|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zepnina pri otroku
4.1.2014 17:04:46   
Lukka
Midva sva se odlocila, da bova z letosnjim letom uvedla zepnino. Razmisljam o tem, da ji pac na dolocen datum v mesecu dava nekaj malega denarja in ji tudi razloziva zakaj je to dobila in za katere stvari lahko porabi.
Imam pa dilemo, ce ni mogoce premajhna, zdaj bo stara tri leta!
Kaksen znesek je primeren in ali menite, da se otrok preko tega res nauci ravnanja z denarjem, predvsem pa cenit stvari, ki jih dobi, ko mu jih kupimo drugi? Kako je s tem pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 18:40:22   
bskrle
Lukka -a se hecaš? triletnemu otroku bi dajal žepnino? Pred šolo deNarja NE RABI!

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 18:49:18   
Lukka
Ja... ceprav zdaj, ko so bili sorodniki tu preko novega leta je pac dobila sparovcek, pa moja mamica ji je dala v rokice drobiz, da naj ga vrze not... Ne vem. Pac sem pomislil, da mogoce je cas za to.
Predstavljam si nekako tako, da bi jo poleti malo uvedel s tem denarjem... Da bi rekel, ok, hoces sladoled, vredu nama ga bo oci kupil, naslednjic pa ko bo spet hotela, bi ji pa rekel ok, gremo, ampak, a si zato, da danes ti mene in ocija pocastis? A se bedno slisi tole a ne?

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 19:02:17   
alda
Lukka ful przgodaj je za žepnino ni pa prezgodaj jo navajat,da s tem, da ne dobi vse takoj ni nič narobe in da za določeni stvari mora varčevati,

< Sporočilo je popravil alda -- 4.1.2014 19:07:09 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 19:16:37   
pipapopa
Čisto prezgodaj. Midva jim dajeva v šparovček oz.sami notr mečejo, žepnine pa še par let ne bojo dobivali,ker si tudi slučajno ne predstavljajo koliko je 1€ in kaj zanj dobijo

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 19:22:14   
saragr
Ja Luka sliši se bedno in še vse kaj drugega. Otrok pri dveh letih ne more imeti žepnine, ker ne pozna vrednosti denarja in prav gotovo ni žepnina mišljena zato, da se z njo časti druge, ampak da jo otrok porabi za sebe, za svoj užitek. Za nekaj kar si želi in mu starši ne morejo ali ne želijo kupiti. Ker starši otrokom že itak dovolj vsega kupijo, če pa si otrok ob poplavi vsega kar ima želi še kakšno malenkost pa ok, naj si jo kupi iz žepnine. Jaz otrokom nimam namena dajati žepnine pred petnajstim letom starosti. Dobijo pa denar od sorodnikov, prijateljev in od družinskih gostov, ampak to ni žepnina. In ta denar ne gre za to da nas otrok počasti, ampak ga špara za nekaj kar si želi Trenutno so to rolerji, ko bo imel dovolj, si jih bo lahko kupil, ker mi mu jih ne bomo, saj ima dovolj drugih stvari, igrač in rekreacijskih pripomočkov. In na ta način, da denar špara za nekaj kar si želi, ugotavlja tudi njegovo vrednost, saj vidi, da ne more v enem dnevu si kupiti nekaj tako velikega. Od nas otrok pač pričakuje, da gremo v trgovino in da mu pod narekovaji lahko kupimo takoj rolerje, a naj vidi sam, da tudi mi moram šparati, da mu lahko kupimo stvar večje vrednosti.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 19:32:16   
Polona31
Tudi jaz mislim da je za žepnino še veliko prezgodaj! Naš je star 4 leta in...ko kaj želi v trgovini se mu razloži kaj in kako, da moramo varčevati,
ampak...da mu dajala denar z nekim namenom...premajhni so še!


