|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 20:20:19   
Anonimen
Pozdravljene,

prosim povejte, če ima še katera takšno težavo in kako jo rešiti...jaz enostavno ne zmorem več :-(

Moj partner, s katerim sva skupaj preko 10 let je zelo, zelo ljubosumen. Tako zelo, da vedno naredi celo štalo, in nočem več z njim hodit na okrog.
Tako zelo je ljubosumen, da vidi stvari ki se niso zgodile, si sestavi zgodbo v glavi in si jo ponavlja in ponavlja, in me še skoraj prepriča, da mu še jaz verjamem.

Kamorkoli grem ne delam nič slabega in nič grdega, rada se pohecam in spijem kakšen kozarček z prijateljicami in to je vse.
Ven grem občasno z prijateljicami, parkrat na leto tudi z njim (zadnje leto sva šla 4x in vsakič se je končalo isto, ZMERJANJE, PRERIVANJE, GROŽNJE,...da o sramoti ki jo doživljam ob prijateljih in sorodnikih sploh ne govorim.
Ne bom niti zgubljala besed o tem kako sem ponižana in žalostna zaradi njegovega obnašanja in to ob tem ko sem mu že vsa leta zvesta, hodim v službo in skrbim za najina dva otroka.

Vedno je problem kakšen moški ki me pogleda, me ogovori, se me bežno dotakne (pač tako kot je v raznih klubih, diskotekah...).
Nisem na Facebooku zaradi njega že 2 leti, ker ga je to tako hudičevo motilo da sem mu ustregla. Kar mi počne zdaj, pa je že na meji nenormalnega, in vsako leto je huje.

Razmišljam naj razdrem družino zaradi tega, ali bo kdaj bolje? O kakšni pomoči psihoterapevta noče niti slišati, in ne vem če bom tako lahko živela do smrti.

Ponavadi mu je kasneje žal in se opravičuje, ampak počasi se mi nabira in bojim se da bo prekipelo tudi meni.

Vem pa da razhoda ne bi sprejel dobro, in dvomim če sem sploh sposobna it tako daleč?!!!

Prosim za kakšen nasvet, kakšen kontakt psihoterapije,...karkoli.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 20:51:57   
Bigmamma
Pozdravljena, sama menim, da ce mama ni srecna, otroci to takoj opazijo, opazi se tudi na odnosih do ljudi..in nevem, koliko je vredno to tvoje trpljenje, samo zato da obdrzis druzino skupaj. Koliko so sploh stari otroci, ali bi razumeli locitev?
Ne razumem tega, da ce te partner tako ljubi, zakaj ti to kaze na tako posesiven nacin, te ponizuje..srcno upam, da si fizicnega nasilja nisi dopustila.
Je pa tako, da na zalost imam v blizini kar nekaj oseb, ki so zbrale pogum in zapustile svoje partnerje, prav tako z otroci. Povem ti, da se tepejo po glavi zakaj niso tega storile ze prej.
Ne razumem tudi tega, zakaj ni pripravljen iti na pogovor k zato usposobljeni osebi..ne poznam sicer celotne zgodbe, ampak ali je mozno, da je ljubosumen zato, ker on ni bil zvest tebi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:10:15   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Vem pa da razhoda ne bi sprejel dobro, in dvomim če sem sploh sposobna it tako daleč?!!!




Če si sposobna to prenašati, boš sposobna tudi lepše živeti.

Če drži, kar pišeš, je to že bolestna ljubsumnost, potrebna zdravljenja. Moža prisiliti ne moreš, lahko se samo odločiš, da spremeniš svoje življenje, če ga on ni. Verjetno boš njega težko "prepričala" posebej ker je poleg ljubosumja prisotno še nasilje. Žal kaj veliko izbire nimaš. Včasih se nam zdijo te situacije brezizhodne, ampak poskusi se npr. umestiti v čas, ki nam dopušča, da spremenimo svoje življenje, če ga le želimo. Ne vem, še par generacij nazaj ženska v družbi praktično ni imela možnosti, da zapusti takega moža, danes je to vprašanje brezpredmetno. Saj ne, da konkretno pomaga, ker korake moraš narediti sama, ampak vseeno, zavedati se te možnosti je dobro zato, da imaš malo širšo perspektivo od osebnega položaja, ki se ti najbrž zdi brezihoden.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:13:04   
Anonimen
Ne vem če bi to lahko bilo zato, ker on ne bi bil zvest meni, mislim da ni to to.

