|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zdravila in dojenje
14.4.2008 7:49:39   
*Naja
Danes zjutraj sem se zbudila čist povožena. Temperatura trenutno 37.6, boli me grlo in vsaka kost na telesu. Ker polno dojim ne vem, kaj sploh lahko vzamem in še to....a je sploh kakšna možnost, da ne okužim še svoje pikice

_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zdravila in dojenje
14.4.2008 7:54:52   
Ajvy
Lekadol.....baje se otroček nikoli ne okuži od mamice...kvečjemu mamica od otročka

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zdravila in dojenje
14.4.2008 8:03:15   
ursalara
Za vročino lekadol,veliko caja za grlo pa najbolje da gres v lekarno in ti ti bodo svetovali samo poves jim da dojis!Dojencek se naceloma ne naleze od tebe!

_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zdravila in dojenje
14.4.2008 9:00:54   
lana38
Ne vem, če bo ravno držalo, da se user posted image  od mamice ne naleze. Ko je imel tastarejši otrok pri nas gripo, mi je nejgova zdravnica rekla, da user posted image  ne bo dobil, če se doji. Ampak ne smem zboleti jaz, ker potem lahko dobi od mene tudi preko mleka. Jaz takrat niesem zbolela in naš user posted image  tudi ne. Kak mesec kasneje pa nam je ena punčka prinesla gripo v hišo. Takrat sem jaz dobila, čez par dni pa tudi naš user posted image . Res pa je, da jo se dobil v dosti blažji obliki.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zdravila in dojenje
14.4.2008 9:42:14   
Raho
Lekadol in samo lekadol - vse ostalo po posvetu z zdravnikom. Edino, kar lahko za grlo - kakšen bolj močen bonbon - verjemi, če ni drugega, je tudi to OK.

Kar se tiče prenašanja okužbe iz mamice na dojenčka - v izjemnih primerih, ker se v mleku takoj, ko zboli mamica, začnejo tvoriti protitelesa. Lahko pa dobi dojenček od drugega.

Pri nas se ravnokar umirja izredno stanje. Sin je iz vrtca prinesel neko bakterijsko okužbo in sem seveda posledično zbolela jaz, pred mano pa tudi naša dojenčica - dobila od brata in seveda jaz od obeh. Malčica jo je kar dobro odnesla (glede na to,d a se  je meni razvila pljučnica) - s šmrkavim nosom (za to obstaja fantstični baby vac ) in brez glasu. Temperaturo je imela samo en popoldan 37,5. Glede na to, da je mene in sina kuhalo na 40, so posledice pri malčici bile mile.

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 14.4.2008 21:32:20 >

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zdravila in dojenje
14.4.2008 20:10:55   
anju

IZVIRNO SPOROČILO: lana38

Ampak ne smem zboleti jaz, ker potem lahko dobi od mene tudi preko mleka.

to ne bo držalo. "navadna" viroza ne gre skozi mleko na dojenčka.
s kihanjem in kašljanjem, tako kot ostali družinski člani (in drugi) lahko tudi mama okuži dojenčka. maska je lahko dobra zaščita. dobi se v lekarni in seveda LEKADOLuser posted image

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zdravila in dojenje
14.4.2008 20:58:50   
tinaaja
Predvsem zdrava prehrana, pomarance, kivi ->c vitamin, med, cajckanje... Morda kaksne kapljice 31 od justa, materina dusica za namazat... Za grlo kao panthol, ampak jaz sem tudi kaksno malo mocnejso vzela, ko je bila kriza. 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zdravila in dojenje
14.4.2008 21:00:06   
tinaaja
ce je mamica bolna, je za otroka dojenje sploh super, ker tako dobi protitelesa od mame, ne pa virusa. Virusi se prenasajo s slino, dotiki, kihanjem,...

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?