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 20:29:21   
Lukka
No saj, verjetno ni nic narobe, ce ji malo pokazem, da je vse treba kupit.... konec koncev, pa se doma igra kar naprej trgovke in ima blagajno in tipka in nabira v kosarico in potem morava z mozem tisto, kar prinese, placat... hahahahaha,
No, zdi se mi da bi znala pocasi biti odgovorna do svoje lastnine, eventuelno denarja. Zadnjic mi je mami rekla, da ji naj recem, da dobi cekincek, ce mi pomaga zlozit nogavice! Mislim, tega se pa ne grem. Da bom otroka naucil, da ce nekomu nekaj pomagas, moras zato denar dobiti.
Hm... ok, zepnina pomojem potem res ne pride v postev. Bom pa poskusil ta sparovcek porabit drugace! Da jo prepricam, da ko bova v trgovini, se odpove eni stvari, v ta namen pa bova vrgla doma denarcek ( toliko kot je stala tista stvar) v pujska in bova poleti hodila na sladoled, pa se ocija bova peljala. A je to boljs? To pa ni slaba ideja a ne?

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 20:35:13   
alda
Lukka kaj za denarne enote imate?
Koliko je vredna ,če ni evro?
Kakšen je standart, cene,..?
Daj napiši malo,če se ti da!

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 20:54:50   
saragr
Lukka eni stvari,da se odpove v trgovini, koliko jih pa dobi? Nasi otroci v trgovini redkokdaj dobijo kaj,skoraj nikoli,ker so pac krizni casi. Ce dobijo kaj potem je to zemljica. In ce jim ne kupujem stvari, to ne razumem koit odrekanje. Sladkarije in ostale malenkosti dobivajo od nasdih gostov, babic, dedkov, za rojstne dneve, praznike, nikakor pa ne kar naprej.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 20:59:22   
Lukka
Na Norveskem so Nok, torej norveske krone. Hm, recimo za en euro dobis nekako osem kron in pol, mogoc malo manj. Standart je visok, vendar so visoke tudi cene. Gostilne in restavracije so zelo drage. Ce ti povem, da je recimo pri nas hot dog okrog vasih 15 eur!
Pivo, vino, to je zelo drago. Ceprav je Norveska mislim da tretja po izvozu nafte in plina na svetu, pa trosarin doma ne spusti, ravno zato, da ne bi postala "obljubljena" dezela. Place nizjekvalificiranih se gibljejo okrog 3000 eur! Srednje izobrazen ni veliko. So zgolj nizje in pa visoko. Magistri in doktorati niso tako "pogosti, kot v slo, vendar je pa razlika, v placi ogromna. Moj partner recimo, ko je bil splosni zdravnik, je imel placo 5000 eur MANJSO, kot v trenutku, ko je dejansko opravil doktorat!
Razlike v zivljenju ljudi pa ni veliko. Zdravstvo, solstvo, to je vse ok, ljudje so bolj umirjeni, zivljenje tece bolj v krogih druzine. Veliko je sportanja, kupujejo se vec ali manj skandinavski izdelki, ljudje ne posegajo po nizkocenovnih uvozih. Hise so normalne in navzven ne kazejo bogatije. Stanovanja so bela in velika... torej neglede, ali gre za bolj ali manj situirane, vsi nekako zivimo enak standart. Premozne druzine si mogoce privoscimo kak dopust izven Evrope, pa se to zgolj enkrat na leto, in pa mogoce malo veckrat zamenjamo avtomobil. Drugace ni razlik.
Aha, ogromno ljudi se ukvarja z umetnostjo v zadnjem casu, vec poudarka pa je na prezivljanju prostega casa izven mesta.. te zanima se kaj?

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 21:18:40   
Lukka

IZVIRNO SPOROČILO: saragr

Lukka eni stvari,da se odpove v trgovini, koliko jih pa dobi? Nasi otroci v trgovini redkokdaj dobijo kaj,skoraj nikoli,ker so pac krizni casi. Ce dobijo kaj potem je to zemljica. In ce jim ne kupujem stvari, to ne razumem koit odrekanje. Sladkarije in ostale malenkosti dobivajo od nasdih gostov, babic, dedkov, za rojstne dneve, praznike, nikakor pa ne kar naprej.