Ne vem kje je štos, kaj se z njim dogaja, mislim da je to kot kakšna obsedenost, bolezen :-(
to je že na meji nenormalnega, kam se sploh lahko obrnem po pomoč?

Ne morem kar iti, iskal bi me in našel, se ne bi mogla tako skriti da me ne bi našel :-( in potem....


(odgovor članu Bigmamma)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:15:35   
Anonimen
ne, nasilja ni...čeprav tole kar mi dela boli veliko bolj :-(

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:25:48   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

in vsakič se je končalo isto, ZMERJANJE, PRERIVANJE, GROŽNJE,...



to JE nasilje!
V primeru nasilja se lahko na pomoč obrneš na policijo, Center za socialno delo, SOS telefon, prijatelji, družina,...
Tudi greš lahko, le odločit se moraš, da to prekineš. Umakneš se lahko na varno, če nimaš med sorodniki in prijatelji pravega prostora in podpore, lahko greš na CSD in se umakneš v varno hišo. To, kar berem, je le korak od fizičnega nasilja.
Idi preden pride do tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:28:55   
mateyka
koliko časa pa je lahko v varni hiši? vem da je neka omejitev - leto, dve?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:29:51   
LuLu
do enega leta, izjemoma več

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:31:59   
mateyka
a maš tam tudi kake svetovalce, informacijsko pomoč kako se na noge postavit, zavarovat pred bivšim, itd?

< Sporočilo je popravil mateyka -- 22.2.2016 21:35:10 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:33:11   
Bigmamma
Ja tudi meni je to bolano, zato se sprasujem, kaksna ljubezen sploh to je, ce je..
Pomisli na otroke, kako te bodo spostovali, ce te on ne, niti se sama ne. Bodi mocna, zberi pogum..pojdi na socialno, kontaktiraj se kaksen drug zavod ali ustanovo, naj ti tam svetujejo, me ti strokovnega nasveta ne moremo dati. Zapomni si, dlje ko bos v temu in odlasala, tezje bo iti..
Nocem te strasiti, ampak da ne bo prislo do kaksnega hujsega nasilja..

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:37:48   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a maš tam tudi kake svetovalce, informacijsko pomoč kako se na noge posavit, zavarovat pred bivšim, itd?


v teh ustanovah imaš čisto vso potrebno pomoč, od terapij, pravnikov, zdravnikov, socialnih delavcev, policije,... odvisno od posameznic pa je ali to pomoč znajo in želijo izkoristit. Obdobje enega leta je dovolj, da se postaviš na noge, se pozdraviš od takega nezdravega odnosa in štartaš jovo-na-novo v lepše življenje.
Kolikor vidim tukaj ni besede o otrocih, kar hvala vesolju vso stvar olajša, saj boš anonimna lahko poskrbela le zase. Dosti lažje, kot pa če imaš otroke ob sebi.
Če pa imaš otroke, potem pa sploh nimaš veliko za razmišljat ali ostati v tem nasilnem okolju ali ne. Partner, kot berem, ne kaže interesa, da bi se spremenil. Greš danes, najkasneje jutri.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:38:48   
Anonimen
prerivanje, grožnje, zmerljivke drugemu moškemu ki gre slučajno mimo in malo pogleda, ali se nasmehne...

ne do mene, niti pod razno pa ne do otrok (otroci so zakon in na prvem mestu zanj).

tako da zame fizično ni nevaren, samo psihično me to ubija :-(

(odgovor članu Bigmamma)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:41:30   
Stanislava_
Do tebe je nasilen.

