pa nč... se je sam drla, jaz pa gruntala kaj bi ona rada.... no pa čez par mescov je pa spet začela govort da je lačna.... sam namest am am je rekla pola.

Da si se nanj drla je pa itak že pozabu. Pa če ti reče baba... pa kaj pol.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zakaj ne reče več mama
19.12.2005 13:18:12   
Pupica
Naša je pri 11 mesecih lepo in razločno rekla TARA.(naša kuža)potem je pa naenkrat osvojila kup drugih besed(babi, dedi, oši(to je očiuser posted image ),teta,tic(tric)...in od takrat je tara postala tata. In konec.
Ja mama pa govori že od 10 meseca naprej. In najprej še ni vedela, kaj to pomeni, vendar vsakič ko je rekla mama, sem spustila vse iz roke, se obrnila k njej in rekla prosim, ali vsaj kaj pa je?In kmalu je zakapčala, da sem  to jaz. Od takrat je mama v igri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zakaj ne reče več mama
21.12.2005 23:42:24   
KODA
Naš tastarejši je tudi vedno prej rekel ata,ata.Ampak se nisem sekirala.Saj sva oba njegova starša.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zakaj ne reče več mama
1.1.2006 17:23:12   
vesna.com
No da ne bojo vsi preveč govorili, moja je stara¸14m pa še ne reče nič.user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zakaj ne reče več mama
15.1.2006 12:05:25   
ŠpelaP
Kaj pa naj jaz rečem, ko me mali najraje kar po imenu pokliče. Kot da sva ovce skupaj pasla. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zakaj ne reče več mama
15.1.2006 18:30:11   
karmy
če imaš partnerja, poskusi da te on kliče mami/mama...mogoče bo ponovil?

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu ŠpelaP)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zakaj ne reče več mama
15.1.2006 21:59:50   
TaRe*
Ta je pa dobra,ja.Boš videla,da bo kmalu spet rekel mama...user posted image
Naša je rekla mama pri desetih mesecih.Veselje je trajalo 2 dni.Potem je za dva meseca pozabila da obstajam.Ko pa je spet začela uporabljati mama,smo bili mama vsi okoli nje,vključno z njeno dudo.
Meni pa ni dalo miru,ker sem hotela,da mene kliče mami  in ne mama(mama je namreč tašča).No,jaz sem vstrajno ponavljala mami,mami....tamala pa me je začela klicati po imenu,pa sem imela user posted image .
 
No,zdaj ko pa že nekaj časa stvar oblada kot je treba se pa včasih ,ko 15 minut skp vpije mami,mami brez vzroka in moram jaz skoz govoriti ..kaj pa je,prosim ja,......itd,spomnim,kako sem si želela slišat to prelepo besedo...

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zakaj ne reče več mama
17.1.2006 8:29:30   
kaja11
Ma to ima samo obdobje. Moj cuker je mene prvič pri cca 8m poklical mami in stegnil roke k meni.... to se je zgodilo 3x... potem je pa celo zadevo pozabil do 14 meseca. Vmes je osvojil vse živo... tati, babi, dedi, lala (očala), tavto (avto), itd... skratka, prava mala klepetulja je ratal. Pa kako mi je šlo na živce ko sva npr. z babi obe prišle do njega on pa: BABIIIIII. No sedaj sem pa tudi jaz prišla na vrsto... tako lepo pokliče mami  user posted image .
Nič se ne sekiraj.... jaz nisem imela nobenega izpada, pa je vseeno "pozabil name" za pol leta. So mi pa vsi govorili, da je to zato, ker sem v glavnem jaz njim in mu govorim o drugih npr. kdo prihaja (tati, babi, dedi,..), kaj kdo dela, itd., o meni mu pa drugi ne govorijo oz. bolj malo, ker sem skos tamuser posted image .

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?