|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zaposlitev za določen čas
5.9.2007 20:41:24   
mala maja
A je res če ti delodajalec več kot trikrat da podpisatio pogodbo za določen čas enega leta, da se šteje kot da si za nedoločen čas v službi.

Jaz sem namreč s 1.1 podpisala že 5-ič pogodbo za določen čas 1 leta in je letos po novem letu ne bi rada podaljšala. Pa mi je rekel sodelavec, da je to tako kot bi bila za nedoločen čas in da ne bom dobila od zavoda nič nadomestila če ne podpišem naprej pogodbeuser posted image  in da se šteje kot da sem dala odpoveduser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 20:54:26   
Anonimen
Sej ti v pogodbi piše, do kdaj ti velja. Fajn bi bilo preverit, če ti ni slučajno prekinil del. dobe delodajalec. Od zavoda ti pripada v primeru, če sama ne daš odpovedi.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:05:03   
lemavrica
Po ZDR lahko podpisuješ pogodbo za dol.čas največ 2 leti, po tem času te mora delod. zaposliti za nedol.čas ali pa nič.
Vendar to je teorija, v praksi gre žal drugače in ti če imaš pogodbo za dol.čas ti bo moral delod. ponudit novo pog. ali pa bosta šla narazen. Je pa res da tvoj delod. že lep čas krši zakon s tem da ti je že petič dal pog.za dol.čas.
Probaj se obrnit na kako brezplačno pravno pomoč in naj ti oni točno povedo kako in kaj. Al pa mogoče kar na ZAvod za zaposlovanje.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:05:38   
mala maja
meni pogodbo vsako leto podaljša od 1.1 do 31.12. In nato mi, da novo pogodbo spet za eno leto.

Ker imam poln kufr te službe, ne bi rada podpisla pogodbe naprej. Šla bi tiste dva meseca prej, kot mi piše v pogobi odpovedni povededati, da s 1.1 ne bom več delala tukaj.

Če prav razumem na zavodu nikje ne piše da moraš naprej podpisati, kakor pa jaz zastopim bi bilo vse videti tako kot da mi je potekla pogodba za določen čas. No saj mi 31.12.2007 poteče pogodba sklenjena za eno leto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:10:42   
Anonimen
Sploh ne rabiš dat odpovedi. Ko bo datum 31.12., pač ne podpišeš nove pogodbe in basta, greš na zavod ali novo službo, če si si jo našla.user posted image

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:13:38   
lemavrica
Ne vem kako je s tem če boš šla dat odpoved oz. povedat da ne boš podpisala. Lahko ti delod. da sklep da ste sporazumno prekinili del.raz. in potem ti na zavodu ne pripada nič

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:15:12   
mala maja
no sej to se tudi meni zdi, ampak meni je pa sodelavec rekel, das sem uradno zaposljena za nedoločen čas.
Da imajo uradno za zavod podatke kot da sem v službi za nedoločen čas. Še stanovanjski kredit sem vzela in tam piše da sem zapolsena za nedoločen čas. Pogodbe pa dobimo za določen čas 1 leta.user posted image  seveda vsako leto novo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:15:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Ne vem kako je s tem če boš šla dat odpoved oz. povedat da ne boš podpisala. Lahko ti delod. da sklep da ste sporazumno prekinili del.raz. in potem ti na zavodu ne pripada nič


Točno tako, ne smeš biti ti krivec, da si brez službe, drugače ti vse odplenka.user posted image

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:17:57   
lemavrica
Ne razumem kako si lahko zaposlena za nedol.čas če ti daje vsako leto pogodbo.
Žal se pa tukaj moje znaje konča,ker to je pa že bolj specifičen problem.
Ampak če si po nekem čudnem slučaju res za nedol.čas ( kdo ti je pa to potrdil za kredit?) boš ob podporo če boš dala odpoved.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:21:41   
Anonimen
Punca zlata, tvoj del. te tako nateguje da je joj. Prekriva podatke. Na zavodu pa pojma nimajo kje si zaposlena in za koliko časa. Ker zavod nima nič s tem.
V primeru da uveljavljaš nedomestilo na zavodu, moraš predložit tazadnje pogodbe, ki si jih imela. Prijavi ga na inšpekcijo, ker tako se ne dela z ljudmi. To je čisto šekiniranje, nateguje te, da si za ned. čas zaposlena.

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:30:56   
lemavrica
IZVIRNO SPOROČILO: nati

Punca zlata, tvoj del. te tako nateguje da je joj. Prekriva podatke. Na zavodu pa pojma nimajo kje si zaposlena in za koliko časa. Ker zavod nima nič s tem.
V primeru da uveljavljaš nedomestilo na zavodu, moraš predložit tazadnje pogodbe, ki si jih imela. Prijavi ga na inšpekcijo, ker tako se ne dela z ljudmi. To je čisto šekiniranje, nateguje te, da si za ned. čas zaposlena.


Se strinjam.
ZAvod šele po izteku oz. prekinitvi izve kako si bil zaposlen, pa še to samo če se greš prijavit.
Če imaš namen menjati službo, ti tudi jaz svetujem da ga prijaviš.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:34:12   
mala maja
nati meni se zdi da sem zaposlena za določen čas. Kar potrjuje tudi pogodba in tako pogodbo imajo tudi na CSD kjer sem uveljavljala pravico do skrajšanega delovnega časa. Tam moram vsako leto dati novo vlogo in novo pogodbo. 

Zmedel me je sodelavec s tisto njegovo izjavo, da smo uredno zaposleni za nedoločen čas. user posted image

zato sem zmedena in sprašujem. Če prav razumem ne podaljšam pogodbe še za eno leto. Nikjer pa ne bo zabeleženo, da sem jo zavrnila, sej ne bodo vedeli.