Da ne filozofiram, kopiram kar zakon:

(opredelitev nasilja v družini)

(1) Nasilje v družini (v nadaljnjem besedilu: nasilje) je vsaka uporaba fizičnega, spolnega, psihičnega ali ekonomskega nasilja enega družinskega člana proti drugemu družinskemu članu oziroma zanemarjanje družinskega člana iz 2. člena tega zakona (v nadaljnjem besedilu: žrtve) ne glede na starost, spol ali katerokoli drugo osebno okoliščino žrtve ali povzročiteljice oziroma povzročitelja nasilja (v nadaljnjem besedilu: povzročitelj nasilja).

(2) Fizično nasilje je vsaka uporaba fizične sile, ki pri družinskem članu povzroči bolečino, strah ali ponižanje, ne glede na to, ali so nastale poškodbe.

(4) Psihično nasilje so ravnanja, s katerimi povzročitelj nasilja pri družinskem članu povzroči strah, ponižanje, občutek manjvrednosti, ogroženosti in druge duševne stiske.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:43:42   
Bigmamma
Ja ampak kako bo pa odreagiral, ce mu reces da greste stran? Ali tudi takrat ne bo nasilen do tebe? To ti me hocemo dopovedati, da pojdi in se spostuj, zacni na novo, dokler se lahko.
Ne vrjamem, da si celo zivljenje pripravljena trpeti ponizevanje..kmalu se bo to zacelo kazati na tvojem zdravju, ni vredno da si to pocnes!

< Sporočilo je popravil Bigmamma -- 22.2.2016 21:44:21 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:45:52   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

prerivanje, grožnje, zmerljivke drugemu moškemu ki gre slučajno mimo in malo pogleda, ali se nasmehne...

ne do mene, niti pod razno pa ne do otrok (otroci so zakon in na prvem mestu zanj).

tako da zame fizično ni nevaren, samo psihično me to ubija :-(


iščeš lepši pogled na njegovo obnašanje. Slabo. To je nasilen človek, pa nima veze do koga se tako obnaša. Mogoče se res ne bo do otrok obnašal tako, vendar toliko, kolikor sem seznanjena s to temo, boš kar hitro na vrsti tudi ti.
In ne vem v čem se ti zdi boljše, da te "le" psihično ubija, ni pa fizično nasilen. Fizično pa je zate vseeno nevaren, saj se ti bo zaradi psihičnega nasilja začelo slabšati zdravstveno stanje in boš to tudi fizično čutila. Vse poti vodijo do istega zaključka, si v razmerju z nasilno osebo. Kaj v tem primeru mora vsaka žrtev narediti, pa sem ti zgoraj zapisala. Če bo pa grožnja tebi, pa je to seveda tudi za prijavo na policijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:50:13   
LuLu
torej otroke imata skupaj... to enostavno moraš prekinit, tudi zaradi otrok, do katerih je zelo krivično, da to trpita, saj sta se proti svoji volji znašla v takem nezdravem okolju.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:50:35   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Bigmamma

Ne vrjamem, da si celo zivljenje pripravljena trpeti ponizevanje..kmalu se bo to zacelo kazati na tvojem zdravju, ni vredno da si to pocnes!


Tudi to je mogoče. S časom se človek navadi, tudi na slabe stvari; sicer jih čuti, a se jih več ne zaveda. Znaki so potem različni, običajno se pozna na zdravju, od najbolj običajnih migren, debelosti ali shujšanosti do težjih bolezni. Potem se človek neha ukvarjati z drugim, neha hodit v družbo, ker ne more in zdi se, da je vse v redu. Pri tem pa pozablja, da je pozabil živeti, lepo, veselo, radostno življenje.