Aha, ne ne, nisem mislil sladkarij, ker mi tega ne kupujemo. Obicajno, ko greva mimo knjigarne ali trgovine z igrackami zacne ona svojo proceduro, kako hoce tri knjigice, ne eno! In sem potem vedno fliknil na pult vse tri, zdaj bi pa probal drugace in bi pac rekel, izberi eno, za drugo bova dnarcka dala v pujska, pa bos prisparala...

(odgovor članu saragr)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 21:59:16   
kajalin*
Lukka teorijo imaš dobro, ampak to boš lahko začel realizirat čez kakšno leto. V pujsku pa lahko nabira dinarčke že sedaj.Naučijo se pa res tako, da zapravijo svoj denar.Naša npr. si je kupila svoj telefon, takrat je pujsa čist spraznila,in zopet začela varčevat.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 22:06:24   
alda
Hvala Lukka za odg.
Ja sem ful fascinirana nad vso Skandinavijo -Sever nasploh.

Je pa vidim jar podobno tam na severu povsod:
Hrana .me še zanima, glasba,...

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 22:34:19   
Lukka
Hrana je zelo preprosta! Sem mislil, da bolj komplicirajo, ampak niso kaki hudi gurmani. Glej, vecinoma ribe na milijon nacinov, krompir, riz in ostale rizote! Losos je popularen, oni ga delajo oz. Postrezejo z jajci. Hahahahaha, bom ti pa rekel takole - moj moz nikoli ni znal kuhat, zato pac pri nas kuham jaz, ki sem tudi gospodinjec pri nas doma. In jaz sem uzgal neko svojo kuhinjo, ki je malo slovenska, malo norveska. Skratka samosvoja kuhinja. Zato veliko stvari ne znam pripravit, kar je lokalnih. Imajo pa podoben okus, zato, ce imas rada ribe, bos tam brez tezav s svojo kuhinjo navdusila.

Aha, v kuhinjo sicer tu spadajo tudi vecje kolicine alkota, ki ga pa mi ne prakticiramo. Hahaha, pa ne za med hrano, enostavno za hladilnik. Hahahaha

Glasba! Men je podn, mislim, da se slabsa kot slovenska. Nimajo ravno spevnega jezika. Sicer jaz tako ali tako nimam posluha in ne poslusam kaj dosti glasbe, vendar verjetno se za norveski jagodni izbor vecernega vencka domacih, res ne bi odlocil. Sicer se tu poslusa angleska glasba.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 23:31:52   
mateyka
men ima recimo Garmarna tko vkoponiran jezik v svoj stil, da si ne predstavljam drugega kot švedščine, tko da "spevni jezik" je zame odvisen od kreativnosti umetnika..

http://www.youtube.com/watch?v=OxrNc42wmGY

http://www.youtube.com/watch?v=RIq5FSPtPjM

http://www.youtube.com/watch?v=-AAeb0STkbc


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 23:38:05   
Lukka
Ja, se strinjam. No, zame pac vecina ni spevnih, se pa najde kak komad ja. Mateyka, pri vas je pa hrana boja, vsaj tako tu pravijo, bolj "komlicirana". Je res. Kako si pa se ti vkomponirala v kuhinjo?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: zepnina pri otroku
4.1.2014 23:52:21   
mateyka
a se hecaš? user posted image

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: zepnina pri otroku
5.1.2014 8:33:45   
HHH
Malo je še premajhna. Mesečne žepnine ne bo razumela. S pujsom pa ni nič narobe.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: zepnina pri otroku
5.1.2014 10:57:51   
alda
Matejka Švedska ima kar nekaj zelo dobrih metal bandov user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu HHH)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: zepnina pri otroku
5.1.2014 11:09:25   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: alda