Za kredit pa vsak lahko napiše(samo če hoče) da si zaposlen za nedoločen čas, pa čeprav si za dločen čas. Sej na banki nikjer ne zahtevajo pogodbe.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:36:12   
mala maja
da naj ga prijavim pa mi svetuje tu mož, službe pa nimam. Bom jo iskala sam trenutno je nimam.

ne bom pisla podrobnosti, da ne bo kdo kaj preveč izvedel(poznam primer kjer je punca skakala po RR tud v službi in so nekako odkrili njeno geslo pa vse prečekirali punca pa veselo tolkla čez šefico). Lahko na ZS če vaju zanima.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:37:32   
lemavrica
Povej sodelavcu, da ste uradno zaposleni za toliko časa za kolikor imate pogodbe.


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:38:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mala maja

nati meni se zdi da sem zaposlena za določen čas. Kar potrjuje tudi pogodba in tako pogodbo imajo tudi na CSD kjer sem uveljavljala pravico do skrajšanega delovnega časa. Tam moram vsako leto dati novo vlogo in novo pogodbo. 

Zmedel me je sodelavec s tisto njegovo izjavo, da smo uredno zaposleni za nedoločen čas. user posted image

zato sem zmedena in sprašujem. Če prav razumem ne podaljšam pogodbe še za eno leto. Nikjer pa ne bo zabeleženo, da sem jo zavrnila, sej ne bodo vedeli.

Za kredit pa vsak lahko napiše(samo če hoče) da si zaposlen za nedoločen čas, pa čeprav si za dločen čas. Sej na banki nikjer ne zahtevajo pogodbe.



Preglej pogodbe. Ob koncu leta ti ob ponudbi nove ni potrebno sprejeti zaposlitve. Za kredit boš pa pač morala premislit, kako ga boš odplačevala, če boš na zavodu.

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:40:50   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: nati
Za kredit boš pa pač morala premislit, kako ga boš odplačevala, če boš na zavodu.


vem sej me malo skrbi. ampak enostavno ne prenesem več tega pritiska in razlik med delavci.

ne prenesem da se en lahko malo manj kot poserje na delodajalčevo mizo, drugi pa še dopšusta nimamo in moramo vse z urami prinest not.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:42:02   
Anonimen
Sam pr teb je pa res hudič ej. Vse na kupu.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala maja)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:42:42   
lemavrica
Imaš ZS

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:46:12   
tititi
Ojla!

Kolkor je bilo meni rečeno na zavodu vejo samo prvi dan sklenitve pogodbe ne vejo pa za kako pogodbo gre (razen kolk urna je, če gre npr. za 4 urni delavnik).

Tako da če imaš pogodbo do 31.12. bi jaz na tvojem mestu šla do šefa in mu povedala, da letos ne misliš podaljšati in to je to. Ni ti pa uradno nič treba povedat. To je  le "poslovna gesta". Sam 1.1. (oz. 3.1. ;) ) ne smeš priti na delovno mesto in opravljati dela, ker potem se šteje, da se pogodba za določen, čas spremeni v pogodbo za nedoločen čas.
In tudi če jasno poveš da ne boš podaljšala pogodbe ti pripada zavod, ker ti imaš pogodbo za določen čas.

Upam da se ti to urihta brez večjih problemov.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 21:58:46   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: nati
Sam pr teb je pa res hudič ej. Vse na kupu.user posted image user posted image user posted image


kaj čmo, nismo vsi rojeni pod srečno zvezdouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 22:10:34   
lelaval
In tudi če jasno poveš da ne boš podaljšala pogodbe ti pripada zavod, ker ti imaš pogodbo za določen čas.

Tako je. Razen, če te delodajalec ne ljubi preveč in ti napiše v sklep o prekinitvi, da nove pogodbe nisi hotela podpisat. Ampak mislim, da se malokateri delodajalec spušča v to.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 22:14:19   
tititi
Glede na to da ji ze 5 let podaljsuje pogodbo za dolocen čas mislim, da tudi sam ve, da je v prekršku in ji ne bo "kakal po glavi" s tem, da ni hotla nove pogodbe podpisat.

Mislim pa, da tudi pri pogodbi za določen čas, ni potrebnega "sklepa o prekinitvi", ker je pogodba za določen čas in se točno ve, kdaj se bo prekinla? (ampak to je moje "laično" znanje nej še kakšen pravnik/kadrovnik potrdi).

Lahko noc

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 22:17:31   
lemavrica
Načeloma se pred iztekom pog.za dol čas izda nek sklep oz. Obvestilo o prenehanju del razmerja. Ta sklep ti mora delodajalec izdati najkasneje 3 dni pred iztekom pogodbe.
Nejbrž ji delod. res ne bo nagajal ampak glede na to kako se že sedaj obnaša se nikoli ne ve.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 22:20:25   
tititi
aha tako je to user posted image  Nikoli ne more bit nič preveč enostavo user posted image
To bo tud zame koristna info.

mala maja - upam da ti res ne bo delav problemov.

Hvala in zdej pa res lahko noč user posted image

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zaposlitev za določen čas
5.9.2007 22:23:03   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica
Ta sklep ti mora delodajalec izdati najkasneje 3 dni pred iztekom pogodbe.
Nejbrž ji delod. res ne bo nagajal ampak glede na to kako se že sedaj obnaša se nikoli ne ve.


in kaj če mi tega sklepa ne da? a nagaja pa lahko ja. Ker se hoče zavarovati, da ga ne bi zavod vzel pod drobnogled. Sej na zavodu niso butasti.
V knjižici bom imela 5(no skoraj 6) let delovne dobe pri njem, pa pogodbo za določen čas bom prinesla, katere pa sploh ne bi smel izdat.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?