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:57:34   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

prerivanje, grožnje, zmerljivke drugemu moškemu ki gre slučajno mimo in malo pogleda, ali se nasmehne...

ne do mene, niti pod razno pa ne do otrok (otroci so zakon in na prvem mestu zanj).

tako da zame fizično ni nevaren, samo psihično me to ubija :-(


ne bo šla. ker ga že v isti sapi zagovarja.

praviš, da fizično zate ni nevaren? ampak se zavedaš, da se psiha prej ko slej pozna tudi na fizičnem zdravju?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 21:57:43   
Bigmamma
Stanislava saj ravno to me skrbi, da se je morda anonimna ze navadila in padla v ta zacarani krog, ko ji partner nekaj stori, nato pa se ji opravicuje..ker tudi ona na nek nacin opravicuje njegova dejanja, s tem da pa ni fizicno nasilen, le psihicno. Kar je za moje pojme se huje :/


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 22:01:22   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Bigmamma

Stanislava saj ravno to me skrbi, da se je morda anonimna ze navadila in padla v ta zacarani krog,




Tebe ne rabi skrbet...njo mora. Zelo.


(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 22:06:07   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Bigmamma

Stanislava saj ravno to me skrbi, da se je morda anonimna ze navadila in padla v ta zacarani krog, ko ji partner nekaj stori, nato pa se ji opravicuje..ker tudi ona na nek nacin opravicuje njegova dejanja, s tem da pa ni fizicno nasilen, le psihicno. Kar je za moje pojme se huje :/




večina teh zgodb o nasilju v družini je takšnih. Ni nobene ovire, da se ne bi dalo rešit iz tega.

Vse kar tu igra glavno vlogo je to ali bo anonimna to prekinila ali ne.

Anonimna.. moraš vedeti, da ko se oglasiš na CSD s to tematiko, nisi več sama. Poišči pomoč, ker okoli tebe je polno ustanov in ljudi, ki se s tem ukvarja, jim je to služba in ti bodo pomagali. Moraš pa z njimi sodelovati in si sama želeti, da se pozdraviš. Nehaj se ukvarjati s partnerjem, ampak se ukvarjaj s seboj in z otroci.
Partner bo tudi dobil pomoč, če jo bo poiskal. Vso to iskanje pomoči in odločitve so na prostovoljni bazi. Nihče te ne bo mogel v to prisiliti, kot tudi partnerja ne. Tukaj so itak največje žrtve otroci, ki pa si želijo vsi lepo življenje, ampak si res ne znajo sami pomagat. Tukaj nastopiš ti in poskrbiš za njihovo zdravo in varno okolje.

(odgovor članu Bigmamma)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 22:07:23   
LuLu
dodajam... po zakonu tudi moraš za to poskrbeti

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 22:14:15   
zoja16
Če ni nevaren in meniš, da pomoči v obliki varnih hiš in podobnega ne potrebuješ, je odlična opcija psihoterapija. greš lahko sama, če ona ne želi s tabo. jaz bi ti priporočala kakšnega družinskega terapevta, odvisno iz katerega konca Slovenije si, da ti pomaga pogledati vase in razmisliti, zakaj si z njim in kako naprej. najvažnejše je, da pomagaš sebi, vse ostalo se bo potem že posledično začelo pospravljati :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 22:14:54   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

prerivanje, grožnje, zmerljivke drugemu moškemu ki gre slučajno mimo in malo pogleda, ali se nasmehne...

ne do mene, niti pod razno pa ne do otrok (otroci so zakon in na prvem mestu zanj).

tako da zame fizično ni nevaren, samo psihično me to ubija :-(


ne bo šla.



jaz pa vidim veliko upanja, ker se vsaka ne bi javila na forum in o težavah pisala. Tudi to zahteva pogum in ni lahko, ko bereš za seboj svoj tekst in komentarje drugih

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zelooo ljubosumen partner
22.2.2016 22:20:15   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

prerivanje, grožnje, zmerljivke drugemu moškemu ki gre slučajno mimo in malo pogleda, ali se nasmehne...

ne do mene, niti pod razno pa ne do otrok (otroci so zakon in na prvem mestu zanj).

tako da zame fizično ni nevaren, samo psihično me to ubija :-(


ne bo šla.



jaz pa vidim veliko upanja, ker se vsaka ne bi javila na forum in o težavah pisala. Tudi to zahteva pogum in ni lahko, ko bereš za seboj svoj tekst in komentarje drugih


Kaj če ima RIJA* prav?

Anonimna, kaj bi pa ti naredila? Kakšne opcije vidiš?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?