|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 12:37:49   
* Mateja *
Zanimajo me vaše izkušnje!! Kako je zgledalo, ko je imel otrok zamašen solzevod, kako se je stvar rešila, kako zgleda če mu solzevod prepihajo zdravniki, a mora bit kaj v bolnici?  Poraja se mi en kup vprašanj, ker naj bi imel naš mali zamašen solzevod in smo napoteni na očesno kliniko v Ljubljano.  Vsaka izkušnja je dobrodošla.

Hvala!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 12:47:05   
Anonimen
no naša izkušnja je taka, da je najbolj čakat! men sta in pediatrinja in okulistka rekla da vedno čakajo vsaj do 1. leta, ker s tem k otrok raste raste tut solzevod in se sam odmaši. mi smo to upošteval, učka brisal s fiziološko, pa masiral od konice nosa do kotička očesa in tam enkrat pr 8. mescih je bil uček čez noč suh. sploh nism mogla vrjet.

(odgovor članu * Mateja *)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 13:01:02   
Baby
Tud mi mamo podobno izkušnjo, kot LARA. Okol 10 meseca se je samo uredilo!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 14:15:24   
lili79
Podobno kot Lara le da se je nama uštimal že v četrtem mesecu user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 14:34:07   
* Mateja *
  Ja,  sam mi smo stari pa že 13 mesecev, in razen tega, da ima zeloo pogosto vnete oči  in majhne bulice pod očesom, nimamo nobenih težav.  Okulist je na podlagi bulice, ki jo ima pod očkom pri nosku pač rekel, da gre "verjetno" za zamašan solzevod.  In kakšne učke so imeli vaši otroci?

(odgovor članu lili79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 14:51:12   
sand
Hojla,tile zamašeni solzevodi so kriza.Z mojo princezo sva šli prepihat solzevod pri 1l.Pomagalo takoj in od takrat naprej vse ok.Čisto drugače pa je z mojim 10m starim sinkom.Ko je bil star 6m smo imeli skoz gnojnega učka,zato dobiva napotnico in greva prepihat solzevod.Mali je bil čisto iz sebe, drl se je tko, da sem mislila da ga bo konec,ampak ok,to potrpimo glede na to da bo uredu.Pa se stvar ponovi, spet rdeče in gnojno oko.Pokličem na okulistično kliniko jim povem in oni mi rečejo še enkrat bo treba prepihat.Spet smo tam in zdravnica me malo da ne nadere kaj delam tukaj,sej to itak ne bo pomagalo,ker je mali prehlajen,če je nos zamašen je zamašen oz. slbše prehoden tudi solzevod.Ful sem huda nazaj, mislijo da so bog in batina.Potem pa vsi ponižni in prijazni.Naredijo še enkrat, malemu skoraj razmesari solzevod,kar krvave solze so mu tekle.Res je bilo grozno.Nikar tja hodit,če res ni nujno,ker so mesarji.Če ima samo rdeče oko, lepo iziskaj gnoj ven, solzevod pritisni ob nosno kost in stisni,ne boj se kar pritisni,zato da gre ven.Večkrat to narediš bolš bo.Zraven čisti tudi oko s kamilicami in obvezno umivajta rokice.Če pa ima bulice boš pa najbrž res morala ntja, to pa izrežejo, od moje kolegice punčki so to naredili.Veliko sreče,Sand

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 18:57:16   
* Mateja *
Sand! Moj mali ima samo eno bulico pod očkom. Ma kaj to bi lahko tudi bilo od solzevoda al kaj druzga. Povej mi prosim, kaj je bilo s to punčko, ki jo poznaš, zakaj se je šlo, da so ji zrezali bulico. Kaj če pucajo solzevode delajo to na živo? Kaj mora biti otrok kaj v bolnici. Mi smo napoteni k neki dr. Kranjčevi al neki tazga. Morda veš kaj povedat!!

Hvala in sory kr ti težim, sam me čimveč stvari zanima, da se mal podučim.

(odgovor članu sand)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 20:22:53   
sand
Hojla Mateja,solzevod preihajo tako,da z eno tako kar dolgo iglo gre skozi solzevod, v oko pa dajo lokalni anestetik(kapljice,nič hudga) zato,da ne more zapirat očesa.Mojega sina so zavile v rjuhico,ker mora imeti rokice pri miru,ena drži pa za glavico,zdravnica pa...Poseg traja 5min,ampak se vlečejo kot debela ura.Ta punčka (sedaj ima že 8let) je imela kar nekaj bulic,podobno ječmenom,zato so jih prerezali in sčistili,to pa morajo tako naredit,ker drugače ne gre (jih je bilo kar nekaj). Če res ni nujno,raje sama iztiskaj in kombiniraj s kamilicami,ker ni fino.mene tam sigurno ni več.Lp Sand

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 20:24:33   
sand
Mi smo bili v Ljubljani na očesni kliniki in takoj greste domov,mali je bil ok,sam od utrujenosti je takoj zaspal in spal 2uri.Lp Sand

(odgovor članu sand)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 20:32:22   
CUKRČEK
Moja hči je imela od 3. dneva naprej zamašen solzevod. nič ni pomagalo...ne gora antibiotikov ( kapljice), ne masaža...nič. Potem sem nekje pri 9-ih mesecih popizdila in zahtevala izpihavanje. Napotnico sem takoj dobila. In še preden sem se naprej prijavila na izpihavanje, se je čez noč oko pozdravilo. Kot bi se ustrašilo čiščenjauser posted image In od takrat je z očesom OK. tako ni bilo trena čistiti.


Raje še malo počakaj, mogoče se mu bo samo čez noč uredilo. Ker tisto prepihavanje je res trpljenje za otroka. Če pa drugače ne bo šlo, se boš pa potem tega poslužila.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 20:35:52   
sand
Cukrček,se strinjam res kriza.Tudi sama sem čakala pa ni šlo,na žalost pa se oko ni ustrašilo prepihavanja in smo to dali skoz.Ma nikdar več.LP

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
9.12.2005 20:43:24   
Badeja
Tudi mi smo oz. imamo zamašen solzevod. Okulist naju je napotil v bolnišnico na izpiranje. Pri nas v mb je tako, da starš niti ne sme zraven, tako da sem stala pred vrati in poslušala krike svojega otročička in takšen jok kot še ga nisem nikoli slišala. Komaj sem zdržala, bilo mi je tako hudo... Pol pa pride zdravnica ven in reče, verjetno ne bo nič boljše, se vidimo čez 14 dni, HALO?! In res, mali še ima vedno vneto očko. Zdaj mu redno iztiskam in očistim z prekuhano vodo. Nazaj več ne grem. Dobre pol ure sem potrebovala,da sem malega umirila, zdaj pa se ful boji, ko se približam očki in kar hlasta za zrakom, ko mu jo želim očistiti. Še zdaj mi je žal, da sem sploh kam šla in še zdaj mi je hudo, ko se spomnim na ta dogodek, prav krivo se počutim, da sem ga peljala, čeprav sem mu želela le najboljše!
Takšno je moje mnenje, želim ti, da se odločiš pravilno in tako kot bo za tvojega otročka najboljše!

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zamašen solzevod-vaše izkušnje
10.12.2005 22:43:21   
* Mateja *
Zdej ste mi pa dale mal mislit. Stvra je taka, da pri mojmu sam predvidevajo, da je solzevod, nikol pa nam niso rekli, da naj karkoli masiramo al pa spiramo, Mi prov nimamo sreče s temi dohtarji, zmer naletimo na takeda....

Hvala za vse odgovore!!

(odgovor članu Badeja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?