Matejka Švedska ima kar nekaj zelo dobrih metal bandov user posted image


itak user posted image

se pa drugače strinjam z HHH. tako je pri nas pa je stara šest let.

se mi zdi da jih zna preveč v denar ufurat tako zgodnja "indoktrinacija". in potem imaš sedem-osemletnike, ki skoraj vse gledajo skozi denar.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.1.2014 11:12:07 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: zepnina pri otroku
5.1.2014 13:24:45   
Lukka
Ja!! Mnogi mulcki potem vse gledajo skozi denar! Saj zato bi jih bilo prav malo izobrazit na to temo... A kaj, ko clovek iz dobrih namenov hitro naredi napako v vzgoji. Hoces mulcka naucit, da se denar ne pobira po tleh, na koncu ti pa rata total skrtica. Hahahahaha

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: zepnina pri otroku
5.1.2014 14:04:26   
mateyka
ne, ni jih treba "izobraževat", samo pokazat alt_ernative; treba jim je pokazat, da se da ful stvari narest in ne kupit. da se sladkarije speče, igrače zašije/sestavi/zlepi itd, obleke zašije, kolo popravi/zašraufa, da se slike slika, naredi svojo knjigo, svoj šotor, svojo hišo na drevesu iz dil od dedija.. in tako naprej.

take stvari.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 5.1.2014 14:08:39 >

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: zepnina pri otroku
5.1.2014 14:55:47   
aknela123
saragr - moji otroci tudi v trgovini ne dobijo nič, pa ne zato, ker so krizni časi, ampak ker je to zdrava vzgoja.
kupimo mleko - ga pijejo otroci, kruh, moko, sir - saj to jemo vsi, tudi otroci, če pa si kupimo kaj za posladkat, je to kakšen zavoj piškotov, ki jih jemo vsi, tudi otroci.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: zepnina pri otroku
5.1.2014 18:00:38   
Anonimen
Ekola, se strinjam da ne moreš dajat otroku denarja da ti pomaga ... otroku mora bit jasno, da ti pomaga za to ker je tako prav in lepo in ne za to, ker bo potem dobil plačilo.
Kar se pa žepnine tiče pa mislim, da je res prehitro ... naša ima 5 let pa nima žepnine in je niti ne pogreša, pa ji ne kupimo vsega kar se sprdne ... pač denar, ki ga dobi za RD al od zobne miške (po novem) daje v svojo denarnico, jo pospravi v predal in to je to ... mi je pa blazno všeč ideja ene RR-jevke kako otroka, ki še ne razume koncepta denarjaj, naučiš planirat oz. varčevat ... pač zamenjaš valuto in namesto € daš sladkarijo ... ja ok vem da nekateri ne podpirate sladkarije, ampak meni osebno se zdi, da narediš otroku več škode če mu jo čist prepoveš, kot pa če ga naučiš da izbere "kvalitetno" sladkarijo in jo poje res samo za posladkat, ne pa da se "zadeva" z njo ... no recimo za lažjo predstavo koncepta: otroku daš v ponedeljek 7 kinder čokoladic in zdaj je na njem al bo pojedel vseh 7 takoj pa bo potem 6 dni do naslednjega ponedeljka brez sladkarij, al bo imel vsak dan eno al bo mal prišparal pa bo potem par dni po 2 al več čokoladice pojedel ... ne vem no men se zdi zanimiva ideja in jo tut kar izvajamo.

(odgovor članu aknela123)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




minecraft
jang

KDO POZNA MINECRAFT IGRICO JO LAHKO OCENI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PROSIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 (odlično) (32%)

4 (prav dobro) (5%)

3 (dobro) (24%)

2 (zadostno) (3%)

1 (nezadostno) (6%)

manj kot 1!!! (30%)


Število vseh glasov: 63

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!